Puukoor

Kõik Sinu sulelisele sõbrale vajalik ja kasulik - puurist, mänguasjadeni.

Moderaator: Annie

Puukoor

PostitusPostitas SaluKat (Teema autor) » 30. aprill 2013, 14:20

Päris palju on räägitud teemadel, milliste puude oksi võib kasutada õrteks, aga mul tekkis selline küsimus, et missuguste puude puukoort tohiks puuris kasutada? Nimelt tekkis üks mõte puuri disainida ja kõige lihtsamaks viisiks leidsin puukoore. Algul oli mõttes pilliroog vms, aga nüüd arvan, et puukoor oleks parem, kuna seal küljes on kergem püsida. Tahaks kasutada just sellist suure vana puu koort, mis on paksem ja krobeline. Kuused-männid on vaigused, neid ilmselt kasutada ei saa.

Kas õunapuud tohib kasutada? Tean, et õrteks võib, aga selleks on tavaliselt nooremad peenikesed oksad. Vanad puud on paksu koorega ja tahaks teada, kas sellel on ka mingi vahe? Loodan, et saate aru, mida ma mõtlen. Ei oska väga seletada.

Plaanin seda värki teha amadiinide jaoks. Need linnud vist ei näri midagi? (Pole siiani veel amadiine olnud, kuid on plaanis soetada omale nad).
Kasutaja avatar
SaluKat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 286
Teemad: 12
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puukoor

PostitusPostitas nuki8 » 01. mai 2013, 16:25

Amadiinid jah ei ole erilised "närilised".
Õunapuukoor, kui seal peal haigusi pole, võib kasutada. Mina julgeks kasutada kõikide nende puude koort mis pole papagoidele mürgised.
Krobelist puukoort on ainult raske puhtana hoida.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline