jaapani amadiin

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

jaapani amadiin

PostitusPostitas hexike (Teema autor) » 02. september 2011, 12:19

Tere! Paluks infot veidi mul on 2 jaapani amadiini ja ml nendega mure. Emane muneb siis sööb munad ära siis isane on meil nii kleenuke ja pidevalt on tal saba paljas natuke kasvab sulg tagasi ja siis jälle vedelevad nad puuri põhjas suhteliselt karvutu on. Et millest see võib olla ja mida peaks tegema. Muna toitu ja igasugu õunu ja porgandeid riivin seda nad ei söö aga nüüd kasvatan neile eraldi muru taolist asja seda nad söövad aga ikkagi ajab isane sulgi maha ja emane sööb munad ära.
hexike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jaapani amadiin

PostitusPostitas nuki8 » 02. september 2011, 13:03

Tegu võib olla mingi aine puudusega. Poes on müügil spetsiaalsed vedelal kujul vitamiinid. Proovi neid.
Kas sa keedad ise muna või ostad valmis munatoidu? Proovi kõiki võimalusi.
Võid tuua värskeid lehtedega oksi neile. Kapsalehti või salatilehti pakkuda. Vaata ainult, et need pestitsiidivabad oleks.
Ära riivi õuna, pane üks viil puuri külge.
Amadiinid vajavad loomset toitu. Looduses kuulub nende menüüsse ka putukad. Mine osta kuskilt loomapoest gammaruseid (näevad välja nagu kuivatatud imepisikesed krevetid). Tegu on kala toiduga, kuid lindudele maitseb. Muna ajab samuti asja ära.

Paku neile iga päev võimalust supelda. Selleks on olemas spets kümblusvannid.
Puguliiva sisse võiksid raputada peenestatud ja kuumutatud munakoori. Päikesevalgus on väga vajalik.

Rohkem soovitada ei oska, sest ma pole spetsialist.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: jaapani amadiin

PostitusPostitas hexike (Teema autor) » 02. september 2011, 13:29

Tere! Tänan et pöörasite tähelepanu. Olen pannud muna valmis seguna siis olen pannud ise keedetuna olen pannud riivitud 6una ja olen pannud viiludena olen pannud salati lehti mitte ühtegi neist nad ei söö vaid viskavad puuri p6hja. söövad rohelist ainult sellist mis ma seemnest kasvama panen aga sellest ka abi pole. Eks peab teie soovitatud vitamiine osta poest ja neid kala värki. Mõtlesin et kui oma mune söövad siis panin neile vuti muna seda nad ei tahtnud. väga kahtlane igatahes see mis nad teevad. võibolla ongi nad mingisuguse kiiksuga ei mina aru ei saa, ja arst ka aru ei saanud ei teagi mis nendega peale hakata kuna kahju et isane amadiin nii räbal välja näeb. Tänan
hexike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jaapani amadiin

PostitusPostitas hexike (Teema autor) » 02. september 2011, 13:31

ja vann on neil pidevalt, käivad pesemas mitu korda päevas pidevalt vahetan vett, ja see ka neile meeldib sinna vette oma paksu teha ma ei tea miks istuvad seal vahest päev otsa ja lasevad sinna oma paksu :D saime endale imelikud linnud
hexike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jaapani amadiin

PostitusPostitas nuki8 » 02. september 2011, 14:11

Ei tahaks uskuda, et kiiksuga. Vette kakimine on normaalne, sest vesi soodustab seda. Vesi lõdvestab keha.
Pead lihtsalt vett kohe vahetama.

Et nad värsket toitu ei taha on harjumus. Linnud on oma harjumuse ohvrid. See on inimeste möödalaskmine, et tibude vanematele rohelise söömist ei võimaldatud. Kuidas siis noored oskavad, kui vanemad ei õpeta ja kuidas saavad vanemad õpetada, kui neil seda ei lasta teha.

Sina paku ikka jätkuvalt rohelist. Oma munade söömine võib olla tingitud sellest, et on ainepuudus. Eriti kui lugeda ka muud kirjeldust.
Vitamiinidega ole ettevaatlik. Üledoos on ohtlik.
Mis toitu sa neile annad? Kui on vitaminiseeritud, siis eraldi vitamiine anda pole vist vaja (kui on keegi asjatundja, siis palun parandage mind).
Osta neile parimat toitu.

Taastumine võtab aega. Loodan, et nad kasvatavad endale karvad selga. :)
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: jaapani amadiin

PostitusPostitas hexike (Teema autor) » 02. september 2011, 15:22

kallis nuki ma tänan et sa teemale kaasa aitad. ma olen proovinud poestostetud muna seda ei söö siis keedan ise muna seda ka ei söö olen proovinud porgandit viiluna keedetult ja toorelt seda ka ei söö õuna olen proovinud riivitult ja viiluna seda ei söö, olen pannud igasugu salatilehti ja värke olen kuuma õhuga läbi lasknud ka et baktereid ei oleks seda ka ei söö okei panevad paksu vette aga ma vahetan vett pidevalt, süüa saavad nad kõike aga nad valivad kõike erineivadid terasi mis poes on kõike saavad, igatpidi ma ksavatan neile eraldi muru mis seemnest saab ja rukisest seda söövad, igatpidi teen kõike neile ja oian puuri puhtana jne nad mul esiplaanil aga ikka isane ajab karva ja emane sööb oma mune, nu kui neil kõik olemas siis järelikult on imelikud, kuna ma teen puuri lahti väiksemas toas seal lilli ja taimi nagu raba ehk peaks neil olema elu nagu looduses seal igasugu putukaid mina püüavvad. igatahes ma pakun neile väga looduspärast elu ja hoian ja üritan neile head teha ikka nad pole nagu õiged linnud. kas siis pole võimalik et linnul pole kiikse nagu igal inimesel oma kiiks. kõigil omad kiiksud

ah ma pakun neile kõike mis võimalik kõike kallimaid toite ja pakun neile looduspärast keskkonda ikka nad ei ole raul ei tea mis teha. aga mis teha sain veidi sellised linnud siis peab harjuma sellega et nad veidi imelikud. peab vist siis toa linnukeskonnaliseks puuriks tegema ja uued juurde võtma. kuna nad hetkel väga loodupärases keskonnas. saavad lennata saavad putukaid saavad toitu sajas erinevas vormis jne.
hexike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

jaapani amadiin 2

PostitusPostitas hexike (Teema autor) » 16. september 2011, 15:07

Tere jälle! ma pole oma probleemile ikka vastust leidnud, täna panin tähele isane lendas veidi vastu puuri ja tal suled langesid ära ja enam ta ei jaksa lennata, tõesti pakub muret ja ma ei tea mis teha. kas peabki leppima et ta veidi haige vms, ostsin talle igasugu värke neid värskeid kala tõuke vms mis need olidki sääse värke ja värke särke ! see ei ole normaalne et iseenesest suled ära kukuvad
hexike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jaapani amadiin

PostitusPostitas nuki8 » 16. september 2011, 17:29

See võib olla ka üks vastik viirushaigus.
Margitikas teab selle kohta rohkem ehk.

Kui muidugi on tegu selle haigusega. Kas arstid mingeid analüüse ei ole võtnud? Käi ära Tatari kliinikus. Maini, et äkki on viirusega tegu.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: jaapani amadiin

PostitusPostitas margitikas » 21. juuli 2012, 23:47

Mis vahepeal linnukestest saanud on?
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist