Kas see on normaalne kui merisiga joob palju?

Kõik, mis puudutab ruigami söötmist-jootmist-närimist. Mida pakkuda maiustamiseks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Kas see on normaalne kui merisiga joob palju?

PostitusPostitas Kaisa89 (Teema autor) » 15. juuli 2009, 14:22

Mul kodus kaks merisiga üks ei joo 250ml vett nädalaga äragi aga teine joob 300ml vett mõne päevaga, on see normaalne või peaks muretsema ja ta sööb ka rohkem kui teine kuigi on noorem ja väiksem?
Kaisa89
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas see on normaalne kui merisiga joob palju?

PostitusPostitas nirgike » 15. juuli 2009, 14:28

Ma arvan, et ei ole põhjust muretsemiseks, kui mõlemad näevad energilised ja terved välja. Mul ka üks merisiga peaaegu et ei joogi pudelist midagi, samas kui teised kaks muudkui lutsutavad.
Asi võib muidugi ka selles olla, et pudel ise tilgub tühjaks. Näiteks kui mingi aeg päevast paistab pudeli peale päike, siis see võib soodustada tilkumist.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas see on normaalne kui merisiga joob palju?

PostitusPostitas Kaisa89 (Teema autor) » 15. juuli 2009, 14:38

aa aga minu meelest küll pudel ei tilgu siis ma näeks kui tilguks ta lihtsalt joob minu arust liiga palju, aga aitäh:)
Kaisa89
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas see on normaalne kui merisiga joob palju?

PostitusPostitas Kissu » 15. juuli 2009, 16:59

Joomine ongi loomadel suhteliselt individuaalne. 300ml paari päeva jooksul ära juua pole üldsegi kummaline, eriti sellisel palaval ajal. Kui ta sööb rohkelt kuivtoitu ja heina, siis kindlasti aitab ka see kaasa suurema janu tekkimisele. Sa talle ikka hulgaliselt värsket toitu ka annad - porgandit, hiinakapsast, kurki, tilli vms.?

Minu 3 notsut joovad oma 500ml pudeli umbes pooleteise päevaga tilgatumaks ja nad saavad hulgaliselt värsket sinna kõrvale ja väga piiratud koguses kuivtoitu. Talveti enamasti tõuseb joomise hulk pudelitäiele päevas, siis on õhk korteris suhteliselt kuiv ja värsket ei saa ka nõnda suurtes kogustes.

Liigjoomise pärast muretsema tasuks asuda siis, kui notsu joob päevas 300ml ja rohkem. Siis võiks kahtlustada mõnda haigust, kuid praegu tundub see küll normis.

Kui päris aus olla, siis tundub mulle, et su teine notsu joob pigem liiga vähe aga võibolla saab tema oma vee hulga värskest toidust kätte. Eks see sõltub merisea ainevahetusest.

Ma loodan, et sa ikka vahetad seda vett neil mõlemal vahepeal. Sest nädal aega seisnud vett ei taha notsu enam juua ja sellest võib ka see suur vahe tulla. :-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas see on normaalne kui merisiga joob palju?

PostitusPostitas Kaisa89 (Teema autor) » 15. juuli 2009, 21:46

nad saavad muidu iga päev porgandit ja vett vahetan ma ka kuid tavaliselt siis kui pudel on tühi või siis kui notsu enam ei joo sealt eriti aga aitäh sulle kirjutamast:)
Kaisa89
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas see on normaalne kui merisiga joob palju?

PostitusPostitas Ivar » 15. juuli 2009, 21:55

Täiesti normaalne. Vee joomise harjumus on merisigadel väga individuaalne. Meie kolmest põrsaplikast joob ainult üks vett (vähemalt ei ole keegi veel ülejäänud kahele peale sattunud joomise ajal).
Ja sellel ühel läheb keskeltläbi pool liitrit vett nädalas. Kusjuures meeldib temale ka kuivtoit sellevõrra rohkem. Ülejäänud kaks aga saavad arvatavasti oma veenormi värske toiduga kätte.
Ka meie eelmine põskam ei tundnud vee vastu suuremat huvi.
Ivar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 60
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kas see on normaalne kui merisiga joob palju?

PostitusPostitas Kaisa89 (Teema autor) » 16. juuli 2009, 10:35

aa ok võibolla ta telle pärast joobki rohkem ,et sööb rohkem kuivtoitu kui teine:)
Kaisa89
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas see on normaalne kui merisiga joob palju?

PostitusPostitas Merisiku13811 » 19. september 2009, 12:59

Mul joob ka isane notsik oma joogipudeli rutem tühjaks kui emane. aga see võib ka sellest olla, et ta lihtsalt suurem.
Notsald&Notsaldiine (KL)
Merisiku13811
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron