Sobiv puur

Kõik Sinu sulelisele sõbrale vajalik ja kasulik - puurist, mänguasjadeni.

Moderaator: Annie

Sobiv puur

PostitusPostitas xliisukex (Teema autor) » 28. juuni 2004, 19:48

Kas kahele viirpapagoile oleks sobilik puur mõõtmetega 55cm(pikkus)x30cm(laius)x35cm(kõrgus)? Tänan! :roll:
xliisukex
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirukate puuri mõõtmed?

PostitusPostitas kiwi » 28. juuni 2004, 22:02

Suur see puur pole ja arvestada tuleb seda, et kui kaks lindu siis nohh võib tekkida tülisid territooriumi pärast. Samas kui linde võimalikult palju (kompensatsiooniks)lahti lasta, pole häda midagi - puuris nad võivad ju ainult öösel magada ja söömas käia - kui sa kodus oled. Mina isiklikult soovitaks võimalikult suurt puuri, eriti kui te plaanite neid rohkem puuris hoida. Aga ma usun, et probleem ei tohiks ka selle puuri suurusega olla - parem ikka kui loomapoodide ülerahvastatud väikestes puurides :(
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. juuli 2004, 09:23

Minule need kuldvõrega puurid ei meeldigi ültse, nii koledad. Endal on valge võrega.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirpapagoid - mis soost võtta?

PostitusPostitas kiwi » 02. juuli 2004, 17:31

ilma igasuguse värvita on kõige paremad
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 02. juuli 2004, 18:07

Aga need ei ole jälle ilusad. Aga õnneks ei näri mu papoagoid absoluutselt puuri. Segadust ega pahandust nad ka kunagi ei tee. Korralikud ;) .
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirukate puuri mõõtmed?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. oktoober 2004, 19:10

Kõigepealt tuleb endale selgeks teha, et kas soovite lihtsalt viirukaid endale seltsiliseks ja lastele mängukaaslasteks või uute viirukate kasvatamiseks. Eespool antud puuri mõõtmed vastavad täiesti viirude normaalseks pidamiseks, kuid mitte nende poegimiseks. Selleks on vaja tunduvalt suuremat puuri vähemalt topelt mõõtmetega. Kokkuvõteks võiks öelda, et mugavuste loomine on inimese enda kätes ja linnu seisukohalt võiks arvestada. et tegemist on ikkagi lendava elusolendiga, kes soovib võimalikult head avarat elukeskkonda.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Linnupuur

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. november 2005, 23:15

Oleks tore teada, milline on kellegi puur, kas isetehtud või ostetud ja kui suur?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas margitikas » 14. november 2005, 23:53

Enamus puure tegin ise,siis saab teha nii suure kui vaja on ja mahub tuppa.Odavam tublisti ka.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. november 2005, 16:38

Ostetud suurem, sest nii on kergem.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Daa..mingi ilge vaidelmine käin=)

PostitusPostitas otkas » 28. november 2005, 19:07

ma ei saa aru mida te vaidlete nende puuride suuruse üle.....äkki kõik ei jõua suuremat puuri osta :? .Mul endal on ka väike puur kahele linnule :oops: ,see ei tähenda et ma ei jõua osta,vaid neile meeldib seal.Ma lasen peagu pool päeva neil väljas olla :x .Nad ainult magavad ju seal=) :)
otkas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Daa..mingi ilge vaidelmine käin=)

PostitusPostitas morfiid » 28. november 2005, 19:50

Otkas kirjutas:ma ei saa aru mida te vaidlete nende puuride suuruse üle.....äkki kõik ei jõua suuremat puuri osta :? .Mul endal on ka väike puur kahele linnule :oops: ,see ei tähenda et ma ei jõua osta,vaid neile meeldib seal.Ma lasen peagu pool päeva neil väljas olla :x .Nad ainult magavad ju seal=) :)

Kui ei jõua oma loomale vajalikku ja õiget varustust osta siis ole palun nii kena ja ära osta endale lemmiklooma!!!!!! Nii lihtne see asi ongi.
See on täielik piinamine, panna vabadust armastav lind sihuksesse puuri. Kui sul ei ole piisavalt palju raha, et oma lemmikule piisavalt suur puur osta, siis ära osta endale ühtegi looma! Ja punkt!
Hmm...pool päeva lased tal väljas oll jah. No ütleme et see pool päeva on 6 tundi. Ülejäänud 19 tundi istub ta selles pisikeses kastis, kus ta ei saa ei istuda ega astuda. Puur peab olema vähemalt nii suur, et linnuke saaks vabalt ühelt õrrelt teisele lennata. No võiks ometigi aru saada. Huvitav mis raha eest sa talle maiustusi, vitamiine, mänguasju jnejne asju ostad? Kui lind jääb haigeks, siis arstikulud, on väga-väga suured. Kust sa siis selle raha võtad? Ei lähegi arsti juurde või? Lased vaesekesel haigusese ära kõngeda või? :x
Kust sina tead, kas sin linnule seal kitsas puuris meeldib või mitte??? :roll: Anna andeks aga ma arvan, et korralikus puuris meeldib talle sada korda rohkem.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -xmasdog- » 28. november 2005, 20:16

Jah, eks ta õige ole, et mida suurem seda parem. Seda saab ju võrrelda näiteks sellega, et kui sa saaksid valida kas tuba kuhu vaevalt mahub voodi või tuba kuhu mahub mitu voodit, siis sa ju valiksid selle viimase varjandi. Loomulikult on sul võimalik ka välja minna kui aga soovid, aga lindudel seda valikut pole ja looduses on neil ju palju, palju suurem ruum. Mitte et ma soovitaks sul viirpapagoid loodusesse lasta (jumala eest mitte), vaid mõtle kuidas sul endal oleks kui sa tema asemel oleksid.
-xmasdog-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puur papagoidele!

PostitusPostitas Annie » 28. november 2005, 20:34

Ärge nüüd nii ägedaks ka minge. Kui puur on väike, aga lind saab ikka pool päeva väljas olla, siis sellest reeglina piisab. Oleneb muidugi ka kui väike see väike siis on. Ma ei usu, et Otkase viirud päris pisikeses transportpuuris elavad. Eelpool lingis antud puur on küll väike, aga kui lindudel iga päev lennata lasta, pole hullu.
Puure saab tegelikult päris odavalt, tuleb ainult natuke poodides ringi vaadata. Ei pea ju ilmtingimata olema kullatud võredega puur. Muidugi ei pruugi väikelinnades erilist valikut olla, kuid ehk on ikka keegi Tallinnas või Tartus elav tuttav, kes selle koha pealt aidata saab. Minu puur maksis ca 400 krooni ja sinna mahuvad kaks viirut ilusti ja jääb ruumi ka veel aratingale, kes end vabatahtlikult nende puuri sokutab.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. detsember 2005, 20:36

Mul oli varem sama puur nagu Otkasel...Õnneks sain siis suurema ja klähinädalatel ostan veeldi suurema..ennem vist oli üleval pool pilt kaa.. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas yeti » 13. november 2008, 15:52

tere!

ma tahaks endale papagoid osta, aga ma tahaks tead kui palju maksab üks puur, mõõtudega 55 cm(kõrgus) ja mingi 40 cm(laius)?



aitähh :)
yeti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas Annie » 13. november 2008, 17:52

Viirpapagoidele oleks parem muidugi laiem ja madalam puur, kuid postitusest pole aru saada, millist papagoid soovitakse ja üldiselt pakuvad paljud kauplused kahjuks just kõrgeid ja kitsaid puure. Puuri mõõtmete järgi (40x55) ei tohiks seal elav lind siiski viirpapagoist või lembelinnust suurem olla.

Nüüd hinnast. Mina sain enda omadele natuke suurema puuri ca 450 krooniga, kuid see on ka kõige odavam variant (seal käiakse vaid söömas-magamas). Poodides tasub ringi vaadata ja uurida hindasid, sest need on väga erinevad. Tavlised hallikad metallist puurid on odavamad, kullakarva kallimad. Kuid viimased on jälel tunduvalt kvaliteetsemad. Mul murdus vanal kullakarva (vist oli Ferplasti oma) puuril plastmassalus juba mitu korda mitmest nurgast katki, kuid võred ise on täiesti tip-top. Kuna väiksed linnud neid võresid nagunii kangutada ei jõua, siis pole selle vastupidavusel ka suurt tähtsust.

Kindlasti ära osta ümarat puuri, samuti mitte värvitud võredega.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas samton » 07. detsember 2008, 13:04

Puuri suuruse kohta loe palun sellesama teeme eelnevaid postitusi.

Kustutasin osa Su postitusest, kuna see oli vastuolus foorumi reeglitega.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas brightgirl » 07. detsember 2008, 13:11

Kas viirpapagoile sobiks puur 35 laius ja 40 pikkus?
brightgirl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas Annie » 07. detsember 2008, 15:26

Kui oleks vastupidi, et laius 40 ja kõrgus 35, siis äärmisel juhul ühele viirule sobiks, kui ta saaks sageli toas ringi lennata. Kahele viirule on see kindlasti väike (kui just puuri AINULT söömiseks-magamiseks ei kasutata).
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas kapsel » 17. märts 2009, 09:01

KLIKK
Kas selliste mõõtmetega puur jääks ühele viirukale, kes saaks toas ka lennata iga päev väikseks ?
Kasutaja avatar
kapsel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 5
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas kertu0208 » 17. märts 2009, 11:38

See on väga väike puur, mu transportpuur on sama väike. Kui lind käiks sees ainult magamas ja söömas siis isegi võiks Ta seal elada, aga kui Ta saab iga päev välja nt. ainult tunniks ajaks siis see kindlasti ei sobi.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas kapsel » 17. märts 2009, 16:18

Sain selle puuri kohta ka muud halba infot, ei pidavat eriti hästi vastu pidama ka.
Kasutaja avatar
kapsel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 5
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas kertu0208 » 17. märts 2009, 18:25

Minu puur on sealt lehelt selline. Elavad 6 viirukat sees ja väga hästi saavad läbi (ei ole ruumipuudust). Lasin ka iga päev välja neid, kuid nüüd saavad Jänksi pärast vähem välja.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas nuki8 » 27. aprill 2009, 14:37

Minu praeguse puuri suurus on kõrgus 75cm, pikkus 53cm, laius 33cm. Paari päeva pärast peaks valmima puur mõõtudega: kõrgus 2,5 cm, üks külg 90cm ja teine 90 cm, nurk tuleb 57 cm laiune. Viimane külg 97cm. Küsimus, et kas tsinki sisaldavat võrku, võib kasutada. Või on see ikka väga mürgine. Poes oli müügil võrk, millel oli kirjas, et see on linnupuuride ehitamiseks, kuid see sisaldab tsinki. Kuskil ei leidnud ma terasest sobivat võrku.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas Mercar » 27. aprill 2009, 14:43

Tsingi kohta ei oska kosta, aga sul ikka päris lapikud linnud, kui sa nad 2,5 cm kõrgusesse puuri surud...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas nuki8 » 27. aprill 2009, 14:45

Kuid laiust on ka ju oma jagu. Asi selles, et ehitan puuri laeni, nii lihtsam. Vabandust 2,5 meetrit on kõrgus :lol: Tsink pidi lindude organismis kogunema, kui nad puuri närivad. Mul praegu elavad vanas puuris viirpapagoi, nümf Robert ja saatuse tahtel meie juurde sattunud nümf Tuvi. Selline puur on ilmselgelt väike nende kolme jaoks. Kui ma soome foorumist ühe iseehitatud puuri pilti nägin, otsustasingi ehitada ise puuri. Pilt soome foorumist...
Pilt
Minu ehitatud puuri materjalide hind tuleb umbes 1500 kr.
Puur sai nüüd valmis ja on selline:
Pilt
Pilt
Puuri lõplikud mõõdud on kõrgus 2,5 m, laius 90cm, 57cm, 96cm, 1m 8cm.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas Pontsu » 05. oktoober 2009, 13:29

Kui ma tahan puuri samuti ise teha, aga mul ei ole sellist nurka, kuhu see statsionaarselt sisse ehitada, siis kui suured peaksid olema optimaalsed mõõdud, et 2 linnul lennuruumi oleks, aga samas puur poolt tuba ei täidaks?
Äkki teadjamad oskavad soovitada?
Tänud ette!
Kasutaja avatar
Pontsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas nuki8 » 05. oktoober 2009, 15:16

Oleneb, milliste lindudega tegu. Kelle sa sinna elama tahad panna?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas Pontsu » 07. oktoober 2009, 08:15

Ups, unustasin! Kahest viirukast jutt, vabandust!
Kasutaja avatar
Pontsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas Annie » 07. oktoober 2009, 09:32

Viirude puhul on oluline laius, sest viirud lendavad palju just nö laiusesse. Mõõtmeid on raske öelda, sest oleneb, kas ja kui sageli lased neid välja lendama (mis on nii või naa soovitav). Liiga suur ei saa puur kunagi olema - tee nii nagu Su tuba võimaldab. Kõrguses alla 60 cm ei tasu teha, eriti kui juba nagunii ise ehitamine käsile võtta. Laiusest seega kõvasti laiem - 100, 120 cm. Need on tõesti orienteeruvad mõõtmed ja sellise suurusega puuri juures peaks nad kindlasti ka väljas lennata saama.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist