Lehekülg 1/1

Toit sügavkülma

PostitusPostitatud: 05. märts 2010, 21:06
Postitas Morgank
Järgmiseks kohe selline küsimus, kas Eesti linnukasvatajad, harrastajad, panevad lindudele mõeldud kuivtoidu enne kasutamist sügavkülma? Olen arusaanud, et on juhuseid, kui linnutoidus on elavaid usse ja ämblikke. Sügavkülm elimineerib sellised elus ohud. Kas meil kasutatakse sellist varianti? Tervitused

Re: Toit sügavkülma

PostitusPostitatud: 05. märts 2010, 21:29
Postitas kertu0208
Mina sügavkülma küll toitu ei pane. Mul on olemas spetsiaalne kaanega nõu, kuhu ma toidu panen ja teelusikaga tõstan toitu oma viirukatele sealt.

Re: Toit sügavkülma

PostitusPostitatud: 05. märts 2010, 22:00
Postitas Morgank
Vabandan nüüd oma postituse pärast, mõtlesin just seda, kui poest ostetud kuivtoit ei ole alati kvaliteetne. Siis mõtlesin ka ise igaksjuhuks selle paki enne külmutada ja alles siis avada ja linnule ette panna. Jäi selline asi meelde põhjanaabrite foorumist, ma poleks ise ilmaski selle peale tulnud. Samas pole ma ka oma kappides, ei jahudest ega muudest tangainetest putukaid kunagi leidnud. No jah, need põhjanaabrid on kohutavalt hoolad oma lemmikute suhtes, mina võtsin igatahes neist õppust. Uskumatu, aga nad on ikka igasugu elavat linnutoidust leidnud.

Re: Toit sügavkülma

PostitusPostitatud: 06. märts 2010, 16:35
Postitas nuki8
Ei tea, mis toitu nad siis ostavad, kui seal satikad sees on. Kas külmutamisega vitamiine ära ei tapa? Looduses on ka mutukaid ja putukaid. Ongi toit valgurikkam :P
Tegelikult, kui linde hoida täielikus steriilsuses, on nad haigustele vastuvõtlikumad. (See on minu arvamus).

Re: Toit sügavkülma

PostitusPostitatud: 06. märts 2010, 20:11
Postitas pepe7
Aastaid tagasi kui omasin tšintšiljasid, soovitas omanik osta suurte papagoide toidusegu graanulitele juurde ja tõesti seal ma leidsin elusaid putukaid, kes nägid jubedad välja, meenutasid väikseid skorpione. Ei mäleta mis firma toiduga oli tegu, aga toit läks prügikasti.

Re: Toit sügavkülma

PostitusPostitatud: 06. märts 2010, 21:29
Postitas nuki8
Aga, võibolla rumal küsimus, kuid kas äkki need ongi mingi lisa toitterade juurde :lol: