Euro- meie uus raha

Üldine sumin mittelooma teemadel.

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas Riin » 03. jaanuar 2011, 05:07

Ka mul on meie oma rahast kahju ja euro tulekust mingit kasu tulevat, ei näe ma üldse (v.a jah arveldamine teistes riikides, kuid samas on riike, kes pole Euroopa Liiduski üle eurole läinud). Kuna ma pole ka Euroopa Liidu pooldaja, siis on ka vastumeelt euro. See on muidugi juba teine teema.
Täna aga avasin esimest korda sel aastal panga internetilehe ja nähes arvel oma raha eurodes, pidin kreepsu saama, seda ju enam polegi:(((((. Arvutasin kroonideks ümber ja süda oli kohe rahul:). No see on muidugi esialgne reaktsioon, varsti harjub ära. Muidu veel ostmas pole käinud ja kuna arveldan kaardiga, siis müntide suurt hulka rahakotis ei karda.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas Hamstrike200 » 04. jaanuar 2011, 14:44

Kui ma teada sain, et Euro tuleb, siis pidin ära minestama. Minu jaoks on see natuke raske või nii. Ma võin täitsa vabalt sassi ajada, nind näiteks 4 Eurot võib minu jaoks 4 Krooni olla... :bang: . Ma ei saa aru kes mõtles sellise asja välja ?! :mad: Ma olen alati vastu olnud, Euro pole mulle kunagi meeldinud :nono: . Aga nüüd tuleb kahjuks harjuda sellega :wacko: .
Elu on joonistamine ilma kustukummita.
Tipsi - 19.Oktoober, 2010 - 11.Märts, 2011
Kasutaja avatar
Hamstrike200
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 114
Teemad: 11
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Järveotsa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas Merily » 04. jaanuar 2011, 14:52

Inimesed alati vinguvad muudatuste üle. Kuu aja pärast mõtleme, et kuidas ma kuu aega tagasi kogu aeg arvutama pidin, teada saamaks, palju miski maksab? Ka mul on kroonist natuke kahju, ilus raha, aga euro vastu pole mul midagi. Segadust on alguses muidugi palju, nagu iga muudatusega. Raha on raha.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas darkhelen » 04. jaanuar 2011, 16:15

Minul on kahju, kuna meil oli väga ilus raha, naljakas oli mõelda 31. et see ongi nüüd kõik...
Kuid Euro tuleku üle on hea meel. Tegelikult see teeb mind küll rikkamaks- käin suht palju välismaal ja iga kord raha vahetades kaotan ju (teenustasu, kurss on muutuv), nüüd on seda jama vähem ja kurss kogu aeg stabiilne. Ja kuna nagunii arveldan enamus aega kaardiga, siis ei muretse ka liigsete sentide pärast.
Täna, kui sain poest tagasi oma esimesed Eesti Euro sendid, oli küll uhke olla- nii ilusad ja uued :):)
Ja kunagi oldi ju Eesti Kroonile ka täiega vastu.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas Keilyke » 04. jaanuar 2011, 16:29

Minul on esimesed 20 eurot raisatud. Kuigi maksin küll kaardiga, naljakas oli ikka et summa oli 20 kõigest, Muidugi kui ümber arvestada, siis on see üsna suur summa siiski.
Ja meie hakkame eurosente korjama nüüd. Enamjaolt maksame nagunii kaardiga aga kui vaja sulas maksta siis sendid paneme hoiupõrsasse. Selle euro stardipaketi raha panin ka sinna kõik. Muidugi erinevalt eesti sentidest, kuigi meil on mingi peotäis eurosente sinna kogunend aint, on see siiski üpris hea summa juba. :rofl: Kui kunagi peaks raha otsa saama, siis sealt hea võtta. :wink:
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas Merily » 04. jaanuar 2011, 16:38

Oh, Keilyke andis hea mõtte. Hakkan ka sente kuskile koguma, et kunagi hea oleks võtta. Poodi võtan suuremad eurosendid, aga kui igakord natuke kõrvale panen, siis äkki saan rikkaks millalgi :D.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas HamsterRules1 » 05. jaanuar 2011, 03:38

Minule ka ei meeldi.

A) Mulle ei meeldi mingeid raskeid kotte kanda
B)Eesti raha on parem ja ilusam
C)Euro raha on nii väike(suuruselt)
D)Mulle lihtsalt ei meeldi see(pole harjunud vms)

Igatahes naudin viimaseid päevi kuni 14 jaanuarini kuni saan veel eesti kroonides maksta. Muidu sain juba eurosente
tagasi,kust mina tean kui palju see 70 euro senti on? :shock: Nende eurosentidega ma eriti just ei oskagi. Hakkan igatahes
euro kalkulaatorit kasutama, ma ei tea mis siis teen kui kogematta koju jääb vms, raudselt mingi hakkatakse valesti mulle
tagasi andma, ma ju ei oska üldse arvutada, vaadatakse, et ah, mingi väike laps, talle võib ikka natuke tünga teha. Mhhh, ma
jätan 25 kr. alles ja 50 kr. Ei raatsi suuremat jätta,100 on juba veits kahju.
Sleepy ♥ ..
Kasutaja avatar
HamsterRules1
Õigekiri longab
 
Postitused: 262
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Maa Planeet
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas Degus » 05. jaanuar 2011, 11:52

Wow, need kes räägivad, et hakkavad üliraskeid rahakotte tassima selletõttu peavad küll päris rikkad olema.. Ja praegu on enamikel rahad pangakaardil.
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas Sissu » 05. jaanuar 2011, 15:20

Miks arvatakse, et poemüüjad kõik on petturid ja vargad, kes esimesel võimalusel kohe kellegile tünga teevad :-D

Minul pole euro vastu midagi. Eks kroonist ole veidi kahju küll aga lõppkokkuvõttes raha on raha. Ja raskete rahakottide peale ei oska ma küll muud öelda, et makske siis täpselt, siis ei anta ka tagasi neid "raskeid ja nõmedaid" sente :-)
"On võimatu olla masenduses, kui sul on õhupall!" (Karupoeg Puhh).
Kasutaja avatar
Sissu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 503
Teemad: 3
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas katuuuu » 05. jaanuar 2011, 15:33

Minul ei ole ka euro vastu midagi, mulle see lausa meeldib. Inimesed pidevalt hädaldavad muutuste pärast, aga ma ei näe mingit mõtet sellel. Oma raha oli ilus ja armas küll, kuid nii nagu meie on ka ju paljud teised riigid oma rahast loobunud ja euro kasutusele võtnud.
Minumeelest teeb euro isegi elu kergemaks, sest poes pead ju väiksemate arvudega arvutama. 1,5+1,2 ei ole pooltki nii raske kui 23,5+18,8. :wink:
Kasutaja avatar
katuuuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 458
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas Saara » 05. jaanuar 2011, 19:47

Eks iga uus ole alguses võõras ja ebamugav. Tõesti, kroon oli küll välimuselt ilus ja oma, aga eurod on mugavamad-- just sellepärast, et summad, milles arvutada, on väiksemad ning välismaale reisides on kindel, et isegi kui võõral maal eurosid ei kasutata, siis eurosid on igatahes kergem ja soodsam ümber vahetada kui haruldasi eesti kroone.
Mis mulle euro juures veel meeldib, on see, et rahatähed on erineva suurusega. Üsna tihti ei viitsi ma kotipõhjast rahakotti üles otsida ja nii lendab enamik raha lahtiselt kotti. Hiljem õigeid rahatähti otsides on päris piinlik 2- ja 100-krooniseid kordamööda kotist välja tõsta, et valguse käes näha, millise paberi nüüd välja õngitsesin :D
Kuigi järgnevad mõned aastad võivad päris tüütud tulla, ei ole harjunud veel uue rahaga ja pidevalt toimuvad peas ümberarvutused..
Sentide pärast ma aga ei muretse-- varem oli rahakott ikka samuti 20- ja 10-sendiseid täis, millest tüütu lahti saada, sest ega nende eest suurt midagi saanud, aga 20 eurosendi eest juba ehk saab midagi väikest osta.
Ahjaa, ja kes siin väitis, et jube küll see euro, ei olnud rahva otsustada midagi-- rahvahääletus oli juba aastal 2003, majandusliku olukorra tõttu Eestis ei olnud lihtsalt võimalik eurot varem kasutusele võtta.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas Sipsuka » 05. jaanuar 2011, 21:43

Eile siis sai vahetatud 100.- Eesti sentides eurodeks- issand, kui raskeks rahakott muutus. :D Kuigi nüüd hakkan juba vaikselt harjuma.. Pangaarvet nähes pidin küll kreepsud saama- miks nii vähe raha?! Siis tuli aga katus koju ja sain aru, et eurod.. :dry:
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas ferret111 » 05. jaanuar 2011, 21:48

Mina ei oska üültse eurodega arvestada.Ükskord tartus olime sõbraga siis ostsime kohukest ja 10 sentti jäi puudu,aga ma leitsin õnneks ühe 10 sendise ! :rofl:
Pärl,Yogurt,Sprite,Jaffa,Tsester,Mizzy ja Hipi ♥
They make me happy ...
Kasutaja avatar
ferret111
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 726
Teemad: 12
Pildid: 0
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas Lind1100 » 14. jaanuar 2011, 17:46

Celion kirjutas:
Neta kirjutas:Euro vastu ma muidugi väga olen :grr: . See ei suurenda ju meie rikkust, ega?

Aga see ei tee meid ka kuidagi vaesemaks - Eesti kroon on juba üle 10 aasta olnud otseselt euro kursiga seotud. ;)


Samas, Eesti riigi võim käibeloleva raha üle väheneb küll...
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas Saara » 14. jaanuar 2011, 21:13

Palju seda võimu ennegi oli...
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas RotiSõber » 15. mai 2012, 19:58

Minul polnud ega pole siiani euro vastu midagi.Ainult, et natuke ikka igatsen krooni, ikkagi oma raha ju :)
Armastan oma deegut nii väga !!
Kasutaja avatar
RotiSõber
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas AlbinoFurets » 31. mai 2012, 18:29

Mina olen üldiselt euroga rahul, saan rohkem taskuraha ka, kui enne. Aga hindadega ma nii rahul pole. Nagu näiteks ripsmetušš maksab 18.50 ja kohv 5.50? Minumeelest on see tõepoolest naeruväärne. Siuke väike kosmeetika on kohvist kallim, miks küll?
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Euro- meie uus raha

PostitusPostitas Lind1100 » 02. juuni 2012, 22:46

Ripsmetušš ideeliselt on natuke rohkem luksuskaup kui kohv; korra päevas kohvi juues ja ripsmeid värvides saab kohv vähe rutem otsa ka. Samas maksis kohv vaid umbes kaks aastat tagasi 30-40 krooni, vähemalt need odavama otsa omad...
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Jutud vabal teemal

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 9 külalist