Kas meriseale võib anda...?

Kõik, mis puudutab ruigami söötmist-jootmist-närimist. Mida pakkuda maiustamiseks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Kas meriseale võib anda...?

PostitusPostitas Heli (Teema autor) » 18. veebruar 2015, 20:43

Tervist

Ei osanud seda teemat kuhugi mujale panna ning otsustasin uue teema teha. Nimelt, kas meriseale võib anda järgmiseid asju:
piparmünt, marjapõõsaste lehed, kaerahelbed, muna, kuiv pasta, herne kaunad, marineeritud kurk.
Lihtsalt mõtlesin ja otsisin, aga kõikidele asjadele ei leidnud vastust. Siia võib ka omaltpoolt mingeid toiduaineid jm lisada, kui soovid
teada saada, kas seda võib notsikule anda. Loodan, et teema pole ülearune. :ups:
Heli
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 3
Asukoht: Tabasalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Kas meriseale võib anda...?

PostitusPostitas Traxie » 27. veebruar 2015, 07:27

Kaerahelbeid võib küll anda, kuid muna, pastat või marineeritud kurki küll kindlasti mitte. Merisiga on taimtoiduline. Marineeritud kurki merisiga üldjuhul ei söökski, aga ära hakka kindlasti proovimagi. Marinaad, milles kurke hapendatakse sisaldab ka üldjuhul äädikat ning ma ei usu eriti, et äädikas meriseale meelepärast oleks...
Traxie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas meriseale võib anda...?

PostitusPostitas Kissu » 21. märts 2015, 09:42

Taimetoiduliste loomade seedimine on üldjuhul suhteliselt õrn, seega ei tasu päris igasuguste asjadega katsetada. Näiteks see sama marineeritud kurk - talle võib see maitseda küll aga see ei ole talle kindlasti mitte kasulik. Muna, liha, kana, kala, kohupiim, hapukoor jne. need ei ole kindlasti sobilikud [Teema]. Ainus erand on probiootiliste bakteritega jogurt, mida antakse osade kõhuprobleemide korral. Herneste ja ubadega on selline lugu, et mina neid oma loomadele üldiselt ei anna, kuna need tekitavad gaase ja siis võib loomakesel olla väga paha.

Maitsetaimed (sh. piparmünt) on valdavalt ohutud, soovitan kontrollida teemast "Merisigadele mürgiste taimede nimekiri", sest näiteks erinevad laugud ja rabarber on ohtlike taimede all kirjas. Mustsõstra põõsa lehti olen ma ka meriseale andnud - ei saa öelda, et ta hullult fännaks neid. Viljapuude lehed on ka valdavalt lubatud nt. õunapuu.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist