Viirokate muamine pesakastita

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

Viirokate muamine pesakastita

PostitusPostitas Lilianluig (Teema autor) » 30. juuni 2016, 11:17

Mul oli pesakast. Pojad on juba pesast välja lennanud ja seetõttu võtsime pesa ära. Pärast seda on emane munenud maha kolm muna ja üks paistab veel tulevat. Me oleme need ära võtnud.

Millal ta aru saab, et seda pole mõtet teha? Ta kurnab ennast muidu liiga ära.
Kasutaja avatar
Lilianluig
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 21
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Viirokate muamine pesakastita

PostitusPostitas nuki8 » 01. juuli 2016, 07:30

Kui pesa juba ära võetud, siis tagasi pole mõtet vist panna. Muidu järgmisel korral ma soovitaks pesa jätta, kuni ta enam ei mune. Munad aga korraks keevasse vette pista. Siis ei tule enam nendest poegi. Lind muneb oma kurna täis ja jääb neid hauduma ja lõpuks kaotab munade vastu huvi, kuna sealt ei kooru midagi.
Soovitan praegu mitte mune ära korjata. Keeda nad ära lihtsalt ja pane tagasi sinna, kus emalind nad poetas. Kindlasti vaata üle toit. see ei tohiks sisaldada kanepiseemneid ja muna liiga palju, kuna need tekitavad soovi pesitseda. Muna ei annaks ma üldse. Kui vanalinnud poegi enam ei toida, siis muuda vanalindude toit jälle normaalseks. Pesitsusajal me nuumame vanalinde, pärast pesitsust enam mitte. Emasele anna vitamiini ja kindlasti seepialuud.
Kuna sa poegi müüd, siis soovitan pojad eraldi puuri panna ja puur vanalindude puuri kõrvale. Viirpapagoidel hakkab isalind mingil hetkel poegi tõrjuma. Poegade toit peab küll olema väga mitmekesine ja rikkalik.
Paiguta puuri sisustus ümber ja vbl tõsta puur teise kohta. Luba lindudel palju vabalt ringi lennata.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist