kuidas papagoidelt poegi saada

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 20. august 2004, 09:30

Raimm kirjutas:Ma tahan papagoidelt poegi saada.Kas keegi teab kuidads papagoidelt poegi saada.PALUN ÖELGE!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ega ei saa ju nii, et sina ütled ma tahan, ja homme on. Selleks on vaja kannatust ja tegelemist. Papagoisid ei tohi häirida, tuleb ilusti toita. Tuleb meelde jätta, et pesakast hakkab jubedalt haisema ja puhastada seda ka ei või.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Papad ei tee mune.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. september 2004, 16:17

Appi! Ma tahaks täiega väikseid viirusid. Emme ja issi saavad hästi läbi, aga isasel on armuke. :P Peegel* Päriselt ka!
Ma panin neile küll pesakasti aga nad isegi ei uurinud seda. Viirud on kaheaastased. Või peaks ootama kevadeni? :eek:
Palun aidake mind.Olen nii mures.Äkki on midagi viga. :( Annan neile küll head toitu. Aga issiga saab palju nalja :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 23. september 2004, 16:36

Peegel võta ära. Ja pane pesakast kohe ja oota kevadeni.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papad ei tee mune.

PostitusPostitas Annie » 23. september 2004, 19:29

:D Või isasel armuke :P ! Päris vaimukas, ma polegi seda nii käsitlenud! Sel juhul on minu omal neid mitu :P . Peale peegli veel näiteks sein ja oksad. Vahel ei tee emasest väljagi, vaid kekutab näiteks seina või oksa ees. Päris naljakas kohe. Aga muidu saavad hästi läbi. Ära muretse, minu oma ka veel pole munenud ja on juba 2 aastane. Viga pole neil kohe kindlasti midagi!
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas jutuhiir » 24. september 2004, 14:59

Ma arvan, et oota ikka kevadeni, praegu selline jahe ja kole aeg,valgust on vähe, et ebasobiv pesitsemiseks.Rõõmuaeg on kevadel, siis on neil endil kihk ka suurem.
jutuhiir
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papad ei tee mune.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. september 2004, 16:39

Teil isased vähemalt teavad,mis teha....Minu emane kekutab mis ta kekutab,aga isane ei huvitu.Kohe üldse mitte millegist :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuidas papagoidelt poegi saada

PostitusPostitas urammat » 01. november 2004, 15:37

Soovitus oleks järgmine:
1. Emas ja isaslinnu paiknemine ühises puuris
2. Pesakasti olemasolu puuris
3. Piisavalt avar puur
4. Mõlemad soost linnud on vähemalt "teismelise lõpueas"(8-10 kuused) :lol:
5. Mitmekülgne, valgu ja mineraaliderikas toit.
6. Piisavalt valgust päeval, vähemalt 15 tundi.
urammat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuidas papagoidelt poegi saada

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. november 2004, 22:03

mul on kõik tingimused täidetud aga poegi pole ikka veel tulnud. Pesakast on mul puuri küljes olnud juba üle aasta. Kas neile on pesakasti põrandale veel mingit materjali tarvis?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuidas papagoidelt poegi saada

PostitusPostitas Annie » 04. november 2004, 08:07

Kannatust. Küll nad ise tunnetavad, millal õige aeg on. Alati ei pruugigi kodustes tingimustes üksikult paarilt poegi saada, sest neil puudub teiste kaaslaste innustav mõju. Võib-olla on nad sul lihtsalt sõbrad, mitte abielupaar :) . Aga ära lootust kaota. Kevadel on valgem aeg ja siis on lootust rohkem .
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kuidas papagoidelt poegi saada

PostitusPostitas urammat » 04. november 2004, 13:28

Kõige tähtsam on selleks varuda kannatust, aega ja lindude seisukohast lähtudes valmisolekut edukaks poegimiseks. Ega kõik viirud polegi aastaringselt mingid "sugumasinad"!. :lol: Taolisi "kiimas" viirukaid kohtab vaid minu pool või harvades kodudes, kus on mimeid eri viirukapaare ja kaaslate innustus ning eeskuju saavutabki soovitud tulemuse. Oota kevadet, eelkõige valgemat ja soojemat aastaaega. :)
urammat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. jaanuar 2005, 14:51

Heh, papakoid hakkasid munele nagu kanad ilma igasuguse pesakastita ja vaevalt aastasena
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 07. jaanuar 2005, 19:55

Munesid puuripõrandale?
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuidas papagoidelt poegi saada

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. jaanuar 2005, 21:41

kui munad on olemas siis pole probla, aga ma ole kuskilt kuulnud, et neil esineb ka fantoom rasedust. emane lind võib siismutu nädalat omaarust munada, agamune ei tule.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 09. jaanuar 2005, 22:07

Ee. Kahjuks sellisest asjast ei ole kuulnud ja vägahästi su jutust aru ka ei saa. Sorri. :eek:
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 09. jaanuar 2005, 22:18

Kas sa mõtled seda, et emaslind haub mune mitu nädalat aga pojad ei kooru st. munad on viljastamata?
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 09. jaanuar 2005, 22:31

Muneb mitu nädalat ja mune ei tule.
Imelik seletus.
Võibolla mõtled sa seda, et emalind istub pesakastis ja "haub", aga mune all ei ole?
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuidas papagoidelt poegi saada

PostitusPostitas Annie » 10. jaanuar 2005, 08:53

Ilmselt masterdragon mõtleski seda, mis Kalakene viimases lauses pakub.
Aga täpsusta meile, masterdragon, ikkagi, mida Sa täpselt mõtlesid.
Sinu viirud peaksid veel noored olema, nii et neil ei tohiks seda probleemi olla.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kuidas papagoidelt poegi saada

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. jaanuar 2005, 18:06

meie ootasime ka oma viirukatelt poegi, aga ei midagi. isane suri lõpuks lihtsalt ära. :cry: Ta oli algusest peale selline äpukene, triibudki ei läinud tumedaks. ootasime siis aastakese ja ostsime uue isase. kahe nädala pärast olid munad pesas. :P võib olla peaksid oma viirukal paarilist vahetama? :eek:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuidas papagoidelt poegi saada

PostitusPostitas Annie » 11. jaanuar 2005, 19:46

papa kirjutas:võib olla peaksid oma viirukal paarilist vahetama? :eek:

Kuidas teda ikka vahetada? Oma lindu ju ikka nii lihtsalt ära anda ei raatsi. Aga võib võtta teise isase juurde. Muide, soovitataksegi nii teha, et emaslindu natuke ergutada... et siis on tal justkui kahe isase vahel valida.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Küsimus viirukate munemise kohta

PostitusPostitas Korts15 » 21. mai 2008, 20:29

Kas on ka üldse selline võimalus, et isegi kui pesakasti paned, neil mune ei tule?

Mul puuris koos 3 viirukat: 1 emane ja kaks isast, pesakasti panin u. nädal aega tagasi, aga mitte ükski pole isegi vaatamas käinud, et mis uus kolakas ja uus tuba see siin on. Muidu emane ja üks isastest ikka istuvad koos õrrel ja musutavad ja noksivad üksteise sulgi... Sidistavad sosinal üksteisele kõrva. Kevad pidigi parim aeg olema...

Muidu pesakast täiesti töövalmis, selline suht suur, et kitsas ei tohiks kellegil olla, sisse panin umbes 1cm kihi höövlilaaste ja nende peale õrna kihi pehmet saepuru... ühte kohta jätsin lohukese ka, kuhu saaks muneda... Aa, natukene viirude enda sulgi panin ka pesasse, et tunduks kodusem.

Küsimus siis, et kas on üldse lootust, et kellegil "munamootor" tööle hakkab? :-)

EDIT: Unustasin mainida, et viirud on mul olnud juba üle aasta ja enne saamist nad olid vähemalt 2-3 kuu vanused, et siis ei tekiks küsimust, et äkki on liiga noored.
EDIT2: Unustasin seda ka mainida, et ei ole kordagi näinud (ei peale pesakasti panekut, ega kunagi enne seda) et keegi oleks kellegil seljas tallanud ja vanade lindude asju korraldanud.
Mina armastan linde ja linnud armastavad mind :)
Kasutaja avatar
Korts15
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Küsimus viirukate munemise kohta

PostitusPostitas Annie » 21. mai 2008, 21:23

Sinu poolt lisatud piltide põhjal (nagu ka sealses teemas mainisin) on Sul minu arvates siiski kaks emast ja üks isane. Aga noh, ega seal suurt vahet pole, kuigi öeldakse et variant: kaks isast ja üks emane pidi emase kiiremini munele saama, et tal siis nagu parem valikuvõimalus :wink: ... ei oska siiski kommenteerida seda.

Aga las pesakast olla, küll ükskord selle vastu ka huvi näidatakase, kui seda soovitakse. Ja kui ei, siis pole ka ju hullu, ju siis soovitaske vaid sõpradeks jääda (mis on ikkagi parem variant kui kaklevad tegelased). Üks võimalus on võtta veel üks isane juurde, sest mitu paari koos pidi üksteist kuiadagi rohkem stimuleerima. Endal mul küll selles osas kogemusi pole, räägin vaid loetu-kuuldu põhjal. Minu emane võttis kohe samal päeval pesakasti omaks ja töötas seal sees suure hoolega, kuid munema ei hakanud ja isasega mingeid tõsisemaid plaane ka ei pidanud.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küsimus viirukate munemise kohta

PostitusPostitas Korts15 » 21. mai 2008, 22:11

Jah, see teema on lihtsalt postitatud siis, kui ma seda soo-teemalist vastust veel saanud ei olnud ja põhinesin teise vastaja infole. See selleks.

Aga kui üksikule emasele isane juurde võtta, siis tuleb paaritada erinevates puurides? Või panna nad kõik ühte puuri, pesakast ka ja vaadata, kes kellega "sebima" hakkab ja siis "ülearused" teise puuri ära tõsta...?
Mina armastan linde ja linnud armastavad mind :)
Kasutaja avatar
Korts15
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: kuidas papagoidelt poegi saada

PostitusPostitas sipsakas » 25. juuli 2010, 21:54

Kui sa võtad juurde veel ühe emaslinnu samasse puuri, siis vaja ka teist pesakasti, sest kui mõlemad emased järsku pesitseda peaks soovima ja on vaid üks pesakast, siis lähevad koledasti riidu ja nende riid võib lõppeda suurte vigastustega, kui mitte rohkem. Kolooniates pidades tuleb pesakaste panna lausa 2 korda rohkem kui on paare, et kõik omale sobivad pesad valida saaksid.
sipsakas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuidas papagoidelt poegi saada

PostitusPostitas vurtsuviirukas » 26. juuli 2010, 11:06

ega jah, emased võivad üksteist maha lüüa, kui mõlemal on selline tige iseloom.(Mis ka pesitsusajal välja lööb)
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline