Ise mänguasjade tegemine

Kõik Sinu sulelisele sõbrale vajalik ja kasulik - puurist, mänguasjadeni.

Moderaator: Annie

Ise mänguasjade tegemine

PostitusPostitas Kommi (Teema autor) » 30. juuni 2005, 19:16

Mina olen teinud ise oma viirudele kaks asja. Veinipudelikorkidest ronimiskoha ja kiige. Ronimiskohta nad ei tahtnud, võtsin ära. Kiige tegin alles täna ja Sky on juba käinud seal juhuslikult. (lendas ehmatusest :D)
Kiigel on 2 pulka, mis on nööridega ühendatud ja üles riputatud. Ronimiskohal oli 13 veinipudelikorki omavahel ühendatud.
(See nöör on täitsa looduslik)
Rääkige teiegi, mida te ise olete oma papagoidele teinud!
:)
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ise mänguasjade tegemine.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. juuli 2005, 16:02

Puur on sektsiooni otsas, kus kõrval on maitseaineid täis topitud 2 ilupudelit, üks poolenisti, mille küljes sirelioks, kus mitu põlvkonda tibukesi on armastanud turnida.
Uuendused: puuri küljest on veetud akna kohal olevale radiaatoritorule punutud köied, millede küljes redelid, kiik, rippuv roniköis ja rõngad. Kuna ma selle barrikaadi sinna alles tegin, pole seal käidud, mammal ja papal ka käed tööd täis oma tibukeste kasvatamisega. Tibudest vanim on alla 2 nädala.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 02. juuli 2005, 16:07

Mina tegin Lorrile ise okstest mängukoha. Plaanis on teha ka kiik ja redel :P
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi (Teema autor) » 02. juuli 2005, 21:12

Tegelikult on mänguasju jube lihtne teha: ma tegin kiige valmis 15 minutiga ja pool sellest ajast läks materjalide leidmisele. :) :D
Mul ka plaanis midagi puurist välja ka teha, hakkan viirusid välja ju laskma... :wink:
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. juuli 2005, 15:07

Olen teinud neile suure kiige,kus mahuvad mõlemad olema, jätsin neile sinna paar väikest oksa ja hulganisti lehti, (näriti juba sama päeva õhtuk ära). Sellest on neile uus lemmik koht saanud, kui puuristivälja lastud.Veel tegin ka kakluste ärahoidmiseks väiksema kiige, kuid puuri kiiged neile enam ei meeldi. Nendearust vist 2 kiike, kaklus jääb ära, igav ju!!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi (Teema autor) » 15. juuli 2005, 18:21

Võtsin kiige ära, see neile ei meeldi... :(
Kas keegi teab mingit asja, mis viirudele väga meeldib? :?
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ise mänguasjade tegemine.

PostitusPostitas Annie » 15. juuli 2005, 19:55

Nad ei taha niivõrd palju mänguasju kui just närimiseks midagi. Kiige on minu omadel näiteks magamiseks. Aga närimiseks ma panen neile pajuoksi, munareste (neid papist), korki, paberinööri. Läikivaid asju nad armastavad ka - kellukesed ja igasugu muud vidinad - kui leiad mõne läikiva klambri vms, riputa aga neile (peaasi, et ei oleks terava otsaga, mis neile viga võiks teha ).
Mul on puurist väljas oksad ja kõiki neid asju kinnitan aega-ajalt okste külge. Tegin ühe päevase kiige ka (paksudest pajuokstest ajasin nööri läbi) väljaspoole puuri, kuid kiigena seda ei kasutata, ainult näritakse ja siis üritatakse õhtul end sellele magama sättida.
Pane iga päev eri asju neile närida ja vaheta neid tihti, siis nad nii ruttu ei tüdine.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi (Teema autor) » 16. juuli 2005, 15:00

Okei... Mu Sky'le meeldib kelluke, toksab seda, aga Tibi ei tee väljagi. Tibile meeldib õudsalt närida. Ta närib õrsi nagu mingi kooreürask vms. :D :P Tibi närib ka jooginõud millegipärast... :?
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. juuli 2005, 09:12

Nojah, veel tegin neile hiljuti hundinuia lehtedest toru,aga jah...kõike tuleb ju nokaga järgi proovida ja tõdeda tuleb, et sellest midagi suurt küll alles pole.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Lemmilindude mänguasjad

PostitusPostitas eliiseviiru » 27. september 2007, 16:15

Olen siin saidil uus, nii et TERE kõigile! :happy: Ja tekkis kohe küsimus: Milliseid mänguasja teevad linnuomanikud ise? Mina ise olen ajanud veinikorkid nööri otsa, pannud rõngale ümber riide (karvase) jms..
eliiseviiru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lemmilindude mänguasjad

PostitusPostitas maiks » 28. september 2007, 11:20

Mina kasutan kõige rohkem lehtpuu oksi kus on palju peenikesi oksi küljes. Neile meeldib sel peal ronida ja kiikuda ning samas ka neid närida. :-)
Kasutaja avatar
maiks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise mänguasjade tegemine

PostitusPostitas kapa1995 » 11. märts 2008, 21:16

et kas on mõtet teha ühe toa poolele aed kus viirud saaksid elada ja lillede otsas turnida...ja mõtlesin et teen ise ka midagi väljas pool puuri midagi aga keegi ei maandu kuskile peale kui ainult puuri peale..või siis kaardinapuule.
Kasutaja avatar
kapa1995
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 3
Asukoht: Kilingi-Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Ise mänguasjade tegemine

PostitusPostitas Annie » 12. märts 2008, 16:18

Alati võib viirudele eraldi nö mänguväljaku teha, kuid toalillede koha pealt pead väga ettevaatlik olema, sest paljud on lindudele mürgised. Ja kui lilled ka mürgised pole, siis lindude toas nad kaua ilusad ei seisa :-D . Lillede asemel võid panna oksi (nt paju, õunapuu) - sinna maanduvad nad kidlasti ja ei eelista enam kardinapuud (muidugi ei tohiks see aed väga madalal olla)
Toalillede ohtlikkuse ja mitteohtlikkuse kohta on eraldi teema SIIN.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise mänguasjade tegemine

PostitusPostitas taanka » 28. oktoober 2010, 20:25

Olen mõelnud,et miks minu nümfid puurist väljas olles istuvad puuri peal ja ei lenda suurt ringi,vaid veidi kõnnivad ja siis magavad puuril olles.Neil polnud lihtsalt vist midagi teha :hmmh: muud seletust ma ei leia.Tegime siis neile mänguväljaku ja saingi oma küsimusele vastuse :-) Mänguplats olemas ja tegemist kui palju..

Pilt

peab veel mõned vidinad juurde mõtlema,et rohkem tegevust oleks.
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise mänguasjade tegemine

PostitusPostitas linnuke » 07. jaanuar 2012, 11:14

nii lahe mänguplats, ise tegin oma viirakatele jäätise pulkadest ja nöörist redeli :-D , veinipudeli korgist saaks ka midagi teha. :huh: .Tuleb lihtsalt improviseerida.
linnuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise mänguasjade tegemine

PostitusPostitas jaana1984 » 14. märts 2014, 13:38

jagaks ka-mina korjasin kokku oma vanad ehted ja tegin nendest puuri mänguasju. Väga meeldivad neile-kilisevad ja kolisevad!!! Pärleid ei soovita nümfid närivad need katki!
jaana1984
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ise mänguasjade tegemine

PostitusPostitas helmik » 13. aprill 2015, 14:19

korjan kevadel metsa alt rohelisi mustikavarsi ja panen lihtsalt vaasi ja siis läheb lahti nagistamiseks. Minu helmeline nümfike alustab hoolsalt tööd mustikavarte "hooldusega" järjest varte lühemaks võtmisega. See talle nii meeldib, et terve õhtu on hooletu! :-D :-D :-D
helmik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ise mänguasjade tegemine

PostitusPostitas tipsi123 » 03. august 2016, 13:47

Olen teinud ka oma viirpapagoile ja nümfkakaduule ise mänguasju. 2 kiike, 1 redeli ja 1 ronimismänguasi.
Signatuur eemaldatud - palun tutvu signatuuri reeglitega!
tipsi123
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 14
Pildid: 7
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Mees
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline