Kas sa usud kummitusi ja vaime?

Üldine sumin mittelooma teemadel.

Kas sa usud kummitusi ja vaime?

PostitusPostitas Fenzy (Teema autor) » 08. jaanuar 2009, 10:13

Kuna sellist teemat ei leidnud, siis mõtlesin, et võiks väikese arutelu teha kummituste kohta. Rääkida siin sellest kas usud, miks usud (kui on kindel põhjus), millal hakkasid uskuma, kas oled ise näinud, kas tahaksid näha jne. Ka võid rääkida sellest, mida arvad surmajärgsest elust ja hingedest, kui see Sinu arvates üldse eksisteerib.
Alustuseks üks kõhedusttekitav video. Julgematel soovitan vaadata, ei ole ehmatav video, aga minul võttis esimese korraga jahedaks. Videos on neli erinevat kasti, vaadake alumist parempoolset(otsast lõpuni, teisi pole mõtet jälgida). Video asub siin.


Kes usub, kes mitte..
mina usun. :bang:
Viimati muutis Fenzy 08. jaanuar 2009, 16:20, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas Kissu » 08. jaanuar 2009, 11:18

This has been making the rounds in Asia and people are sincerely freaked out.
UPDATE: This video is a promotional vidoe made by GMP to show the risks of working late.


Video kirjeldust oleks ka tark lugeda, enne kui vannud, et see on päris video, mida pole keegi muutnud, töödelnud, võltsinud.

Selle video originaal lehekülg: http://www.myescapeplan.com.sg/whyushouldntworklate/

Kus video autorid selgitavad, mida selle videoga illustreerida taheti.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas Fenzy (Teema autor) » 08. jaanuar 2009, 11:35

Heh, jäi märkamatuks. My bad. Aga neil õnnestus see hästi, sest minu nad said haneks.. aga see on hea lohutus, kuna see video jäi mind siiani kummitama, täitsa tõsiselt kohe kummitas mind..
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas -kkküllike » 08. jaanuar 2009, 14:38

Usun. Usun kummitusi, kuna tuttavatel on isegi kummituste minemaajajad kodus käinud. Jah, usun.
Sirts
Kasutaja avatar
-kkküllike
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 119
Teemad: 2
Asukoht: Kiili.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas nirgike » 08. jaanuar 2009, 16:15

Mina olen matemaatikaharidusega. Mina ei usu, mina põhinen faktidel. Kuna kummituste olemasolu pole ära tõestatud, ei saa ma öelda, et nad on olemas, kuid samas ei saa ma ka öelda, et neid kindlalt pole olemas. Seega arvestan võimalusega, et nad võivad olemas olla. Ja ausaltöeldes ajab see mulle hirmu nahka. Mul on lapsest saati pimedusekartus, eriti jube, kui õhtul olen mingit kummituste juttu lugenud vms. Muidugi väidetavalt pidavat psühhoteraapias väga ruttu sellistest foobiatest üle saama...

Aga üldiselt suhtun kummituse-juttudesse üleolevalt, eriti kui keegi väidab, et mingil fotol olev optiline plärakas olla kummitus või et kass vahtis seina, ju seal oli kummitus. Mul üks sõbranna väidab, et tal vanaema majas kummitab, isegi päise päeva ajal. Käisime ka seal, ei midagi. Ka minu kodus olla väidetavalt kummitusi nähtud, üks külas olnud tüdruk väidetavalt nägi peeglist surnud vanaisa ning ema ja õde uskusid, et onu vaim kõndis paaril õhtul ringi, kuna koerad olevat pimedasse kööki vaadanud ja urisenud.

Ja tegelikult on väga põnev see, et paljudel müstilistel juhtumitel on reaalsed seletused. Seepärast ma kogu aeg ütlengi, et füüsika on maailma kõige põnevam valdkond.
Näiteks on teada fakt, et kõdunenud haavapuus tekib selline aine, mis öösiti helendab. Seega, nähes öösel metsas või surnuaia kohal midagi helendamas, võib see olla murdunud oksakoht puus või muud taolist. Minu keskkooli füüsikaõpetaja rääkis, kuidas nägi kord metsas tervet kogumikku helendavaid ringe. Päeval läks samasse kohta vaatama - oli virn kõdunenud haavapalke. Sellist vaatepilti oleks päris põnev näha :)
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas otokas » 08. jaanuar 2009, 17:44

Mina ikkagi usun kummitusi. Sest et minu meelest on ikkagi rohkem mitteseletamatuid asju, kui neid mis on jõutud ja osatud ära seletada. Isiklik kogemus mul puudub, aga ega ma väga ei oota ja ei tahakski :razz:
A, mul on üks sõbranna kes oskab taldrikuga vaime välja kutsuda. On keegi kuulnud sellisest asjast? et tuleb vaim välja teatud kellaajal ja siis hakkab sulle vastama küsimustele. See keda kutsutakse peab olema kindlasti lähedalt inimene näiteks vanaema või onu või keegi selline. Kaugelt pole mõtet kuna nad ei oska küsimustele vastata. Ja mina järjekordselt usun seda. :-)
Tegelikult on elu ilus!
Kasutaja avatar
otokas
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 7
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas Fenzy (Teema autor) » 08. jaanuar 2009, 18:18

Kui ma olin noorem, siis me kutsusime sõpradega ka tihti vaime välja. Tagantjärgi mõeldes lauslollus, aga ükskord ühe sõbranna otsaette tekkis helendav liikuv mullike, kuigi tuba oli pime, ainult (tee)küünlavalgus, kus helendavad asjad nähtavad ei ole..
Igasugu treppe on peeglitele soditud jne.
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas -H_J- » 08. jaanuar 2009, 19:12

Mh, mina pimedat ei karda, kõnnin vahel öösiti ka tubades ringi, vaatan telekat (ei kõnni unes, üleval olen ikka). Vaime pole ma näinud. Ja kui sellele mõtlema hakata, et kas on olemas või ei, siis käivad küll judinad üle selja...
kanahakkliha
Kasutaja avatar
-H_J-
I'm watching you...No, seriously, I am.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 748
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: siin-seal
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas nirgike » 08. jaanuar 2009, 19:29

otokas kirjutas:Mina ikkagi usun kummitusi. Sest et minu meelest on ikkagi rohkem mitteseletamatuid asju, kui neid mis on jõutud ja osatud ära seletada.


Ega inimesed ei teagi veel paljut, kuid öelda, et kõik, mida me veel seletada ei oska, on kummitus... :roll: Tegelikult kummitused on ju ka kõigest seletus mingitele teatud nähtustele, mille kohta me ei tea, mis see on. Vanasti ka seletati ju igasuguseid meile juba tavapäraseid ja tuntud nähtusi imelike selgitustega, a la kurjast vaimust vaevatud jne. See vist ongi inimestele omane, et isegi kui juhtub midagi kummalist, siis kohe leitakse sellele mingigi seletus. Enamasti ongi nii, et kui tavapärast seletust ei leia, siis on kummitused, kurjast vaimust vaevatud, naabri needus peale pandud jne :) Vanadel eestlastel oli selliseid vaimudega selgitusi asjadele hästi palju ja keskaegses Euroopas ka, sest lihtsalt ei teatud neid asju, mida me praegu teame. Trikimees oleks tuleriidal põletatud :D
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas Pippi » 09. jaanuar 2009, 14:54

Ma nagu väga ei usu 'kummitustesse', kuid kuna ma kardan pimedust ning pimeda-kartjale on ükskõik millised hääled kohe mõttes mingi tagajärg. Peale Ring ja Vimm vaatamist ei kartnud ma aga pimedas hakkasin igal pool ise asju ette kujutama. Iga pimedam nurk oli nagu Samara (Ring'ist) juuksed ja siis kujutasin ette, et seal olid silmad mis mind vaatasid. Nüüd ma kardan isegi jalad ukse poole magada, sest ema ütles, et nii viiakse laipu surnukuurist välja. Ma tegelikult ise usun, et pea igale "kummituse-tõestuse-videole" on olemas selgitus. Näiteks ukse taga on mingi valge laik ja siis on see kadunud - võib olla peegeldus ja samas alati ei saa ka kindel olla, kas see on fake, isetehtud või siis tõeliselt filmitud.
Ei soovita tegelt teil vaime ka välja kutsuda, sest et kui te tõesti usute et nad tulevad ja usute ka, et tahate - siis te lihtsalt ise hakkategi igal pool neid nägema ja ette kujutama. Mõni võib nii lõpetada üldsegi hullumajas.
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas nirgike » 09. jaanuar 2009, 16:20

Pippi kirjutas: Nüüd ma kardan isegi jalad ukse poole magada, sest ema ütles, et nii viiakse laipu surnukuurist välja.

Ja feng shui teooriate järgi just peab voodi ja laud olema nii, et magades/laua taga istudes näeksid ust. :happy:
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas GunnyBunny » 09. jaanuar 2009, 16:25

Miks? :-D
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas otokas » 09. jaanuar 2009, 19:17

nirgike kirjutas:Trikimees oleks tuleriidal põletatud :D


Ma usun, et isegi sellised inimesed kes kasvõi natukene erinesid teistest oleksid tuleriidal põletatud. Aga praegu on ju hea aeg sellesmõttes, et sa võid uskuda seda mida sa tõesti tahad, mitte keegi sulle peale ei käi, keegi ei sunni. Käitud täpselt oma sisetunde järgi ja minu meelest ongi see õige. Usud sa siis vaime, ufosid või jumalat või järgid hoopis feng shuid :-)
Tegelikult on elu ilus!
Kasutaja avatar
otokas
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 7
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas Babu » 11. jaanuar 2009, 17:53

Muidugi usun. :)
Väiksena ma olin nende hull, kuna mu ema rääkis mulle kui väike olin, et ta oli vanasti kummitustega sõber ja et nende maja nr on 666 ja tel. nr on 666666. :)
Headust pole kerge kohata, kuid seda on kerge ära tunda!
Mind on tabanud tõeline ROTIHULLUS!!!
Kasutaja avatar
Babu
friends are forever, boys are whatever .
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2203
Teemad: 26
Pildid: 8
Asukoht: Tabasalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas Nöbsike » 11. jaanuar 2009, 18:22

Mina usun ka kummitusi. Ma ei tea miks aga millegipärast usun :)
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas PrinCess » 11. jaanuar 2009, 18:27

Mina ka usun, ei teagi täpselt miks.. Lihtsalt usun neisse. :roll:
When I say: "Time to go back to the cage." My rats hear: "Please hide under the furniture and refuse to come out for the next hour."
Kasutaja avatar
PrinCess
never tell secrets
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 846
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas Pippi » 12. jaanuar 2009, 16:14

nirgike kirjutas:Ja feng shui teooriate järgi just peab voodi ja laud olema nii, et magades/laua taga istudes näeksid ust. :happy:



No aga voodi saab nii ka paigutada et jalad on kõrvale. :-D Ja seda ka veel, et ma ei hoia pealigi peeglit magades - peegeldab halvad unenäod ja mõtted kõik tagasi, kui oled neist lahti saanud. :D
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas kerliilrek » 12. jaanuar 2009, 22:16

Ma usun et inimeste hinged rändavad ringi, aga kas neid just kummitusteks saab pidada .:D
Kasutaja avatar
kerliilrek
Gotta Be Somebody , ;)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 805
Teemad: 18
Pildid: 4
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas tiku » 17. jaanuar 2009, 12:58

Mina usun.
Mulle ei meeldi üksi kodus olla.
Kuna ma tean,et meil on signa ja keegi ei saa meie korterisse sisse,siis ma ikkagi kardan.
Öösiti kui janu tuleb siis ma ei julge isegi liigutada ennast ,kuna meil on maastlaeni aknad otse metsa kõrval ja siis tulevad need puuvarjud sisse.
Elu ilma minu nunnudeta oleks liiga mõttetu.
Kasutaja avatar
tiku
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 7
Pildid: 0
Asukoht: tallinn-kolde pst
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas Kellu » 17. jaanuar 2009, 14:40

Ma ei teagi, kas ma usun või ei usu aga huvipärarast ma anna ühe lingi kiisu.ee kasutajate arutustest vaimude üle http://et.unitedcats.com/forum/14/fl/63/t/1365#answer_110249. Eriti huvitavad on seal kasutaja Manchoa postitused mis vähemalt minule ajasid judinad peale :roll:
Kasutaja avatar
Kellu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas Snuufer » 18. jaanuar 2009, 16:24

Usun eelmisest aastast tagasi kui koos sõpradega kummituse välja kutsusime! Suht hirmus oli kui seljataga keegi nagu kuklasse hingaks ja kui oli kahtlasi hääli kuulda oli! Õnneks ei jäänud kummitama! :umm:
Ihaste ratsatalu! Eurokas, Leedi ja Viccy! Hobused on võrratud!!!
Kasutaja avatar
Snuufer
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas KellyZ6 » 18. jaanuar 2009, 17:05

Ma siiski ei usu kummitusi aga kirjutan loo, mis minu klassiõde mulle rääkis. Ta rääkis, et nende tuttavatel on pööningul suur klaver.Pööningul on ka aken.Ühel päeval ronis keegi pööningule ja vaatas, et klaver oli teises kohas, kui eelmine kord.See inimene arvas, et mäletab valesti ja läks pööningult ära.Järgmisel päeval läks ta jälle pööningule ning klaver oli jälle uues kohas. Klaver oli eri kohtades iga kord, kui nad pööningule läksid.Asi oli kahtlane ning need inimesed puistasid põrandale pulbrit, mis näitab kui keegi on seal käinud. Järgmisel päeval olid põrandl nähtavad piklikud jäljed umbes 2cm laiad ja 10cm pikad.Ei usu seda lugu väga, aga kes usub see usub. :happy:
Minny,Petsu,Mici,Mustik,Sofia,Hannah ja Lanna.
Kasutaja avatar
KellyZ6
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 3
Asukoht: Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kummitused.

PostitusPostitas kellyrott » 19. august 2009, 19:05

No mina ei tea kas uskuda või mitte :shock:
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas sa usud kummitusi ja vaime?

PostitusPostitas -H_J- » 23. august 2009, 19:02

Vahel on mul nii, et kui ma näiteks kummitusfilmi või mõnda muud õudukat vaatan, siis ma irvitan selle peale hullu moodi :P. Ja ükskord, kui pinginaabriga tema juures kummitusjutte rääkisime, siis neil oli seina peal mingi Itaaliast toodud mask ja pärast me hullult kartsime seda :D.
kanahakkliha
Kasutaja avatar
-H_J-
I'm watching you...No, seriously, I am.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 748
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: siin-seal
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas sa usud kummitusi ja vaime?

PostitusPostitas kellyrott » 24. august 2009, 22:00

Ma ka vahel irvitan nende õutusfilmide peale.Aga mõned jälle on kohutavalt igavad :yawn:
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas sa usud kummitusi ja vaime?

PostitusPostitas Helen-97 » 27. august 2009, 20:09

Ma usun kuna on endal mitmeid kordi selliseid vahejuhtumeid kus ma neid aina rohkem ja rohkem usun.Ja need on päris hirmutavad.
Kasutaja avatar
Helen-97
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas sa usud kummitusi ja vaime?

PostitusPostitas Siblik » 20. september 2009, 10:30

Kindlasti usun. Endal ka imelikke kogemusi kummitustega olnud.
Loomad on osa meie keskkonnast - neid tuleb hoida ja armastada.
Kasutaja avatar
Siblik
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 116
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas sa usud kummitusi ja vaime?

PostitusPostitas HelloKitty12 » 26. september 2009, 17:20

Ükskord kui ma olin väike siis ma karjusin öösel ja kardinad olid akna eest ära,siis keegi koputas akna peale ja röökis aga kedagi näha ei olnud.
Kasutaja avatar
HelloKitty12
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 506
Teemad: 11
Pildid: 7
Asukoht: Pärnu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas sa usud kummitusi ja vaime?

PostitusPostitas ragnekenar » 26. september 2009, 19:33

jaa,tean ühte perekonda kellel eleb kummitus kodus.isegi ta lapsed on seda näinud.pidavat olema ta vanavanaisa.
ragnekenar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas sa usud kummitusi ja vaime?

PostitusPostitas -ruigamnots- » 27. september 2009, 15:28

Mina usun tõsiselt sellistesse asjadesse. Laagris kutsuti halvad vaimud välja ja kõik seal toas pöördus tagurbidi. Oleme emaga kontaktigi saanud selle nn teise maailmaga. Usun väga et kassid näevad teist maailma. Arvatakse hoopis et need ufod mängivad. Aga mis iganes. Mina usun ja jään ka uskuma kummitustesse, ma näen unes asju ette 6 aastaset peale(ema ka aga ma ei tea kui vanalt peale) ja võttan alati kassi voodi kaasa ja arvan et tema kaitseb mind kõige eest kuna oleme sõbraga nö solvanud teist maailma ja ka selepärast et ei tuleks halbu ette nägemusi mis alati ikka juhtub. Ma ei kannata neid halvaune peletajaid kuna ma hakkan öösel voodis olles nägema jubetaid asju. Kardan kirjutada ka k täega algavat teate küll mis sõna ja öelda samuti. Mõtlesin ikka pikkal kas ikka kirjutan siia. Kindlasti ei saa nüüd öösel magada ja vajaksin vist kümme kassi :D.
Kasutaja avatar
-ruigamnots-
Õigekiri longab
 
Postitused: 115
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Jutud vabal teemal

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Google [Bot] ja 15 külalist