Lehekülg 1/1

Juhtmete närimine

PostitusPostitatud: 23. detsember 2004, 17:51
Postitas Endised kasutajad
kas mingit ainet pole, millega juhtmed kokku möksida, et rott neid ei näriks? 8)

PostitusPostitatud: 27. detsember 2004, 10:48
Postitas Endised kasutajad
Proovi piiksumisega. Kui sulle ei meeldi, et rott midagi närib või muud pahandust teeb, siis piiksata. Tavaliselt jätab rott siis ebasoovitava tegevuse järgi, aga kui ühel korral ei piisa, siis piiksu veel. Lühike piiksatus tähendab rotikeeles umbes seda, et " ära tee ".

Re: näritud juhtmed

PostitusPostitatud: 07. jaanuar 2005, 04:03
Postitas pieces
Meie kolm tegelast reageerivad k2teplaksutamisele ylih2sti. Kui kuskil mingit p2titegemist (loe: n2rimist) m2rgata ja k2si plaksutada, siis kohe kiirelt leitakse mingi uus tegevus, tihti tullakse ligi sellise n2oga, et kamoon - ega siis nyyd need kaks hambaj2lge l2paka toitejutmel sellist apalusi ka ei v22rinud... :wink:

Re: näritud juhtmed

PostitusPostitatud: 10. jaanuar 2005, 09:59
Postitas merita
küll minul ses suhtes vedas, et minu rott ei närinud tavalisi elektrijuhtmeid, ta näris kallimaid, nimelt playstationi juhtmed olid ta lemmikud :P sealt õnneks ta voolu ei saanud kunagi ;) minul siis ainult teipimise vaev pärast ic

Re: näritud juhtmed

PostitusPostitatud: 11. jaanuar 2005, 16:41
Postitas Endised kasutajad
Minul kodus on, ütleme 10-st 2 juhet ilma hambajälgedeta. Aga kunagi keegi (ei mäleta) andis nõu, et määri juhtmeid sinepiga. No ma siis proovisin, aga ei see aidanud, maitses vaat, et paremini. Arvan, et oli liiga lahja, magus sinep. Eesti sinepiga pole proovinud, äkki see aitab? :)

Re: näritud juhtmed

PostitusPostitatud: 13. jaanuar 2005, 15:24
Postitas Endised kasutajad
just äsja leidsin, et ka minul selline probleem. tahtsin mobiiltelefoni laadima panna, aga sealt ei tulnud voolu läbi. jama lugu.
üritan kiiremas korras eesti sinepit osta.

PostitusPostitatud: 13. jaanuar 2005, 15:35
Postitas Endised kasutajad
on olemas mingid torud millesisse saab juhtmed panna aga mingit "möksi" ma kül ei tea peale sinepi

Re: näritud juhtmed

PostitusPostitatud: 13. jaanuar 2005, 18:05
Postitas Endised kasutajad
minul on õnnex vedanud,rott ei söö juhtmeid aga kui ta üxkord kiusas mu sõbra rotti kiusas,sis ma ütlesin talle tema hüüdnime(Dorru/Dollu)kuid ta ei saanud sellest aru ja kiusas wedasi,siis ma ütlesin talle tema päris nime Dorys ja üpriski kõvasti ning ta otsis teise tegevuse,ja nüüd kui ta pahandust teeb ja ma talle tema õige nime Dorys ütlen,siis jätab ta pahanduse tegemise järgi :D

Re: näritud juhtmed

PostitusPostitatud: 14. jaanuar 2005, 05:05
Postitas pieces
Eile siis sooritati vaieldamatu juhtmen2rimise rekord meie majas. Rotsikid olid jooksmas, unustasin ennast lugema ja ei pidanud nii hoolikalt vahti, kui tavaliselt. Tulemus - poolik telefonijuhe, telefoni laadija adapter vedeles kurvalt ilma juhtmeta p6randal, juhe oli s6jasaagina pessa taritud, k6ige j2medamat datakaablit oli ka paarist kohast haugata yritatud, 6nneks sellest jagu ei saadud... Nyydseks katastroofi tagaj2rjed likvideeritud, rottidega koos elades peab rull isoleerteipi alati k2ep2rast olema! :wink:

Re: näritud juhtmed

PostitusPostitatud: 15. jaanuar 2005, 20:07
Postitas Endised kasutajad
Nii peabki. Mul selleks tarbeks erivärvilisi teippe ostetud - igat värvi juhtmetele, igaks juhuks. Kuigi olen üritanud peita neile kättesaadavad juhtmed. :lol:

PostitusPostitatud: 15. aprill 2005, 15:24
Postitas cougar
Mobiilsed rotid, pole midagi ütelda! Bim üritab viimasel ajal endale isiklikku lauatelefoni sisse seada. See ripub tavaliselt tema puuri kõrval seinal, kuid siiani pole ta selle vastu huvi tundnud. Nüüd aga - juhtmest kinni ja minema! kaks korda oma "suvilasse" ja üks kord puuri. Kusjuures ta ei närinud seda, vaid justnimelt tahtis ära anastada. Ladustajarott sihuke!

Re: näritud juhtmed

PostitusPostitatud: 15. aprill 2005, 16:17
Postitas aiku
See teema on minule nagu loodud. Mul kilode viisi näritud juhtmeid (arvuti, modemi, teleka, kõlarite, telefonide, SAT TV jne juhtmeid). Peale selle veel nahast tugitoolid ja diivan ning särgid, padjapüürid, tekikotid, padjad, tekid, vaipkate vannitoas, naise tutikad püksid jne. Enne lähe päike looja, kui mina saab oma rotude paturegistriga ühele poole.
Minu ja naise patud rotude vastu: Arnoldile arvutitooliga 2x sõitnud sabale, kapiukse vahele löömine. See ongi kõik. Nagu näha on rotude paturegister suurem. Nüüd jagamine:
Arnold- nahast tugitoolid ja diivan ning särgid, padjapüürid, tekikotid, vaipkate vannitoas, naise tutikad püksid jne.
Kutt- arvuti, modemi, teleka, kõlarite, telefonide, SAT TV jne juhtmed; padjad ja tekid
Aidake! Mis rohi ravib? Siiamaani kannatame rottide terrori all (naksitrallid, mäletad?)

Re: näritud juhtmed

PostitusPostitatud: 17. aprill 2005, 18:25
Postitas Riel
Hm, ma vaatan, et mulle on üsna pailastest piiksud koju sattunud - juhtmed on veel terved, riideid ei närita, mööbel jäetakse rahule...
Lahtine tapeet maitseb neile aga küll. Ja kord ronisid nad kuidagi voodi all oleva vana ja kasutusest ära oleva arvuti korpuse sisse ja näkitsesid seal pisut seda halli linti, puha pulber taga. :eek: Küll haukavad varsti mõnda lambijuhet ka, ma arvan. Avastamise asi.

Re: näritud juhtmed

PostitusPostitatud: 18. aprill 2005, 19:09
Postitas Laura188
Oijah...Sama küsimus...Minu rotid on närinud läbi juba isa mikrofoni, kõlarid (2 korda isegi), koduse telefoni... :eek: :lol:

Re: näritud juhtmed

PostitusPostitatud: 18. aprill 2005, 20:09
Postitas Konoichi
piiia kirjutas:kas mingit ainet pole, millega juhtmed kokku möksida, et rott neid ei näriks? 8)

Oy! See aine on betoon -- siis ei hakka hammas peale :lol: . Aga tegelikult aitab kõige paremini juhtmete ärapeitmine, nagu ka eelpool mainitud kõlbavad selleks hästi painduvad plasttorud, nt sellised, mida mõnelpool kraanikausi all näha võib. Iga tähtsam juhe strateegilisest kohast eraldi torru.
Mõnikord piisab ka teolt tabatud roti hoiatamisest susisedes või tema nime öeldes.

Re: näritud juhtmed

PostitusPostitatud: 18. aprill 2005, 20:21
Postitas Kerly91
Meile üeldi et määrida karu kakaga :D See pidi jubetalt haisema :D

PostitusPostitatud: 07. juuli 2005, 16:55
Postitas Endised kasutajad
Noh. Nii see siis juhtus, et pailaps Bibi, kes ei närinud ei riideid ei juhtmeid, hakkas juhtmeid närima. Esimene ohver oli mobiililaadija, mille korda tegin. Nüüd mõned hetked tagasi näriti klaviatuuri juhe peaaegu silme all läbi. Bibile meeldib olla arvutilaual monitori taga, kus on natuke ruumi, kus ta teinekord tukastab. Sealt jooksevad ka peale vahelduvvoolulise monitori toitejuhtme ka klaviatuur ja hiire juhe. Trükkisin ja trükksin, ning siis enam ei trükkinud.
Mure kohe, et mis nüüd edasi? Kui poole minutiga tehakse puhas töö, siis ei saa enam üldse kindel olla, kas kõlarite juhtmed turvalised on, mis mööda põrandat lähevad. Neis jookseb tore vahelduvvool. Ma kuigihästi ei taha uskuda, et rotid nii rumalad on, et vahelduvvoolu kallale lähevad, kuid mine hulle tea.
Natuke kurb lugu. Kogu asi hakkas pihta, kui usaldasin ta paariks päevaks koju üksinda, kui ise tööl olen. Teise päeva lõpus avastasin katkise laadija.
Aga nagu ma aru saan, siin muu peale valvsa silma ja kaablite/juhtmete mähkimine ei aita.
EDIT: Proovisin natuke õpetada rotut.Panin katkise klaviatuuri põrandale ja panin teda juhtme juurde jooksma. Kui närima tahtis hakata tegin plaksu ja piiksatasin. Tegin päris mitu head korda, kuni juhtus nii, et kui ta juhtmete juurde tõstsin, siis hüppas ja jooksis nende juurest minema. Harjutan edasi ja annan teada, kuidas läheb...
EDIT2: .. ja umbes sellel ajal, kui kirjutasin, tehti vanale laadijale ära. Päris tapatalgud.. Huvitav, kas mingi aine puudus? Süüa saab hästi ja erinevaid asju.

PostitusPostitatud: 07. juuli 2005, 18:15
Postitas vaigla
Mina oma rotte tuppa lahti ei julgegi lasta...sest ma tean, et nad hakkaks kohe närima. Hetkel piirduvad nad sellega, et kui tuuletõmbuse kaitseks panen nende puurile mõne riidetüki, siis kisutakse selle riidepalaka ots puuri ja tehakse ilusti auguliseks.
Tapeet maitseb väga...
Ma ei kujuta ette, kuidas seda lõputut juhtmehulka enda toas kaitsta...nii et rotid põrandale ei saa, teen ennetustööd.

PostitusPostitatud: 08. juuli 2005, 23:32
Postitas Endised kasutajad
Nii kui mõni ripakil juhe hambu jääb, nii tehakse ära. Just läksid mu kõrvaklapid. Muudku aga lapi ja paranda. Oeh.. Sinepit?

Re: Juhtmete närimine

PostitusPostitatud: 18. veebruar 2010, 17:06
Postitas Dolce
Ma olen kuulnud sellist juttu, et rotid neid juhtmeid ei puutu kus elekter sees on :umm:

Re: Juhtmete närimine

PostitusPostitatud: 18. veebruar 2010, 18:40
Postitas Mercar
Närib ikka. Mul kooriti töötaval monitoril juhtmed ära ja hiire juhe (kus vist küll pinge väike) tehti jupikesteks.

Re: Juhtmete närimine

PostitusPostitatud: 08. juuni 2010, 04:03
Postitas zillinder
minu rotid pole õnneks mitte ühtegi juhet närinud...
kuigi nende lemmik pesitsus koht on muusika keskuse taga ja peal.
k.a. supaka peal. aga jah...kõik veel töötab.

Re: Juhtmete närimine

PostitusPostitatud: 08. juuni 2010, 10:59
Postitas Kissu
Sa oled õnnega koos. Samas ei pruugi see alati nõnda jääda. Soovitan kasutada seda loogikat, et usalda aga kontrolli! :D

Re: Juhtmete närimine

PostitusPostitatud: 08. juuni 2010, 11:19
Postitas zillinder
seda muidugi ja kui nad öösel lahti olex siis võiks see õnn suurema tõenäosusega muutuda. aga päeval neil niipalju muud tegemist.

Re: Juhtmete närimine

PostitusPostitatud: 28. oktoober 2013, 21:12
Postitas elsa
Jah ,ka mina ei onud kursis ,kui võtsin rotid ,et kui palju pahandust nad teevad aga olen sellega leppinud ,kuna olen neid väga omale tahtnud.Olen tähele pandud ,et kui nendega tegelda siis nad pahandust ei tee nii palju aga kui aega pole olnud tegeleda siis nagu nagu karistaks ja keeravad kohe jama kokku ,tuleb ise olla hoolikas ja kõik ära peita ja kaitsta,tuleb siiski arvestada ,et nad närilised :-) ,ka minul on nad tohutut jama kokku keeranud aga ägedad on nad ikka .
Muidugi on poes olemas üks vussuga vedelik ,küll mõeldud koerte ja kasside jaoks ,et lased sinna ,kuhu sa ei taha ,et loom läheb ,ei tea kas see sobib ka rottidele