puuri sisustus

Kõik Sinu sulelisele sõbrale vajalik ja kasulik - puurist, mänguasjadeni.

Moderaator: Annie

puuri sisustus

PostitusPostitas hunddu (Teema autor) » 16. mai 2004, 12:00

:) seda ma ikka tean et peavad olema mänguasjad jne...
aga ntx. mis puu oski ma võin panna sinna?
ma arvan et iga oks ju ka ei sobi.... ja mida võib veel lisada tema menüüse? kas võib anda neile ka natuke tavalist maa rohtu? älli nad tahavad ka seda närida ... jne... Kui tahate siis aidake mind...! :)
hunddu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 16. mai 2004, 12:42

Õunapuu oksad on väga head. Aga sobivad ka teised, v.a. okaspuude oksad.
Rohtu võid pakkuda - ei tea, kas neile pakub huvi.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas samton » 19. mai 2004, 13:03

Õunapuuoksad on muidugi kõige kindlamalt ohutud. Mis rohtu puutub, siis minu omad pole sellest kuigivõrd hoolinud - võilillelehed on ainus, mida natuke nokitakse ja sedagi ainult päris varakevadel. Salatilehed lähevad aga hirmus hästi. Porganditükke tahetakse vahel. Kaalikatükke mitte eriti. Õun läheb päris hästi... Muud ei tule korrapealt meelde.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: mida võib viiru puuri panna?

PostitusPostitas Annie » 24. mai 2004, 19:44

Minu omad tahavd paju oksi - need on kohe maiuspalaks. Muud oksad eriti ei lähe. Samuti maitseb neile vesihein (kui linnas elada, võib seda isegi toas aknalauale potti panna), ka poest ostetud tölvikud. Panen ka joodikivi ja mineraalkivi, mida nad söövad siis, kui tunnevad, et on vajadus. Mänguasju eriti puuri ei pane, sest nad on palju väljas ja mängivad rohkem puuri peal . Paju okstest on mul puuri peale ka neile kaar pandud, mille peal ronivad.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: mida võib viiru puuri panna?

PostitusPostitas kiwi » 25. juuni 2004, 20:03

nii tere, mina siis ka jaanipäeva pidustustelt jälle tagasi
Mida puuri panna - muidugi joogi ja sööginõud, kui neid puuriga kaasas ei ole, siis isiklikult soovitan panna plastmasspulkade asemel puuoksi - ma pole kunagi eriti muretsenud, mis puuoks sobib, mis mitte - pole kuulnud ka , et mingi puu nüüd oleks mürgine (endal on puuris näiteks rannast korjatud meres ära uhunud hallid puuoksad - väga ilusad ja kestavad kaua - alati võid puuoksale jätta ka mõned lehed külge). Kui sa linnas oled soovitaksin puuoksa puhtaks loputada mustusest. (tähele olen pannud, et neile meeldib õunapuu).Teine alternatiiv puuokstele on see,et sa paned plastmasspulkade ümber spetsiaalsed sellised liivatorukesed, mis loomapoodides müüakse - need kulutavad küüsi ja meeldivad lindudele. Linnud tahavad mängida - aga mulle need poest ostetud plastmassjurakad ei meeldi - kuid eks sa ise vaata ja vali, mis poes müügil, mõndadele lindudele need meeldivad, mõned ei tee väljagi. Peegel on tavaliselt väga populaarne ja kellukesed!
Muidugi kaltsiumi ja mineraalikivikesi - ja vaata, et lindudel oleks seda seedimisliiva ka. Puuripõhja saepuru.
Söögi poole pealt loe linnu toitumise all teemat tervislik toitumine ja hakka oma linnukest harjutama erinevate toitudega!!
Head puuri üles seadmist! :)
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: mida võib viiru puuri panna?

PostitusPostitas Annie » 25. juuni 2004, 20:17

Üks hea mänguasi viirudele on veel. Nimelt tühi niidirull. Kinnitasin selle paberinööri külge ja panin rippuma. Küll see neile meeldib, muudkui sikutavad - nii rulli kui nööri. Ma panin selle küll puuri peal oleva kaare külge, sest mu viirud on enamasti väljas, aga neid võib ju ka puuri panna. Paberinööri peale tulin seetõttu, et kuna neile igasugused paelad ja nöörid meeldivad, siis pidasin paberinööri kõige sõbralikumaks. Selle külge olen sidunud ka peegleid ja kellukesi.
Viimati muutis Annie 31. oktoober 2004, 15:04, kokku muudetud 3 korda.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: mida võib viiru puuri panna?

PostitusPostitas kiwi » 25. juuni 2004, 20:47

jahh ma olen lõiganud parajad nöörijupid ja siis sidunud sellise sõlme, et natuke jääks mõlemalt poolt neid nöörikesi tolgendama ja siis pannud selle puuri rippuma - oi kuidas nad seda tuuseldasid :D
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. september 2004, 20:13

Minul on puuris suuremaks õrreks suur õunapuu oks, mis kaarena alt ühest nurgast üles vastasnurka jookseb +vee väiksed oksad, mis sealt hargnevad. sobib küll..ja mänguasju tasub pidevalt vahetada-tüdinevad ära ruttu. Ise saab kindlasti kõige pullimaid mänguasju teha-natuke fantaasiat ja nalja kui palju!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Viirukate puuri sisustus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. oktoober 2004, 20:48

ostsisn omale papagoi puuri ja probleemid on järgmised:mis ma peaksin puuri pähja panema?kus on võimalik papagoile õrsi saada ja kuhu need panna?kas tindikala luust piisab või peaksin ostma mineral söögi ka???mitu korda nädalas peab puuri külge vanni kinnitama? millal ma saan aru et on vaja pesakasti? :cry: [/list]
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 08. oktoober 2004, 08:29

Sellelt lehelt peaksid enamikule küsimustele vastused leidma:
http://www.matmice.com/home/viirpapagoid
Ja siis on sul veel vaja seda väikest raamatukest, mis viirukate pidamisest räägib. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 08. oktoober 2004, 18:41

Seepiast kindlasti ei piisa. Seepia on toidu LISAND. Kindlasti peab ostma täistera toitu ka.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: puuri sisustus :!:

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. oktoober 2004, 19:25

Tšau! Puuris peab alati olema vähemalt kaks erikõrgusel õrt. Kõige parem on looduslik puidust õrs, mida linnud saavad noka kulumiseks nokkida, kuid sobib ka tavaline plastmassist. Kindlasti joogitops, kaks sööginõud, tindikalaluu, suplusvann ja pesakast. Mina panin oma viirudele pesakasti umbes kuu möödudes pärast ostmist ja pooleaasta pärast tulid juba esimesed pojad. Kui sa viirud hiljuti ostsid, siis peaksid pojad tulema kusagil märtsis. Noored viirud üldiselt mängivad pesakasti kallal ja nii mõnelegi võib-olla meenub nende esimene kodu. Anna neile alati sellist põhitoitu, kus oleks peale hirsi ja kaeraterade ka veel piisavalt munasegu, mis on peamine valguallikas kasvavale viirule ja hiljem poegivale ning muidugi äraunusta rohelist salatit.
Viimati muutis Endised kasutajad 19. oktoober 2004, 13:31, kokku muudetud 2 korda.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: puuri sisustus :!:

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. oktoober 2004, 20:06

aga kas joogi ja toidu salve juures peab ka olema õrs?
mu viirpapagoid ei lenda eriti, ühe jalve juurde panin õrre ja sealt nad söövad aga teisest kui õrt ei sealt nad ei söö
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: puuri sisustus :!:

PostitusPostitas Annie » 20. oktoober 2004, 18:37

Oleks kõige parem, kui igaüks saaks pildid üles panna (või siis viidata lingile, kus on pilt), sest kirjeldusest ei saa tegelikult hästi aru. Ma ise olen natuke kaval (ja omakasupüüdlik :P ) :oops:, sest enda enda lindude puurist ma praegu ei julge pilti panna, kuna puur on hirmus vana ja katkine (kogun praegu raha uue ostmiseks), aga kui näen teiste pilte, siis oleks ühtlasi hea ideed saada. On kellelgi äkki ka isetehtud puur?
Minu linnud elavad küll suurema osa ajast väljas ja sein on mul pajuoksi täis (pildid lontulehe isiklikus albumis), mille peal nad siis enamus ajast väljas olles veedavad.
Nii et huvitav oleks kuulda-näha teiste puurisisustusi ja kindlasti on kõigil hea mingit uut ideed saada.
masterdragonile - õrs võiks ikka ka sööginõu lähedal olla küll. Eriti alguses, kui linnud veel hästi toidunõud üles ei leia.
Viimati muutis Annie 25. juuni 2005, 18:19, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. oktoober 2004, 18:29

Minul on tehtud puur endisest nutriatele mõeldud puurist. Selle ma pesin ja desinfintseerisin aga kuna see oli vahepeal jões (kasutati röövpüügiks rüsana) siis on seal ikka mingi lubjasete peal. Lindude tervisele see midagi ei ole teinud aga see ei näe lihtsalt eriti atraktiivne välja. See on vaheseinaga kaheks jagatud ja ühel pool (uksega poolel) elavad amadiinid ja teisel pool (millel on ainult kolm seina ja papagoid lendavad ringi toas) viirukad. Põhja tegi mu isa puust. See on suur ja minu meelest mõnusa kujuga puur. Puuri külge on kinnitatud pihlaka oksad. Amadiinide poole sisustuseks on pesakorv, kaks sööginõud, joogipudel, vann ja kolm õrt. Viirukatel on pesakast joogi- ja sõõginõu, vann ja kaks õrt kuna nad on suurema osa ajast puuri kohal pihlakaokstel.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. oktoober 2004, 16:42

Minu viirukatel on hästi suur puur sest see sama puur oli varem minu nümfi puur :P
neil on mõned mänguasjad,söögi ja joogi nõu, redel(nende poolt poolex näritud),värsked lehed ja umbes neli puuoksa õrteks. kahjuks nemad väljas ei käi...
kuigi avan puuri ysna tihti aga nad ei julge väljas käia :( :cry: :o
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Annie » 28. oktoober 2004, 17:44

smile91 kirjutas:kahjuks nemad väljas ei käi...
kuigi avan puuri ysna tihti aga nad ei julge väljas käia :( :cry: :o

Ega nad nii lihtsalt ei tulegi, kui pole harjunud. Pane väljaspoole puuri selle ukse alla üks õrs ja selle õrre külge midagi neile meeldivat (vesiheina, salatilehte, hirsitõlvikut). Siis nad tulevad selle maitsva asja peale õrrele ja hiljem juba ronivad edasi puuri katusele (algul võid panna maiustust ka uksaevale, mis neid siis edasi õrrele meelitab).
Aga ka selleks varu kannatust. Niisama puuri ust lahti hoides ei tule nad selle peale, et sealt uksest ka välja saab tulla. Tee seda siis, kui sul on aega neid pikemat aega jägida. Kui esimene ja teine päev ebaõnnestub, ära heida meelt :) .
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: mida võib viiru puuri panna?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. oktoober 2004, 12:03

Olen oma viieteist aasta kogemusega piirdunud leludest vaid rippuva rõnga ja peeglikese paigaldamisega viirukate puuri. Üldiselt on soovitav lelusid panna, kui on tegemist eelkõige noorlindudega, seda eelkõige igavuse eemale peletamiseks. Vanematel lindudel möllavad juba teised "elufunktsioonid". :lol: Näiteks võite aastavahetusel kaheksnädalaks puuri panna heliseva kellukese, ise pidevalt viirudele korrates:"Käes on aasta kauneim aeg !" :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 25. juuni 2005, 18:12

Ma tegin oma viirule mänguasja veinipudeli korkidest. Panin selle puuri. Ta ei tee sellega midagi... :?
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: puuri sisustus

PostitusPostitas Annie » 25. juuni 2005, 18:26

Veinipudeli korgid ja üldse kork läheb minu aratingale väga hästi. Õhemad korgist asjad on viie minutiga läbi näritud, veinipudeli korgist jätkub umbes päevaks-paariks, kuna ta korraga kaua aega ühe tegevusega ametis ei ole.
Ja üks asi veel - kuivanud käbid. Viirud neist ei hooli, aga aratingale meeldib. Võib-olla küll meeldiks ka viirudele, kui aratinga lihtsalt vähem agar oleks :P .
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 25. juuni 2005, 21:23

:D Niimoodi tegin>
Võtsin nööri (loodusliku) ja võtsin traadi. Traadist tegin nõela moodi asjanduse. Siis võtsin 13 veinikorki, millele oli mu isa eelnevalt teinud peenikese puuriga augud külgedele ja vedasin nööri *nõelaga* läbi. siis riputasin üles...
Hea idee??? :P
¤¤¤
Olen lugenud lemmiklooma entsüklopeediast, et puuri põhjas olev lauatennisepall peaks meeldima igas vanuses viirpapagoile.
Niiet... Proovima! :) :P
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Fenzy » 12. oktoober 2005, 11:45

hmm..mini puuris papasid veel pole aga asjad on küll sees:D
seal on siis:
2 kellukesega kollane kiik kus on väiksed rõngakesed traadi peal mängimiseks;
peegel;
2 sööginõud;
jooginõu;
2 (puuvilja, mingi asja) hoidukut;
liivakauss;
pulk, kus nad istuda saavad;
redel(puust);
seepia;
vitamiinikivike
kas see onn kõik?
kas peaksin redeli välja võtma kuna linnud kui tulevad on noored?
aga ma ootan juba lindude tulekut..annnan kindlasti siin teada kui linnud tulevad:)
geltzz
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. oktoober 2005, 16:40

minu viirudel on puuris redel 2 õrt ja söögi ja joogi nõu..ja siis need igast lisandis..mineraalkivi,jne..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. november 2005, 16:20

minu papagoi ei veeda eriti palju aega puuris..
ja seega pole tal seal kah erilisi mänguasju.
on peegel ja siis veel kiik.. ja siis muud nagu eriti ei olegi..
noh puuri seina küljes erinevad asjad mida närida kah saab:)
papagoi puuri uks pole mul peaaegu mitte kunagi kinni:)
koguaeg lendab vabalt:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: puuri sisustus

PostitusPostitas kapa1995 » 11. märts 2008, 21:24

minu viirud on puuris.ja neil on õrred ja siis keskel on on yks suur männi oks mida meeldib neil närida ja veel on natuke ka õunapuu oksi...seda närivad kohe väga hoolega..
Kasutaja avatar
kapa1995
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 3
Asukoht: Kilingi-Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: puuri sisustus

PostitusPostitas sindrinahk » 11. märts 2008, 21:37

Lindudele nagu ka närilistele ei tohiks okaspuu (mänd, kuusk jne...) oksi puuri närimiseks panna.

Lause algab korralikult suure tähega ja lõppeb lauselõpumärgiga!
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kui palju mänguasju?

PostitusPostitas lola0404 » 26. juuni 2008, 21:57

Kui lõpuks lindudele suur puur saab ära ostetud, tekkib palju vaba ruumi seal kuhu mänguasju panna. Kas linnukestele meeldiks, kui on palju mänguasju millega tegeledam või oleks parem panna vaid mõni asi, et neid mitte segadusse ajada?
Viimati muutis samton 26. juuni 2008, 22:11, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Liitsin postituse juba olemas oleva teemaga.
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: puuri sisustus

PostitusPostitas Annie » 27. juuni 2008, 08:43

Algul pane ikka ainult mõni asi - siis on jälle mõne aja pärast võimalik neie midagi uut pakkuda, sest mänguasjadest tüdinetakse suhteliselt ruttu ära. Ürita panna võimalikult palju looduslikku materjali ja niisama närimist - oksi, munareste, tühje wc-paberi rulle - need lähevad palju paremini kui mis tahes poest ostetud kilinad-kolinad :-) .
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: puuri sisustus

PostitusPostitas lola0404 » 27. juuni 2008, 14:46

Selge, eks ma siis panen võimalikult palju oksi mida oleks hea sikutada ja mis pakuksid tegevust.
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: puuri sisustus

PostitusPostitas kadre » 14. juuli 2008, 11:22

Minul on kaks õrt, üks redel, 1 sööginõu, 1 liivanõu siis see kivike mille paned puurivõre külge, jooginõu, peegel ja natukese aja pärast panen talle selle plastmassist papagoi mis vedruga selle majakese küljes on... Aga veel ei taha teda mänguasjadega üle kuhjata ja teda segada sest ta on kolmandat päeva alles meil. Aga panen talle õunapuuoksa, proovin veinikorgi mänguasja järgi ja muid asju ka. Üritan võimalikult kiiresti ka pildi panna.
Tahtejõuga võib saavutada kõike!
Kasutaja avatar
kadre
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 186
Teemad: 4
Asukoht: Nõo
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist