tibude toitmine

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

tibude toitmine

PostitusPostitas Katrina (Teema autor) » 21. juuli 2013, 11:06

Kui kanaarilinnul tulevad tibud, kas peab siis eemaldama puurist tavalised seemned. Ega vanemad neid poegadele paku? Kas vanalinnud toituvad ka ise sel ajal, kui pojad pisikesed, pehmetest teradest ja munast?
Katrina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tibude toitmine

PostitusPostitas Ööloom » 21. juuli 2013, 12:24

Ma arvan, et ei pea tavalist toitu eest ära võtma. Paku vanalindudele iga päev pehmet toitu (keedetud muna jms.) lisaks. Värsket rohelist ei ole päris alguses hea anda. (Teeb tibudel kõhud lahti.)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: tibude toitmine

PostitusPostitas pepe7 » 21. juuli 2013, 16:59

Kindlasti ei tohi tavatoitu(seemnesegu) lindudel eest võtta. Peaks juurde pakkuda keedumuna esimesestel päevadel, kui tibud juba vähemalt 8 päevased (kõige noorem tibu) siis saab pakkuda juba õuna ja keedu porgandit, värsket kurki ja salatit võiks pakkuda kui tibud kolme nädalased. Tähtis on keedumuna ja iga päev. Vanalinnud toituvad just sellest mida neile pakutakse ja see viiakse ka tibudele pool seeditud kujul.
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tibude toitmine

PostitusPostitas Katrina (Teema autor) » 21. juuli 2013, 17:53

Tanan vastuste eest! Aga lugesin just ,et rohelist on vaja kindlasti anda. See pidi olema valik just emaslinnule stressirohkel ajal? Soovitati ka keeta tavalisi kanaarilinnu seemneid 20 minutit (Darren Walkeri poolt). Kas on keegi seda praktiseerinud, igal pool on ju toitudes lisandid, mis neist saab parast keetmist-kahjulikud ained?
Katrina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tibude toitmine

PostitusPostitas Ööloom » 21. juuli 2013, 18:12

Rohelist annadki siis, kui tibud suuremad (Nagu eelpool kirjutatud.) ning enne tibude koorumist. Enne, kui üldse mingid munad munetakse või tibud kooruvad, peab nii ehk naa emaslinnule kõike head ja paremat pakkuma. ( Ka rohelist kraami.) Seemnesegude keetmisest ma ise pole kuulnud, aga kindlasti seda tehakse, aga kui sa tingimata tahad talle pakkuda midagi pehmekskeedetut, siis mina olen enda pesitsevatele emastele keetnud tatart, sinna hulka veidi keedetud porgandit seganud, ja söödi küll. :-) Ka võib keeta natuke makarone või kartulit, need peeneks tampida ja linnule pakkuda. (Seda kõike hakkasid nad saama siis, kui tibud veidi suuremad olid, aga muna andsin kohe alates esimeset päevast.)Muud ma ei julge küll soovitada, sest muid asju peale keedumuna, keedukartuli, selle tatraplöga ja makaronide ma enda lindudele peale seemnete pakkunud ei ole. (Loomulikult ei tohi linnule tehtavates toitudes kasutada soola, ja kogu kraam peab enne linnule andmist ära jahtuma, aga seda tead sa nagunii ise ka. :-) )
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: tibude toitmine

PostitusPostitas nuki8 » 22. juuli 2013, 07:56

Saan aru, et nõuandjad tuginevad kogemustele mis põhinevad papagoide tibude kasvatamisel. Ööloom ja Pepe7 teil pole ju kunagi olnud kogemusi kanaarilindudega? Või on?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tibude toitmine

PostitusPostitas Ööloom » 22. juuli 2013, 09:35

Heh, tulebki välja, et ma olen täielikku idioodijuttu ajanud! :-D (Ära näkku löö, Nuki! :-) Ma tean, et sa oled miljon korda targem kui mina! :wink: ) Kuna mul öösel mitte midagi teha ei olnud, siis hakkasin seda asja sõber Google abil uurima, ja leidsin terve virna erinevaid lehekülgi, kus õpetab kanaarilinnu tibude toidulaua eest hoolitsemist. Ja tõesti-tõesti... mitmed neist soovitavad sarnast seemnete keetmist, nagu teemaalgataja mainis. ( Jumal, ma olen jälle targem! :lol: )

Aga ma ei hakka siin neid kodulehti ümber tõlkima- liiga pikaks läheks. ( Kui inglise keelega probleeme ei ole, siis paned otsingusse "feeding baby canaries" või midagi muud sarnast. Siis edasi juba leiab nende kasvatajate nõuandeid antud teemal.)

Igatahes ma soovin edu ja...ma ei tea, lähen ja häbenen? :-D
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: tibude toitmine

PostitusPostitas nuki8 » 22. juuli 2013, 13:21

Juhtisin lihtsalt tähelepanu.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist