Isane viirukas ajab toitu suust välja

Toitmise teemalised küsimused ning arutelud.

Moderaator: Annie

Isane viirukas ajab toitu suust välja

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 03. august 2004, 08:05

Tere!
On selline mure - eile õhtul hakkas mu isane viirpapagoi imelikult pead raputama ja toitu suust välja ajama. Raputas pead ja seemnesegu lendas suust, ja nii mitu korda järjest. Enne nagu natuke koogutas end ja siis raputas selle suust välja. Ei tea, kas see on normaalne? Oleks neil pojad, siis ma saaks aru, et ta on toitu kogunud ja tahab emasele või poegadele anda, aga praegu ju pole mingit põhjust seda nii koguda. Muidu oli ta elav. Täna küll ei ole veel puurist välja tulnud, aga laulab küll.
Kas keegi oskab öelda, millest see on?
Viimati muutis Annie 01. detsember 2005, 21:04, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isane viirukas ajab toitu suust välja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. august 2004, 00:45

muuseas minu isane tegi seda ka vahetevahel, tean et sellel oli ka mingi põhjus, ma lihtsalt pean natuke uurima, iseenesest ei tohiks midagi hullu olla, muidugi kui lind käitub tavaliselt edasi ja on elav...ma praegu hetkel ei muretseks..uurin seda asja äkki saan põhjaliku vastuse anda :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isane viirukas ajab toitu suust välja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. august 2004, 19:12

Tere!
Kirjeldus tuli väga tuttav ette. Minu emane viirpapagoi teeb tihti sama moodi. Linnul ei juhtunud sellest midagi. Kui on isane ja emane viirpapagoi, siis nad vahetavad tihti toitu ning ilmselt tuleb vahel ette, et nad teevad samuti ka siis, kui teist lindu parasjagu kõrval ei ole.
Näiteks oli minu papagoi 3 aastat üksik ja ta tõsiselt üritas toitu vahetada. :P Kui ma esimest korda nägin, arvasin, et ta on haigeks jäänud. Tehelikult oli täitsa terve ja väga õnnelik. :D
_________
Kai
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isane viirukas ajab toitu suust välja

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 10. august 2004, 19:26

Ma arvan nüüd ise ka, et ega see midagi hullu ei tähendanud. Rohkem ta pole nii teinud. Toitu nad vahetavad omavahel küll, kuid seekord isane lihtsalt üksinda omaette ajas toitu suust välja. Ju ta oli seda lihtsalt rohkem kogunud :P
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isane viirukas ajab toitu suust välja

PostitusPostitas Viiruarmastaja » 15. mai 2014, 13:18

Minul ka emane tegi nii,aga ma ei teinud sellest suurt paanikat kuna ta oli ikka sama elurõõmus ja tatsas vooditel ja laudadel ringi.Võib-olla nad puhastavad oma organismi nii (see on kõigest minu arvamus)
Kasutaja avatar
Viiruarmastaja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Toitumisest

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist