uued viirud ei söö

Toitmise teemalised küsimused ning arutelud.

Moderaator: Annie

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 11. oktoober 2004, 19:59

masterdragon kirjutas:ma sain papagoi küll eile(10.10.04) aga nad ei taha süüa :cry: . ma andsin neile ühe plastikust parbi seest sealt nad sõid ilusti, kas ma tegin õieti???
ma kardan et nad pole leidnud söögi vaagnat ülesse :eek:


Kui papagoi 24tunni jooksul midagi ei söö, sureb ta ära. Pudista seemenid puuri põhja, küll sealt leitakse see kindlasti üles. Ja küll varsti leiavad ka toidunõu. Kui suur su papagoide puur on?
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: söök

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. oktoober 2004, 20:56

pikkus 70cm laiius 50 ja kõrgus 70cm(umbes)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 11. oktoober 2004, 21:13

See on kahele viirukale paras. Aga pane jah puuri põhja teri, ja vaata siis edasi mis saab.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

viirpapagoid ei söö

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. oktoober 2004, 18:47

viirpapagoid ei söö üldse(toidu salvest) ma pean neile ühest karbist andma sööki :cry: kas ma teen õieti???
ma sain nad alles 09.10.2004[/u]
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirpapagoid ei söö

PostitusPostitas Annie » 13. oktoober 2004, 19:08

Seleta natuke täpsemalt. Nad ei söö oma nõust jah? Ja sa annad neile karbiga ette ja sealt söövad või? Räägi lähemalt.
Iseenesest on ju ükskõik, kust nad söövad, peaasi et söövad. Äkki muretsed liiga palju. Nad on uued ja vajavad harjumist. Kui sa liiga tihti käsi puuri pistad, see ehk häirib neid ja ei lase rahulikult kohaneda.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirpapagoid ei söö

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. oktoober 2004, 20:24

nad ei leia söögi salve üles ja kardan et surevad ära(keegi ütles et kui 24 tunnijooksul süüa ei saa surevad ära). :cry: täna panin karbi puuri põhja aga nad ei söö ka sealt. ainus asi mida nad harva näksivad on magustoidu pulk. kui ma selle karbi(kus on terad) nende ette panen siis nad söövad nii naga poleks 2 aastat söönud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 13. oktoober 2004, 20:50

Aga pudista seemneid ilma karbita põhja. Või otsa loomapoes mingi toidutopsik ja kinnita see nende lemmik õrre külge, siis ehk söövad ka.Ümmargused muna jaoks mõeldud topsikut maksavad 15.- ja on saadaval igas loomapoes. Minul on neid isegi 2. Toidu kausse on kokku üldse 5, sest linde on 5. Ja mitmekesi ühest topsist koos nad kunagi ei söö, kohe läheb kismaks.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas urammat » 14. oktoober 2004, 13:53

Tere! Minu kui kogenud viirpapagoi kasvataja kogemus näitab, et noored linnud ei taha tõesti hästi sööginõudest süüa. Kõige parem oleks neile puistata seemneteri puuripõhja, sealt nad saavad rahulikult süüa ja hiljem kui vanemad juba on, siis alles panna söögitopsi terakesi. Puuripõhja sahtlit saad ju igapäev pesta ja vahetada uute terade vastu. Proovi järele!
R_A_U_L
urammat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirpapagoid ei söö

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. oktoober 2004, 14:16

toidu põhja panemine on mõtetu sest nad istuvad ainult õrrel(keskmisel seis see on nende lemmik õrs) aga vahest käivad ka võre peal aga maas ei käi nad kunagi. :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirpapagoid ei söö

PostitusPostitas Annie » 14. oktoober 2004, 15:12

Kalakese nõuanne oli hea - kinnita toidutops nende lemmikõrre külge ja pane veel üsna täis ka, küll lähevad sööma. Pane esialgu selline lahtine ja suurem nõu, siis saavad paremini jaole. Kui nad sul ikka karbist söövad, pole hullu, küll hakkavad ka topsist sööma.
Minu omad ka algul ei tahtnud maas käia, aga nüüd kui liiva või liivapaberit maha panen, käivad küll (aga siiski mitte just sageli).
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Papad ei söö??

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. detsember 2004, 16:10

Eile tõime meile kaks viirpapagoid koju ja kuna elan Tallinnast u 30km kaugusel siis sõidame siia tavaliselt u pool tundi, aega läks aga kauem -mingi tund vähemalt, sest tulid veel mõned tegemised ette.. Olin jube mures, et kuidas linnud vastu peavad - ikkagi nii kaua kitsas karbis ilma vee ja toiduta... Jõudsime siis koju ja panin nad kohe uude puuri ja toidud ja mänguasjad kah paika aga toitu ega vett pole nad siiani puutunud (nüüd juba u 24h). Muidu sädistavad küll vahepeal ja lendavad puuris veidi ringi, kiigel isegi käisid korra, eile olid palju vaiksemad ja ainult uurisid ümbrust..
Kas selle söömata olemise võib panna uue ümbrusega harjumise arvele või kas võib mõni muu viga olla?? :?
Viimati muutis Endised kasutajad 04. detsember 2004, 00:07, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 03. detsember 2004, 16:13

Usun et nad lihtsalt kardavad. Aga arvan, et nad siiski käisid söömas sul vahepeal, sets viirpapagoi sureb ära kui ta pole 24h süüa saanud, sets neil on väga kiire aine vahetus. Põldhiired ei pea toiduta isegi 5h vastu.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papad ei söö??

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. detsember 2004, 16:31

Ega ma jah kogu aeg küll ei jälginud aga eile õhtul olime terve perega puuri ligiduses ja täna kah ja no vähemalt meie nähes nad toitu ei puutunud, panin nüüd mõned terad puuri põhjale, ehk võtavad sealt siis... Võibolla tõesti söövad nad siis kui me ei vaata... :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papad ei söö??

PostitusPostitas Annie » 03. detsember 2004, 18:22

Mina tõin oma noorema viiru ühe päeva hommikul ja sööma hakkas ta alles teise päeva lõuna ajal, seega kokku oli söömata palju üle 24 tunni.
Küll sinu omad ka sööma hakkavad. Pane neile lahtisi toiudnõusid mitmesse kohta ja ka põrandale teri.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: uued viirud ei söö

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. detsember 2004, 00:05

Meie viirukad hakkasid jälle sööma, panin puuri põhja terasid - neid nad ei puutunud vaid läksid sinna topsi juurde ja sõid sealt.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. märts 2005, 12:12

jah minu olid nad ühes suures puuris siis nad kah ei puutunud toitu kui neil söögi isu tuli siis ostasid nad kohe selle ülesse tuleb varuda kannatust
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 15. märts 2005, 18:11

kui mina eelmine aasta omale esimese viiru sain :D kuna see oli õhtul siis ma ei näinudki kas ta söb vöi ei söö :P järgmisel hommikul üles ärgates nägin mina juba kuidas tema sööb :lol: ta küll ei liikunud palju aga käis söömas,joomas ja siis jälle õrrele :D oma 2 nädalaga harjus ta täitsa ära ja hakkas puuris ka ringi käima :D
niiet ma arvan,et pole põhjust muretsemiseks :wink:
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: uued viirud ei söö

PostitusPostitas Viiruarmastaja » 15. mai 2014, 13:14

Minul on tavaliselt nii et kui on uus viirukas siis lasen tal kohaneda ja kui tal kõht tühjaks läheb siis leiab alati toidukausi üles :)
Kasutaja avatar
Viiruarmastaja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Toitumisest

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist