Lõhnaeemaldaja

Igasugune varustuse teemaline jutt - mis, miks ja kuidas?

Lõhnaeemaldaja

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 08. jaanuar 2004, 20:52

olen poes vaadanud sedasama lõhnaeemaldajat, mida ka Lontupood müüb http://www.lontu.ee/pood/product_info.php?cPath=22&products_id=47 ja mõelnud, et ei tea mida sellest küll arvata? vähe kahtlane loomade peale sellist "deodoranti" lasta...
mis teised sellest arvavad?
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 08. jaanuar 2004, 21:13

Toimib täiesti. Ma ei ole ise katsetanud, küll aga on seda teinud Ottotriin. Nii et priva talle ja küsi "kasutaja arvamust" ;)
Ja ega sellega ei piserdata loomi... Nii et päris deodorandina pole see mõeldud. Pigem siiski puuripõhja, pessa, pissikasti jms. pihustamiseks.


aga kas hiirtel sellega mingeid probleeme ei teki? neile on ju OMA lõhn nii oluline?
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 08. jaanuar 2004, 21:18

Puurist lõhna kaotamisel mul taoliste toodetega erilist edu pole olnud. Minu puhul töötab puuri puhastamine ja pissiloikude (plastist vahekorrused!) kuivatamine paremini.
Küll aga on neid vaja läinud, kui kass on puhtast solvumisest kuhugi väikse hunniku teinud. Territooriumi meie isane (õnneks!) ei märgista. Jänestel võib olla komme samamoodi pissiga märgistada, siis on seda ehk kül vaja. :)
Isarotid käivad ka sageli ringi, märgistuseks pissirada järel. Aga seda on nii lihtne lihtsalt niiske lapiga ära pühkida!
Hiired, nojah, on kraad vingema lõhnaga märgistajad.
Aga kui keegi müüks mulle Nilodor'i toodet Tap-A-Drop, ma kohe ostaks! Tilk toimeainet aknalauale ja ta koristab sul toast igasuguse lenduva pissilõhna. 24 h toimib, siis uut doosi vaja. Pidi toimima isegi keldris, kuhu hulkuv kass asjal käinud. Müüakse muidugi Ameerika või UK veebipoodides. :P
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi » 08. jaanuar 2004, 23:07

Kasutan jah seda deodoranti, aga mitte jänksidele peale lastes, vaid pihustan seda pissikolmnurka enne, kui sinna liiva või saepurulaaste panen. Kassiliiva kasutamisel pole see oluline, aga saepuru hakkab kiiresti ja hirmus vastikult haisema, kui jänku sinna pissib. Vot nii.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 08. jaanuar 2004, 23:36

kasutasin seda, kui rotte omavahel tutvustasin ja puurist oli vaja eemaldada kõik nende varasemad lõhnad: Küürisin puuri puhtaks, desinfitseerisin ja lasin lõhnaga üle (mm. päris hää lõhn on.) Kuna mul pudelis üht-teist veel alles, siis mõnel pidulikumal puhul (külalised) olen seda veel kasutanud, aga siis rotid käivad kohe kahtlustavate nägudega ringi, et "huvitav, kes meile siis seekord siia puuri on sokutautd..."
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 26. jaanuar 2004, 04:23

Üks loodusliku lõhnaeemaldaja soovitus: piparmünt ja basiilik.
Kasvata kodus potis või omas aias. Lisa värskeid lehti pessa. Neid siis näritakse, rebitakse, kasutatakse vooderdusena jne. aga ühtlasi hoiab see lõhna päris heana. Nagu üks hiirepidaja kinnitas, aitab see isegi isahiire lõhna varjata. ;)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lõhnaeemaldaja

PostitusPostitas Merily » 09. oktoober 2012, 21:05

Teema on vana, aga kuna probleem on minu jaoks üpris uus, kaevasin selle uuesti välja.
Nimelt on rotipuuril viimasel ajal väga halb lõhn. Pesen seebi, kuuma vee ja takkatippu veel survepesuriga kõik puhtaks, kuid sama päeva õhtul on hais ikka toas. Mõtted, mida tegema peaks, on otsas. Iga õhtu ju megazorbi vahetada ja puuri pesta on 1) kulukas ja 2) ebanormaalne - rotiomanikud ju pesevad puuri 1-2 korda nädalas? Mul on Exploreri-nimeline puur - väikeste platede igaõhtune lapiga üle käimine ei aita.
Vaatasin poes Trixie lõhnaeemaldajat/neutraliseerijat. Pulbri kujul oli. Kasutusjuhendis kirjutas, et tuleb raputada puuri põhja ja siis selle peale allapanu panna. Minu jaoks tundus see ebapraktiline, sest teades rotte, on üpris tõenäoline, et see pulber esimese 20 minuti jooksul puurist välja aetakse (ronivad nad ju üles-alla, end vahepeal puuripõrandalt tõugates, millega ka peotäis megazorbi maha lendab) Kuna muud valikut siin poes polnud, jäi seekordne ost tegemata. Äkki on siin keegi, kes oskab midagi kindlat soovitada?
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Loomavarustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron