Emane papagoi paksuks läinud

Toitmise teemalised küsimused ning arutelud.

Moderaator: Annie

Emane papagoi paksuks läinud

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 29. juuni 2004, 17:06

Tere! Tahtsin küsida et kas viirpapagoidele on dieet toitu? Mu emane papagoi on kahtlaselt paksukeseks muutunud, enam ei sibli niipalju ringi kui varem ja hoiab omaette, sööb ilusti. Kõht on tal kuidagi selline nurgeline, aga mitte kõva. Kaalub ta hetkeseisuga 51g, Tibu kaalub 33g, Kribu 34g, Pisi 36g ja isane kaalub 37g.
Ja siis on probleem ka tema lendamisega, kui ta lahti lasen siis ta hakkab lendama kardinapuule, ei suuda kinni haarata ja siis põõrab ümber ja hakkab mööda tuba ringi lendama ja laskub siis aina madalamale, kuni kukub põrandale. Nii ta teeb paar korda, siis lendab jälle korralikult. Ise vehib tiibadega kõvasti ja mahakukkudes hingeldab kõvasti.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Emase papakoiga palju muret

PostitusPostitas kiwi » 29. juuni 2004, 17:57

dieettoitu - vaata teemat tervislik toitumine (me seal kahekesi ju arutasime - tervislik toit+sage lendamine/liikumine) samas sinu linnu käitumine on imelik- kas ta lendab sul muidu tihti ja on varem kardinapuule probleemideta maandunud??. Kuidas su lind on käitunud viimasel ajal, kui ta ei ole enam nii energiline võib tal olla mingid terviseprobleemid. Ning apaatsus on alati linnu puhul üks sümptomitest, et midagi on korrast ära!
tegelikult ega ma ei oskagi niimoodi internetis ühe kirja põhjal midagi järeldad/öelda(ilma lindu nägemata). Kui sulle tundub, et ta käitub teistmoodi kui tavaliselt(ei ole energiline) ja on paksuks läinud ning tal on probleeme lendamisega oskan öelda vaid, et lase arstil üle vaadata - sest kui tal on midagi viga võib see ka teisi linde puudutada ja seda sa ju ei taha.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Emase papakoiga palju muret

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 29. juuni 2004, 19:47

Varem tal maandumisega probleeme pole olnud. Kui ta ise puurist välja tuleb ja lendama hakkab siis ei ole midagi viga, aga kui ma ta kinni võtan ja järsku lendu lasen siis on tal esimesel korral probleem, muidu mitte. Käitumisel tal küll midagi muutunud ei ole, sama energiline ja vähe tõrjuv teiste vastu. Aga võibolla on see poegimisest? See oli ta esimene pestsus ja sellekäigus munes ta 11 muna.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Emase papakoiga palju muret

PostitusPostitas kiwi » 29. juuni 2004, 23:47

oi kui palju mune - ma lihtsalt arvan, et teda ehmatab kui sa ta kätte võtad ja siis ta paaniliselt lennates ei suuda hästi reageerida ja maandub mööda - kas poegi tuli ka?
Las ta toibub, see oli kindlasti raske tal.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 30. juuni 2004, 10:18

Poegi tuli 4, üks suri. Ma arvan ka et see lendamise asi on reageeringus, aga ta ei karda mind, tuleb ise käle ja ei põgene eest ära. Aga see, et ta nii paksuke on teeb mulle muret.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Emase papakoiga palju muret

PostitusPostitas kiwi » 02. juuli 2004, 09:16

noo - ära dieedile pane -lase tihemini välja ja võib-olla vähenda seemnete kogust, mida sa talle annad. Ma ei oska tegelikult midagi konkreetset öelda
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 02. juuli 2004, 09:25

AGa ta elab kõikidega koos ja sööb ka kõige rohkem siis kuidas ma saan vähem panna?
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. juuli 2004, 10:52

Mul on ka emane papagoi palju paksem, kui isane ja tundub küll nii, et see on lihtsalt sellest, et ta sööb järelikult "rasvaseid" toite :) . Ma eriti ei usu, et see mingi suur probleem on, kuigi parem karta, kui kahetseda. Ta on ka niimoodi lennanud, et laskub aina madalamale ja siis maandub põrandale ja mulle tundub, et see on sellepärast, et ta on juba nii paksuke, et ei jõua ennast õhus hoida. Tuju poolest pole tal midagi viga, sest ta on selline nagu alati olnud on :) . Ma ei arva, et see on suur probleem, kuna ta sööb ju täpselt sama toitu, mis isane, vahest isegi lihtsalt pillub toitu laiali, selles mõttes, et ta ei õgi vms. Puuvilju ja muud tervislikku toitu (samuti liiva) saavad nad ka tihti, nii et seedimisega on ka kõik korras. Ega vist eriti polegi võimalust neile vähem toitu panna, kuna nad ju söövad ikka nii palju, kui söövad, aga kui sa kuidagi saad, siis võid ju proovida :) . Muidu võid lihtsalt küsida loomapoest "kaalujälgijate" toitu oma papagoile. Võibolla aitab ka see, kui annad talle midagi värsket?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 28. juuli 2004, 23:33

Kuidas ta õrtel istub? Tasakaalukalt või ebakindlalt?
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 29. juuli 2004, 10:00

Õrtel on ta täiesti tasakallus. Ta on ka muidu täitsa terve, käitub ja on nii nagu ta alati on käitunud ja olnud. Kui neid eile välja lasin siis ei saanud emane enam kardinapuulegi. Tõusis maast õhku lendas meetrikese ja potsatas siis jälle maha. Ja kui puuri luugi lahti teen siis ta ei taha välja tulla vaid ma pean ta vägisi tõstma välja et ta lendaks natukene.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. september 2004, 16:19

mul on ka emane paksem kui isane ja talendab ka vähem kui isane, aga ta käitub nagu tavaliselt... :)
ma loodan et see tõesti midagi tõsist éi ole, sest ma ei taha et minu tibuga midagi juhtub... :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 14. september 2004, 16:29

Nüüd on kõik korras. Lendab ilusti.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 14. september 2004, 16:58

Aga äkki oli see paksenemine seotud sellega, et papagoid mõtlesid hakata uut pesakonda looma. Sest siis emane äkki kogus energiat ja rasva, sest pesal istudes ei ole nii palju aega vitsutada:D.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 14. september 2004, 19:12

Ei selles küll asi ei olnud. Võibolla oli see lihtsalt tagajärg esimesest pesakonnast, tema pidi ise hakkama saama poegadega, isasel ta aidata ei lubanud. Munes ta veel 10 muna, millest 4 läksid katki, 2 tõsteti pesakastist välja ja 4 koorusid.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Emane papagoi paksuks läinud

PostitusPostitas urammat » 25. oktoober 2004, 17:50

Emased linnud lähevad samuti paksuks ja võtavad kaalust juurde nagu inimkonnast enamikus naised. :lol: Eelkõige enne poegimist. Siinkohal on põhiliseks põhjuseks kas vähene liikuvus, liiga kaloriterikas toit või mõningal määral ka päritavus. Ei saa linnule peale sundida, et ära söö nii palju, muidu lähed paksuks! Siinkohal tuleks loobuda viirudele hirsitõlvikute andmisest ja üleminna rohkem mineraalsele toidule. Eelistades rohelist salatit. Isaste puhul on kaalujälgimine rohkem kontrolliall, sest nad on juba loomult aktiivsemad ja kulutavad oma energiat ära.
Viimati muutis Endised kasutajad 25. oktoober 2004, 18:38, kokku muudetud 1 kord.
urammat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 30. jaanuar 2005, 18:18

minul on emane jällegi nii kiire ja nobe et seisa üldse vagusi ning ei ole ka üldse paks..välja lastes lendab tema ikka lae kohal ja maandub kuskile kuhu talle meeldib..tavaliselt kardinapuule..isane on selle eest palju palju paksem kui emane..ja tema ei jaksa eriti lennata..kui vaja lendab ka kardinapuule aga muidu ikka otsib madalamaid kohti..näiteks minu ölal..või siis käel..ühekorra ta ka turnis mööda mind..hakkas ringe tegema..läks selja peal..siis tuli käe alt köhule jne..see oli nii lahe..kui mina oma linde kaaluks siis ma olen kindel et isane võib kaaluda oma 5-10 grammi rohkem..peakski neid tegelt millalgi kaaluma et teada saada palju nad üldse kaaluvad..
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Emane papagoi paksuks läinud

PostitusPostitas kertu0208 » 04. märts 2008, 12:59

Minu tibu on imelikult lendama hakanud, algul lendab ilusti ja siis kukub sirgelt otse põrandale, ta saab varsti kolmekuuseks ja teistega küll sellist probleemi ei ole, mu üks vana emane Maša lendab ka aina madalamale kuni kukub maha, aga tema on vist ülekaaluline ja on koguaeg selline olnud, tibu lendas enne ilusti. Muide tibu on arvatavasti isane, kuna vahanahk tumeroosa, enne arvasin, et emane ja nimi on Sandy :-D .
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Emane papagoi paksuks läinud

PostitusPostitas Annie » 04. märts 2008, 13:26

Tibu tõepoolest vaevalt et ülekaaluline on. Ega ta kusagil ei ole end vigastanud? Võta ta kätte ja vaata natuke põhjalikumalt. Muidugi võib ta olla ka peaga kuhugi vastu põrganud ja end ära põrutanud. Kui selline lendamine ikka edasi jätkub, siis oleks hea arstiga nõu pidada.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Emane papagoi paksuks läinud

PostitusPostitas kertu0208 » 04. märts 2008, 13:37

Ei paistnud küll mingisuguseid haavu tal sulestikus, kui tal peapõrutus oleks kas ta siis tunneks mind ära, kuna käele tuleb ilusti. Kas see võib äkki sellega seotud olla, et tuba on natuke jahe?
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Emane papagoi paksuks läinud

PostitusPostitas Annie » 04. märts 2008, 13:57

Jahe tuba ei tohiks mõjutada. Peapõrutust ma oletasin, aga kui tal muid häireid ei ole, siis ei usu peapõrutust. Selle puhul ta pigem tuiguks või nagu kaotaks tasakaalu lendamisel. Muidu 3 kuuseks saava linnu puhul ei ole eriti imelik, kui ta veel hästi lennata ei oska, aga murelikuks teeb just see, et ta enne ilusti lendas. Äkki ta on vahepeal siiski pidanud tükk aega puuris kinni olema?
Minu viirupoiss Aadu oli meile tulles 6 nädalane ja kulus ikka paar kuud, mil ta korralikult lendama hakkas. Vanas kodus oli ta lennata saanud küll, kuid ei teagi, miks ta kaua aega selline äpu oli: põrkas muudkui vastu seinu ja vajus ka põrnadale ning lendas vahel üks külg ees jne. Aga see kõik kadus vanemaks saades ära. Prageu on ta 4,5 aastane ja igati terve ja tubli vennike.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Emane papagoi paksuks läinud

PostitusPostitas kertu0208 » 04. märts 2008, 14:23

Ma ostsin suurema puuri, kus saab sees lennata, kuid lasen linde ikkagi välja, vahel lasen ülepäeviti aga enamasti ikkagi iga päev.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumisest

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist