Soolakivi/mineraalkivi

Kõik, mis puudutab ruigami söötmist-jootmist-närimist. Mida pakkuda maiustamiseks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Re: Merisigade soolakivi

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 18. juuli 2004, 19:55

potsu kirjutas:Kas merisigadele on erisorte soolakivisid???Kui mina loomapoest soolakivi küsin,siis mulle antakse alati üks ja see sama... aga ainult erinevaid värve.. soolakivid kannavad nime.. Salz-Mineralsteine ,kas nendes erivärvi soolakividel on erinevusi??? Kui kuskil müüakse ka teistsorti soolakivisid,siis kus,sest ma pole küll neid veel näinud.. ma ostsin potsule küll ükskord ühe mineraalkivi,kuid sellest on ta söönud ainult kaks ampsu :o ,ei tia,kas talle siis ei meeldinud see we?


Mina ostsin nii kui merisea sain soolakivi. Oli selline ümmargune ja kaks tükki pakkis. Kinnitada ma seda puurikülge normaalselt ei saanud ja merisiga selle vastu huvi üles ei näidanud seega jätkasid need soolakivid oma teed prügikastis.
Edasi ostsin sellise pehmema jäneste oma oli vist - porgandi maitseline. Seda lausa maitseti korra või paar aga edasi ka ei midagi. Seega Andsin soolakivi jänkule ning paistab, et ega notsud sellest puudust ei tunne ka.
Eraldi soolakivi notsudele pole ma näinud aga kuna neid see ei huvita siis ei hakkaks ostma ka. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 18. juuli 2004, 22:24

mina täna ostsin 2 mineraalkivi-üks jänkule ja teine notsudele-mõlemad valged ja kandilised...rohkem on nad vist tsintsiljadele mõeldud.Enne ostsin jänkule sedasama ümmargust, kuid ta ainult pissis selle peale :(
Notsud on seda juba kõvasti närinud ja jänku ka on nac maitsenud(rohkem ta siiski üritab seda põrandal veeretada...puuris see talle ei meeldi)
Müüja ütles, et see sisaldab palju kaltsiumit...noh jänkul on seda praegu vaja-tiinus ja varsti pojud aga kuidas see merisigadele mõjub? äkki ma peaks mõneks ajaks selle ära võtma ja aeg ajalt lihtsalt andma? :roll:
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade soolakivi

PostitusPostitas paraboa » 18. juuli 2004, 23:25

Minu sigudikel on Trixie soola-mineraalkivi(salz-mineralsteine)-selline ümmargune roosa ja keskel kinnitamiseks auk.Ei saa öelda ,et nad seda iga päev lakuksid,aga servast õhemaks need kivid tasapisi kuluvad.Paistab ,et noortele maitseb see eriti ja kõige vähem huvi näitab üles papi Elvis.Vahel läheb tükk aega mööda ilma ,et kivi kahaneks ja siis järsku on kõik koonupidi kivi ümber ja limpsivad... :P Suvel tundub sool populaarsem olevat-vett juuakse rohkem ja uriiniga viiakse rohkem soolasid organismist välja.Eks loom ilmselt ise tunneb ,millal ja kui palju talle seda vaja on.Need kandilised , mida mina olen tähele pannud on vist jah rohkem kaltsiumiga(calcium blocks-peale kirjutatud) ja liigne kaltsium meriseale just hea ei ole.Kuigi kasvueas ,kui luustik areneb on ehkl neilgi vaja.Äkki keegi teab täpsemalt?Mul ka üks selline puuris ,aga närida seda küll keegi ei kavatse,veeretavad niisama ühest nurgast teise.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade soolakivi

PostitusPostitas paraboa » 19. juuli 2004, 17:54

Mina olen enda omad sidunud traadiga võre külge sellisel kõrgusel ,et siga pead sirutades parajasti lakkuma ulatub.Seljuhul puudub võimalus peale pissimiseks :lol: Ja puhas kivi on vast isuäratavam ka :wink:
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruudi » 09. oktoober 2004, 11:38

Minu notsudele päris maitsevad :P Praegu alles kuu aega tagasi ostetud ja ääred on kõik ära näksitud ja soolakivi mis muidu oli roosa on nüü suure lakkumisega valgeks läinud :lol:
Ruudi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade soolakivi

PostitusPostitas vaigla » 26. november 2004, 09:34

nu aga äkki oleneb kõik toidust? kui siga saab söögi seest vajalikud mineraalid kätte, siis eraldi ta neid ei tahagi...
ma oma tegelasele pole seda soolakivi kunagi pakkunud, aga äkki peaks.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade soolakivi

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. jaanuar 2005, 11:48

ma ostsin merisea ja mulle pakuti seda.. pakiti kilekoti sisse ja maksis 10.- :)
notsu veel huvi üles ei näita aga ma panin talle igaks juhuks sest alles paar päeva tagasi hakkas ta kuivtoitu sööma :P
ma arvan et neid läheb vaja loomadel kel on stress või väsimus ja kes ei saa
piisavalt toitaineid(soolakivi sisaldab naatriumi) :(
pole näinud erinevaid maitseid sest mõte peaks sama olema ju ?? :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruudi » 01. jaanuar 2005, 12:33

Võib-olla on ained teised natuke, sest taimetoitlastele on ju üks ja rottidel teine soolakivi. Iga looma soolakivi sees on eriline aine mis just need sorti loomad vajavad.. ma arvan vähemalt nii :P
Ruudi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade soolakivi

PostitusPostitas Grete & Loomad » 10. mai 2005, 18:11

Ma ostsin sellise supper mõnusa. Ta on soolakivi nagu soolakivi ikka aga tal on peal kuivatatud porgandi tükid :P Notsu ainult sööb need põrgandi tükikesed algul pealt ära ja siis natuke nagu lakub seda kivi-äkki korra päevas :P
Grete & Loomad
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapalll » 11. mai 2005, 13:39

Mina panin puuri mineraalkivi, mille sees on puuvili-juurvili. Selline roheline kivi. Algul pureti seda auku suuremaks, et maitsvaid tükke kätte saada, kuid nüüd ei tunne keegi selle vastu huvi....
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 11. mai 2005, 13:42

Loomad tegelikult tunnevad päris hästi kui neil mõnest ainest puudus on. Eks siis kui vajadus ja isu on siis hakkatakse uuesti näksima. Minul on 2 soolakivi 5-e puuri peale ning tõstan neid ümber. Reeglina kui soolakivi jälle kuhugile puuri jõuab siis hakkavad puurielanikud seda esimese hooga kiiresti kiiresti näksima kuid päeva paari pärast see unustatakse. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisigade soolakivi

PostitusPostitas paraboa » 10. juuli 2005, 23:18

Paistab , et praeguse palavusega on soola vajadus notsudel eriti suureks läinud -Oskari ja Osama soolakivi , mida muidu kultuurselt servast natuke limpsiti on mätsutatud mingiks imeliku kujuga massiks , mis servadest pehme .Teised lakuvad ka märksa suurema huviga . Ega meriseal , kui taimetoitlasel polegi muud võimalust organismist väljaviidud soolade asendamiseks - kõik need head mahlased suvised söögid panevad ju neerud kiiremini tööle aga soola juurde ei anna .Soovitaks küll kõigil neile vähemalt suveks soolakivi pakkuda .
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 11. juuli 2005, 10:47

Endised kasutajad kirjutas:Minu sigade üheks soolakiviks olen mina ise, sest higist ja soolakat nahka limpsivad nad esimesel võimalusel kui mulle sülle saavad. Nii kõdi on... :lol:


Sama siin. Puuris on soolakivi küll, kuid higist kätt limpsima on põssad iga kell valmis. Eile oli naljakas - võtsin põssad palja kõhu peale - jube palav päev oli - ja nemad hakkasid mõlemad limpsima, nii kõdi. Kuumaga on vedelikukaotus ja -vajadus palju suurem ja koos vedelikuga kaotab keha ka palju vajalikke soolasid. Inimene saab soola toidust ka, aga põssa väga vähe. Seoses palavusega on ka puhta ja soovitavalt jaheda (aga mitte külma!) vee olemasolu ülitähtis. Kuumaga palju juua on soovitav ka inimesel.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 01. august 2005, 13:43

Nad lakuvadki seda harva ja sa ei pruugi seda alati näha. Soolakivi kulub väga aeglaselt (see on ju tulisoolane ja vahel piisab põssale, kui ta vaid korra sellest keelega üle limpsab), aga puuris peaks ta ikka olemas olema, et vajaduse korral kasutada saaks. Merisead ei vajalikku soolakogust heinast ja värskest kraamist kätte.
Head on need riputatavad variandid, siis ei saa põssad sinna peale pissida ja see võib rahumeeli võre küljes rippuda.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Väike merisiku » 31. august 2005, 10:29

Mina ostsin oma notsule ka soola kivi 25 kroonise sel oli neid väikseidringi kujulisi ka mis maksid 3 krooni vähem. Aga otsustasin osta suurema maasika kujulise seal oli veel vaariks ja banaan.
Väike merisiku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 31. august 2005, 22:23

Maasikad, banaanid jne. - siit soovitus:
Palun vältige värvitud lemmikute toiduks mõeldud asju (toidud, maiused, soolakivid)! Need on ainult inimesele ilusad vaadata, kui sedagi. Loomale ei anna see värv ja kuju midagi juurde. Lihtsalt värv pole kuigi kasulik. Kuna tihti on pisilemmikute omanikud lapsed, siis üritatakse nende tähelepanu atraktiivsete vidinatega endale tõmmata, kuid kahjuks loomade arvelt.
Millegipärast on paljudes meriseatoitudes värvitud graanulid - ju on siis sihtmärgiks lapsi peetud, mitte kasulikkust loomale. Sama on soolakividega - roosat, punast, kollast värvi. Vaadake, mis värvi on sool soolatopsis.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas LooM » 07. detsember 2005, 20:37

Ma pole veel meriseale soolakivi jõudnud osta,aga neid kommentaare siin lugedes tekib tunne,et äkki ma ei peakski seda soolakivi ostma.võibolla läheb raisku.mu siku sööb rohkem porandit ja kurki ning kuivtoitu,heina,rohtu ja pirni.
LooM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 07. detsember 2005, 20:53

Sa võiksid talle siiski selle soolakivi muretseda. Suvel on see kindlasti vajalik ja ka muul ajal põssad siiski aeg-ajalt limpsavad seda (see ju polegi söömiseks, keelega üle tõmbamisest aitab).
Kinnita see lihtsalt puurivõre külge ja "unusta" sinna. Küll põssa siis kasutab, kui tal vajadus tekib. Arvestades, kui aeglaselt see kulub, siis pole see ju suur väljaminek. Minu väiksest soolakivist on 2 põssat 6 kuuga ära söönud umbes 1/4.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soolakivi/mineraalkivi

PostitusPostitas ruigam » 29. juuli 2007, 00:37

Kas soolakivi peab ALATI ees olema?
näiteks,meil hetkel küll ei ole..
Koerad on võrratud.
Kasutaja avatar
ruigam
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 152
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soolakivi/mineraalkivi

PostitusPostitas guinea pig95 » 18. november 2007, 10:57

Minu merisiga küll mineraalkivist ei huvitu
ta :sad: kardab seda.
Viimati muutis guinea pig95 24. märts 2008, 18:16, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
guinea pig95
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soolakivi/mineraalkivi

PostitusPostitas tupsu-baloo » 18. november 2007, 11:02

Ma arvan,et soolakivi ei pea koguaeg ees olema ja kui su merisiga saab igapäev korralikult süüa siis pole talle seda üldse vaja.
Kuid minu meriseal on see olemas ja ta närib seda peale heina söömist ning siis joob veel peale ka.Ma arvan,et sellepärast ta natuke lutsib seda,sest hein ei sisalda piisavalt soola/soolaineid vms.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soolakivi/mineraalkivi

PostitusPostitas Kellu » 02. aprill 2008, 15:04

Minu põssade läheb soolakivi ikka päris hästi peale (samas rotid ei puutugi). Üks soolakivi lakutakse (kahe peale) mingi 5. kuuga ära. Tavaliselt minu põssad teevad veel nii, et lakuvad kõigepealt soolakivi siis joovad natuke vett kõrvale ja siis jälle lakuvad ja selline tegevus kordub kuni soola isu otsa saab. Eriti suur soola minek on suvel, sest siis nad joovad palju ja ju siis sellega tekib soolapuudus nii, et suveks palavate ilmadega (kui põssad joovad palju) soovitan küll soolakivi puuri panna ja soovitatavalt joogi pudeli kõrvale.
Kasutaja avatar
Kellu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soolakivi/mineraalkivi

PostitusPostitas Nöbsike » 03. november 2008, 20:40

Minu oma ka ei näri, vähemalt pole siiani närima hakanud, aga suure kaarega nüüd ka mööda ei käi :D
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soolakivi/mineraalkivi

PostitusPostitas Gerbil » 09. november 2008, 02:00

ruigam kirjutas:Kas soolakivi peab ALATI ees olema?
näiteks,meil hetkel küll ei ole..


Kui mingil põhjusel sa ei taha soolakivi kogu aeg ees hoida (näiteks notsu pissib selle peale), siis kodus võiks ta ikkagi olemas olla, et talle seda aegajalt mõneks tunniks pakkuda.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soolakivi/mineraalkivi

PostitusPostitas Nöbsike » 10. november 2008, 14:40

Brittal ja Nössul on üks vaarika kujuline mineraalkivi. Nad ei tee sellest üldse välja, pole maitsud ka vist. :(
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soolakivi/mineraalkivi

PostitusPostitas mammu17 » 10. november 2008, 15:20

Ma alguses ka mõtlesin, et miks küll see kivi, ta ju ei kasuta seda. Siis aga liitus minu poisiga tütarlaps, kes oli juhtumisi ka tiine ja oi kus see kivi nüüd ikka läheb peale. Isegi Villu lakub seda nüüd ja päris aktiivselt, emasest rääkimata.

Nii, et on ikka oluline, et kivi kogu aeg oleks ees, sest võib juhtuda et mingil ajahetkel läheb seda ikkagi vaja.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soolakivi/mineraalkivi

PostitusPostitas Nöbsike » 14. november 2008, 19:27

Ma arvan et ma seda kivi vist ära ei võta, kuna seal on näha, et seda on siiiski närima hakatud :P
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soolakivi/mineraalkivi

PostitusPostitas Babu » 17. november 2008, 16:06

Minu põssad ei taha närimiskivi üldse proovidagi, aga Babu korra soolakivi keelega proovis. Kuna põrssad vajavad küll vahepeal soola, siis pakun neile kord nädalas näpu otsa pealt soola. Kui nad tunnevad, et neil on soola vaja, limpsivad ära. Vahest ei limpsi. Ja närimiskivi asendavad närimispulgad ja maiustused. :)
Headust pole kerge kohata, kuid seda on kerge ära tunda!
Mind on tabanud tõeline ROTIHULLUS!!!
Kasutaja avatar
Babu
friends are forever, boys are whatever .
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2203
Teemad: 26
Pildid: 8
Asukoht: Tabasalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soolakivi/mineraalkivi

PostitusPostitas whipii » 29. detsember 2008, 11:58

Minu põrsastel on puuri külge kinnitatud roosa ümmargune soolakivi ja südamekujuline oranž mineraalkivi. Soolakiviga teevad nad nii: joovad pudelist vett ja siis näksavad soolakivi. Soolakivi läheb umbes kuu ajaga ära. Mineraalkivi nad ei näksi, ainult nuusutavad.
Kasutaja avatar
whipii
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 111
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soolakivi/mineraalkivi

PostitusPostitas littleladybird- » 24. jaanuar 2009, 21:28

whipii kirjutas:Minu põrsastel on puuri külge kinnitatud roosa ümmargune soolakivi ja südamekujuline oranž mineraalkivi. Soolakiviga teevad nad nii: joovad pudelist vett ja siis näksavad soolakivi. Soolakivi läheb umbes kuu ajaga ära. Mineraalkivi nad ei näksi, ainult nuusutavad.


Minu siga teeb täpselt samamoodi :lol:
Ülekõige armastan ma oma loomi!
Kasutaja avatar
littleladybird-
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist