joodikivi ja seepia

Kõik Sinu sulelisele sõbrale vajalik ja kasulik - puurist, mänguasjadeni.

Moderaator: Annie

joodikivi ja seepia

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 11. veebruar 2004, 14:40

Ttere!
Joodikivi
Lugesin kusagilt, et papagoidel on vaja joodikivi ,sest muidu tekib neil kilpnääre haigus. ok.Ostsin siis joodikivi ( see oli ammu) ja siis kohe papagoid lihtsalt nokkisisd nokaga selle puruks ja kõik lendas pulbrina puuri põhja. Kas kuidagi oleks võimalik seda panna neile nii, et nad seda ei raiskaks? Ses,t et see ju maksab ka 20.- ja kui ma pean igapäev uue ostma, siis see läheb kalliks.
Seepia
Kui tihti seda neile anda tuleb? Kas see võib neil koguaeg puuris olla? Kas see on vahalik?
Puguliiv
Kas puguliiv peab viirukatle koguaeg ees olema? Siiamaani on mul olnud neil see koguaeg puuris, aga teised räägivad, et annavad kord kuus aind puguliiva oma papdele.
Kontrollin vaid oma teadmisi.....
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: joodikivi ja seepia

PostitusPostitas SigneL » 11. veebruar 2004, 14:57

Joodikivi
Joodikivi asemel võid osta spets joodiseemneid. Müüakse loomapoodides.
Seepialuu asemel võid osta ka kaltsiumiploki lindudele - seepia- ehk tindikala luu ongi just kaltsiumisisalduse pärast vajalik. See peaks kogu aeg puuris olema. Linnud nokivad seda nii palju kui vaja.
Puguliiv - peab kogu aeg kindlasti ees olema. See toimib hammaste eest ja aitab lindudel toitu seedida. Kui seda ei ole ees, võib ühel hetkel su linnul seedimisega tõsiseid probleeme tekkida.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. veebruar 2004, 16:46

joodikivi mul endal pole, aga kaltsiumi kivi teeb seepialuuga sama välja...ja puguliiva ei tohi KINDLASTI ära võtta...nad peale sööki söövad seda, et toid seediks, muidu võib lind nälga jääda ja/või surra...='(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: joodikivi ja seepia

PostitusPostitas Liz13 » 11. veebruar 2004, 17:43

Toon siin jälle näite muskuspartidest(kuna need on ainsad linnud, kellest ma midagi tean). Et neile panime me lausa kruusa ette, et nad neid kivikesi sealt seest sööksid, eelkõnelejad juba rääkisid miks.
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. veebruar 2004, 19:03

kas ikka puhastatud kruusa...:o?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 11. veebruar 2004, 19:06

engeli kirjutas:kas ikka puhastatud kruusa...:o?

ei...mingit veega pesemist küll polnud, noh need pardid olid meil rohkem nagu lihaloomad ja nende pärast ei hakanud nagu pesema ka, ega nad ei söönud ka neid kive eriti, paar korda nägin kui üks nokaga veidike võttis, aga see kah kõik.
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. veebruar 2004, 19:08

aa...nu siis jah....ma arvasin et pidasite ikka enda rõõmuks....saavad myrgituse lissalt ja surevad ära kui ei söö definitseeritud kruusa....kruusa pealegi ei tohi yldse anda vist....aga su lause on kahtepidi mõistetav :p mõned linnupidajad, kes ei pea tapmisex tapaxid vb kogemata ära oma linnu nimodi, kui kruusa annax....:*
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 11. veebruar 2004, 19:21

engeli kirjutas:aa...nu siis jah....ma arvasin et pidasite ikka enda rõõmuks....saavad myrgituse lissalt ja surevad ära kui ei söö definitseeritud kruusa....kruusa pealegi ei tohi yldse anda vist....aga su lause on kahtepidi mõistetav :p mõned linnupidajad, kes ei pea tapmisex tapaxid vb kogemata ära oma linnu nimodi, kui kruusa annax....:*

Ah ei ole see kruus nii jube asi kah, nad elasid mul õues, sonkisid puude alt mulla seest mingeid asju jne üldse polnud nagu midagi definitseeritud. Nad surid aga mul sellepärast, et jõid suvel tiigivett, seal sees aga olid mingid bakterid, panime küll aia sisse, aga nad leidsid alati mingi mooduse kuidas sealt välja saada ja üldse oli neil seal kitsas, proovisime ka tiigi ümber barrikaadi ehitada, aga see kukkus ka ümber :(
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: joodikivi ja seepia

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. veebruar 2004, 15:42

Selle puguliiva kohta ütles meie vetrinaararst, et viirpapagoidel on suurem kalduvus kui teistel koduspeetavatel lindudel seda üle süüa. Tema aastatepikkuste kogemuste põhjal ei soovitanud ta seda puuri tihemini kui kord nädalas panna. Ülesöömisel võib liiv/kruus ka surma põhjustada.
Puguliiv ei tule kohe järgmise söögikorraga välja, seisab sees päris kaua.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 12. veebruar 2004, 18:49

mina olen seda hoidnud puuris 9 kuud( siis kui linnud sain) ja siiamaani pole ühtegi seedimid ürobleemi. linnud terved ja tublid.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 12. veebruar 2004, 19:27

Aasta on ju viirukal alles noor vanus - ilmselt käib jutt probleemidest, mis kuskil 5 aasta pealt või hiljem avalduda võivad.
Kui paljudel üldse eakaid viirukaid kodus on?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: joodikivi ja seepia

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. veebruar 2004, 21:03

Minul ka tibud esimese joodikivi lihtsalt uudishimust tegid väga kiiresti sõelapõhjaks. Aga teisega on juba mitu kuud hakkama saadud! Nad võtavad seda siis, kui vajadus tekib.
Puguliivaga nad aga üle ei pinguta. Vahel, kui vallatud tujud neile tulevad, siis loobivad seda laiali. Terve ilm on vahel liivapuru täis! :D
Ka kaltsiumikivi on puuris kogu aeg. Ja seda ka kasutavad nad siis, kui vajadus on.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: joodikivi ja seepia

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. märts 2004, 15:23

Mida linnud selle puguliivaga teevad muidu? söövad?
Minu linnud ei tee selle pguliivaga midagi
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: joodikivi ja seepia

PostitusPostitas SigneL » 02. märts 2004, 15:32

Puguliiv on lindude seedimiseks hädavajalik - lindudel pole hambaid, puguliiva kasutavadki nad hammaste asemel toidu peenestamiseks; ja nii nad siis peavadki peale söömist natuke kivikesi peale sööma, et toit maos ära seeduks.
Vaata vahel väljas tuvisid, ka nemad nokivad ühtelugu kivikesi maast. Just samal põhjusel. :wink:
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: joodikivi ja seepia

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. märts 2004, 15:35

Kuid miks mina ei ole seda näinud kuidas nad seda söövad?äkki nad ei söögi seda? või ma lihtsalt ise ei pane tähele
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: joodikivi ja seepia

PostitusPostitas SigneL » 02. märts 2004, 15:38

Pille kirjutas:Selle puguliiva kohta ütles meie vetrinaararst, et viirpapagoidel on suurem kalduvus kui teistel koduspeetavatel lindudel seda üle süüa.

suhtun natuke kahtlevalt sellesse juttu - ei ole ma ühestki välismaisest viirpapagoide portaalist (sealsed linnupidajad on ometi suuremate ja pikeaajaliste kogemustega kui meie omad) juhtunud lugema, et kivikeste ülesöömise oht võib tekkida, veel vähem olen lugenud, et kivikeste söömine surmajuhtumeid põhjustada võib... :? Need linnupidajad vastupidi, soovitavad tungivalt puguliiva kogu aeg ees hoida! Pigem tekivad lindudel tervise- ja seedehäired ikka liiga vähesest kivide saamisest...
Hoian oma lindudel kogu aeg puguliiva ees ja ei ole selle 4 aasta jooksul veel ühelgi linnul mingeid terviserikkeid olnud.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: joodikivi ja seepia

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. märts 2004, 15:41

Mul on kah lindudel puguliiv koguaeg ees. eks nad ise teavad mida nad sellega teevad.
Kas lindudele oleks kasulik bassein panna. enne ma panin nende lemmik kohale peegli ette karpide peale ühe väikese kausikese koos veega.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: joodikivi ja seepia

PostitusPostitas SigneL » 02. märts 2004, 15:47

Ega nad seda puguliiva kogu aeg ka ei söö. Seetõttu sa ilmselt seda ei märkagi - selleks, et näha neid puguliiva söömas, pead neid pikemalt jälgima.
Bassein on väga kasulik. Minu omad kahjuks basseinist eriti ei huvitu :( kuid kuna vesi on lindude suletsiku korrashoiu seisukohast väga oluline (nad peavad saama oma sulgi aeg-ajalt niisutada, siis on suled terved), siis mina pihustan neid iga päev pihustist veega, mis neile väga mokkamööda on.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: joodikivi ja seepia

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. märts 2004, 15:51

:D kui ma esimest korda talle basseini sinna panin ja uksest välja astusin tulin 5 minutipärast tagasi ja siis nägin et ta oli seal ujumas käinud kuna ümbrus oli täis pritsitud
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: joodikivi ja seepia

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. märts 2004, 03:56

Ega nad ei söö loomulikult kogu aeg seda puguliiva. Ainult siis, kui ise paremaks peavad.
Ic, selle basseiniga sai endalgi nalja, kuid nad tegid end ikka päris korralikult märjaks ja lausa tilkusid, nii et ma ei julge neid enam ujuma saata. Mine tea, äkki saavad veel külma. Mul ei ole igatahes plaanis oma tibudest ilma jääda.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 07. märts 2004, 08:29

Minu omadel on spetsiaalne bassein ja seal nad ka sulistasid nii et kui pärast õrrele jüppasid siis tilkusid. Igastahes vahel ma pristin neid vahel mitte.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas hunddu » 03. mai 2004, 19:29

aga kui soe või külm see vesi peax basseinis olema??? kas .... jahe??? aga kui ta algul ei tahagi ujuma minna... ja kui pärast läheb? on ju vesi külm... :(
hunddu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 03. mai 2004, 20:02

Linnu kehatemperatuur on 40 kraadi, seega ei tohit see vesi mingiljuhul külm olla. Pigem leige, aga mitte kuum. Kui ta kohe basseini ei lähe siis küll ta harjub, läheb hiljem ( lähevad) minul isane ei käi siiamaani ( bassein on olnud aasta peaaegu juba) aga kõik teised käivad küll.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. mai 2004, 18:33

Arvatavasti pole kellegil plaanis oma armsatest viirukitest ilma jääda.
Minu viirukitele meeldib rohkem ise basseinis käia kui ma neid millegagi natuke märjaks teen.
Isane on meil väga suur basseini himuline.
Panin alles hiljuti talle korra kausikese et ta seal ennast natuke kastaks ja korrastaks hüppas ta kohe basseini ja sulistas vulistas seal.
Tuleks panna leiget vett mis ei oleks ei külm ega ka kuum... isegi mitte soojemapoolne pole hea vaid keskmine.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. juuli 2004, 17:42

Minu viirud tegid esimesele joodikivile kohe päkad silma ja puru oli terve alus täis, teise puhul said juba aru, et see söömiseks mõeldud.Hiljuti ostsin papagoivanni, olen näind aint ühte seal sees hullamas, nii, et terve tuba märg.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: joodikivi ja seepia

PostitusPostitas kiwi » 12. juuli 2004, 08:16

seepia on üldiselt kogu aeg - joodikivi oli aga nüüd pole uut ostnud - eks neile meedlib neid kive lihtsalt nokaga närida - ja nokka niimoodi teritada ka. Puguliiva - minul on selline purustatud merekarpide ja mineraalide segu - hallikas liiv, mille ma olen pannud puuripõhja koos peotäie saepuru laastudega - sealt saavad nad seda mis neil vaja seedimiseks, eraldi kaussi pole ma puguliiva kunagi pannud...aga neil on alati vaja midagi seedimiseks - samuti võib võtta tavalist liiva, mis ahjus ära kuumutada , et satikad sealt seest ära tappa ja see on ka väga hea.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. juuni 2005, 21:31

Mul on puuris 4 toidunõud, niiet mul nõudest väheks ei jää. Ja minu linnud tarbivad puguliiva pärast igat söögikorda. Vähemalt Tibi teeb nii. Aga isast olen ainult ühe korra näinud liiva *limpsimas*.
:)
Mul on küll normaalne puhas pihusti, aga ma pole veel proovinud viirusid pritsida...
Me keetsime liiva ja papad söövad seda küll.
Basseini kavatsen osta, kui mu viirudele vesi meeldib. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. oktoober 2005, 12:00

Mul küll pole mingit joodikivi ja seepiat
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: joodikivi ja seepia

PostitusPostitas Annie » 16. oktoober 2005, 12:03

Aga sel juhul Sa peaksid need ostma. Lind võib tükk aega neid mitte puutuda, kuid kui tunneb, et on vajadus, siis näksib.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. oktoober 2005, 12:06

Mul pole neid juba 1 aasta olenud
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist