Esimene pesakond

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas kertu0208 » 02. detsember 2008, 00:25

Kui tibul teri pugus ei ole siis tuleb teda ise toita, aga sellega kahjuks ma aidata ei oska, ma pole sellega ise kunagi kokku puutund.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas Susu » 02. detsember 2008, 07:01

Vanematel on kõike mis vaja, ma päevas mitukorda käin vaatamas, kas on ikka süüa. Varsti peaks uus tibu jälle kooruma hakkama, ma mõtlesin, et kui ma viiksin munad koos pesakastiga ühele teisile emasele haududa, ei tea kas ta võtaks need omaks ja hauks välja tibud?
Ja kes keegi oskaks aidata, kuidas ma tibut ise toita saan? Ma ei tahaks, et nad kõik ära sureksid:(
Susu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas Susu » 02. detsember 2008, 07:03

Emane istub koguaeg seal pesakastis, vahet ei ole kas on tibu või ei ole, ikkagi istub, ise käib vahepeal söömas, aga tibule ei anna süüa:(
Susu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 02. detsember 2008, 21:31

Võib-olla emalind saab aru, et pojukesed on nõrgad ja seetõttu ei toida neid või oli tibu kohe nii nõrk, et suri.
Kui leiad nö asendusema, võid ju proovida, aga kui viga on tibudes, siis pole ka asendusemast abi. Ega siin põhjust ei oskagi tuua, miks nii läheb, põhjusi võib olla mitmeid. Esimene pesakond ei pruugi alati õnnestuda.
Kas munad ära võtta... ei oskagi soovitada. Peaasi, et ta uusi ei muneks. Kui need nüüd viljatud on või ka need tibud vastu ei pea, siis võta pesakast kindlasti ära - las ema puhkab mõned kuud.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas Susu » 03. detsember 2008, 07:00

Täna öösel koorus jälle üks tibu. Eile helistasin loomaarstile ka, ta soovitas osta igasuguseid vitamiine ja asju, ning isane tagasi panna emase ja poegade juurde, et äkki ema ise lihtsalt ei suuda/ei jaksa toita, nüüd isane askeldab küll hullult, koguaeg kui ema välja tuleb, hakkab teda tagasi pesakasti ajama. Loomaarst arvas, et äkki nad kuidagi suguluses, et siis ei pidavadki pojad õnnestuma. Aga ma ostan neile kõik mis vaja ja ootan ja loodan veel :)
Susu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas notnormal » 03. detsember 2008, 15:36

Ma nüüd ei tea, kas ma pole lihtsalt märganud, või pole sa maininud, et sul isane emasest eraldatud oli. Igatahes, nüüd ma arvan, et selles ongi probleem. Üldiselt peaks ikka isane emasele toeks olema. Isased toovad tavaliselt linnuemmele süüa ja hoolitsevad, et kõik hästi oleks. Loodame, et nüüd jääb tibu ellu. :)
Kasutaja avatar
notnormal
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 248
Teemad: 3
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas Susu » 03. detsember 2008, 16:53

Ma suhteliselt alguses mainisin, et isane ei lasnud emasel üldse süüa ja pesakastist välja tulla, ja siis ma eraldasin ta.
Aga asi ei paranenud:(
Hommikul kuulsin, et tibu on koorunud jälle ja nüüd kui koju tulin vaatasin, ja tibu on kadunud üldse, isegi laipa ei ole:(
2 muna on alles veel, mõtlesin viia teisele emasele need haududa, vaadata mis siis saab.
Susu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas notnormal » 03. detsember 2008, 19:45

Oeh, proovi tõesti teise emasega siis. Sest vaevalt, et neist kahest munast midagi koorub. Kahju igatahes..
Kasutaja avatar
notnormal
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 248
Teemad: 3
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas Susu » 03. detsember 2008, 20:44

Siiamaani pole see teine emane pesakasti vastu huvi üles näidanud :s
Aga kui ma võtaksin need kaks muna ära sealt, sis ma pean pesa ka uuesti korda tegema, et see teine emane saaks oma pesa sinna tegema minna, äkki ta sellepärast ei tahagi minna sinna, et see pole tema pesa?
Susu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas SaluKat » 08. detsember 2008, 19:33

Mu klassiõe viirudel koorusid kõik 4 poega. Kõigil on udusuled peal ja ühel tulevad juba sabasuled :). Nad on alles nädalased, aga juba suled seljas :)
Kasutaja avatar
SaluKat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 286
Teemad: 12
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas ellukas » 22. detsember 2008, 18:33

Noh, mul juhtus eile selline lugu, et vaatan-emasel viirukal hakkaks nagu muna tulema. Oli teine kangesti närviline ja puges redeli aukudest läbi, nagu otsiks pesakohta. Lähen siis kiirelt poodi ja ostan pesakasti. Asi oli isegi segane, sest pole isast nagu emasel seljas ka näinud :razz: , kuigi olen ju pikad päevad kodust ära ja kes teab, mida nad siis ajaviiteks teevad :roll: . Igatahes, ostsin müüja soovitusel päris suure pesakasti ja tulen siis koju. Aga mida mina näen - ,,muna" on kadunud ja lind ka täitsa rahulik. Otsisin kõik puuri läbi ja ei leidnudki mingit muna. Noh pesakasti paigutasinikka kohale, aga nemad ei tee seda märkamagi. Küsimus siis - kas viirukatel on parem kevadel paarituda või võin ka praegu pesakasti oma kohale jätta ja kuidas saada aru, et nad paaritunud on? Tean, et emane läheb siis paksemaks, aga asi on selles, et emane mul niigi kogukam kui isane. :umm:
Miks on maailm ebaõiglane ja võttis minult mu kalli viiru?:(
ellukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Asukoht: Tallin, arvuti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas Fenzy » 31. detsember 2008, 10:35

Kui vanad Su linnud on, on nad üldse suguküpsed? Tavaliselt küpsena hakkavad nad olenemata ajast paarituma, oled Sa kõrval või mitte.
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirukate munad külmikusse

PostitusPostitas vurtsuviirukas » 14. august 2009, 20:43

kaks tibu koorusid, siis tuli kolmas tibu ja kaks esimest olid ta ära maganud, sest ta oli nii pisike.nüüd hiljuti suri ka üks ära ja nüüd on ka selline tunne,et viimas poega homme enam ei näe.ehk siis sellepärast soovitati panna munad külmikusse,et tuleksid ühe suurused pojad.ega mina ka tegelikult ei poolda seda.järgmine kord ei vaata pesakasti ja ei sega neid nii tihti nagu oli noh esimene pesa ikka huvitav.nii kahju oli vaadata neid vaeseid tibusid kui nad olid juba surnud. :sad: :sad: ega jah kui loodus ei taha siis pole midagi parata.eks homme vaata kas ta on elus veel se viimane tibu.muidu olid need kaks esimest juba kaks nädalat täis.lihtsalt see viimane oli nii väike veel et teised lihtsalt magasid ära.aga palju õnne neile kellel on munad tulnud,kellel munadest pojad koorunud ja kellel üles kasvanud.kõike head teile.
Viimati muutis samton 15. august 2009, 09:28, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Tõstsin postitused sobivamasse teemasse.
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirukate munad külmikusse

PostitusPostitas vurtsuviirukas » 15. august 2009, 09:15

tibu on öö üle elanud ja vanemad toidavad ja loodame, et jääb ellu :-D
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas liisumiisu12 » 04. veebruar 2010, 20:19

Minu emane nümf munes juba kaks muna kuid ei lase isast ültse puuri.Käib söömas ja läheb pesakasti tagasi.Kas emane saab üksi hakkama...
Kasutaja avatar
liisumiisu12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 04. veebruar 2010, 21:16

Siin sarnane teema:
viewtopic.php?f=44&t=10061
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas liisumiisu12 » 07. veebruar 2010, 16:51

Kaua võib emane pesakastist eemal olla kui pesakastis on 4muna sees??????
Kasutaja avatar
liisumiisu12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas Amadiin888 » 24. detsember 2010, 09:05

Minul on hoopis selline, mure et millal sa saad aru et su linnud on paaritunud?
Amadiinid: Viiru,Siuts ja Jako. Mida ma ilma oma amadiinide ja koerata teeks?
Kasutaja avatar
Amadiin888
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 15
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pirita
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas flo » 13. november 2011, 10:58

Kõige kindlamalt saab seda ilmselt teada siis, kui pojad on lõpuks koorunud :).

Mul endal algaja papagoipidajana hoopis teistlaadi mure. Meie viirudepaari emane otsustas teisel! päeval peale kojutoomist munele hakata (ei tulnud me ju selle peale, et pesakasti ei ole mõtet kohe puuri külge panna - tagantjärele tarkus muidugi). Nüüdseks on käes poegade koorumise aeg, kuid kahest koorunust kaks ei ole ellu jäänud. Tundub, et vanemad isegi ei hakanud neid toitma. Loogika ütleb, et ju pole siis elujõulised pojad. ?!?
Viirudel endil on kahe pesakonna eduka üleskasvatamise kogemus eelmise pererahva juures olemas, seega nende kogenematuse ja oskamatuse süüks ei saa asja ajada.

Eks näis, viiest munast (kuues minimuna ei lähe arvesse, sealt nagunii kedagi ei tule) on kaks veel alles.
Ja pesakasti korjan pärast lõpptulemust kindlasti neilt ära... las puhkavad mõne aja. Võibolla tuli viimane pesitsusperiood neil liiga kiireti eelmisele otsa.
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline