Millist heina teie merisead söövad?

Kõik, mis puudutab ruigami söötmist-jootmist-närimist. Mida pakkuda maiustamiseks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas Euro (Teema autor) » 13. märts 2011, 20:17

Millist heina teie oma notsudele annate?


Ise andsin ma alguses oma sigadele Versele-laga Mountain Hayd mis sisaldas igasuguseid uhkeid ravimtaimi ja puha.
Pool kilo maksis sellel heinal 4euri ja see oli ikka paras kirves. Kuna mu notsud praakisid lisandtaimed välja(eriti lillede õied) ja pugisid vaid heina, otsustasin proovida mõnda odavamat heina.
Nüüd kasutan heina mille nimi on Lolo pets Polish hay(500g=0.83eur) ning seda söövad mu ruigamid sama suure isuga kui seda teist. :hmstr:
Lisaks sellele on mul veel varuks pakk Eesti heina mida ma veel oma merisigadele andnud ei ole.


Kas merisead siis lillede õisi ei söö? :mellow:
Kasutaja avatar
Euro
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Hein merisigadele...

PostitusPostitas elen500 » 13. märts 2011, 22:34

Minu merisead söövad isuga ainult Eesti heina (tootja Eritex Invest OÜ). Olude sunnil (meie linnas seda ei müüda) olen ostnud ka kõikvõimalikke teisi variante aga neid sikutatakse kahjuks ainult alla ja näksitakse vähesel määral. Ka kvaliteedi osas on minu meelest Eesti hein parim, olen kohanud väga halva lõhnaga ja tolmavat heina mille viskasin lihtsalt ära. Eriteksi heinaga on seni ainult head kogemused.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hein merisigadele...

PostitusPostitas Kissu » 14. märts 2011, 11:50

Minu notsud on üldiselt suuresti elanud Vitapoli heina peal. 28 krooni 800g ja üldiselt stabiilse ja hea kvaliteediga. Pole küll nagu midagi ette heita. Selle kuu lõpust loodan loomad üle viia Megazorbi tootja Graze-Oni peale ja vaadata kuidas neile see maitseb. Tuleb üle poole odavam (~1 eur/kg), kui Eestist heina osta ja näeb piltidel vähemalt väga hea välja. Samuti on paljud notsuomanikud, kes seda kasutanud on, seda väga kiitnud.

Eesti heina minu notsud kahjuks ei söö, kuna sealsed kõrred on lihtsalt väga pikad ja kõvad. Tänu sellele on heina ka pakist väga keeruline kätte saada. Lisaks on minu loomaaia jaoks neil liiga väikesed pakid. Samas meeldib mulle endale nende heina lõhn kõige enam. Seega arenguruumi on ja loodan, et ehk tulevikus asi paraneb.

Veel olen pikemalt katsetanud Diana heina, kuid kvaliteedi ja hinnasuhe läks nadiks lõpupoole. 40 krooni kilo ja väga tohutult kõikuv kvaliteet - vahel pakid niisked ja hallitanud lõhnaga. Nende suureks eeliseks minu jaoks oli, et nad müüvad suures 2 kiloses pakis seda aga mingist hetkest ei kaalu see üles seda hinnavahet või kvaliteedi puudumist.

Olen märganud poes neid x heinasid õite jms. aga pole kunagi tundnud vajadust neid osta. Meriseal on ikkagi eelkõige vaja just kuivatatud heina, et saada vajalikke kiudaineid. Kõik muu saab ta kenasti ka kvaliteetsest kuivtoidust ja värskest.

Mida ma soovitan sul teha on see, et ostad oma kodulähedalt loomapoest kõik erinevad heinapakid (nende lilledega ja tohutu kalleid pakke ma küll isiklikult ei ostaks) ja lihtsalt katsetad läbi, millised kõige enam maitsevad notsudele. Siis saad selle või nende juurde jäädagi. Mina näiteks enamasti kasutan Vitapoli aga vahel ostan neile ka vahelduseks mõnda muud heina, et lihtsalt ära ei tüütaks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas nirgike » 14. märts 2011, 13:35

Minu isane nots sööb Eesti heina (seda Eritex oma). Sest mulle endale tundub usaldusväärne kraam, Eestis kasvanud ju. Kuid tõepoolest praegu on neil pakis päris jämedad kõrred, millest nots pooled lihtsalt maha kisub. Võibolla on süüdi eelmise aasta kuum suvi, kus hein valmis varakult, nii et tavapäraseks niitmisajaks oli kõrs juba jämedaks läinud. Samas ma ei süüdista neid ka, et miks nad siis varem ei niitnud, sest loodusesõbralik põllumees ei lähe niitma, kui heinamaal pesitsevatel lindudel alles munad ja pojad pesas.

Ema juures Võrus elavad notsud söövad hetkel Riga-nimelise firma heina, sest Eesti oma pole müügis ja Tartus-Tallinnas elavad pereliikmed on ka unustanud heina kaasa osta. Paki pealt lugedes tundus, et Riga on Prantsusmaa firma (kuigi võiks ju arvata, et Läti). Riga hein on hästi peenike. Alguses sõid notsud seda hästi, aga nüüd kasutavad rohkem magamiseks. Meie merisead eelistavad ikka kõrreheina, kuid mitte jämedaid kõrsi.

Tulevikus on samuti plaanis ära proovida Megazorbi tootja hein.

Ma olen ka näinud poes igasugu ime-heinu, nt "hein kuivatatud puuviljadega", kuid lisandite sisaldus ei tähenda, et see hein nüüd kindlasti kvaliteetsem on või merisigadele rohkem maitseb.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas Euro (Teema autor) » 22. märts 2011, 21:45

Ostsin ka nüüd prooviks seda Eritexi heina mida üks merisiga suht suure isuga sööb aga teise merisea jaoks on seal vist liiga pikad kõrred.

Põhiliselt söövad minu notsud ikkagi kõige parema isuga poola heina.
See hein on küll natuke tolmav aga ikkagi kõige odavam ja mis peamine minu ruigamid söövad seda suure isuga.
Kasutaja avatar
Euro
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas Elllii » 23. märts 2011, 20:05

Mina annan oma notsikule alati Eesti heina. Kodumaa hein on siiski ju parim?
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas DessaMerisiga » 24. märts 2011, 18:16

Mina annan oma notsudele ise tehtud heina . See maitseb neile kõige rohkem .
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas number » 06. august 2011, 20:00

Minu notsu on tõeline patrioot, sööb ainult Eesti heina:)
Kasutaja avatar
number
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas SnoopyMusi » 12. august 2011, 19:54

Minu nots sööb kõige isukamalt just Eesti heina (Eritex Invest OÜ), olen proovinud Lolo pets heina, see oli kah päris hea. Siis proovisin ka seda Riga heina, mis mu jänkul praegu on, see on jah nii peene ja pudisev, niiet ei nots ega jänks seda ei tahtnudki. Vahetasin siis Eesti heina vastu välja, ja heinaküna oli k o g u a e g tühi ! :D
Jämedad kõrre on jah, natuke ebamugavad, aga ta sööb kõik ilusti ära ;) Selle Riga heina peal meeldis tal tududa ja sellega pesa teha, see oli mõnus pehme.
Muidu Riga kuivtoitu söövad praegu jänkupreili, notsupoiss ja papagoi ka, ei tea mis selle heinaga siis lahti oli...
Minu pisikesed sõbrad ! ♥
Kasutaja avatar
SnoopyMusi
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 34
Pildid: 26
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas Lenz123 » 14. august 2011, 14:04

Mina annan oma ruigamile Vitakraft'i heina.
Talle väga maitseb ja sööb seda isuga
Kasutaja avatar
Lenz123
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas SnoopyMusi » 14. august 2011, 19:24

Vitakrafti heina ?
Pole kuulnud ega näinud...Vitakrafti firmat tean küll ja olen ka nende tooteid kasutanud, aga kust poes selle firma heina müügil on ? Mina pole abosluutselt märganud, oleks huvitav proovida... :D
Minu pisikesed sõbrad ! ♥
Kasutaja avatar
SnoopyMusi
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 34
Pildid: 26
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas Lenz123 » 30. august 2011, 21:15

Neid on pea igas poes (mina olen igatahes märkand)
Varem kasutasin Henko heina aga minu ruigamile see väga ei maitsend. Ta eelistab vitakrafti heina :)
Kasutaja avatar
Lenz123
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas Lenz123 » 30. august 2011, 21:17

oleneb mis linnas sa elad. Tartus olen mina neid näinud rohkem zoo planeti kauplustes.
Kasutaja avatar
Lenz123
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas SnoopyMusi » 31. august 2011, 15:26

No tegelt ma ei elagi linnas, aga käin väga tihti Tallinas niiet seal pole ma märgand küll, aga võibolla on minu viga ? :)
Minu pisikesed sõbrad ! ♥
Kasutaja avatar
SnoopyMusi
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 34
Pildid: 26
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas Lenz123 » 28. september 2011, 08:11

Need on suhteliselt suurtes pakkides ja päris mitut sorti ka. Nii et kui sa linna satud siis saad vaadata loomapoest.
Kasutaja avatar
Lenz123
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas Kissu » 28. september 2011, 09:18

Meie notsud on aprillist saadik olnud Graze-On heina peal ja ega muud ei tahetagi enam. Ostsin vahelduseks ühe pakikese mingit muud heina ja selle peale korraldati mul korralik näljastreik. Eks ta ole natukene liiga pudi aga loomadele igatahes meeldib hirmsasti ja tuleb ka tunduvalt odavam, kui poest pisikeste pakkide kaupa osta. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas number » 09. november 2011, 12:39

Minu oma sööb ainult eesti heina, täna leidsin selle seest kuivanud lehed, mida üldiselt mu rotsuke armastab, meenutasid võilille lehti aga kätte võttes torkasid mind päris kõvasti, tuli välja, et oli hoopis mingi ohaka sarnane, sest sellel olid päris tihedad okkad, umbes mm pikkused, igatahes lendas see prügikasti, lihtsalt pidin kirjutama, äkki oskab keegi nõu anda, loogiliselt see ju võiks mu merisiga haavata, ise ju ka ei söö okkalist asja. Või mida teie arvate!? Olete ka midagi sellist leidnud?
Kasutaja avatar
number
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas margotx » 21. november 2011, 20:35

Minu oma sööb eesti heina.
♥ enda merisiga ..Elu on raske!(eriti koolis)
Kasutaja avatar
margotx
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 338
Teemad: 10
Pildid: 23
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas Caroliyna » 06. jaanuar 2012, 00:00

minu armas merisiga sööb ERITEX järelkuivatatud kõrgekvaliteediline hein 0,5 kg pugib koguaeg :hmstr: kohe kui mingi muu firma oma annab siis võib see hein lihtsalt mitu päeva olla
Caroliyna
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 73
Teemad: 18
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas Merisigane12 » 08. jaanuar 2012, 17:43

Vitapol'i heina sööb , kuna ainult seda müüakse meie poodides. Notsule meeldib ja mulle ka meeldib , mõnusa lõhnaga :)
Ma armastan merisigu !!!!!!!
Kasutaja avatar
Merisigane12
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 206
Teemad: 12
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lahe
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas Elllii » 20. veebruar 2012, 22:15

Need Riga tooted , eriti hein , on minu arust väga jamad ! :D Mu vanaema ostis Eesti heina asemel kogemata seda Riga heina , aga mu merisiga ei võtnud seda suu sissegi ja kvaliteet jätab ka kõvasti soovida , paras pudi :D Ja veel olen ühes loomapoes näinud ka "Witte Molen" heina , see läheb ka päris hästi :P
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas Che » 09. märts 2012, 03:03

Mina teen suvel koos vanaemaga ise oma loomadele heina :happy: ja väga maitseb neile, pluss ma usun, et ise tehtud hein on neile hea ka, tean täpselt kuidas ja kus tehtud on... Kunagi ostsin oma meriseale olude sunnil (olin kauem kodust ära, kui plaanitud ja heinavarud said otsa) Riga heina, seda ei võetud suu sissegi ja see nägi ikka jube pudi ja rämps välja ka. Ja kunagi proovisin ka mingist heina, millel oli Eesti keelne kiri ja vist mingi hüplev hamster või merisiga peal, täpselt ei mäleta :ups: , ei nime ega pilti... Aga igatahes hein ise oli suhteliselt jämeda kõrreline ja minu loomadele taaskord peale ei läinud. Rohkem pole poeheina ostnud, loodan, et nii pea ei pea ka.
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas Merisigane12 » 09. märts 2012, 12:19

Nüüd meil praegu käsitlusel 3 sorti heina, nii igaks juhuks :D
Üks on Riga oma, se on suht vastik aga ära peab kasutama
Teine on Vitapol, hetkel läheb väga hästi :)
Kolmas on Lolo Pets, see on uus pakk ja pole proovinud veel
Ma armastan merisigu !!!!!!!
Kasutaja avatar
Merisigane12
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 206
Teemad: 12
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lahe
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas viirpapagoi2 » 14. aprill 2012, 07:05

Mul endal isiklikult pole küll merisiga!Aga saan üsna varsti Kasutaja Che käest!Hetkel olen sugulasele kottite kaupa andnud ise tehtud heina põlluld!Muidugi alguses olid nad suuuures heina pallid! ja mina siis tirin sealt seda ja panen kotti ja annan paki teele!Ja sugulane ütles,et tema merisiga sööb kahesuu poolega seda heina!Ise ma annan seda hetkel jänesele!Varsti hakkan merisigadele ka andma! :)

Igatahes: KODUHEINA!
Igal kodul ei pea olema lemmikloom,kuid igal lemmikloomal peab olema kodu !!!
Kasutaja avatar
viirpapagoi2
Tuhkrud :)
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 320
Teemad: 19
Pildid: 0
Asukoht: Rakke vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Mees
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas CleoNette » 18. aprill 2012, 17:33

vitakraft vms. :hmstr:
Love Guinea Pigs <3
Kasutaja avatar
CleoNette
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Tartu (L)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas AlbinoFurets » 28. mai 2012, 18:38

Mina annan ka koduheina. Poehein küll kvaliteetsem ja parem, aga pole mõtet osta. Kuna maksab kokkuvõttes kuus palju ja kodus on siiski ainult võililled ja rohi heina sees.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas Kissu » 29. mai 2012, 10:09

Võilille lehed on vähemalt minu notsude arvates tõeline maiuspala, seega need pole heina sees kindlasti liiast. Õisi pole ise andnud aga kuna neist saab mett teha siis võiks nad päris head magusad olla ju notsule. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Millist heina teie merisead söövad?

PostitusPostitas merisigutik » 21. oktoober 2015, 09:47

Hetkel kasutan Vitakraft Vita Verde Alpine Meadow Hay (1 kg.) heina ehk siis see hein on korjatud alpidest.See hein on kilostes pakkides nagu eelnevalt kirjas,aga minu jaoks on sellel heinal ka 1 miinus nimelt see on nagu liiga peenike ja see ei seisa hästi heina künas sees,aga muidu minu notsudele see küll maitseb kuigi enda tehtud hein kaob kiiremini nende kõhtu kui see poe oma,aga kahjuks sai enda tehtud hein otsa :sad:
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline