Lindudele traksid.

Kõik Sinu sulelisele sõbrale vajalik ja kasulik - puurist, mänguasjadeni.

Moderaator: Annie

Lindudele traksid.

PostitusPostitas ladybird05 (Teema autor) » 08. september 2008, 21:16

Hakkasin mõtlema, et äkki on lindudele ka mingid oma traksid. kui on siis.. on nendel mõtet.. lind lahti ei pääse. ??
ladybird05
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lindudele traksid.

PostitusPostitas kertu0208 » 09. september 2008, 05:36

Jah, on küll, näiteks Soomes müüakse neid. Ma olen pilte näinud, kus näitustel linnud kannavad neid. Aga Eestis neid vist ei müüda.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lindudele traksid.

PostitusPostitas kellyara » 10. september 2008, 19:19

ON küll traksid olemas, Aviator turvavööd , kui nii võib öelda:)
Oleneb kui suur lind sul on , aratinga surustele on igatahes olemas, väiksemate kohta ei tea , seda saab ka vabalt ise õmmelda , olen pilte näinud , kuid eks jooniseid on vaja, sinna juurde saab veel lennupikenduse osta ja sellise asja mis käib maasisse nii et saab linnu köide ka panna. See pole loomapiinamine vaid täiesti vastutustundlik rihm , palju hullem loomapiinamine oleks kui su lind minema lendab ja sa tead et ta näiteks külma või nälga sureb,
Tasub netist tellida, on iga hinnaga vaata näiteks kingscage.com lehele ,see on ameerikas .
Kui huvi on võin ka teiste lehtede aadresse otsida ja kui kedagi huvitab , siis ka selle isetehtud turvavöö kohta uurida.
tervitused , kellylt, herkult ja emilt.
http://herku.multiply.com/photos/album/1
Kasutaja avatar
kellyara
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lindudele traksid.

PostitusPostitas Annie » 11. september 2008, 09:35

Siin on valdav enamus kasutajaid siiski viirpapagoide, lembelindude ja nümfide omanikud. Viirudele ja lembekatele ma kohe KINDLASTI trakse ei soovitaks, st neid pole vaja üldse ilma puurita välja viia. Nümfi puhul veel tuleks kõne alla, kui ta ikka väga taltsas on, aga muidu küll mitte. Kõikide papagoide puhul on traksid ikkagi mõeldavad vaid taltsale linnule.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lindudele traksid.

PostitusPostitas kellyara » 11. september 2008, 20:46

Seda küll ,Annie, ilmselt väikstele lindudele pole! Pole eriti kursis selle väikeste lindude varustusega, väikseim lind nagu öeldud ,kellel olen seda näinud on ilmselt aratinga.
Ja veel , sorry, et ma ei mõelnud sellele et võibolla kõik linnud pole taltsad :huh: näiteks selle turvavööga harjutamiseks kasutakse nädalaid ja kuid, alguses saab lind niisama vaadata ja uurida seda , siis tasapisi ikka edasi paar nädalat ehk pea läbi rihma ja siis tasapisi tiivad jne.
tervitused , kellylt, herkult ja emilt.
http://herku.multiply.com/photos/album/1
Kasutaja avatar
kellyara
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Traksid lindudele.

PostitusPostitas nuki8 » 12. august 2009, 13:31

Viimati muutis samton 12. august 2009, 14:48, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Liitsin juba olemas oleva teemaga.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Traksid lindudele.

PostitusPostitas kertu0208 » 12. august 2009, 13:57

Paar aastat tagasi küll mitte, aga nüüd võibolla juba müüakse. Soomes müüakse aga kindlalt.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Traksid lindudele.

PostitusPostitas nuki8 » 12. august 2009, 14:45

Küsisin kõik loomapoed tartus läbi. Mõni ei ole kuulnudki. Igatahes siin, sellist huvitavt asja müügil ei ole.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lindudele traksid.

PostitusPostitas nuki8 » 24. jaanuar 2010, 19:37

Nüüd õmblen ise neid trakse nümfidele :P Kel huvi, võtke ühendust. Siin on lehekülg, kus saate tellida trakse, kui minu käest ei taha osta viewtopic.php?f=42&t=6549

Metsikule linnule ma küll ei soovita. Lind võiks vähemalt kätt mitte karta.
Alguses kui traksid sain, siis ma ei teadnud seda harjutamise aega ja panin iga päev 10min traksid linnule peale. Luuna sai minutiga aru, et üle meetri lennata ei saa ja enam ei tõusegi lendu kui on traksides.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Traksid nümfidele

PostitusPostitas pepe7 » 21. aprill 2010, 12:23

Kuna siin foorumis on olnud vastasseis tiibade kärpimisele lindudel ( sõprust ei saa sundida), siis otsustasin teha teema ka trakside kasutamisest. Minu arust on see sunniviisiline taltsutamine või kuidas? Looduses ei saa lind iial omale kuskilt trakse selga :-D Samamoodi nagu pesakasti panek, et lind munele hakkaks( jälle sundimine). Kust siis tõmmata piir sundimise ja mitte sundimise vahel?? Minul ei vedele pesakastid kuskil nähtaval kohal vaid on kappides peidus, siis ei tule lendaval linnul mõttesegi kuhugi muna muneda :ups:
Viimati muutis samton 21. aprill 2010, 12:27, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Liitsin juba olemas oleva teemaga.
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lindudele traksid.

PostitusPostitas Annie » 21. aprill 2010, 14:23

Kui kärpimist tehakse just taltsaks muutmise eesmärgil, siis trakse ei soovitata mingil juhul kasutada linnul, kes taltsas ei ole. Vähemalt nii ma olen lugenud, enda lindudel ei ole traksidega kogemusi. Traksid siis on ainult selleks, et linnuga õue või näitustele (nagu mujal maailmas palju käiakse) minna. Nüüd võib mõni jälle väita, et kui lind on taltsas, siis ta ei lenda ära. Aga linde ei saa kunagi nii taltsaks nagu koeri ja ka koerad on tänaval käies alati rihmastatud.

Ma jään ikkagi selle juurde, et tiibade kärpimist, trakside kasutamist ja ka pesitsemist otsustab iga omanik oma sisetunde ja konkreetse linnu järgi, et siin ei ole õigeid ja valesid arvamusi.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lindudele traksid.

PostitusPostitas taanka » 21. aprill 2010, 15:06

Ikka sisetunde järgi,peaasi,et see kellelegi viga ei tee.
Minul on ka need traksid,aga ei võta neid kunagi kasutusele.Lind oli ühe neiu juures ööpäev ja tagasi tulles nägin milline shokk tal oli.
Kui ma linnu üldse sain, polnud tal elukoha muutusest tingitud stressi märgatagi,sest oli kohe laulnud ,roninud jne. Kuid neiu juurest tagasi tulles lind oli suures stressis,kuna seal olid tal pool päeva traksid seljas,peale seda vaatepilti ei tule mõttessegi neid kasutusele võtta.

olen näinud pilte viirudega,lembekatega jne traksides :-) ja lugenud inimeste lugusid , kellel lind lepib ja kellel mitte.

Peale kärpimist mina oma lindudel ei märganud stressi.
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lindudele traksid.

PostitusPostitas Annie » 21. aprill 2010, 15:37

Eks see stress oligi sellest, et lind oli võõras kohas ja talle pani traksid võõras inimene (juba kaks segavat faktorit).

Soomes, kus on palju linnuüritusi, kasutataske trakse väga usinalt ja tundub, et linnukesed rahul.
Kiiruga leidsin sellised pildid:
http://www.kaijuli.fi/index.php?option= ... 64&lang=fi (enamus seal linnuüritustel tehtud, kus kõik õlal istuvad linnud on traksidega)
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist