Miks minu rott öösiti nutab/kudrutab?

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Miks minu rott öösiti nutab/kudrutab?

PostitusPostitas millumallu (Teema autor) » 14. detsember 2011, 12:59

Ma alatasa kuulen, et minu Ninnu-Nännu (nimi on :-D ööseti, siis kui ta magab, või peaks magama, sis häälitseb täpselt nagu ta nutaks. Kuigi ta on juba üle aasta vana. ( jah, siis veel ma sain aru miks ta nuttis, kui ta oli haige, tal tekkisid jalgadele mädased punnid saepurust. Aga arstitädid tegid kõik korda. Nüüd enam ei tohiks ju valus olla? ) Miks ta nii teeb ? Kas ta kardab midagi ? Kujutan ma ise ette või mis toimub ? Ma loodan et keegi oskab sellele küsimusele vastuseid anda!
millumallu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Asukoht: Elva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks minu rott ööseti nutab ?

PostitusPostitas Kuldhai » 14. detsember 2011, 13:33

Magab ja näeb unes? Nuuksumisemoodi hääl tuleb ka siis, kui on hingamisprobleemid.Üldse on igasugused hääled kahtlased ja võivad tähendada tervisehädasid. Kas ta on üksik rott?
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks minu rott ööseti nutab ?

PostitusPostitas millumallu (Teema autor) » 14. detsember 2011, 15:46

Jah, ta on üksik rott. Me ei taha hetkel enam uut rotikest soetada kuna me Ninnu on juba suht vana ja me ei tea kas ta harjuks uue rotiga. Ja perre on sündimas ka kohe kohe beebi. Me ei tea kas beebi saab elada rotiga koos või ei. Jah arst ütles ka, et talle ei meeldi me Ninnu hingamine. Vahepeal hingab jah kuidagi imelikult. Kuid muidu on rõõmsameelne ja kalpsab ringi.
millumallu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Asukoht: Elva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks minu rott ööseti nutab ?

PostitusPostitas Kuldhai » 14. detsember 2011, 16:11

Kui uus rott on pisike poeg, siis tavaliselt harjub ka vana rott ära ja tunneb seltsilisest rõõmu. Aga see on muidugi teie otsustada. Beebi ja rott ei tohiks teineteist ju kuidagi segada. Arst märkas imelikku hingamist, kas ta rotile rohtu ei soovitanud?
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks minu rott ööseti nutab ?

PostitusPostitas millumallu (Teema autor) » 14. detsember 2011, 16:23

Ei, sel hetkel oli rotil jalgadega probleeme, pidime teda süstima arsti juures kui ka kodus, aga hingamisele ta mingist rohust ei rääkinud midagi. Ei käskinud tagasi ka minna, ütles ainult, et talle ei meeldi tema hingamine. Ja loomulikult kuna me Ninnu oli ülekaaluline üle poole kilo kaalus ( minu arust oli ta just armas pontsu) käskis dieedile panna. Rangele dieedile :-)
millumallu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Asukoht: Elva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks minu rott ööseti nutab ?

PostitusPostitas Kuldhai » 14. detsember 2011, 16:35

Arstid teavad paraku rottidest suht vähe tõesti. Soovitan pöörduda Tallinna Tatari Loomakliinikusse või Tartus R- Kliinikusse, sealsed arstid oskavad aidata ka pisinärilisi.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks minu rott öösiti nutab ?

PostitusPostitas SugarBabex » 04. jaanuar 2012, 11:44

Minu rott nutab siis,kui tal on kuskilt valus(näiteks astub kuidagi käpaga valesti vms).
Ennast lüües on topelt valu,siis tunned seda kohta mida lõid ja seda millega lõid...
Kasutaja avatar
SugarBabex
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 223
Teemad: 7
Pildid: 4
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks minu rott öösiti nutab ?

PostitusPostitas algaja » 12. veebruar 2012, 15:09

Sama siin: Tundub kohati, nagu Gudmund nutaks. Teeb sellist tuvi-kulutamise ja niuksumise häält. Samas on ta aktiivne ja tegus, kuigi juba varsti 3 aastane. Sellist imelikku häält hakkas ta tegema pärast seda, kui ta vend suri ja ma uued rotid (keda ta keeldub omaks võtmast) majja tõin. Kui oleks hingamisprobleemid, peaks seda ju näha olema ka nn kõhuhingamisest või oleks rott loid...
algaja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks minu rott öösiti nutab ?

PostitusPostitas hendrii24 » 24. mai 2013, 20:54

meil ka rott teeb siukest imelikku tuvi häält, just nagu hingamise ajal, muidu on ta rõõmus ja aktiivne.mis võib viga olla?
hendrii24
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Miks minu rott öösiti nutab ?

PostitusPostitas Kissu » 24. mai 2013, 21:10

Kas ta teeb seda pidevalt või ainult siis, kui näiteks sul õlal istub või sinu läheduses on? Kui ta teeb seda eelkõige sinu lähduses, siis võibolla lihtsalt suhtleb sinuga ja räägib oma päevastest tegemistest. Samas, kui see on pidev, siis võib see olla märk algavatest hingamisprobleemidest. Sellisel juhul tuleks külastada loomaarsti ja lasta kopsud üle kuulata. Koduselt võid pakkuda talle punase päevakübara siirupit, mis peaks immuunsüsteemi tugevndama aga tõsisemate hingamisprobleemide korral on vaja ikkagi korralikumat ravi.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Miks minu rott öösiti nutab/kudrutab?

PostitusPostitas hendrii24 » 25. mai 2013, 09:43

ta teeb seda vahel siis kui õla peal ja vahel õhtuti puuris ei saa öelda et väga tihti, kindlasti mitte igapäev.aga võtame tee ette siis loomaarsti juurde:)
hendrii24
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron