Trikid ja nende õpetamine

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Trikid ja nende õpetamine

PostitusPostitas RAjankud (Teema autor) » 24. detsember 2012, 11:52

Mina küll enam ei pea rotte aga kunagi sai õega ikka rottidele igasuguseid trikke õpetatud. Nimelt üks oli takistuste hüppamine, pidime ainult natuke maad enne väikest takistust roti maha panema ja juba ta jooksis hüppama. Rotile lihtsalt meeldis.
Lisan pildi ka:
Pilt
(Tema on küll kahuks juba taevas, aga kõige toredam rott keda oli au tunda.Nimeks Kloki.)

Sellest võikski tulla teemaarendus, kuidas teised on oma rottidele vahvaid trikke õpetanud. Mu õe praegune rott võttis hästi omaks klikkermeetodiga õpetamise.

Otsisin küll foorumi läbi ja ei leidnud sarnast teemat. Kui selline teema peaks olemas olema siis paluks informeerida.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Trikid ja nende õpetamine

PostitusPostitas Merily » 02. jaanuar 2013, 03:18

Sellist asja näen küll esimest korda, et rott nagu koer üle poomi hüppaks. Väga äge! Kuidas sellega algust tegite? Ma ei taha eriti uskuda, et rott juba algusest peale ise niiviisi hüpata armastaks... Pole vist eriti mingit põhjust keset põrandat üle poomi hüpata. Mu enda üks läbi aegade lemmikrotte Tšifkin hüppas ka, aga ühelt diivanilt teisele. Tegelikult on rotti lihtne õpetada, sest pidin vaid paar korda näitama ja juustutükiga suunama ja selge ta oligi. Oleneb muidugi rotist ka, mõni on nii laisk, et ei viitsi midagi teha. Kloki tundus olevat küll väga agar õppija. Ma imestan, et ta mööda neid pulki lihtsalt üle ei roninud. Jah, väga huvitav oleks lugeda, kuidas see õpetamisprotsess välja nägi :).

Siin üks trikiteema: viewtopic.php?f=52&t=852
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Trikid ja nende õpetamine

PostitusPostitas RAjankud (Teema autor) » 02. jaanuar 2013, 13:50

Tõesti, tema hüppas igasugustest asjadest üle. Tihti olid nad meil korteris lahti ja siis nt. kirjutuslaua tooli( see ratastega) alusest hüpati lihtsalt üle või üldse kui midagi ette jäi. Õpetasime siis paar korda maiuse andmisega. Lõpuks pidime lihtsalt natuke enne "takistust" maha panema ja juba jooksis ja hüppas. Kui takistus liiga kõrgeks läks, siis ta n.ö toetas ühe käpaga pulgale. Kui ma õigesti mäletan, siis 18 cm oli kõrgus millest vabalt üle hüppas, edaspidi hakkas juba pigem toetama ülemisele pulgale. Eks mõnikord tegi nalja ka, jäi seisma ja toetas käpad takistuse peale :-D Harjutatud sai päris pikka aega tegelikult, kui ma nüüd mõtlema hakkan, siis vist kuu aega iga paari päeva tagant natukene, sest küll läks samm sassi jne aga lõpuks hüppas nagu vana kala.
Esimene rott kes meil oli, Kaspar, tema õpetasime ka hüppama aga ta oli üsna laisk. Tema panime teisele rotile järgi jooksma kui too hüppas ja plaksutasime natuke kaasa aga tema eriti hüpata ei viitsinud küll, tema tõesti pigem ronis üle. Hüpata viitsis ainult madalalt.

Panen siia video ka( seal on videoklipid ja pildid segamini)
http://toru.ee/view/c5b8bdcf01c4
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Trikid ja nende õpetamine

PostitusPostitas Loomahull » 03. jaanuar 2013, 20:58

Väga vahva video, uskumatu lausa. :shock: Oleks mul aega ja viitsimist ka niimoodi rotte treenida, loomadel oleks kindlasti huvitavat vaheldust. Selles on ikka paar tera tõtt, kui öeldakse, et rott on iseloomult miniatuurne koer.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Trikid ja nende õpetamine

PostitusPostitas Kuldhai » 03. jaanuar 2013, 22:12

Väga vahva! Tõesti nagu väike kutsu! :clap:
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Trikid ja nende õpetamine

PostitusPostitas Merily » 03. jaanuar 2013, 22:25

On jah uskumatu. Ma pole isegi välismaiseid videosid näinud, kus rott nii teinud oleks. Ikka keerutavad ja kõnnivad kahel jalal, aga et üle poomi hüppaks... Kui meil külalised käivad ja väike majatuur on ning järjega minu rotipuurini jõuame, siis ma alati mainin ära, et rotid on nagu väikesed koerad (ja kui tuvipuurini jõuame, siis ikka ja alati "tuvid on nagu lendavad rotid") Nüüd siis ilmselt hakkan iga kord veel juurde rääkima, et "ühel näriliste saidil üks rott hüppas üle poomi, nagu koer" :D
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Trikid ja nende õpetamine

PostitusPostitas RAjankud (Teema autor) » 03. jaanuar 2013, 22:29

Loomahull, sinu jutus on tõetera sees, et see sobib vahelduseks ja treenimismälu arendamiseks aga ma arvan, et siin on üks aga. Nimelt me lõpuks ei praktiseerinud enam tihti kui selge oli, kuna kartsime, et äkki hakkab looma liigestele. Pole ju niimoodi hüppamiseks mõeldud loomake, et raskus oleks tõukemomendil tagajalgadel ja maandumisel esikäppadel veelgi suurem. Käpad ja jalad on ju keha kohta üsna väikesed kui nt koeraga võrrelda. Ehk oskab keegi selle koha pealt nõu anda !?
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist