Ei saa rotti puurist kätte

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Ei saa rotti puurist kätte

PostitusPostitas Hullumeelne (Teema autor) » 16. november 2013, 16:11

Uurisin siin igasugu sarnaseid teemasid, aga minu küsimusele täpselt vastust ei leidnud.

Ehk siis:
Sain 2 nädalat tagasi rotid (tüdrukud, sain nad 5-6 nädalaselt). Algul lasin neil niisama olla, vahel rääkisin nendega jms et nad rohkem ära harjuks. Alates kolmandast päevast tõstsin neid iga päev iglu vm pesaga välja mu voodile, lasksin nuuskida ja ringi joosta. Nad muutusid aina julgemaks, üks lõuks ronis mööda mind juba igatpidi ringi, isegi hüppas mu kolmese venna pluusile, teine veel pisut kartis aga õlal meeldis küll olla. Kogu selle aja sain ma nad puurist välja ainult nii, et nad olid mingis pesas/kiiges koos ning siis tõstsin koos sellega. Tagasi puuri (v muudesse kohtadesse) tõstsin peos, väljasolles oli neid üsna kerge kätte saada.
Nüüd aga pole nad juba mitu päeva saanud üldse väljas joosta, sest ma ei saa neid kuidagi puurist kätte. Nad on juba puuris palju julgemad ning ei kükita enam koos kuskil pesas, vaid jooksevad ringi. Kui ma mõne pesaga koos tõstma hakkan, siis hüppavad välja. Mitte kuidagi ei saa neid puurist kätte, jooksevad ära jms. Seoses sellega on ka teine mure: isegi kui ma lasen neil enne mind nuuskida ja tulen rahulikult, kipuvad nad paitamisel (vahel isegi siis kui ma lihtsalt puuri juurde tulen) kohe ära jooksma või õrnalt (kuid siiski valusalt ja hästi ootamatult) hammustama. Isegi kui vahel julgen oma näpu nende kasuka juurde panna, topivad nad kohe ähvardavalt oma nina sinna juurde ja kui edasi tüütan, siis hammustavad. Puuri uksed on pea kogu aeg lahti, aga sealt nad eriti kuhugi ronima ei saa (v.a. puuri katus ja küljed) sest puur asub kapi otsas ning nad pole eriti käinud ka.
Kogu aeg üritan nendega tegeleda, annan käest süüa ja üritan pai teha. Harjutan neid endaga, aga see on väga raske, kui nad kogu aeg ära jooksevad v hammustavad.

Vabandust et jutt niii pikaks venis :ups:
☮ Peace ☮
Rotilapsed Sniff-Supernova ja Välk ♥
“The rat gave birth. Six little ones...cute baby rats... None of them are like Hitler.”
― Yoshihiro Tatsumi, The Push Man and Other Stories
Kasutaja avatar
Hullumeelne
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ei saa rotti puurist kätte

PostitusPostitas RAjankud » 21. november 2013, 08:55

Selle kohta kohta on üks hea ütlus, mis kehtib loomade puhul: " Don't allow your comfort zone to become to prison ! " Ehk ära lase enda "mugavus"tsoonil enda vanglaks muutuda. Loomad samuti kaitsevad ennast, kellele meeldib rohkem, kellele vähem, et nende ruumi sisenetakse.
Samas olen kuulnud, et klikkertreening toimib ka rottide peal. Võibolla saaksid sedasi nendega alustada ? Kui nad puuris sinu poole tulevad, siis klickid ja annad head. Alguses võib isegi selle eest kiita, kui nad sinu poole vaatavad kui sa neid hüüad. Peaksid üsna ruttu pihta saama.

Siin on ka üks blogi( inglise keeles): http://www.clickertrainingrats.com/rat-health-and-care/lucy-friendlier/

Ehk on abiks :)
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ei saa rotti puurist kätte

PostitusPostitas Hullumeelne (Teema autor) » 21. november 2013, 19:39

Ok :) Suur aitäh.

Tegelikult juhtus nii, et täpselt samal õhtul kui ma siia kirjutasin, muutus mu rottide käitumine kardinaalselt ja täiesti (minu meelest) põhjuseta ning ootamatult. Järsku on jube sõbrad, hommikul juba trügivad ninad puurivõrede vahelt välja jne.
Kätte neid kuidagi puurist ikka ei saa aga juba areneme :) Paitamisest ja üleüldse käelaba ülesandest nende selja juures ei saa nad kahjuks üldse aru, kohe on ninad juures aga enam mitte kurjalt :)
Kusjuures rottide maiustused neid ei huvita üldse.
☮ Peace ☮
Rotilapsed Sniff-Supernova ja Välk ♥
“The rat gave birth. Six little ones...cute baby rats... None of them are like Hitler.”
― Yoshihiro Tatsumi, The Push Man and Other Stories
Kasutaja avatar
Hullumeelne
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist