Suguluspaaritusest

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

Suguluspaaritusest

PostitusPostitas SaluKat (Teema autor) » 08. veebruar 2009, 20:45

Aga äkki keegi seletaks, miks ei tohi sugulastel poegi tulla lasta ? Mitte et ma tahaks võtta ühest pesakonnast, aga huvi pärast küsin.

EDIT:
Seda ka, et kui emane on 4 - 6 aastanening isane umbes 6 kuune (uus isane), kas siis on pigem tõenäoline, et nad on sõbrad või kaklevad. Mul kodus üksik emane. Augustist saaati :( ning tahan talle uue sõbra võtta. Teist emast ei või, seda ma tean, aga isast võtaks küll. Aga ma tahaks nooremat emast ka, et kunagi tibusid saada. :biglove:
Viimati muutis SaluKat 10. veebruar 2009, 14:31, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
SaluKat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 286
Teemad: 12
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirpapagoid

PostitusPostitas Fenzy » 08. veebruar 2009, 20:53

SaluKat kirjutas:Aga äkki keegi seletaks, miks ei tohi sugulastel poegi tulla lasta ?



Kas Sa tahaksid enda vennaga või onuga last saada? (Mitte midagi isiklikku, see teeb sama välja) Suguluspaaritusega kaasnevad tervisehädad ja nad on nõrgemad. See on ohtlik. Aga miks teist emast ei või? Kahte emast ja ühte isast ära mitte mingil juhul ühte puuri elama pane. Ja kas tõesti on pesakonna soov nii tuline?
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirpapagoid

PostitusPostitas Mercar » 09. veebruar 2009, 12:45

Meelega õe venna paaritamine ei ole normaalne! Natuke võiks ikka mõelda ka.
Need kellelt linnud võtsin,on aastaid viirpapagoisid kasvatanud ja ütlesid eripesakonnast võetud isane ja emane ei hakka paari looma.
Nii tobedat juttu mina küll varem kuulnud ei ole, kõigil loomadel on suvaline sugulusristumine ohtlik. Sama moodi kui inimeselgi. Kui loomi korralikult tutvustada pole probleemi eri pesakondade loomade tutvustamisel.
Tuletaks meelde, et inimene kes asjast midagi teadmata aastaid linde peab ei ole veel kasvataja / aretaja. Sellise inimese juttu ei tasu puhta kulla pähe võtta. Veidike loogilist mõtlemist kasutades või raamatuid / netti uurides saaksid sellest ise ka aru.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirpapagoid

PostitusPostitas Fenzy » 09. veebruar 2009, 12:51

Ma pean jälle Mercariga nõustuma! Aastaid viirpapagoide OMAMINE ja nende toitmine ja paaritamine ei tähenda seda, et inimese nendest ka tegelikult midagi teaks. Suguluspaaritused ON ohtlikud ja need kes on ise viirpapagoisid pidanud, teavad, et eri pesakonnast võetud linnud loovad paari(d), lihtsalt nende harjumine üksteisega võtab rohkem aega. Õde-vend on teineteisega juba väiksest saadik koos olnud ja nende innaajal nad kohe paarituvadki, aga see ei ole õige!
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Suguluspaaritusest.

PostitusPostitas murzilka24 » 09. veebruar 2009, 13:34

:bang:
Viimati muutis murzilka24 10. veebruar 2009, 10:46, kokku muudetud 3 korda.
Teid tervitab villakhiir Pontsu ja Mari!
Kasutaja avatar
murzilka24
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 42
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirpapagoid

PostitusPostitas Fenzy » 09. veebruar 2009, 13:36

Ma väga kahtlen, et keegi soovitas viirpapagoi PAARI ühest pesakonnast võtta :S Pigem kaks isast või kaks emast ühest pesakonnast...
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas Annie » 09. veebruar 2009, 13:40

Ühest pesakonnast linde pole keegi keelanud võtta, lihtsalt neil ei tohiks omavahel paarituda lasta (saab hoida eraldi puurides vms).
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas murzilka24 » 09. veebruar 2009, 13:41

Küll me siin oleme ikka Jummala targad!
Teid tervitab villakhiir Pontsu ja Mari!
Kasutaja avatar
murzilka24
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 42
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas Fenzy » 09. veebruar 2009, 13:47

Just nii, võta terve pesakond kasvõi, aga paarituda mitte mingil juhul. Aga ega seda keegi keelata ei saa, seega iga linnuomanik ise mõelgu, kas oleks hea õde-venda paaritada.
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas kertu0208 » 09. veebruar 2009, 15:13

Mul on 3 paari koos ja kõik emased on eri pesakondadest. Nad elavad ühes suures puuris ja saavad kõik hästi läbi (väikseid nägelusi tuleb ikka vahest ette).

Venna-õe suguluspaaritusest võivad küll tulla väärarenguga pojad, mis sest, et nad inimesed pole ning nad ise ei tea ju, et nad vend-õde on, kuna viirukate mälu on u. 3 kuud.

Mu esimene viirukas oli ka väärarenguga, ta üks jalg oli mitte alla, vaid külje poole viltu, ta võis olla ka suguluspaaritusest saadud, kuna see pidi olema koorumisest saati. See näitab, et ema ei saa alati aru, kui pojal on väärareng.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas Eva4 » 09. veebruar 2009, 17:59

Salukat kas sa oled kursis oma lindude pesakonnakaaslaste, nende vanemate jne. tervisega? Kui sa ei tea neist mitte midagi, siis on neid omavahel paaritada äärmiselt ebaeetline. Suguluspaaritus ei tekita otseselt ise tervise probleeme vaid rõhutab negatiiveid ja positiivseid geene. Kui sa paaritad tundmatu taustaga suguluses olevaid loomi, siis see on täiesti vastutustundetu. Jah, võibolla veab palju ja tulevad normaalsed pojad. Aga kas tõesti on mõtet riskida? Loomad ei ole mänguasjad. Alati loomapoodi minnes näen ma linnukesi pisikestes puurides, kas tõesti on meil lindude puudus, et on vaja neid vastutustundetult juurde toota? Eriti veel kui nad tulevad suurema tõenäosusega tervise/iseloomu probleemidega, sest sa ei tea lindude taustast midagi? Ma rõhutan veel, et suguluspaaritus toob esile positiivsed ja negatiivsed jooned st. kui sinu linnud on terved ja hea iseloomuga, aga nende esivanematel on olnud tervise probleeme, siis tulevad suure tõnäosusega pojad samade probleemidega.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas Malle210 » 10. veebruar 2009, 09:13

Jah need jutud peavad ikka paika küll - kui tibusi soovitakse linnukeste paarile siis peavad olema linnuvanemad eri pesakondadest kui aga ei soovita tibusi siis võivad olla ka ühest pesakonnast . Ma olen kasvatanud linde juba 1984 aastast alates ja kõige enne just viirukaid - praegu siis lembelinde ja ka mina ei anna ühte peresse kahte lindu ühest pesakonnast - kui siis teine teise pesakonna omadest kes pole omavahel suguluses ja just selle omavahelise perekonna loomise vältimiseks kust hiljem võivad sündida väärarenguga ja nõrga tervisega linnupojad.
Kasutaja avatar
Malle210
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 159
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirpapagoid

PostitusPostitas Mercar » 10. veebruar 2009, 09:54

murzilka24 kirjutas:Need kellelt linnud võtsin,on aastaid viirpapagoisid kasvatanud ja ütlesid eripesakonnast võetud isane ja emane ei hakka paari looma.

Mis minu jaoks kõige jubedam, on see et (selle jutu alusel) ka Sinu lindude vanemad (ja nende vanemad? ei tea mitu põlve juba?) on õe ja venna järglased. Ikka päris kole kui inimene asjast midagi teadmata süstemaatiliselt sellist asja teeb.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas SaluKat (Teema autor) » 10. veebruar 2009, 14:29

Miks te siis kohe nii kurjad olete ? :o
Ma ju lihtsalt tahtsin teada, sest väga palju räägitakse sellest, aga nõme on, kui sa põhjust ei tea. Ja ma ütlesin juba, et MA ISE EI KAVATSE NII TEHA, VAID TAHTSIN LIHTSALT TEADA !! :bang: . Te ei pea siis nii vastikud olema kohe :wacko: .
Kasutaja avatar
SaluKat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 286
Teemad: 12
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas Annie » 10. veebruar 2009, 14:32

SaluKat, Sinu peale ei pahanda keegi, see on isegi hea, et Sa sellise küsimuse üles tõstsid, kuna nüüd on näha, milliseid kummalisi arvamusi leidub.
Pahandati murzilka24 peale, kes on küll nüüdseks oma postitused millegipärast kustutanud. Ei tea, kas muutis seisukohta ....
Eva4 on oma postituses küll Sind maininud, aga ma arvan, et pigem mõtles ta Sinu asemel ikka murzilka24, kes nii tormiliselt siin sõna võttis.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas Mercar » 10. veebruar 2009, 14:54

Rahu-rahu, me vastasime siin murzilka24 kirjutistele. Aga elementaarset viisakust Ta ei oma ja kustutas oma postitused siit vahelt. Ja nüüd võib tõesti mulje jääda, et me sinuga kurjustasime. :wacko: Aga nii see ei ole.

murzilka24 oli rõõmus selle üle et tal lindudel, kes omavahel õde ja vend, 9 muna ja et tema lindude vanemad ja vanavanemad ka kõik omavahel õed-vennad. Ja arvas, et täpselt nii peabki. Et kui eri pesakondadest linnud kokku panna siis kas poegi ei tule või linnud tapavad üksteist ära.

Vaadates tema postitust teisest teemast:
murzilka24 kirjutas:Minu viirpapagoidel nimed Ronja ja Robi...Ronja tudrukul,kuna naab valja nagu roovlitutar Ronja,uks tiib nats viltu,nagu oleks katki,aga tegelt ei ole,Ronja ema armastas ta peal lebotada :sad:
Nagu siit lugeda siis antud kasutajal ilmselt on tänu nendele juba tema lindude vanemate sugulasristumisele liinis mingid geneetilised jamad sees. Emalind ei istu ometi järglasel tiiba vildakaks... Ja kui ema peallebotamisest jutt siis ilmselt asi juba pesaeast selline, ehk siiski kaasasündinud, mitte hiljem mingi õnnetuse tagajärjel nii juhtunud...

Aga sellest hoolimata ristab veel venda ja õde omavahel. Ja peab seda õigeks. Oeh :sad:


murzilka24-l tuleb ilmselt oma postituste muutmise õigus ära võtta. Tundub, et hilisemat kirjavigade parandamiseks mõeldud võimalust kasutab ta kurjasti.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas SaluKat (Teema autor) » 10. veebruar 2009, 15:13

Vabandust, et ma valesti aru sain. Ma tõesti ei teadnud. Vabandust ...
Kasutaja avatar
SaluKat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 286
Teemad: 12
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas nuki8 » 26. veebruar 2009, 22:50

Nii,et kui on soov kuskilt lindu osta tuleb väga põhjalikult uurida tema tausta.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas murzilka24 » 30. märts 2009, 11:09

Äitah minu taga klatsimisest ja kurjustamisest,poleks elusgi arvanud, et selliseid inimesi maailmas on.Ajab lausa nutma! :hanky: .Vabandust kui ma nii loll olen,mul esimest korda viirpapagoid,loogis et midagi tarka ma nendest teadnud....ja need eelmised tekstid,egas ma neid ise välja mõelnud,mulle nii öeldi ju siis on need inimesed rumalad,aga mitte mina.Ma nüüd tean et nii tohi! Tean et ei tohi pesakasti panna! Ja ehk aitab juba minu kurjustamisest :sad: :hanky:
Teid tervitab villakhiir Pontsu ja Mari!
Kasutaja avatar
murzilka24
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 42
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas Bridgestone » 30. märts 2009, 11:21

Kuidas sa võtad omale üldse viirukad,kui sa nendest''midagi tarka''ei tea? ÕUDUKAS! :bang:
Aidata tuleb neid,kes ennast ise aidata ei saa!
Bridgestone
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 231
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn,Lasnamäe
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas Annie » 30. märts 2009, 11:24

Sinu kurjustamine on ammu lõppenud. On loogiline, et inimene ei tea paljusid asju, kuid minu mäletamist mööda sai kurjustamine alguse eelkõige Sinu suhteliselt bravuurikast käitumisest, kus Sa oma seisukohti just eriti viisakalt ei kaitsnud. Kuna hiljem oma postitused kustutasid, siis ei ole meil end millegagi õigustada.

Aga nagu ütlesin, asi on unustatud ja rahunenud. Nii et oled endiselt foorumis oodatud :-)
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas murzilka24 » 30. märts 2009, 11:44

Bridgestone kirjutas:Kuidas sa võtad omale üldse viirukad,kui sa nendest''midagi tarka''ei tea? ÕUDUKAS! :bang:
Rahu rahu,ma nii palju teadsin,mida söövad,joovad,aga vot paaritumisest ei teadnud ja et peab lindude tausta uurima.....,poodides pole linde müügil.Jääb ju üle tavaisikutelt ostes,ja tuleb välja,et paljud ei tea viirude paaritumisest midagi! :sad: Nii juhtus,et minule sattusid sellised viirpapagoid,kelle vanematest ei tea midagi ja ei teagi,kas nad on õde ja vend(Ronja ja Robi) Vigadest õpitakse! :-D
Teid tervitab villakhiir Pontsu ja Mari!
Kasutaja avatar
murzilka24
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 42
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas Bridgestone » 30. märts 2009, 11:46

Poodides on päris palju lind müügil,aga see selleks. Tore,kui vigadest õpitakse! :)
Aidata tuleb neid,kes ennast ise aidata ei saa!
Bridgestone
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 231
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn,Lasnamäe
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas murzilka24 » 30. märts 2009, 12:06

Bridgestone kirjutas:Poodides on päris palju lind müügil,aga see selleks. Tore,kui vigadest õpitakse! :)
Meil Rakveres ei ole poes viirpapagoisid müügil,minu teada :hanky:
Teid tervitab villakhiir Pontsu ja Mari!
Kasutaja avatar
murzilka24
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 42
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas nuki8 » 30. märts 2009, 12:30

A mulle ei mahu pähe, kuidas mõned inimesed ei tea, et suguses olevaid elusolendeid ei paaritata omavahel. See on ju ilmselge, et ei tohi. Isegi kaladel, kui on sugulus paaritusest tulnud pojad, on pojad nõrgad ja kõverad. Ma ei saa aru, kas siis emad ei räägi oma lastele, et veresugulased ei tohi abielluda omavahel ja lapsi saada.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas murzilka24 » 03. aprill 2009, 23:04

nuki8 kirjutas:A mulle ei mahu pähe, kuidas mõned inimesed ei tea, et suguses olevaid elusolendeid ei paaritata omavahel. See on ju ilmselge, et ei tohi. Isegi kaladel, kui on sugulus paaritusest tulnud pojad, on pojad nõrgad ja kõverad. Ma ei saa aru, kas siis emad ei räägi oma lastele, et veresugulased ei tohi abielluda omavahel ja lapsi saada.


Küll sa jõuad ka millesgi rumal olla,või mis?.See selleks.Tavaliselt kingitakse ju ikka lastele lemmikloomakesi mängimiseks,ilma et midagi nendest teaksid.Ja kõik ei jõua pisi aadressi tarkust varuma ja muideks raamatutes pole paaritumisest juttu,olen otsinud! :sad:
Uurisin põhjalikumalt oma viirpapagoide tausta ja nad pole suguluses.Nii et kurjustati kapitaalselt mind asjata :-D ! Üks on Rakverest pärit ja teine Tallinnast,endine omanik ütles.Nii et olen õnnelik :-D,et minu viirud pole suguluses! Võivad tibusid teha! :-D :-D :-D

Ja kõik teavad,et inimesed ei tohi veresugulasega abielluda ja lapsi saada!
Teid tervitab villakhiir Pontsu ja Mari!
Kasutaja avatar
murzilka24
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 42
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas nuki8 » 04. aprill 2009, 18:45

Kindlasti on asju milles mul aimugi pole, kuid miks arvavad paljud inimesed, et inimene ei kuulu loomariiki. Et inimesega ei või teha "seda" ja "toda", kuid teiste elusolenditega võib kõike teha.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas latsu » 06. aprill 2009, 14:35

Mina ostsin omad viirud loomapoest. Väideti et neil umbes 2-3 nädalane vahe... Tõenäoliselt nad siis õde- vnenda ei ole???? Saan ma õigesti aru? Pole küll plaanis neile peakasti muretsema hakata et pisikesi saada aga mure tekkis ikkagi.
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas Bridgestone » 06. aprill 2009, 15:03

Loomapoes võivad väita sulle igasugu asju,usun ma. Aga kui järglasi pole plaanis saada,siis ei ole sul vaja sellepärast küll muretseda.
Aidata tuleb neid,kes ennast ise aidata ei saa!
Bridgestone
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 231
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn,Lasnamäe
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suguluspaaritusest

PostitusPostitas latsu » 06. aprill 2009, 17:59

no esialgu jah mitte aga no kunagi ehk tuleb ka see aeg.
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist