Rott ei ole ööloom?

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rott ei ole ööloom?

PostitusPostitas Merily (Teema autor) » 22. august 2010, 19:27

Kas minu rotikamp on ainukesena öölooma elu päevalooma elu vastu välja vahetanud? Rott on ju fakti põhjal ööloom, aga minu omad magavad öösel ja on terve päeva üleval. Paar nädalat tagasi mõtlesin, et ehk nad täpselt sel ajal on üleval, kui mina neid päeval vaatan, aga olen nüüd terve nädala ise olnud nelja või viieni öösel üleval ja neid jälginud. Isegi uksepaukude peale ei ärka üles, magavad nagu talveund. Samas päeval ärgatakse iga väiksemagi krapsu peale üles (kui näiteks lõunauinak on). Enamuse aja on nad ikkagi päeval üleval ja ootavad, et keegi nendega mängiks. Õhtupoole muutuvad uimasemaks ja 22-23 vahel kobivad magama ära.
On see normaalne ning kas kellegil on (olnud) rotte, kes öösel inimeste kombel magavad?
Viimati muutis Merily 22. august 2010, 20:11, kokku muudetud 1 kord.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott ei ole ööloom

PostitusPostitas Lind1100 » 22. august 2010, 19:54

Rotid on üldjuhul sellised loomad kes tõepoolest üsna sageli sätivad oma ajad sageli inimese järgi ümber- või siis vähemalt on alati valmis mängima ükskõik mis ajal, kui neid ainult üles äratatakse või nendega veidi tegeletakse. :)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott ei ole ööloom

PostitusPostitas Kuldhai » 22. august 2010, 19:58

Mulle tundub, et aktiivsemad ollakse siiski öösel - Megazorb lendab ja asjad puuris vahetavad kohta. Hommikul on kohe näha, et öösel on märatsetud.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott ei ole ööloom?

PostitusPostitas Merily (Teema autor) » 22. august 2010, 20:13

Jah täpselt, rotid võivadki mängima tulla kus iganes, millal iganes, aga ma pole enne kuulnud, et nad lausa öö ja päeva ära vahetavad.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott ei ole ööloom?

PostitusPostitas cougar » 23. august 2010, 09:03

Enda kogemuste põhjal võin väita, et nad magavad siis, kui mina magan ja jauravad siis, kui ma üleval olen. Eriti kehtib see siis, kui ma koos nendega näiteks siestat pean. Algul tritsutatakse ja siiberdatakse, aga kui ma mingil hetkel magama jään, on vaikus. Poetakse kuhugi või näiteks kadunud Bim lausa valvas mul padja peal, kadunud Puhh puges põse alla ja.. Kui ma siis aga üles ärkan, on veidi aega nagu olukorra hindamist, ja juba tullaksegi krabinal-vudinal vaatama ja tere ütlema ja musi andma :) Seda viimast teevad peamiselt Nööp ja Loviisa.
Arvan, et sama olukord oleks ka öösel.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott ei ole ööloom?

PostitusPostitas Rauno » 09. september 2010, 20:54

Minul magab tavaliselt päeval rohkem kui öösel.
Öösel tegutseb ja hommikul näha ka öö tegevuse tulemusi :)
Kiki & Anna Friends forever!
Kasutaja avatar
Rauno
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Pildid: 7
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Mees
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron