Liiklusseaduse muudatused

Üldine sumin mittelooma teemadel.

Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 15. oktoober 2010, 11:12

Alates 2011 aastast rakendub uus liiklusseadus, milles on mitmeid keerukaid muudatusi. Seal hulgas mitmeid punkte mida peavad ka jalakäijad ning jalgratturid järgima. Seega soovitan kõigil juba varakult nendega tutvuda.

Mõned tähtsaimad jalakäijatele ja jalgratturitele:

Pimedal ajal kanna alati helkurit: "Sõltumata valgustuse ja kõnnitee olemasolust on helkuri või valgusallika kasutamine pimeda ajal kohustuslik nii väljaspool asulat kui asulas liigeldes."

Ära torma üle ülekäiguraja nagu noor hirv või kõnni sealt üle pea maas autosid ignoreerides: "Jalakäija peab enne sõidutee ületamist hindama läheneva sõiduki kaugust ja kiirust, andma juhile võimaluse kiirust sujuvalt vähendada või seisma jääda ja veenduma, et juht on teda märganud ning sõidutee ületamine on ohutu."

Ülekäiguraja läheduses ei ole jalakäijal eesõigust: "Ülekäiguraja läheduses piki kõnniteed liikuvale jalakäijale teed andma enam ei pea. Sellegipoolest tuleb olla tähelepanelik ja valmis sellisele jalakäijale teed andma, kui viimane asub sõiduteed ületama, sest juht peab ülekäigukohale lähenema piisavalt väikese kiirusega, et mitte ohustada jalakäijat, ning isegi peatuma, võimaldamaks jalakäijal sõiduteed ületada."

Jalgratturitele mõeldud uuendused: "Uus seadus lubab jalgratturil sõiduteed ületada ülekäigurajal sõites, kuid ei anna jalgratturile teiste sõidukijuhtide suhtes eesõigust. Seda tingimust on jalgratturil väga oluline teada, et mitte sattuda sõiduteed ületades liiklusõnnetusse. Autojuht on kohustatud andma teed jalgratturile, kes ületab sõiduteed, millele autojuht pöörab. Jalgrattur peab sõidutee ületama jalakäija tavakiirusega ehk umbes 5 km/h.

Uus on ka jalgratturite lubamine kõnniteedele (kus nad sõidavad nagunii), seda juhul, kui kõrval oleva sõidutee olukord ei võimalda seal rattaga sõita. Jalakäijatega samal teel sõites ei tohi jalgrattur jalakäijat ohustada ning jalakäija vahetus läheduses tuleb sõita jalakäija tavakiirusega.

Alates uuest aastast peab jalgrattal olema töökorras pidur ja signaalkell ning helkurid ees ja taga, olenemata sellest, kas kasutatakse ka tulesid. Alla 16aastased jalgratturid peavad kandma kinnise rihmaga jalgratturikiivrit."

Rohkem infot muudatustest võite leida Eesti Ekspressi artiklist: Liikleja 11 käsku aastast 2011
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas Loomahull » 15. oktoober 2010, 15:45

Ohjah, tehakse ka kõike... Mu autokool nihkus edasi, lubatakse, et ikka selle kuu jooksul hakkab, aga aga selle aastanumbri sees ei jõua ilmselt eksameid ära teha, ARK-i järjekord pidavat kah nädalaid olema. Juba räägitakse, et ärge tormake enne uut aastat autokooli, et eksamil küsitakse uue liiklusseaduse järgi, mida autokoolis ei õpetata ja siis on ämber. :wacko: Oleeks kirjade järgi 5. oktoobril hakanud, nii nagu pidi, siis oleks 19. november läbi saanud ja siis veel eksmaid teha, ilusti selle aasta sees ära, aga nüüd vist läheb jamaks. Elame-näeme. :huh:
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas ganna » 15. oktoober 2010, 16:27

See uus seadus ei erine vanast nii palju & peamised punktid on Ekspressi artiklis välja toodud ka kenasti.

Mu vanim laps käis just Pärnus autokoolis (odavam & suvel rohkem vaba aega), ARKi teooriaexami läbis teisel & sõiduexami esimesel katsel & nyyd on reibas preili vahtraleht. Hirmsat pole seal midagi. Julgust & selget mõistust!
ganna
Õigekiri longab
 
Postitused: 149
Teemad: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas Loomahull » 15. oktoober 2010, 19:10

Esimesel korral sõidueksam läbida on ju kõva sõna. Üle poole ju läbi kukuvad, tihtipeale lausa mittemillegi eest. Raha muudkui tuleb. :dry:
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas Sissu » 16. oktoober 2010, 10:03

Pooli vahtralehti vaadates tekib jälle tunne, et kuidas see eksam küll läbitud on :roll: Aga noh, load ei sõida Ja see "mittemillegi eest", tihti tuleb välja et oli ikka asja eest
"On võimatu olla masenduses, kui sul on õhupall!" (Karupoeg Puhh).
Kasutaja avatar
Sissu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 503
Teemad: 3
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 16. oktoober 2010, 11:02

Vahtralehed vahtralehtedeks aga mõned mitte nii algajad sõidavad veel hullemini, kui 90% vahtralehtedest. Tartus vähemalt niisama eimillegieest läbi ei kukutata. Selleks, et läbi kukkuda pead siiski tõesti tegema ka vigu. Tihtipeale lihtsalt need hädaldajad, kes arvavad, et neid rahateenimise eesmärgil läbi kukutati, ei suuda oma vigu suures pabinas märgata ja siis tunnevad, et neile on jubedat ülekohut tehtud.

Mina omal ajal sattusin eksamit tegema Tartu kõige kurjema eksaminaatori otsa. Sõidu- ja teooriaõpetajad rääkisid temast sellise alatooniga, et kui tema otsa satud paki parem kohe asjad kokku ja mine pane uus eksami aeg. Tänu sellele olin ma loomulikult hirmust poolkange, eriti tore oli veel see, et poole eksami pealt korjasime peale veel teise eksaminaatori. Äge! Nagu iga algaja juht tegin ma ka mõningaid vigu aga iga asja puhul ma kohe ütlesin välja, et vot siin oleks pidanud nüüd küll hoopis nõnda tegema. Esimese hooga platsil prooviringi tehes, suretasin kenasti auto välja, õnneks seda päris eksami ajal siiski ei juhtunud. Sõitsin mõned korrad liiga kaugele ristmikule välja, sõitsin poriloikudest läbi (kuigi tüüp spetsiaalselt ütles, et hoidu neist), ühe kollase tule alt lipsasin läbi ja korra oli eksaminaator sunnitud isegi piduripedaali vaiutama (ma olen üpris kindel, et ta tegi seda). ARKi juurde tagasi sõites olin ma küll veendunud, et nii läbikukkumine aga pärast vigade veel kord läbi arutamist ütles ta "arvan, et võin su läbi lasta". Oligi eksam esimese korraga tehtud, wohoo!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas Celion » 16. oktoober 2010, 11:10

Njah. Mina oleks pidanud nii kooli- kui ARKi sõidueksamil läbi kukkuma. Koolieksamil sõitsin stoppmärgi alt läbi (õnneks küll peatusin enne ristmikku) ja teisel ristmikul ei andnud teed, seega peaaegu teisele autole ette sõites.

ARKi eksamil sõitsin pooltest fooridest kollase tulega läbi :P ja parim tulemus oli 40ga kõrvalteelt ristmikule sõita... ja siis mootor välja suretada. Õnneks ma ei vajutanud pidurit ja seega auto veeres üle ristmiku, nii et eksaminaator seda oluliseks veaks ei lugenud.

Tegelikult sõltub väga palju sõiduõpetajast - minu ja Kissu õpetaja ütles otse välja, et enne ei ole mõtet eksamile minna, kui me tema arvates valmis oleme. Ja tal oli õigus ka - sõidutunde tuli küll kõvasti üle 100, aga me mõlemad saime kõigilt eksamitelt esimese korraga läbi.
Cole'i aksioom: Intellekti summa planeedil on konstantne, rahvastik aga kasvab.
Kasutaja avatar
Celion
Karvane kahejalgne
Kasutajatugi
Kasutajatugi
 
Postitused: 492
Teemad: 79
Pildid: 321
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas Sissu » 16. oktoober 2010, 11:16

Kissu kirjutas:Vahtralehed vahtralehtedeks aga mõned mitte nii algajad sõidavad veel hullemini, kui 90% vahtralehtedest.


No ma mõtlesin just seda, et peale kooli peaks just kõik värskelt meeles olema ja eriti püüdlikult sõitma. Sõbrannagi hiljuti kurtis sama, et peale autokooli oli ta väga normaalne autoroolis, mida aeg edasi, seda rohkem muutus uljamaks ja hooletumaks.
"On võimatu olla masenduses, kui sul on õhupall!" (Karupoeg Puhh).
Kasutaja avatar
Sissu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 503
Teemad: 3
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas sindrinahk » 16. oktoober 2010, 12:24

Mul oli sama sõiduõpetaja, kes Kissul ja Celionilgi. Sain kõigist võimalikest eksamitest esimese korraga läbi. Samuti läksin ma eksamitele alles siis, kui sõiduõpetaja arvates valmis olin.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas Sissu » 16. oktoober 2010, 15:22

Eks paljud kukuvad ka seepärast läbi, et võetakse kohustuslikud sõidutunnid ainult ja siis tormatakse suure hurraaga eksamitele :-) Hea, kui on sõiduõpetaja, kes oskab suunata ja soovitada
"On võimatu olla masenduses, kui sul on õhupall!" (Karupoeg Puhh).
Kasutaja avatar
Sissu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 503
Teemad: 3
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas kiizumuzi » 16. oktoober 2010, 16:51

Oh minul nüüd ARK, kolmapäeval peaks olema teooriaeksam, kui muidugi haiglast välja saame lapsega. Kui siis eks tuleb mul seda edasi lükata. Loodan et ikka saan eksamid selle aasta sees tehtud ja autorooli.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas Marika » 16. oktoober 2010, 17:40

Ma sain load kuus aastat tagasi Pärnus. Mul oli kaks sõiduõpetajat. Esimene läks poole pealt puhkusele (ma loodan, et mitte minu pärast:-)) ja kui ühel varahommiku oma autokooli ees sõiduõpetajat ootasin, olin kohe väga pabinas. Et äkki unustas ära ja kes teab veel mida. Niigi oli raske ülikooli ja töö kõrvalt neid lube teha. Ja siis tuleb minu juurde üks mees, kes vaatab mind pealaest jalatallani, endal mingi paber käes, kus minu pilt peal. Siis teataski, et eelmisel algas puhkus. Uus oli tükk maad noorem ja oskas nalja teha. Kõige elavam asi minu autokooli ajast oli selline. Sõitsin mina siis tükk aega ühel tänaval vasakpoolsel sõidurajal ja sõiduõpetaja muudkui küsib, et kas ma ei tahaks mingit muudatust teha ja et kas mul on kõik korras. Egas ma siis aru saanud, mis toimus, kuni üks kaasliikleja mulle vastu sõitis. Siis ta ütles, et oleks aeg oma sõidurajale tagasi minna. Kui sõidutund läbi, siis läksime autokooli tagasi ja muidugi kuulsid kõik teised sõiduõpetajad kontoris ka sellest vahejuhtumist. No siis mul oli häbi. Jäin tükiks ajaks meelde neile. Õnneks sain ARK-ist esimesel korral läbi ja ka 4 sõidutundi jäi mul kasutamata.
Kasutaja avatar
Marika
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas Loomahull » 17. oktoober 2010, 17:42

sindrinahk kirjutas:Mul oli sama sõiduõpetaja, kes Kissul ja Celionilgi. Sain kõigist võimalikest eksamitest esimese korraga läbi.



Kas peaksin Tartusse autokooli tulema? :-D
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas nirgike » 19. oktoober 2010, 19:04

Loomahull kirjutas:Oleeks kirjade järgi 5. oktoobril hakanud, nii nagu pidi, siis oleks 19. november läbi saanud ja siis veel eksmaid teha, ilusti selle aasta sees ära


Aga siis liiklema oleksid ikkagi ju läinud uue seaduse järgi. ;)
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas Loomahull » 20. oktoober 2010, 14:24

Seda muidugi, aga mul on juba ette jube hirm läbi põruda. Peaaegu kõik klassikaaslased on vähemalt esimese korra läbi kukkunud. :scared:
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas Riina1958 » 22. oktoober 2010, 12:37

Ette muretseda ei ole mõtet. Need vead on väga konkreetsed, mida teha ei tohi ja mille pärast läbi kukub. Ka soovitan võtta lisasõidutunde, see annab kindlustunnet juurde. Ja seda kindlustunnet ei ole vaja ainult eksamil. Paljud arvavad, et "saaks load, siis pole enam probleeme". Tegelikult on sõiduoskust vaja just siis, kui tekib keeruline situatsioon, oled üksinda autos ja otsus tuleb teha kiiresti.
Mina sain alles hiljuti vahtralehtedest lahti, seega tunnen päris palju neid, kes alles load saanud on. Lohutuseks võin öelda, et ainult kaks inimest (teine nendest mu poeg) tegid kooli- ja ARK-i eksamid ära esimesel korral.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Liiklusseaduse muudatused

PostitusPostitas ganna » 22. oktoober 2010, 15:36

Just, kindlustunde jutt on õige. Ma tean isiklikult meest (& ta ei ole loll, on kõrgharitud kõrgepalgaline spetsialist), kes sai juhtimisõiguse umbes 20. katsel. Närvid ei pidanud vastu varasematel kordadel . . .
ganna
Õigekiri longab
 
Postitused: 149
Teemad: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Jutud vabal teemal

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 9 külalist