Nümfkakaduu ja viirude toidusegudest

Toitmise teemalised küsimused ning arutelud.

Moderaator: Annie

Nümfkakaduu ja viirude toidusegudest

PostitusPostitas Loomahull (Teema autor) » 10. november 2009, 16:22

Lindude kohta ma ei tea öelda, kuid Sluisi rottide ja küülikute toit pole küll üldse hea kvaliteediga. Kardan, et lindude omaga on samamoodi. Ehkki ma ei tea, mida see sisaldab ja mis lindudele üldse vaja on. Ütlen lihtsalt, et Sluisil pole just eriti hea maine.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 10. november 2009, 19:25

Aga proovi uut Versele Laga premiumit. Sega mõne tavalise toiduga. Versele Laga olevat valmistatud spetsiaalse retsepti järgi ja ekstra nümfkakaduudele. Müüjad väga kiidavad ja annavad ise ka seda toitu poe nümfidele...no vähemalt Tartu sõbrakeskuses oleva loomapoe müüjad. See toit ei ole eriti kallim kui vitakrafti premium toit. Kilo oli 70 kr.
http://i38.tinypic.com/2me4jd2.jpg

Ma ise segan seda toitu viirude, Vitakraft premium toiduga. Võibolla sellepärast nad veidi kobedamaks mul ongi läinud. Minu kakaduud ka sulgivad. Vitaminid ei aja paksuks vaid hirss ja sifkad ning lodev elu.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Nümfkakaduu toit

PostitusPostitas AIE » 10. november 2009, 22:03

Loomahull kirjutas:Lindude kohta ma ei tea öelda, kuid Sluisi rottide ja küülikute toit pole küll üldse hea kvaliteediga. Kardan, et lindude omaga on samamoodi. Ehkki ma ei tea, mida see sisaldab ja mis lindudele üldse vaja on. Ütlen lihtsalt, et Sluisil pole just eriti hea maine.


Imelik, mulle on poes just Sluisi soovitatud. Ka seal 38 papagoid poes, kus müüa on ise linnukasvataja. Ütles, et seal on hästi palju erinevaid asju sees. Toitu vaadates ja nuusutades tundub ka kvaliteetne ja lindudele maitseb... Ma olen seda Versele Laga premium toitu viirukatele andnud (ma mõtlen seda, mis on ikka viirukatele mõeldud). Vitakraft tuli ka muide välja spets toiduga Austraalia papagoidele, aga see minu omadele väga ei maitsenud-jätsid igasugu asju järele. Ma proovin seda Versele Laga toitu siis järgmisena.
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 10. november 2009, 22:14

No mina kasutan seda http://i38.tinypic.com/2egedjq.jpg Segan selle Versele Laga premiumiga. Viirud pole Vitakrafti järgi jätnud...seal polegi, mida järgi jätta.
Peale seda, kui hakkasin neid toite kasutama, on linnud kosunud ja sära on silmades..Ma ei osta enam kunagi odavaid ja neid tavalisi teri, kus pole vitamine lisatud. Linnud olid täitsa kõhnad ming aeg.
Viirud olid nagu rootsud..nüüd väga asjalikud ja kobedad.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 10. november 2009, 22:32

Vitakrafti viirude toidus ei ole tõesti midagi järgi jätta ja seda söövad mu linnud normaalselt, aga selles Australian Parakeet (oli vist elline nimi) on eukalüptilehed ja mingid kollased mummud (nagu hommikusöögikrõbuskid, aga hästi väikesed) ja vat need asjad jäeti küll alles. Ma ei anna ka oma lindudele odavaid toite. Võrreldes koerte toiduga on nende toidu peale kuluv raha lausa köömes, lisaks on odavamate toitude kvaliteet kaheldav. Samas üks kord leidsin Vitakrafti toidust mingi putuka kookoni :shock: , aga seda on juhtunud ainult ühe korra väga pika aja jooksul.
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas kertu0208 » 10. november 2009, 23:15

See toit, kus eukalüpti lehed sees on on ka Vitakrafti oma minu meelest. Ostsin seda ka mõnda aega oma viirudele, aga läksin Prestige-i peale tagasi. Selles eukalüpti lehtedega toidus pidi olema rohkem vitamiine jm, kui selles, mida Nuki näitas. Seda ütles mulle vet-apteegi müüja (seal on vet-apteek ja loomapood koos).
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu ja viirude toidusegudest

PostitusPostitas nuki8 » 11. november 2009, 16:14

Ma segan kõiki toite, ka seda viirude toitu. Segasin sinna ühte uut toodet, millega Vitagraft välja tuli. Maiusepulga puru on karpi pandud. Linnud hakkasid nädalaga nagu õitsema :D Veel lisan natuke üldtugevdavat vitaminipuru ja viie hirsi segu.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu ja viirude toidusegudest

PostitusPostitas Annie » 11. november 2009, 21:25

Vitakraftil on kaks erinevat toitu viirudele. Üks on 500 g pakis Vitakraft MENU (vms) ja teine 800 g pakis Vitakraft LIFE. Selles viimases olid need lehekesed sees, aga seda pole enam Tallinna poodides näinud. Lehed vist jäeti tõesti järgi, aga kõik muu läks küll. 500 g pakki MENU on Bosses ja Stockmannis. Vitakrafti põhiliselt annangi. Vahel ostan ka Sluisi ja siis segan Vitakrafti toidulisandit sisse. Ega vitamiine liiga palju ka pole vaja anda. Ma arvan, et Vitakrafti põhitoitudes on neid niigi sees. Sulgimise ajaks ma annan eraldi vitamiine ja kord kuus joodiga toidulisandit (lisaks siis maiustused ja muud vidinad puuri küljes).
Vitakrafti lehelt saab neid toite näha ka, aga alalehti eraldi linkida ei saa. Lehelt midagi üles leida on aga omaette ooper. Kes viitsib, katsetage, ma lõpuks leidsin :-D
http://www.vitakraft.de/deutsch/impressum2.html
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu ja viirude toidusegudest

PostitusPostitas nuki8 » 11. november 2009, 23:04

Vitakraft pakub ikka rohkem, kui kaks toitu viirudele.
http://i35.tinypic.com/2znpn39.jpg
http://i38.tinypic.com/2i5f04.jpg
http://i33.tinypic.com/2utktih.jpg
http://i35.tinypic.com/2le54d1.jpg
Siis on veel üks toit tibudele, mis sisaldab mereande. Vanalindudele on hea seda teise toidu sisse segada.
Mõni võis veel olla, mis meelde ei tulnud :P
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu ja viirude toidusegudest

PostitusPostitas Annie » 12. november 2009, 10:29

Eks ta pakub kindlasti veelgi rohekm, aga vähemalt Tallinnas ma olen näinud ainult neid kolme viimast (for Kids mul esialgu meelde ei tulnud). Teistele papagoidele on Vitakraftilt ka, aga näiteks aratingadele pole midagi. Nii ma siis aegajalt mõtlen, millist segu mu aratingad parajasti vajavad, kas lembelindude, nümfide, rosellade või hoopis jakode ja aarade. Ja ega teistelt firmadeltki muud pole. Õnneks viirude ja nümfide toiduvalik on siiski suhteliselt hea.

Muidu jah, eelistan mina ka millegipärats ikka Vitakrafti. See on suhteliselt kaua turul olnud ja annab palju ka uusi sööke välja ning erinevaid vitamiine ka.

Kas Tartus on praegu seda Vitakraft LIFE´i müügil?
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu ja viirude toidusegudest

PostitusPostitas nuki8 » 12. november 2009, 12:17

Siin on kõike :-D Mina tavaliselt helistan loomapoed läbi, et kindel olla. Kui parasjagu kuskil pole, siis saan tellida.
Vitalife special meeldib mulle kõige rohkem, sest seal on koostis kõige mitmekesisem.
Muide Sõbrakeskuse loomapoes on müügil lahtine Prestige toit viirudele. Saad osta nii palju kui tahad...kas või 5 g kaupa. Ma muidugi ei tea kui hea see on, kuid müüjad väga kiidavad. Ütlevad, et sama kvaliteetne, kui Vitakrafti toit.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumisest

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline