Artikkel: Nümfkakaduude puur, tarvikud ja mänguasjad

Kõik Sinu sulelisele sõbrale vajalik ja kasulik - puurist, mänguasjadeni.

Moderaator: Annie

Artikkel: Nümfkakaduude puur, tarvikud ja mänguasjad

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 19. juuni 2005, 10:06

Puur.
Nümfkakaduu puur peab olema suur, et linnud end seal liigutada saaksid. Parim puur oleks mõõtmetega 2,5 x 5 x 2 meetrit. Sellises puuris saaksid linnud ringi lennata. Kahjuks pole sellise puuri muretsemine juba suuruse pärast enamasti võimalik. Seetõttu võid osta puuri ka loomapoest, kuid sel juhul osta kõige suurem puur, mis suurte papagoide jaoks müügil on.
Ise soovitaksin firmat 'Ferplast'.

Kuid ka siis pead oma lindu iga päev vähemalt pooleks tunniks tuppa vabalt lendama laskma. Lendamine hoiab linnu füüsiliselt tugevana, tema tervise korras ning ka paljunemine on lennata saavate lindude puhul kergem.
Puuri põhja laotada allapanuna höövlilaastud, saepuru, liivapaber, spetsiaalne linnuliiv (müüakse loomapoodides ning suuremates toidupoodides) või paber.
Nümfkakaduul võib olla nii puust kui ka plastikust õrred. Plastikust õrred on enamasti reguleeritavad, seepärast on neid kergem puuri sättida. Puuri võib panna ka päris puuoksi. Kasvõi metsast toodud või oma koduaiastki. Pesta puhtaks igaks juhuks (sobib täiesti tavaline nõudepesuvahend mis pole mürgine.) ning sättida puuri.
Puuri tuleks panna ka mänguasju. Nümfkakaduule meeldib kiikuda, seepärast võiks panna kiik puuri:
Neile meeldib ka redelitel turnida. Poes on neid müügil erinevate suuruste ja pikkustega. Parem oleks kui redel oleks puust:
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline