Viirukate puur - et sodi välja ei lendaks

Kõik Sinu sulelisele sõbrale vajalik ja kasulik - puurist, mänguasjadeni.

Moderaator: Annie

Viirukate puur - et sodi välja ei lendaks

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 07. juuli 2004, 09:37

Tere! Tahtsin küsida, kas kuidagi oleks võimalik puuri alumisse ossa panna mingid plastik plaadid vms.. et viirukid ei ajaks prahti nii palju.. Nägin poes puuri millel olid kolm külge kaetud valge plaadiga, ainult esimene külg oli vaba.. Aga see oli küllal suurte vahedega, et viirud tuleks sealt välja. aga äkki on kuidagi võimalik midagi ise sinna paigutada? Mul on see puur: http://www.lontu.ee/foorum/album_showpa ... ic_id=1474
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. juuli 2004, 16:17

Ma arvan, et pane siis ainult alla äärde ja jäta esimene pool vabaks. Selle aluse ääre vahele peaks need seisma jääma...Ma olen ise ka mõelnud, et kuidas saaks nii, et nad ei ajaks nii palju prahti maha...Nägin ühte suurtele lindudele mõeldud puuri, millel oli puuri all spetsiaalne kausi-taoline asi. See oli ilus, aga ise küll ei tahaks sinna alla mingit suvalist kaussi panna, sest see peaks siis küll väga suur olema, kuna mul on puur veel jala peal ka. Sul on puur kuskil kapi peal vms? Äkki saad sellele kapile hoopis mingid ääred teha? Ma ei oska eriti midagi rohkem soovitada, sest ma arvan, et nagunii ajavad nad mustust maha ka, sest mul viskavad nad vahest õuna tükke suure kaarega üle puuri ääre :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puurist

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 07. juuli 2004, 16:57

Ka minul on puur jala peal
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. juuli 2004, 18:55

Aa...siis on jah raskem. Aga proovi sinna aluse ja puuri võre vahele panna ja kuskilt võre küljest mingi klõpsuga kinni - aga traadiga pole vist mõtet panna, seda hakkavad nad nagunii närima...st nad võivad muidu närida, aga siis peaksid need teravad otsad kuidagi nii panema, et neid nad kätte ei saaks. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 07. juuli 2004, 19:04

ooda mis asja ma sinna vahele panema pean?
Aga proovi sinna aluse ja puuri võre vahele panna ja kuskilt võre küljest mingi klõpsuga kinni
Ei saa sellest lausest absoluutselt aru...
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. juuli 2004, 20:41

Kas sul on selline puur, et seda võre osa saab aluse küljest ära võtta? Kui jah, siis sellel on ju seal all, kuhu see võre toetub, selline väike vahe, kuhu saaks panna mingist materjalist ääre. Heh, no ma ei tea, kas sa nüüdki aru said, sest ma isegi vist ei saa aru :D seda peaks näitama. Sul võiks olla selline plastmassist vms ümbris, siis saaksid ühest küljest selle lahti lõigata ja puuri ümber kinnitada. No ok, ma loodan, et midagigi kasu oli, eks sa proovi, kuidas paremini saad. See võiks läbipaistev ka olla, sest sel juhul võiks ta igast küljest ju kinni olla ja siis saaks selle lihtsalt puuri ümber tõsta ja lihtne oleks seda jällegi puhastamiseks eemaldada. Võib-olla on kuskil loomapoes mingit spetsiaalset ümbrist või kaussi vms ka müügil, kuigi näinud küll pole. Ma millegipärast arvan, et nad ajaks ikkagi põrandale ka midagi. Võibolla mitte nii palju, aga suled ikka ju lendlevad. Äkki sul tuleb sealt nende sahtlite vahelt ka palju puru välja? Mul on puuril need sahtlid ära vajunud kuidagi ja siis ma pidin sinna paberi vahele panema, et need paremini kinni seisaks, sest muidu tuli liiga palju sodi välja.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 07. juuli 2004, 23:29

Nüüd panin ma tagumisele küljele majapidamises kasutatavat kilet.. Seda läbipaistvat õrna kilet. Teibiga otstest kinni, siiamaani on asi korras.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puurist

PostitusPostitas kiwi » 08. juuli 2004, 08:46

kile on ohtlik...võta see ära - sest linnuke võib seda närida ja see võib jääda tal kurku kinni. Pane ikka mingi selline materjal, mis on tugev.
Mine kuskile ehitusmaterjali poodi küsi pleksiklaasi ja lase seda vajalikesse mõõtmetesse lõigata - see on läbipaistev, see pole linnukesele ohtlik...
Viimati muutis Endised kasutajad 08. juuli 2004, 08:50, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 08. juuli 2004, 08:49

Aga nad ei näri seda apsoluutselt.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. juuli 2004, 11:49

Ei no, kile pole jah hea mõte, võibolla nad lihtsalt ei julge veel seda närida, aga hiljem hakkavad.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puurist

PostitusPostitas kiwi » 08. juuli 2004, 13:19

kindlasti ei tohi kilet panna!!!! :x kuula siis - see on ohtlik ning papagoid tahes tahtmata hakkavad üks hetk uudishimust seda nokaga proovima.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirukate puur - et sodi välja ei lendaks

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. oktoober 2004, 19:20

Seda, et elavaloomulised viirpapagoid palju seemnekesti, liiva ja sulekesi põrandale ajavad on nende puhul täiesti tavaline ja möödapääsmatu.
Lahendusi on mitmeid. Kõige parem lahendus on kui kasutate peale puuri oma põhja veel lisa kasti kõrgemate külgseintega. Selleks sobib kõrgete külgseintega plastmassist boks. Müügil neid näiteks "Novaluxis". See peab ulatuma poole puuri kõrgusele. Päris olematuks ei tee seegi variant, kuid tunduvalt vähem sodi on põrandal. Ühesõnaga koristage lindude elamist nii sageli kui vähegi võimalik.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 26. jaanuar 2005, 13:00

mina koristan oma viirude puuri nädalas 1 või siis äärmisel juhul 2 korda :P
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 26. jaanuar 2005, 16:54

Mina 2 korda ja tolmuimejaga päeva kaks korda.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 7 külalist