Lehekülg 1/1

Viirukate puur - et sodi välja ei lendaks

PostitusPostitatud: 07. juuli 2004, 09:37
Postitas kalakene
Tere! Tahtsin küsida, kas kuidagi oleks võimalik puuri alumisse ossa panna mingid plastik plaadid vms.. et viirukid ei ajaks prahti nii palju.. Nägin poes puuri millel olid kolm külge kaetud valge plaadiga, ainult esimene külg oli vaba.. Aga see oli küllal suurte vahedega, et viirud tuleks sealt välja. aga äkki on kuidagi võimalik midagi ise sinna paigutada? Mul on see puur: http://www.lontu.ee/foorum/album_showpa ... ic_id=1474

PostitusPostitatud: 07. juuli 2004, 16:17
Postitas Endised kasutajad
Ma arvan, et pane siis ainult alla äärde ja jäta esimene pool vabaks. Selle aluse ääre vahele peaks need seisma jääma...Ma olen ise ka mõelnud, et kuidas saaks nii, et nad ei ajaks nii palju prahti maha...Nägin ühte suurtele lindudele mõeldud puuri, millel oli puuri all spetsiaalne kausi-taoline asi. See oli ilus, aga ise küll ei tahaks sinna alla mingit suvalist kaussi panna, sest see peaks siis küll väga suur olema, kuna mul on puur veel jala peal ka. Sul on puur kuskil kapi peal vms? Äkki saad sellele kapile hoopis mingid ääred teha? Ma ei oska eriti midagi rohkem soovitada, sest ma arvan, et nagunii ajavad nad mustust maha ka, sest mul viskavad nad vahest õuna tükke suure kaarega üle puuri ääre :D

Re: Puurist

PostitusPostitatud: 07. juuli 2004, 16:57
Postitas kalakene
Ka minul on puur jala peal

PostitusPostitatud: 07. juuli 2004, 18:55
Postitas Endised kasutajad
Aa...siis on jah raskem. Aga proovi sinna aluse ja puuri võre vahele panna ja kuskilt võre küljest mingi klõpsuga kinni - aga traadiga pole vist mõtet panna, seda hakkavad nad nagunii närima...st nad võivad muidu närida, aga siis peaksid need teravad otsad kuidagi nii panema, et neid nad kätte ei saaks. :)

PostitusPostitatud: 07. juuli 2004, 19:04
Postitas kalakene
ooda mis asja ma sinna vahele panema pean?
Aga proovi sinna aluse ja puuri võre vahele panna ja kuskilt võre küljest mingi klõpsuga kinni
Ei saa sellest lausest absoluutselt aru...

PostitusPostitatud: 07. juuli 2004, 20:41
Postitas Endised kasutajad
Kas sul on selline puur, et seda võre osa saab aluse küljest ära võtta? Kui jah, siis sellel on ju seal all, kuhu see võre toetub, selline väike vahe, kuhu saaks panna mingist materjalist ääre. Heh, no ma ei tea, kas sa nüüdki aru said, sest ma isegi vist ei saa aru :D seda peaks näitama. Sul võiks olla selline plastmassist vms ümbris, siis saaksid ühest küljest selle lahti lõigata ja puuri ümber kinnitada. No ok, ma loodan, et midagigi kasu oli, eks sa proovi, kuidas paremini saad. See võiks läbipaistev ka olla, sest sel juhul võiks ta igast küljest ju kinni olla ja siis saaks selle lihtsalt puuri ümber tõsta ja lihtne oleks seda jällegi puhastamiseks eemaldada. Võib-olla on kuskil loomapoes mingit spetsiaalset ümbrist või kaussi vms ka müügil, kuigi näinud küll pole. Ma millegipärast arvan, et nad ajaks ikkagi põrandale ka midagi. Võibolla mitte nii palju, aga suled ikka ju lendlevad. Äkki sul tuleb sealt nende sahtlite vahelt ka palju puru välja? Mul on puuril need sahtlid ära vajunud kuidagi ja siis ma pidin sinna paberi vahele panema, et need paremini kinni seisaks, sest muidu tuli liiga palju sodi välja.

PostitusPostitatud: 07. juuli 2004, 23:29
Postitas kalakene
Nüüd panin ma tagumisele küljele majapidamises kasutatavat kilet.. Seda läbipaistvat õrna kilet. Teibiga otstest kinni, siiamaani on asi korras.

Re: Puurist

PostitusPostitatud: 08. juuli 2004, 08:46
Postitas kiwi
kile on ohtlik...võta see ära - sest linnuke võib seda närida ja see võib jääda tal kurku kinni. Pane ikka mingi selline materjal, mis on tugev.
Mine kuskile ehitusmaterjali poodi küsi pleksiklaasi ja lase seda vajalikesse mõõtmetesse lõigata - see on läbipaistev, see pole linnukesele ohtlik...

PostitusPostitatud: 08. juuli 2004, 08:49
Postitas kalakene
Aga nad ei näri seda apsoluutselt.

PostitusPostitatud: 08. juuli 2004, 11:49
Postitas Endised kasutajad
Ei no, kile pole jah hea mõte, võibolla nad lihtsalt ei julge veel seda närida, aga hiljem hakkavad.

Re: Puurist

PostitusPostitatud: 08. juuli 2004, 13:19
Postitas kiwi
kindlasti ei tohi kilet panna!!!! :x kuula siis - see on ohtlik ning papagoid tahes tahtmata hakkavad üks hetk uudishimust seda nokaga proovima.

Re: Viirukate puur - et sodi välja ei lendaks

PostitusPostitatud: 21. oktoober 2004, 19:20
Postitas Endised kasutajad
Seda, et elavaloomulised viirpapagoid palju seemnekesti, liiva ja sulekesi põrandale ajavad on nende puhul täiesti tavaline ja möödapääsmatu.
Lahendusi on mitmeid. Kõige parem lahendus on kui kasutate peale puuri oma põhja veel lisa kasti kõrgemate külgseintega. Selleks sobib kõrgete külgseintega plastmassist boks. Müügil neid näiteks "Novaluxis". See peab ulatuma poole puuri kõrgusele. Päris olematuks ei tee seegi variant, kuid tunduvalt vähem sodi on põrandal. Ühesõnaga koristage lindude elamist nii sageli kui vähegi võimalik.

PostitusPostitatud: 26. jaanuar 2005, 13:00
Postitas Viirukaonu
mina koristan oma viirude puuri nädalas 1 või siis äärmisel juhul 2 korda :P

PostitusPostitatud: 26. jaanuar 2005, 16:54
Postitas kalakene
Mina 2 korda ja tolmuimejaga päeva kaks korda.