Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

Üldine sumin mittelooma teemadel.

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Lind1100 » 14. september 2018, 22:29

Huvitav, kuidas tulevad laialdaselt kasutusse nähtused nagu suveaeg? Tundub ometigi nagu asi, mis tekitab rohke segadust, kui aitab. Kalendri tekkimise loost räägitakse, sellest aga mitte...
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Kuldhai » 15. september 2018, 14:55

Sain teada, miks Mariini rong eile palju hilines - üks naine astus rongi ette , ilmselt enesetapp...Jube. Kujutasin magama minnes ette, mida tunnevad rongijuht ja naise lähedased...neil oli ilmselt unetu öö.
Mariin tõi mulle kauaoodatud kalaraamatu, mida nüüd lugema hakkan. ( Jonathan Balcombe " Mida kala teab "). Juba sissejuhatus on huvitav. Väike lõik:
"Inimesed tapavad igal aastal 1 - 2,7 triljonit kala. ... Iga kala on ainulaadne indiviid - tal on mitte üksnes bioloogia, vaid ka biograafia. On ...fakt, et iga kala on isemoodi, nagu ka iga liivatera on isemoodi. Aga erinevalt liivateradest on kalad elusolendid. See pole tühine erisus. Kui hakkame kalu mõistma teadlike olenditena, võime nendega sisse seada uued suhted. Kasutades tundmatu poeedi surematuid sõnu:"Miski pole muutunud peale minu suhtumise - seega on kõik muutunud."
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Lind1100 » 15. september 2018, 22:58

Kole ja kurb jah... Eriti veel, kuna enesetapp on üsna sageli hetke ajendil tehtud tegu - ka näiteks tablettide purkide panemise asemel nende lehtedesse pakendamine avaldab enesetappude hulgale statistiliselt olulist mõju. Tuleb meelde ühe kirjaniku, kellel ise üritamise kogemus olemas oli, võrdlus põlevast majast läbi akna põgenejatega -- pole nii, et sa tahaksid surra, lihtsalt tol hetkel on toas olevad leegid hirmsamad kui maapind õues.

Mis elusolenditesse puutub, siis ma pean neid kõiki oluliseks. Kõige surma vältimine on mõttetu -- ainuke moodus selleks on vähem elu, kuna miski pole igavene. Seega, ma tähtsustan eelkõige elukvaliteeti, elurikkust, ja intelligentsi. Nii on näiteks potitaime väljaviskamine sellepärast, et ta on "välja veninud" palju koletum tegu kui mõne looma ära söömine, varese elu on olulisem, kui lehma oma, ning monokultuurne putukamürkidega töödeldud viljapõld pole parem parkimisplatsist. Ma ise olen Tiibeti stiilis taevamatuste pooldaja. Kui seda ei lubata, siis omistan mõne hauaplatsi ja jätan endast maja vähemalt lillepeenragi. Ja ei mingit kolm sajandit kestvat kirstu, balsameerimist, või kremeerimisega õhu reostamist.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Kuldhai » 16. september 2018, 18:34

Tütar Tallinna saadetud ja jälle "üksi". Proovisin nädalavahetusel mitut veganite toitu, maitsepärmi, seitanit ja veganjuustu. Seitan oli liiga vürtsikas minu jaoks, seda vist rohkem ei sööks või siis kaabiks enne selle piprakihi pealt maha. Teised olid maitsvad! :hmstr:
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Lind1100 » 16. september 2018, 22:44

Poodidesse on viimasel ajal kuidagi palju "alternatiivseid" toiduaineid tekkinud. Ma olen seda meelt, et neid ei tohiks sama nimega kui "päris" toiduaineid kutsuda - muidu loe keset poeriiuleid koostisosade nimekirju. Ei prae samamoodi, ei maitse samamoodi, ei toodeta sama moodi...
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Kuldhai » 17. september 2018, 10:24

Jah, vegantoidud võiks olla eraldi, veganitel ka raske muidu koostist uurida keset poodi. Ma loodan, et minust ka ühel päeval päris vegan saab. Aga olen ise rahul ka näiteks 95 %-ga.
Loen Imelist Ajalugu. Rooma keisritest surid ikka väga paljud vägivaldset surma. 70 keisrist 50 surid ebaloomulikult - mürgitati, viidi enesetapuni, torgati surnuks. Ohtlik amet, kus tavaliselt keegi pikalt vastu ei pidanud. Siiski antiikajal ülimalt ihaldatud amet...
Mu lemmiklugu selles numbris on aga Hitlerist ja tema parimast sõbrast koer Blondist. " Hitler demonstreeris seltskonnale kõiki trikke, mida oli koerale õpetanud ja ütles lõpuks: "Laula, Blondi!" Koer hakkaski kohe ulguma ja Hitler ühines temaga entusiastlikult. Sõda oli sakslaste jaoks halva pöörde võtnud, kuid Hitlerit oli harva õnnelikumana nähtud".
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Lind1100 » 17. september 2018, 17:48

Ma olen pigem vastupidine -- moraalsetel ja keskkondlikel põhjustel väldin kõiki "vegan" (st niimoodi propageeritud, mitte juhuslikult taimseid) ja paljusid "organic" tooteid. Muid asju võimalusel valin (ei sisaldaks palmiõli, mandlipiima, küsitavate meetoditega firmade toodangut, et oleks võimalikult originaalilähedane jne), kuigi päris kõike kontrollida ei jõua. Ja tervislikel ka -- tundub, et ma lihtsalt ei omista osi aineid taimsel kujul. Näiteks taimset rauda võin ma süüa kogustes, mis keskmise inimese ennast väga, väga kehvasti tundma paneks, ja sealjuures ikkagi aneemiliseks muutuda. Sealjuures, asju mida ma vabalt ei süüa saaks ei ole, ja tervis üleüldiselt on vankumatu. Vist on nüüd juba kuus või seitse aastat sellest, kui ma viimati mingis palavikus olin, hullemast rääkimata. Võiks arvata, et ma olen liiga palju arvuti taga istunud, kuid eih ... päeva pealt seljakotiga mägedesse minna ja päev otsa liikvel olla pole jätkuvalt probleemiks (ja mäkke ronima ma pean :-P ). Entusiasmi on ka -- ainult, tegemist on palju. Lõpuks väsib ikka ära. Ma võin julgelt väita, et magamisvajadus on üks paras nuhtlus... Tahaks edasi teha, aga ei, vajun ära.

Ma naeran siin oma ülemuse e-mailidele vastamist. Sel ajal, kui mina olen pika seletuskirja valmis kirjutanud, on tema juba vastanud, "Saab ikka. Aga milleks vaja?"
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Kuldhai » 18. september 2018, 08:46

Karoliin jäi ootamatult haigeks, peaaegu üleöö, ei saa enam käia, vaevu liigub. Praegu arsti juures, vaatame, mis öeldakse. Algul arvasin, et halvas asendis maganud ja kangeks jäänud või jalg "ära surnud", aga asi on ikka tõsisem. Äkki on selg haige?
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Lind1100 » 18. september 2018, 21:35

Kõlab päris hirmutavalt. Mina, kes ma olen võimeline igas kohas ja asendis magama, ja magan liikumatult nagu puuhalg, olen päris palju kehaosi "ära maganud", aga mitte kunagi nii, et pärast liigutada ei saaks. Sellest üle kahe minuti ei lonka, kui liigesed muidu korras on. Loodan, et laheneb.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Lind1100 » 19. september 2018, 13:39

Koosolekud tänaseks peetud. Edasi harilik tööpäev. Ilm on üllatavalt soe; ilmaasjata võtsin pika pintsaku kaasa. Orhideed kasvavad jõudsasti. Nägin Lõunakeskuses üht peaaegu sinisekirjut Vanda orhideed. Kiusatus on see endale soetada, mis sest, et keskmisest haruldasem, kallim ja natuke spetsiifilisem...
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Kuldhai » 19. september 2018, 15:07

Karoliini jalgadest tehti pilti ja luud olid korras, aga põlve ümbruse pehmed koed olid veidi veninud või nihkes, ma ei oska täpselt seletada. Tundub, et väänas kuidagi jala välja. Või kukkus. Paranemine pidi kaua aega võtma, tuleb elastiksidemega kinni siduda ja määrida valuvaigistava geeliga. Kooli ei saa ta nüüd tükk aega.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Kuldhai » 20. september 2018, 15:46

Katkend kalaraamatust:
"Kui olete atlandi lõhe, siis sõltub kõik sellest, mida teid jahtiv kiskja on söönud. Walesis Swansea ülikoolis läbi viidud uuringus asetati kiskjatega mitte kokku puutunud noored lõhed vette, mis sisaldas nende loodusliku vaenlase ehk hariliku saarma väljaheite jääke. Lõhedel ilmnes hirmureaktsioon üksnes siis, kui saarmas oli söönud lõhet. Neil juhtudel põgenesid nad lõhna eest. Lõhed, kes asetati puhtasse vette või vette, mis sisaldas lõhet mittesöönud saarmaste väljaheidet, ei reageerinud kuidagi. Teadlased järeldasid, et atlandi lõhed ei tuvasta saarmaid iseenesest ohtlikena, vaid ohtlikuks muutuvad nad üksnes siis, kui nende menüüs on lõhe."
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Lind1100 » 20. september 2018, 22:36

Hirm on väga primitiivne emotsioon. Neile, kes ei ole piisavalt intelligentsed, et muud moodi tagajärgedest hoiduda, on ta vajalik, aga tarkadele loomadele, nagu inimesed, on ta sageli tüliks. Hirmu äärmuslik versioon on inimesele teinekord suisa pöördumatult kahjulik -- nimelt, "võitle-ja-põgenele" järgneb jätkuvalt paljudes inimestes veel "tardu"-refleks, mis on kasulik küülikule, kes üritab mitte mao poolt avastatud saada, aga sama protsess suure ja energiaapla ajuga inimeses jätab inimese oma aju "kuivale". Tehnilisest küljest meenutab asi natuke hapnikuvaegust, ja olulise osana ei salvestata seal juures enam mälestusi sündmusest korralikult; mälestused tardumusseisundist jäävad "poolikuks" ja neid võidakse ka tulevikus "praegusena" võtta. Selline reliktsetest hirmurefleksidest tingitud kerge ajukahjustus on üldiselt tuntud kõige tavalisema posttraumaatilise stressi häire vormina.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Lind1100 » 21. september 2018, 15:39

Valmistun praegu teadlaste öö festivaliks (juhendajana). Jube uni on peal. Aga õnneks on asjad nüüd enam-vähem koos ka. Siis saab ära koju magama minna.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Kuldhai » 21. september 2018, 18:13

Oo, väga huvitav! Mul oli öö sisustatud Karoliini kisa kuulamisega, tänane ehk tuleb parem...
Hoovis ootab suur sõnnikuhunnik aiamaale laotamist...
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Kuldhai » 22. september 2018, 18:16

Rahulik hingamispäev...Kirikus läks pikemalt, sest sügisel on uute ametnike valimised ja viisime läbi mõningaid hääletusi seoses sellega.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Lind1100 » 22. september 2018, 22:40

Kaotatud ära laupäev. Leidjal palun omanikule tagastada.

Homme õhtul on Haapsallu sõit.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Kuldhai » 23. september 2018, 13:29

Veel kalaraamatust:
"Linnud peavad meeles, kuhu nad on matnud pähkleid ja seemneid ning seega suudavad neid talvekuudel üles leida, urus elav näriline võib vaid kahe päevaga meelde jätta keeruka, sadade tunnelitega maa - aluse labürindi ning krokodill oskab kanda pea peal pulgakesi ja heljutada neid vahetult veepinnal kohtades, kus haigrud pesitsevad, et söösta välja, kui pahaaimamatu lind laskub pesamaterjali korjama. Kui te ei teadnud, et roomaja võib näidata üles planeerimis - ja tööriistakasutusvõimekust, siis ärge tundke end halvasti: ka teadlased ei teadnud seda, enne kui see 2015. aastal avalikuks sai."

Ilusat sügist! Pime nagu kotis ja vihm trummeldab...
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Lind1100 » 23. september 2018, 20:47

Sõit oli pool vihmane, pool päike paistis näkku. Nüüd oleme Haapsalus, käisime Rimis pitsasid jahtimas ning nüüd oleme öömajas. Minu voodi on tehtud uksest, mille raamile on jalad alla naelutatud.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Lind1100 » 24. september 2018, 07:01

Hommik. Kuna kuskil 19ni läheb ja peale seda veel üle kolme tunni sõitu ja asjadest vabanemine, siis postitan praegu hommikul ära. Mine tea, millal koduuksest sisse saan, ja keset päeva vast eriti aega pole.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Kuldhai » 24. september 2018, 08:17

Sinise taevaga hommik...Rotid ja teod söödetud, kassid ootavad järge. Karoliinil tuleb koolivaba nädal, käimine on justkui veidi kindlam, aga arvan, et korralikud sammud tulevad mitte enne kui paari nädala pärast.
Kalaraamat läbi loetud, kaladesse veel rohkem armunud kui enne...
"Kõige hullem ja valimatum kalastusmeetod on põhjatraalimine. ... Korallid, käsnad jne. mis on kaladele eluliselt olulised kudemispaigad, saavad üheainsa traalimisega kas tõsiselt kahjustada või hävitatakse täielikult. Välja püütakse või hävitatakse igas suuruses ja vanuses kalad, samuti vetikad, meriroosid, meritähed ja krabid."... "Tänapäeva laevad leiavad kalaparved üles kajaloodide, satelliitide, sügavusandurite ning ookeanipõhja täpsete kaartide abil. Mõned kasutavad otsimiseks lennukeid, teised helikoptereid. Merre heidetakse vastupidavast ja kergest sünteetilisest kiust võrgud, mis võivad olla mitme kilomeetri pikkused."
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Kuldhai » 25. september 2018, 15:28

Täna käis Miisur Paides arsti juures. Sai passi, kiibi ja ussirohu. Ehk siis jah - ametlikult nüüd meie kass. Kiip tuleb veel registrisse kanda.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Lind1100 » 25. september 2018, 19:40

Sai õpilastele ja õpetajatele asju õpetatud, füüsikast keemiani. Kohvipausi ajal räägiti, et Hollandi puu ja köögivilju pole mõtet osta ning et äid viinamarju või paprikaid peaaegu polegi saada -- kõikidel on keemiline koostis väga ebaloomulik. Poola õunad ja Hispaaia tomatid seevastu on enammsti OK. Täiskuu oli eile õhtul ilus, koos kuuvalgusest hõbedaseks värvitud kergete pilvedega nagu pildiraamatust. Õhtul jõudsime tagasi nii hilja, et asju käisin ära viimas alles järgmisel ... või noh, täna hiljem.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Kuldhai » 26. september 2018, 15:22

On alles ilm. Hea, et enam ei pea kodust välja minema. Ainult paar sammu kirikusse palvegruppi!
Söön kukeseeni - väga head. Sain hea nipi, kuidas neid teha, ma enne ei teadnud. Panna kuiva panni peale ja praadida, varsti tuleb neist nii palju vett välja, et keevad selle vee sees. Siis alles lisada või ja praadida lühikest aega - nad saavad ruttu valmis. Meil hoovis kasvavad muru sees ka mingid seeneperekonnad. Panen homme pildi.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Lind1100 » 26. september 2018, 21:34

Mul on veel täna vaja pannkooke teha. (St, ma tegin juba taigna valmis.) Võiga kukeseened on head ... ma olen küll kohe aluses võid pannud, muidu jääb mõni panni külge kinni, veest hoolimata.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Kuldhai » 27. september 2018, 16:43

Pilt

Sellised meil muru sees. Uurisin Fb seenegrupist, mis need olla võiksid ja pakuti, et kollanutt.
Otsustasime, et meie triibikupaar peab ka igaks juhuks kiibid saama. Täna siis saidki - nüüd kõigil kolmel kiip olemas. Ponts kaalus 5 kilo ja Sõõrik 4 kilo, vastavalt kaalule saab siis ussirohtu anda.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Lind1100 » 27. september 2018, 21:41

Eelmine aasta oli sildade juures nii palju miskeid seeni, et muru polnud kohati nähagi. Peaks see aasta ka vaatama...

Ühe mürgiseima ainena tuntud botuliinitoksiin laguneb 100°C-ni kuumutamisel kahjututeks aineteks, nii et selle "ohu" saab korraliku keetmise või praadimisega neutraliseerida.
Sinivetikad (õigemini tsüaanobakterid) seevastu sisaldavad mürke, mis vajavad lagunemiseks palju kõrgemaid temperatuure, seega kui nendega "nakatunud" vett puhastada tahta, tuleks kasutada näiteks destilleerimist. Ainult keetmisel tsüaanobakteritega vesi pigem muutub mürgisemaks -- lagunevad bakterite kestad ning mürgid vabanevad, muutudes kergemini omandatavateks.

Seentega on sarnane lugu -- mõni muutub kupatamisel söödavaks, teist keeda palju tahad, aga ikka on mürgine...
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Kuldhai » 28. september 2018, 17:41

Seened selleks korraks söödud ja täna tegelesin hoopis linnupäästmisega. Tulime memmega poest ja otse meie ninaees sadas taevast alla linnupoeg. Tundus, et pesa on 5 korruselise maja katusel ja sealt ta hooga tuligi ja mats selili maha, kivi peale...Veidi tõmbles ja jäi vaikseks. Mõtlesime - suri ära...Et nüüd mõni hulkuv kass saab midagi hamba alla. Aga kui memme juurest ära tulin, oli pisike juba õigetpidi ja vahtis ringi! Mis nüüd teha? Tuli meelde nr. 1313 ja helistasin, küsisin nõu. Soovitati võtta kindaga ja viia ta kuskile lähedale muru peale, et ehk ema läheb teda sinna toitma. Palvetasin ja läksin ta juurde, vahtis mind pingsalt, aga ei rabelenud. Viisin rohu peale ühe vana kuuri juurde. Ta oli täitsa pehme ja löts käes. Siis aga äkki elustus ja hüppas mu varrukale ja saputas ennast. Pisike pruunikas lind, silmade vahel kollane tilgakujuline laik, mis soputades läks puhvi ja laiaks, ilus värviline oli :biglove: .Ja siis...ta lendas kuuri katusele ja jäi sinna kössitama. Jätsin ta siis Jumala hooleks ja tulin ära. Kui teise memme juurest tulin, oli ta kadunud.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Lind1100 » 28. september 2018, 21:10

Õnnelik äpardus. :-) Ise küll kahtlustaks, et mõne akna vastu ennast uimaseks lendas, seda on neil keeruline ära õppida. Viis korrust langemist on nii pisikese looma jaoks pikk aeg ja refleksid ka, vaevalt, et lendamise lihtsalt unustas...
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Postitamismäng vol. 8 - postitamisteema

PostitusPostitas Kuldhai » 29. september 2018, 07:33

Täitsa võimalik, et lendas vastu akent. Ja võis ka olla täiskasvanud lind, mitte poeg. Pisike oli küll. Pärast otsisime arvutist Eesti linde ja leidsime, et kõige sarnasem oli Pöialpoiss. Kahjuks ei saanud pilti teha. Usun, et ta toibus ja elab oma linnuelu ilusti edasi.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Jutud vabal teemal

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 14 külalist