Lehekülg 1/1

Redel noortele viirukatele?

PostitusPostitatud: 28. juuni 2004, 21:17
Postitas xliisukex
Kas noore viirpapagoi puuri tohiks panna redeli?Kuskiltki lugesin et ei tohi,sest noor viirpapagoi võib sinna vahele kinni jääda,kuid kas see vastab tõele? :roll:

Re: redel?

PostitusPostitatud: 28. juuni 2004, 21:55
Postitas kiwi
mina küll seda kuulnud pole - eks nad noortena on natuke kohmakamad küll, eriti kui nad pole harjunud puuris ronima aga samahästi võib ta õrre peal koperdada või puurivarbade vahele jalgupidi kinni jääda (alati on mingi võimalus, et linnuke võib endale haiget teha - eriti kui ta rabeleb) Mul oli küll redel ja see osutus olema linnu meelispaik - isiklikult soovitan osta. :wink:

PostitusPostitatud: 02. juuli 2004, 09:27
Postitas kalakene
Minul on ka redel, linnud kõik seal viiekesi öösel magavad. Tihti käib veel tükk aega pärast katte peale panemist kaklus, et kes saab redeli kõige üles õrrele. Minul on see puust, laiade vahedega, mitte plastikust millel on kitsad vahed. Sinna nad küll kinni ei jää.

PostitusPostitatud: 02. juuli 2004, 10:57
Postitas Endised kasutajad
Redel on väga hea asi, sellel meeldib viirukatele väga ronida ja muid trikke teha. Aga kalakene, kuidas sa seda puust redelit puhastad? Mul on muidu 2 redelit - üks on plastmassist vms ja teine puust. Ja esiteks, selle puust redeli paar võre on neil läbi näritud :D ja siis veel on seda nii vastik puhastada minu meelest. Nii et, selles mõttes ma soovitaks osta plasikust redeli, kuna seda on lihtne pesta ja seda nad vist katki ka ei tohiks närida. Muidu puust on ka lahe ja sellel on paremad astmed minu meelest, kui plastmassist redelil. Aga noh, eks see valik ole ju päris suur, nii et edu siis shoppamisel ;)

PostitusPostitatud: 02. juuli 2004, 13:33
Postitas kalakene
M alihtsalt tõmban lapiga üle või kui sellest ei piisa siis pesen svammi ja veega krrani all. Puhastamisega küll mingeid probleeme pole. Puu redel on laiem ka natukene. Näritud seda ka ültse ei ole.
http://www.lontu.ee/foorum/album_showpa ... ic_id=1473 sellel pildil on näha see redel. Kaks poega on peal.

PostitusPostitatud: 02. juuli 2004, 13:40
Postitas Endised kasutajad
Armsad papagoid sul! Ja mul on vist sama redel jah...pesen ka samamoodi, aga mu meelest on see tüütu, selles mõttes, et see saab küll puhtaks, aga mulle ikka vahepeal tundub nagu jääks kuskilt mustaks. Selles suhtes on see jah parem, et see on laiem jne, aga mai tea, mul on selle redeli pealt juba 2 astet ära näritud :P

PostitusPostitatud: 26. juuli 2004, 18:12
Postitas piret1212
mina lugesin ühest targast raamatust ,et noortele viirpapagoidele ei tohi panna puuri redelit ,sest nad võivad sinna vahele kinni jääda ja see on küll tõsi sest mu tutaval olid viirukal pojad ja kui nad siis seal lendama hakkasid ja redelisse ikka kohe mittu korda kinnijäid tuli tal nendega kohe paksu pahandust.Igal ühel on muidugi erińev arvamus!!

PostitusPostitatud: 28. juuli 2004, 23:21
Postitas juuli-ann
Naljakas, minu papagoidel on ka puust redel ja sellel on ka kaks astet ära näritud(ülemised).

PostitusPostitatud: 24. september 2004, 20:05
Postitas Endised kasutajad
Minul juhtus selline kurb lugu, et ostsin noore viiruka ja ta kukkus öösel pimedas õrrelt maha ja ei saanud enam ülesse tagasi, sest jäi õnnetult redeli alla. Sattus paanikasse ja hommikuks oli surnud... sellepärast peab kindlasti vaatama, kuhu see redel panna!

PostitusPostitatud: 25. september 2004, 08:19
Postitas Ruudi
Nii kahju :cry: Kas see redel kukkus talle peale või kukkus ta ise sinna alla? :?

PostitusPostitatud: 25. september 2004, 09:08
Postitas Endised kasutajad
see oli horisontaalselt puuri põrandaga ja ta jäi sinna alla rabelema...ju ta siis sai šoki või midagi...

Re: Redel noortele viirukatele?

PostitusPostitatud: 25. september 2004, 10:38
Postitas aialill
:D mina tõin redeli alles eile oma viirukatele.Puust ja konksudega kinnitatava puuri lae külge. Eks näis kuidas uus asi vastu võetakse. :lol:

Ei tohi!!!

PostitusPostitatud: 01. mai 2005, 18:23
Postitas Kommi
:!: Noortele viirpapagoidee ei tohi panna redelit, nad v6ivad sinna vahele kinni j22da!!! :!:

PostitusPostitatud: 09. detsember 2005, 17:12
Postitas Katakas
Minu lindudel oli redel algusest peale kuid selle vastu nad huvi ei tundnud. Tegelikult ei tunne nad ühegi mänguasja vastu huvi. Kas peaks ehk neid tihedamini vahetama või hoopiski juurde ostma? Olemas on neil selline punane peegel mille otsas on kelluke ja kiik, vahepeal oli ka selline kolme palliga asi mis kõlises. Ei huvita neid miski. Mida teha?
Ups natuke läks vist teemast mööda? (A)

PostitusPostitatud: 10. detsember 2005, 23:25
Postitas margitikas
Viirudele sobiv redel on kindlasti puust. See pole libe nagu plastmassredel ja seda saab nokitseda. Müügil on erineva pikkusega redeleid - väiksema saab toetada vastu pesakasti, et tibu saaks katusele ronida. Minu viirudele meeldib eriti redel, mis on pandud horisontaalselt lae alla nagu õrs. Redeli pulkade puukoorest on hea küünte ja nokaga kinni hoida ja trikke õppida. Pulkade vahe on piisavalt suur, et linnupoeg sinna kinni ei jääks ja pulkade erinev laius on hea jalalihaste treenimiseks. Tuleks eelistada koorega puidust redeleid, sest lihvitud pind ei paku küüntele tuge. Redel pakub igas vanuses linnule tegevust ja ei usu, et see ohtlik või kahjulik oleks.

Re: Redel noortele viirukatele?

PostitusPostitatud: 25. märts 2010, 18:08
Postitas annelimu
see kaldub nüüd küll teemast kõrvale aga kas nümfidele võib redelit panna ???

Re: Redel noortele viirukatele?

PostitusPostitatud: 25. märts 2010, 19:28
Postitas Annie
Võib ikka.

Re: Redel noortele viirukatele?

PostitusPostitatud: 14. juuli 2011, 13:31
Postitas SnoopyMusi
Minu viirul on ka see, vahepeal ronib seal ja talle täitsa meeldib ;)

Re: Redel noortele viirukatele?

PostitusPostitatud: 26. oktoober 2011, 08:40
Postitas Amadiin888
Viirudele tasuks jah osta redel. Enamasti meeldib see neile väga.