Väljaheidete söömine

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Väljaheidete söömine

PostitusPostitas aww (Teema autor) » 04. jaanuar 2013, 12:52

Ma olen seda kunagi siin leheküljel lugenud, et üks ütles, et ta rott sööb oma väljaheiteid. Teised aga vastasid, et nad pole enda rotti küll kunagi neid söömas näinud ja et võibolla oli see mingi teine asi mida ta näksis. Kahjuks ei leidnud ma seda teemat enam üles.
Aga täna nägin ma kuidas mu rotu sõi oma väljaheidet. Lausa kaks korda. Ma olen täiesti kindel, et see polnud teine asi, kuna ta võttis selle oma pissinurgast (muidugi nägi see täpselt väljaheite moodi välja ka) ja siis mugis seda kahe suupoolega. Ma loodan, et see on normaalne ja selles pole midagi hullu? Või äkki seal olid mingid ained, mida tal on eluks vaja, aga mina ei anna talle? Muidu on tal ilusti söök ja jook kõrval.
Kasutaja avatar
aww
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väljaheidete söömine

PostitusPostitas Strawberryke » 27. märts 2013, 18:05

Minu teada peaks olema nii(liivakatel oli nii) et seal on peidus mingid ained mis neil vaja on.
Kasutaja avatar
Strawberryke
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Väljaheidete söömine

PostitusPostitas Lili » 20. september 2013, 14:25

Olen ka juba natuke aega mõelnud küsida selle sama asja kohta.
Nimelt nägin ka enda ühte rotti kord enda junni mugimas. Täitsa junn, mis junn. Mõtlesin ka, et huvitav, kas see normaalne.
Kui see ongi nö mingi aine puudus, kas seda saab siis kuidagi toiduga ennetada või on see midagi sellist, mida nad saavadki ainult enda junnidest ja maiustavadki aeg-ajalt enda väljaheitega, et see salapärane aine siis kätte saada?
Oskab keegi targem seda kommenteerida?
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Väljaheidete söömine

PostitusPostitas Kissu » 20. september 2013, 16:25

Üldiselt oleme harjunud pidama seda käitumist normaalseks küülikute ja merisigade puhul, kuid tuleb välja, et see on ka normaalne osa roti seedimissüsteemist. Tegu ei ole konkreetse aine puudusega!

Rotid väljutavad kahte tüüpi väljaheiteid (sarnaselt küülikutele) üks neist on vedelam ning teine tahkem. Vedelam väljaheide tavaliselt kleepub päraku juurde ning süüakse sealt otse, seega võib omanik pidada seda pigem puhastamiseks. Omanik enamasti ei märka sellist väljaheidet puuris ja seega ei teagi selle olemasolust. Arvatakse, et see vedelama väljaheite söömine muudab roti seedimise aeglasemaks ning seega tõhusamaks ning söödust kätte saadav toitainete hulk suureneb.

Normaalse ja tasakaalustatud toitumisega rott sööb umbes 0-11% oma enda või puurikaaslaste väljaheidetest, vastavalt vajadusele. Tiinus ja mõnede ainete nagu tiamiin ja pantoteenhape (thiamin and pantothenic acid) puudus võib suurendada seda käitumist. Kui takistada rotil oma väljaheidete söömist võib tal tekkida K-vitamiini, B-vitamiini, biotiini (biotin) ja teiste vitamiinide puudus. See võib omakorda viia kasvu kängumisele.

Allikas: Rat Guide: Coprophagy
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Väljaheidete söömine

PostitusPostitas Lili » 20. september 2013, 18:44

Suured tänud väga asjaliku vastuse eest!
Mina märkasin seda vaid korra, rohkem pole täheldanud. Aga olen puuris märganud küll selliseid veidi pehmemaid junne, on ka tavaliselt natuke suuremad, kui need nn kuivad junnid.
Ühesõnaga tean, et midagi iseäralikku selles ei ole, et omi junne mugitakse.
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist