Kuidas takistada isa tütardega paaritumast?

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

Kuidas takistada isa tütardega paaritumast?

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 27. detsember 2004, 18:27

Tere! Minu isane papagoi üritab koguaeg oma tütardega paarituda. Kuidas seda ära hoida? Ma ei ole koguaeg nende puuri juures, seega on nad pärast palju ilma valveta ja teevad mida tahavad. Aga kui nad mu jurues on siis ajan isast nende seljast koguaeg ära. Kui ma oma linnud vanaemale viin siis tema ei viitsi nendega küll jännata, et üks ühte puuri ja teine teise. Ja kui nad lahti lastakse võivad nad kah oma asja ära teha. Teine variant on mune korjama hakata, aga see on lindudele kurnav. Ja pärast nad ei lõpetagi munemist? Korjatakse eest üks ära, siis lind muneb uue. Kas keegi ei oska aidata?
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 27. detsember 2004, 23:27

Kas nad munevad sul ilma pesata ka? Tavaliselt pesa puudumisel mune ei tule.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 28. detsember 2004, 13:22

Mõndadel munevad siis linnud puuri põrandale. Ja seda ma just kardangi. Siis nad saavad aru, et kusagile neil ikka muneda on ja ei lõpetagi...
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 28. detsember 2004, 14:51

kas tõesti kuidagi ei ole võimalik seda ära hoida, peale eraldamise? See ajab mind hulluks, koguaeg käi ja passi ega and ei paarituks. Ja kui ma nad erladi panin hakkab selline kisa et kõrvust hakkab vett voolama....
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas takistada isa tütardega paaritumast?

PostitusPostitas koko » 28. detsember 2004, 15:12

Looduses pole lindudel ühtegi seadust, mis keelaks lähisugulastel paarituda. Lihtsalt kui viirud elavad sadadekaupa parvedes, juhtub seda harva. Kui Sa ei taha riskida, on vist ainus võimalus keegi lindudest ära anda. Võid aga ka pesakasti panna, las munevad ja hauvad korralikult. Linnupojad ei pruugi sugugi haiged tulla.
Aga mida teha tobedate emastega, kes õrrelt põrandale munevad, on ka minu jaoks peamurdmise koht.
koko
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 28. detsember 2004, 17:52

Aga ma ei taha neilt uusi poegi. Lihtsalt juhul kui tütred hakkavad munele. Ma viin loinnud vanaema juurde ja siis eks näis mis saab edasi...
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas laura- » 06. detsember 2005, 21:20

Mul on sama mure. see on lihtsalt vastik... muudkui passi kõrval... hea et tuki toas lahti on siis ta nii tihti ei käi seal isase juures...aga ta hakkab nii kõvasti karjuma.
laura-
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 3
Asukoht: Happsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron