Õunad - ettevaatust!

Kõik, mis puudutab ruigami söötmist-jootmist-närimist. Mida pakkuda maiustamiseks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Õunad - ettevaatust!

PostitusPostitas Ruigaminni (Teema autor) » 19. oktoober 2005, 14:07

Juba kaks korda olen mõlema põssa ülahuultel ravinud haavandeid, kuid ei saanud aru, millest need tulevad. Eelmisel nädalal siis vaatain loomade lõikehambaid. Mõlemil olid lõikehammaste vahel hästi üleval ja hammaste taga kinni õuna seemnekodade seinad (need kõvad südame küljes). Nende eemaldamine oli tükk tegu - kõige pealt looma käterätikusse et ta liigutada ei saaks, siis suu ühe käega lahti ja peente pinsettidega teise käega pahandust likvideerima. Hakkama sain - haavandid paranesid ja tagasi pole tulnud.
Mina ei anna enam kunagi loomadele õunu südametega ega õunasüdameid. Mõtlesin et äkki on kasulik seda kogemust jagada. :(
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 19. oktoober 2005, 15:52

Tean siis ka vältida...
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Halb kogemus õuntega

PostitusPostitas paraboa » 19. oktoober 2005, 18:07

Kasulik kogemus jah . Seni on minu omad isuga laste jäetud õunasüdameid krõbistanud , aga tean nüüd ettevaatlik olla . Seda , et neil midagi hammaste vahele jääb juhtub harva , aga tuleb siiski ette .Onu Oskar jäi korra esihambaid pidi kinni kuivtoidus olnud jaanikauna -hambad läksid kaunast läbi ja tükk ei tulnud sealt enam ise lahti .
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni (Teema autor) » 19. oktoober 2005, 18:11

Minu omadel polnud väljast midagi näha - see oli ülemiste lõkehammaste taga ja osaliselt lausa hamba ja igeme vahel - otse suhu vaadates polnud midagi näha.
Mind lihtsalt tegi rahutuks see, et haavandid huulelt ära ei läinud ja tagasi tulid.
Ise andsin ka neile enne õunasüdameid - neile lihtsalt meeldis neid järada, aga enam küll ei riski. Ühel veel arvaks, et äkki juhuslikult, aga mõlemil oli täpselt samamoodi.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Väike merisiku » 23. oktoober 2005, 11:34

Jah tõiesti kasulik teada mu sõbranna koerale jäävad need kurku kinni.
Väike merisiku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 23. oktoober 2005, 11:43

Mul sööb õuna südamed ära Reks. :) Merisigadele ei anna kunagi südametega õunu. Ikka lõigun ilusti lahti ja koorin ära ka veel. Rottidele ei anna isegi mitte kurki koorega, sest Helectra ei soovitanud. Ma ei mäleta küll täpselt, mis juhtus aga seda võib ta käest järgi uurida. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Halb kogemus õuntega

PostitusPostitas Tommykene » 30. oktoober 2005, 17:46

Mina lugesin merisea raamatust (autor on Fritz Dietrich Altmann) oli kirjas , et :? Õuntel tuleks eemaldada seemned kuna need sisaldavad mürgist sinihapet.
Tommykene
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni (Teema autor) » 30. oktoober 2005, 18:43

Võivad sisaldada küll, just nagu kirsikividki, aga ei pruugi alati. Arvestades enda kogemusega eemaldan nüüdsest küll alati terve südame.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas LooM » 01. detsember 2005, 17:58

Appikene,aga äkki ei tohikski meriseale õuna anda? :eek:
LooM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni (Teema autor) » 01. detsember 2005, 18:08

Õuna ei tohi anda tihti, sest see on liiga toitev, aga kui annad harva ja natuke korraga ja kui süda on eemaldatud (välismaine õun ka kooritud), siis võid ikka anda.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 02. detsember 2005, 22:37

Mina olen andnud eesti õunu koorega ja merisigudike hammastega pole midagi lahti olnud ja mingeid haavandeid pole täheldanud.Välismaiseid õunad koorin ära ja pesen enne.Õunasüdamamikke pole ma kunagi andnud sest teatsin ennegi, et seemnete tervad otsad on tekitanud mõnele tuttavate notsikutele haavasid suhu, ilmselt mitte tõsiseid aga tean kogemustest, et see on täiesti võimalik.
Ja pealegi, ega seal seemne sees ju midagi ülikasulikku pole, nii et ei näe ka põhjust seda anda lootes, et ega minu seale ta ju midagi ei tee, et noh mõned lihtsalt nagu arvavad nii.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helery » 04. detsember 2005, 13:19

Noh tegelikult on ju õunaseemned inimestele kasulikud, sest seal on mingeid vitamiine või asju. Oma meriseale pole ma õuna seemnetega andnud, sest tean, etnotsud ei tohi nii paljusid asju süüa ja parem karta kui kahetseda. Selle peale ei ole ma näiteks mõelnudki, et see seemne kest võib notsudele hammaste vahele minna. Aga tegelikult loogiline ka. Kui ise õuna sööd, siis läheb ju ka vahest ja siis on hirmus vastik olla...
Helery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õunad - ettevaatust!

PostitusPostitas PossuJaNossu » 23. september 2014, 15:13

Ma annan neile terve õuna kätte. Kui nad on piisavalt närinud võtan ära.
On kolm asja, mida ei saa kauaks peita: päike, kuu ja tõde.
Kasutaja avatar
PossuJaNossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 7
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist