Toit sügavkülma

Toitmise teemalised küsimused ning arutelud.

Moderaator: Annie

Toit sügavkülma

PostitusPostitas Morgank (Teema autor) » 05. märts 2010, 21:06

Järgmiseks kohe selline küsimus, kas Eesti linnukasvatajad, harrastajad, panevad lindudele mõeldud kuivtoidu enne kasutamist sügavkülma? Olen arusaanud, et on juhuseid, kui linnutoidus on elavaid usse ja ämblikke. Sügavkülm elimineerib sellised elus ohud. Kas meil kasutatakse sellist varianti? Tervitused
Morgank
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toit sügavkülma

PostitusPostitas kertu0208 » 05. märts 2010, 21:29

Mina sügavkülma küll toitu ei pane. Mul on olemas spetsiaalne kaanega nõu, kuhu ma toidu panen ja teelusikaga tõstan toitu oma viirukatele sealt.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toit sügavkülma

PostitusPostitas Morgank (Teema autor) » 05. märts 2010, 22:00

Vabandan nüüd oma postituse pärast, mõtlesin just seda, kui poest ostetud kuivtoit ei ole alati kvaliteetne. Siis mõtlesin ka ise igaksjuhuks selle paki enne külmutada ja alles siis avada ja linnule ette panna. Jäi selline asi meelde põhjanaabrite foorumist, ma poleks ise ilmaski selle peale tulnud. Samas pole ma ka oma kappides, ei jahudest ega muudest tangainetest putukaid kunagi leidnud. No jah, need põhjanaabrid on kohutavalt hoolad oma lemmikute suhtes, mina võtsin igatahes neist õppust. Uskumatu, aga nad on ikka igasugu elavat linnutoidust leidnud.
Morgank
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toit sügavkülma

PostitusPostitas nuki8 » 06. märts 2010, 16:35

Ei tea, mis toitu nad siis ostavad, kui seal satikad sees on. Kas külmutamisega vitamiine ära ei tapa? Looduses on ka mutukaid ja putukaid. Ongi toit valgurikkam :P
Tegelikult, kui linde hoida täielikus steriilsuses, on nad haigustele vastuvõtlikumad. (See on minu arvamus).
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toit sügavkülma

PostitusPostitas pepe7 » 06. märts 2010, 20:11

Aastaid tagasi kui omasin tšintšiljasid, soovitas omanik osta suurte papagoide toidusegu graanulitele juurde ja tõesti seal ma leidsin elusaid putukaid, kes nägid jubedad välja, meenutasid väikseid skorpione. Ei mäleta mis firma toiduga oli tegu, aga toit läks prügikasti.
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toit sügavkülma

PostitusPostitas nuki8 » 06. märts 2010, 21:29

Aga, võibolla rumal küsimus, kuid kas äkki need ongi mingi lisa toitterade juurde :lol:
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumisest

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist