Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

PostitusPostitas algaja (Teema autor) » 12. aprill 2010, 09:08

Kas üldse on võimalik pidada kahte isast rotti koos nii, et nad ei kakleks? Kas kellelgi on sellist kogemust? Mulle öeldi loomapoes, et see on võimatu, et alati lähevad isased kakema. Ma olen küll foorumist aru saanud, et isaseid peetakse koos, aga äki peab neid siis suurem kamp olema?
algaja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

PostitusPostitas Kuldhai » 12. aprill 2010, 10:56

Mul oli alguses 4 isast rotti, praegu on järgi kahjuks vaid kaks. Nad on juba suht vanad, kaheaastased. Jubedaid kaklusi ei ole kunagi olnud, nii et päris hirm peale tuleks. Nad on koos kasvanud väiksest peale. Vahel ikka nagistavad, aga see on normaalne. Mõnikord on kõvemini ka hammustatud, nii et verine märk järgi. Aga siis lepitakse jälle ära ja magatakse üksteise kaisus.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

PostitusPostitas Loomahull » 12. aprill 2010, 15:36

See on küll müüt. Minul on isased. Kui panna kaks võõrast rotti kokku, siis loomulikult minnakse kaklema, olgu siis emased või isased. See ei olene soost. Kui korralikult tutvustada, siis on läbisaamine väga hea. Loomulikult on ka juhtumeid, kus rotid ei saa läbi, sest lihtsalt ei sallita üksteist aga see on erandjuhus ja ei olene kuidagi soost.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

PostitusPostitas roberta » 12. aprill 2010, 16:16

See, et isaseid rotte ei saa kambakesi pidada, on täiesti vale jutt. Endal on olnud kõige rohkem üheskoos 8 isast rotti ühises suures puuris. Võib muidugi esineda üksikuid kraaklevaid rotipoisse, aga üldjoontes harjutakse üksteisega ära, magatakse koos ja tehakse rotitempe. Kui võtsin mitu head aastat tagasi oma kahele esimesele rotiisandale lisaks veel 2 väikest rotipoissi, siis näis, nagu oleks nad tited lapsendanud. Tited limpsati ikka korralikult üle.
Soovitaks võtta kohe enam-vähem ühevanused pisikesed rotilapsed, kes koos kasvavad, siis pole vaja tutvustamistseremooniat läbi viia.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

PostitusPostitas Kissu » 12. aprill 2010, 16:53

Järsku aetakse see kaklemise segi mängimise ja/või sotsiaalse paikapanemisega? Nimelt käib neil see mängimine ja paikapanemine vahel ka suurema kisa ja käraga. Rotipuuri mööda veereb ringi suur karvane pall rotte ja protestikisa on ka ikkagi omajagu. Mida nooremad rotid on seda agaramad need võimumängud on ja kõrvaltvaatajale võib see vahel päris hirmsa mulje jätta. Enamasti on aga selle puhul reegel, et kuni verd ei lenda, seni on kõik okei. Kusjuures minule tundub, et poistel need mängud on veidi jõhkramad kui tüdrukutel, kuigi jäävad ikka mängude piiridesse. :)

Mis puutub loomapoe müüjate juttudesse, siis neid ei tasu alati puhta kullana võtta. Nad küll üritavad ennast rohkem kurssi viia aga kahjuks tihti vastavad nad küsimustele mõne teise loomaliigi käitumise või poes nähtud kogemuse põhjal.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

PostitusPostitas algaja (Teema autor) » 12. aprill 2010, 21:02

Aitäh positiivsete kogemuste jagamise eest. Mul nimelt oli kaks isast - vennad, titest peale koos - ja pubekana läksid riiud väikevenna jaoks (ja ka minu jaoks, kui käe õigel ajal vahele sain) päris veriseks. Talusin seda 1,5 kuud. Nad küll elasid lõpuks juba eraldi puurides, aga kui kokku said, oli pidev hammustamise oht. Nüüd on väikevend Joshua üksi, sest Abraham (see agressiivne põngerjas) ei ärganud kastreerimisoperatsioonist. Joss on kohutavalt kurb ja stressis. Mõtlesin, et kui talle uue venna võtan, äkki teen sellega hoopis karuteene ja läheb uuesti tüliks. Niisiis proovin. Kui ainult kuskilt uue isase sfinksi saan. Tallinn on küll hetkel päris sfinksivaene.
algaja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

PostitusPostitas Eva4 » 13. aprill 2010, 09:47

Osad isased ei saa teiste isastega koos elada ja see ilmneb tavaliselt peale 4-ndat elukuud. Osad ei saa lihtsalt suures grupis elada. Kõik oleneb sugupuust ning iseloomust. Minul elab praegu näiteks 10 isast koos ja probleeme pole. Neil on muidugi alfa staatus paigas ning samuti on nad kõik sugulased ja nad on erinevates vanustes.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

PostitusPostitas RotiPiiga » 26. juuni 2010, 13:38

Ikka võib:) Minul elas vahepeal korraga ühes puuris 6 isast rotti.. Kõik said hästi läbi. Natukene kaklemist ikka juhtus, kui väiksemad üritasid suurematele natuke iseloomu näidata. Väike kaklemine on normaalne, sest nii pannakse hierarhia redel paika. Igas nn. pesakonnas on oma alfa-isane.
Dream as you'll live forever; live as you'll die tomorrow...
Kasutaja avatar
RotiPiiga
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 8
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

PostitusPostitas hell10 » 11. september 2010, 16:36

Mul oli ka enne praegust rotti 2 isast. Must ja valge. kaklesid küll aga samas pesid ja magasid üksteise kaisus. Must oli suurem ja tugevam ja sõi tihi peale valge eest parema toidu ära seega pidi valgele eraldi toitu panema. Kakluse käigus nad panid paika kes on nn peremees. Naljaks valge oli pikk ja peenike aga must paks suur ja ümmargune :lol:
Ja lõpuks kui üks ära suri, siis nädal hiljem suri teine ka kurvastusse :sad:
seega saab muidugi neid koos pidada lihtsalt nad kaklevad nagu ikka poisid :)
Kasutaja avatar
hell10
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Pildid: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

PostitusPostitas Eeeesi » 11. september 2010, 19:04

Vabandan kohe ära, kui teema on valesti. Ma ei tahtnud hakata uut teemat selleks tegema. Nii, nagu mõned teavad, siis mul on 2 isast rotti. Plinksu ja Eti. Nad on väiksest peale olnud koos. Magavad üksteise kaisus, mängivad, nö puhastavad üksteist jne. Viimasel ajal (umbes pool kuud) on nad hakanud nagu kaklema (?). Noh, asi ongi selles tegelikult, et kui nad on nt. puurist väljas mõlemad, siis nad ajavad üksteist taga jne. Aga mingi hetk on see, et Plinksu/Etu hüppab nagu teisele peale ja siis nad natuke müravad ning alumine tardub natukeseks (tavaliselt Plinksu). Seejärel läheb kõik rahulikult edasi. Esimene küsimus olekski see, et kas see on mängimine või kaklemine? Niimoodi on nad teinud juba varasemalt ka. Lihtsalt viimasel ajal on see läinud natuke nagu hullemaks võinii. No, tegelikult nad niimoodi ei tee väga haiget üksteisele, aga Etul on olnud nüüd 3 korda jalg haige. 2 korda neist ongi olnud nende müramiste pärast. Nüüd just hiljuti oli see teine juhtum, see polnud nii hull. 2 päeva visst ainult ja jalg oli terve. Täna panime nad ühet puuri tagasi (nad olid senikaua eraldi puurides, kuna tihtipeale jäi Etul jalg ette, sest Plinksu tahtis väga mürada [teine küsimus: On üldse õige neid lahutada ?]) ja kohe nö puhastasid üksteist ja magasid rahulikult mõned tunnid üksteise kaisus. Siis aga järsku, kui Etu alla sööma läks, tuli vist Plinksu vahele ja Etu ehmatas (?) ning käis hull piiksumine ning mõlemad tardusid peale seda. Ma võtsin Plinksu kohe sülle, puurist ära. Ta oli väga ehmunud. Etul tuli nagu küüs varba pealt ära. Verine oli ning ta ise puhastas ära selle ilusti. Küüs on veel otsaga kinni varba otsas, kuid ma ikkagi arvan, et peaks selle eemaldama, et tal endal oleks parem. Ta kõnnib ja teeb kõike ilusti muidu. Hetkel on nad eraldi puurides. Plinksu on, mulle tundub, selline boss nagu. Ja tihtipeale ta nagu unustab ennast ära ning teeb tahtmatult Etule haiget :/. Mure ongi selles, et kas nad tulekski eraldada või mida tegema peaks? Väga vabandan ka sellepärast, et ma siia nii pika teksti kirjutasin. Mul oli vaja see lihtsalt südamelt ära rääkida. Mind painab see juba mitu nädalat, loodan väga, et keegi saaks mind aidata. (Tegelikult jäi see koht lindistusele, kus Etu oma varbaküüne katki tõmbas.)
plinksu, eti, august, semi
Kasutaja avatar
Eeeesi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 125
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

PostitusPostitas hell10 » 21. oktoober 2010, 14:07

To: Eeesi
Jah, mul hüppas ka suurem must rott valgele selga ja siis nad tardusid. See pidi olema karja loomade puhul normaalne. Tugevam alfaisane on karja juht ja alistab teised (st paaritub ja sööb esimesena) kuna tema on tugevam.
Minu roti poisid tegid seda päris tihti nagu must oleks valgele meelde tuletanud, kes boss on...muidu said hästi läbi :)
Mina arvan, et kui nad konkreetselt üksteisele kallale ei lähe ja ei hammusta vägivaldselt siis neid eraldama ei peaks. Selleks ajaks kuni vigastused paranevad on vast tõesti mõistlikum, paraneb kiiremini ära, aga muidu küll mitte.
Kasutaja avatar
hell10
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Pildid: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

PostitusPostitas ufer » 21. oktoober 2010, 16:52

Minu kaks isast olid nagu sukk ja saabas :devil:
Kasutaja avatar
ufer
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 111
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn/Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

PostitusPostitas Eeeesi » 22. oktoober 2010, 14:24

Aitähh! Praeguseks olen ise ka aru saanud, et see peaks olema normaalne :D . Koos on muidu sellised lahedad ja mänguhimulised.
plinksu, eti, august, semi
Kasutaja avatar
Eeeesi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 125
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

PostitusPostitas vahvlike » 06. detsember 2010, 08:52

Minul on ka olnud mitu isast rotipoissi ühes puuris, kakeldud on alati. Suuri võitlusi nii, et veri ja karvad lendaksid pole minu loomakestel küll kunagi olnud.
Kasutaja avatar
vahvlike
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 4
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 42
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas on võimalik pidada kahte isast rotti

PostitusPostitas Sipsu56 » 27. august 2011, 15:52

Mul on olnud 4 isast rotti koos suures puuris ja natuke võimu sai ikka näidatud. Kõige hullem kaklus oli see kui üks hammustas teisel pool kõrva ära aga siis sai jälle ära lepitud :better: ja magati üksteise kaisus. :sleepy:
Mul on merisead Tuti ja Pluti, koerad Axel, Merlin ja Aki ning 6 kala.
Kasutaja avatar
Sipsu56
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 137
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist