Facebook

Üldine sumin mittelooma teemadel.

Facebook

PostitusPostitas Molly (Teema autor) » 08. veebruar 2009, 19:09

Mind lihtsalt huvitab, kui palju pisi rahvast on Facebookis?
Juta, Marta, Kim, Amanda, Stephanie, Marie, Caroline
(Iris-Mirka, Truks, Trips, Kiku, Tibi, Serena, Fiona, Angela, Janina, Hilde, Reti, Hillary, Saara, Michelle, Vaska, Nina)
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Marilin » 08. veebruar 2009, 19:18

Mina tegin endale mingiaeg kasutaja. Aga ei ole endale aega veel võtnud, et seal kuidagi pidi orienteeruda :-D
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas kerliilrek » 08. veebruar 2009, 19:25

Tegin ka endale nüüd, aga äkki räägiksid , et mis seal teha saab jne . Praegu uurin veidi .
Kasutaja avatar
kerliilrek
Gotta Be Somebody , ;)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 805
Teemad: 18
Pildid: 4
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Molly (Teema autor) » 08. veebruar 2009, 19:46

Facebook on umbes samasugune sotsiaalne keskkond nagu Orkut, kus sõpradega suhelda ja uusi sõpru leida. Minu teada on Facebookis kasutajaks registreerunud rohkem kui 15 miljonit inimest üle maailma ja eestlasi on esialgu veel vähe. Seal saab liituda gruppidega, kellel on ühesugused huvid ning kutsuda oma sõpru nende gruppidega ühinema. Isa saab samuti gruppe moodustada. Üldiselt suheldakse kas inglise, saksa, hispaania, itaalia jne. keeltes. Eesti keeles muidugi samuti, kuid tavaliselt on sõprade hulgas ka teistest rahvustest inimesi ja siis käib jutt mitmes keeles korraga. Üksteisele saadetakse erinevaid mänge ja muidugi saab koostada oma fotoalbumi, mida siis sõbrad näevad ja kommenteerida saavad. Päris hea on see, et alati saab ka sõprusest keelduda ja see inimene ei saa sinuga enam suhelda ega sinu kohta käivat infot lugeda ja vaadata. Gruppidest saab samuti välja astuda, kui teema enam ei huvita.
Juta, Marta, Kim, Amanda, Stephanie, Marie, Caroline
(Iris-Mirka, Truks, Trips, Kiku, Tibi, Serena, Fiona, Angela, Janina, Hilde, Reti, Hillary, Saara, Michelle, Vaska, Nina)
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Fenzy » 08. veebruar 2009, 19:49

Kõlab TÄPSELT nagu orkut :D
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Molly (Teema autor) » 12. veebruar 2009, 16:41

Ajakirja "Digi" peatoimetaja Henrik Roonemaa ütles, et Orkutist liiguvad eakamad, paremal majanduslikul järjel ja haritumad inimesed Facebooki. Kasutajate majanduslikku seisu ma muidugi ei tea, kuid minul tundub küll, et kasutajate vanus algab 25 + ja nooremaid on väga vähe.
Juta, Marta, Kim, Amanda, Stephanie, Marie, Caroline
(Iris-Mirka, Truks, Trips, Kiku, Tibi, Serena, Fiona, Angela, Janina, Hilde, Reti, Hillary, Saara, Michelle, Vaska, Nina)
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Annie » 16. veebruar 2009, 21:29

Majandusliku järje järgi kasutajaid hinnata on tõesti kummaline, kuid muus osas on ORKUTis vist tõesti rohkem noored ja seega siis ka natuke madalama haridustasemega kasutajad (mõtlen madalamat haridustaset just selles mõttes, et palju kasutajaid alles põhikooli ealised). Mul on ORKUTis kasutaja, olen sealt palju vanu koolikaaslasi üles leidnud, kuid ise pilte üles pannud pole ja kellegagi suhtlust algatanud ka mitte. Ei istu ikkagi see ORKUTi värk.

Ehk on Facebook tõesti natuke soliidsem koht. Peaks uurima.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Snowblind » 20. veebruar 2009, 12:03

Olen Facebookis kirjas, kuid vähemalt siiani külastan orkutit tihedamalt. Kodune juba kuidagi :ups:
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas murzilka24 » 01. aprill 2009, 16:23

Olen ka facebookis kirjas. :-D
Teid tervitab villakhiir Pontsu ja Mari!
Kasutaja avatar
murzilka24
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 42
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Annie » 27. juuni 2009, 10:05

Tõstan teemat.
Tegin nüüd ka facebooki kasutaja ja algul päris ehmusin. Iga päev hakkas hulganisti väiesti võõraid välismaalasi mind sõbraks lisama, samas kui ma polnud oma profiili ei avalikustanud ega sinna üldse mindagi endast kirjtuanud, soost ja vanusest rääkimata. Mõtlesin, et kui nii jätkub, kustutan oma konto. Muidugi saan alati neid eirata, aga tüütavaks muutus. Õnneks paari päeva pärast asi rahunes ja siis lisasid mind ka mõned mu oma tuttavad.
Mõtlesin nüüd targematelt uurida, et kuidas teile faceboook tundub. Minu meelest väga kirju ja tegevust täis, ja esmapilgul väga raske aru saada, mis toimub. Pidevalt jooksevad sõprade uuendused, raksendused, mingid viktoriinid ja kommentaarid jms värk. Ma olen arvuti ja internetiga muidu suhteliselt sinapeal, aga facebook on küll natuke liiga kirju, et seal orienteeruda. Samas pidavat see just olema suunatud rohkem nö "vanematele". Orkut on selle kõrval väga lihtne ja arusaadav.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Kuldhai » 28. juuli 2009, 15:08

Tegin samuti Facebooki kasutaja ja nüüd uurin asja lähemalt. Palju tuttavaid on leitud ja mõned sõbraks lisatud. Tundub huvitav. Võõrad ei ole siiani suhelda üritanud.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Saara » 28. juuli 2009, 16:52

Mina polegi just sellepärast endale facebooki kontot teinud, sest tundub liiga palju igasugu tarbetuid lisavidinaid olevat. Orkut on hea ja lihtne, pealegi on tõesti enamikul eakaaslastel Eestis seal konto, kerge vanu ja uusi tuttavaid üles leida ning suhelda. Kardetavasti pean aga varsti mõneks ajaks välismaale elama minnes ka facebooki ära proovima, sest väljaspool Eestit pole Euroopas orkut nii tuntud. Eks näis, kuidas hakkama saan seal :D .
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas katuuuu » 29. juuli 2009, 10:10

Endal on kasutaja täiesti olemas seal, aga käin seal vägaväga harva. Hästi palju lisab välismaalasi sõbralisti, ka postkast on umbes koguaeg.
Ei tea, ei paku huvi see facebook. Kuidagi liiga keeruline. :wink:
Kasutaja avatar
katuuuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 458
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas aNeTe » 30. juuli 2009, 19:07

Olen ka facebookis. MInu meelest väga lahe koht.
Mitte püstijäämine pole tähtis, vaid see,
et suudad pärast iga kukkumist üles tõusta.
Kasutaja avatar
aNeTe
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 8
Pildid: 4
Asukoht: K-Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Jammers » 19. märts 2010, 19:19

Ka mul on Facebook`is kasutaja,
Kasutaja avatar
Jammers
Why not Zoidberg?
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 463
Teemad: 23
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas postituvi » 19. märts 2010, 20:38

Ei ole kontot- ei viitsiks mitmes kohas infot jälgida ja ise lisada. Olen orkuti kasutaja ja mulle sellest piisab.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Kuldhai » 19. märts 2010, 20:50

Mina olen Facebookiga väga rahul. Leidsin selle kaudu üles oma lapsepõlvesõbranna, keda polnud näinud 30 aastat! Kontakti sain ka kunagise kirjasõbra lapselapsega jne.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Annie » 19. märts 2010, 20:53

Sama siin, olen ka palju sõpru üles leidnud. Olin ka algul orkutiga rohkem harjunud, kuid kõik sõbrad kolivad ajapikku üksteise järel facebooki üle.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Riin » 20. märts 2010, 01:58

Mind kutsuti ka sinna sõbraks, olin päri, kuid ise pole viitsinud seal ringi vaadata ega enda kohta midagi ka kirja panna. Orkutis olen ära harjunud ja sealgi suhtlen harva, lihtsalt aegajalt vaatan tuttavate pilte ja lisan enda omi. Ma ei ole suur suhtleja internetis, msn-s käin ka haruharva, lihtsalt ei avagi, sest tean, et kui juba sinna korra lähen, siis sinna jäängi.
Blogi süsteemist ei saa ma ka aru, imestan siiani, et kuidas on küll inimestel aega ja viitsimist oma päeva kirja panna ja veel rohkem imestan ma, et on inimesi, kes viitsivad seda lugeda. Kuid inimesed on erinevad.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Annie » 20. märts 2010, 10:19

Mulle tundusid ka algul need suhtlusportaalid lapsikud - eksponeerida oma pilte ja siis hinnatakse neid jne (nagu rate näiteks), kuid facebok on selles osas teistsugune - saad aegajalt teada tuttavate elust-olust, kellega muidu kiire elutempo juures aega kohtuda pole. Tegime mõned päevad tagasi oma keskkooliaegsete klassikaaslastega facebooki suletud grupi ja kutsusime klassikaaslasi liituma. Nii põnev on, kuidas iga päev jälle keegi, keda aastaid näinud pole, välja ilmub :-).
Aga niisama iseenda demonstreerimiseks ma ka FB kasutada ei viitsiks.

Blogisid on ka erinevaid. Mina hakkasin 3 aastat tagasi pidama koerablogi (kus siis natuke pajatan ka lindudest), mis ajajooksul kujunes välja enamjaolt meie treeningute blogiks. Kui paljud seda loevad, ei tea, aga üksikud lugejad on kindlasti ja endal ka hea mõnikord aastate vanusi postitusi lugeda ja naerda, et kuidas ma küll nii lihtsa asjaga trennis varem hakkama ei saanud. Samuti loen ma hea meelega teiste koeraomanike trenniblogisid - hea võrrelda ja uusi nippe saada jne, jne. Iseenda igapäeva elu muidugi kirja panna ei viitsiks ja ilmselt ka teiste omi lugeda, aga kuna ma siiski loen päris paljusid blogisid (ikka loomateemalisi), siis pean ütlema, et on väga andekaid inimesi, kes kirjutavad tohutult kaasahaaravalt, nii et lausa peab neid lugema :-).
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Jessi10 » 23. märts 2010, 19:17

On kasutaja olemas, aga ei käi seal.
Jessi10
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 3
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas nirgike » 23. märts 2010, 23:26

Minu meelest Orkutis on peamiselt eestlased ja mingid portugallased/indialased, aga Facebookis on peamiselt ameeriklased. Ja rääkides täiskasvanulikkusest - Facebookist olen ma leidnud mitmeid tuttavaid lapsi, kuid endisi koolikaaslasi vaid väga üksikuid (Orkutis seevastu vastupidi), ja Facebookis mängivad isegi täiskasvanud mingeid totakaid mänge. Küllap on asi ka selles, et Orkut on eestlaste seas varem tuntud ja paljud tegid endale sinna konto ning leiavad, et nad pole nii edevad, et mitmesse kohta konto teha või midagi uut/ägedamat jahtida. Seega mina arvan küll, et vanemad inimesed ja vähem internetti kasutavad inimesed, kellel on Orkutis konto, pigem ei koli Facebooki. Ja eks ta tõsi ole jah, et alguses on ikka väga sigrimigri ja nõudis isegi minusuguselt IT-valdkonnas töötavalt tegelaselt mitu õhtut uurimist. Orkut oli selles osas intuitiivsem. Küllap see alguse sigrimigri ja "ei saa midagi aru" tunne ka peletab neid, kes end väga kindlalt ei tunne arvuti taga.

Samas on Facebook "uus kuum sõna" turunduse valdkonnas - pole firmat, kelle poleks Facebookis oma lehekülge. Seal võid isegi Selveri fänniks hakata, kui soovid :P
Ma ise sellel potentsiaali ei näe, aga noh, tasuta värk, las proovivad. Ka firmal, kus ma töötan, on Facebookis oma leht ja tegelikult seetõttu ma ise ka liitusin Facebooki kasutajaks, et töö juures promoti.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Annie » 24. märts 2010, 08:32

Kas ei oleks siis ka pisi.ee-l mõtet end FB-s reklaamida avades seal oma lehekülje? Ma saan täitsa aru, kui see pisilaste põhimõtetega vastuollu satub, aga lihtsalt jälle üks võimalus, et pisile kasutajaid juurde saada.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas -H_J- » 24. märts 2010, 11:10

Mul ka seal kasutaja. Orkutis ka, aga see ei istu mulle väga. Kui mul Facebooki ei olnud veel, siis Orkutisse ka väga ei kiskunud, kuigi Facebookis nüüd käin iga päev. Facebookist saan ka suurepäraselt aru, alles mõni päev tagasi registreerusin.
kanahakkliha
Kasutaja avatar
-H_J-
I'm watching you...No, seriously, I am.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 748
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: siin-seal
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Kessu » 25. märts 2010, 21:15

On juba paar kuud olnud kasutaja facebookis.
Deegud Birgit ja Kessu
Kasutaja avatar
Kessu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 875
Teemad: 5
Pildid: 17
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Kallikera » 26. märts 2010, 16:36

Tegin endale aasta tagasi Facebooki konto õe soovil. Siiani ei leia ma, et ta oleks mugavam või parem kui orkut. Pigem on ebamugav nende mängude ja mõttetute küsimuste vahel. Ja pole leidnud veel kohta kus saaks ära keelata nende näitamise. Väga ei istu see koht mulle.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas sussu112 » 28. märts 2010, 11:16

Mind leiab Mailiis Kuusler nimealt :-D !
Kasutaja avatar
sussu112
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 342
Teemad: 19
Pildid: 3
Asukoht: Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Stina » 15. juuni 2010, 21:34

Mina olen ka facebookis täiesti olemas.
Stina
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 180
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas Sonnu » 16. juuni 2010, 22:10

Minul ka on seal kasutaja :) et kui keegi soovib võib lisada - Sofia Muši
Sonnu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Facebook

PostitusPostitas kertu111 » 26. juuni 2010, 21:28

Minul on kasutaja olemas
kertu111
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Jutud vabal teemal

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist