Vana puuri värvimine

Igasugune varustuse teemaline jutt - mis, miks ja kuidas?

Vana puuri värvimine

PostitusPostitas avalanche (Teema autor) » 22. märts 2004, 14:47

Minu ligi 5a vana rotipuur on läinud üsna rooste ja sellega seoses tahakski küsida PUURI VÄRVIMISE kohta. Puur on seisnud paar aastat tühjalt, kuid lähiajal on plaanis võtta rotid. Kas liigub üldse selliseid värve, mis poleks mürgised? Teada on ju, et rotid kipuvad puurivarbaid närima. Põhimõtteliselt saaks puuri ka praegusel kujul kasutada, aga värvituna oleks kindlsti kenam ning vaevalt et see roostegi nii kasulik on.
:?
ootan vastukajasid
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vana puuri värvimine

PostitusPostitas nuu » 24. märts 2004, 23:00

mittemürgiseid värve on olemas kindlasti (näiteks kohupiimavärv), aga need ei hakka metallile peale. Aga ma oletan et juba osad värvipigmendid ise on sisse söömisel mürgised, nii et nendega tooniud kohupiimavärv ei pruugi kah täiesti ohutu olla...
Akrüülvärv (sisuliselt värviline PVA-liim) tundub mulle suhteliselt leebe, aga selles võid peaaegu kindel olla, et see näritakse kohe puurivarbadelt uuesti maha. Kunagi sai Rott mul värvipaleti kätte ja ajas värvi näost sisse nagu sööks hapukoort, enne kui ma jaole sain. Õnneks sellele midagi hirmsat ei järgnenudki. Kuivanult on see värv kahjuks umbes sama ahvatlev. :?
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vana puuri värvimine

PostitusPostitas avalanche (Teema autor) » 28. märts 2004, 18:18

Arvan, et kraabin parem mõnest roosteläinud kohast selle liivapaberiga maha ja asi ants. Suures plaanis on puur täitsa korralik ja pole mõtet hakata rotikeste tervist kahjustama.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Konoichi » 04. mai 2004, 12:54

Nojah, ma oma looma puuriga tegin ka nii (kraapisin rooste ära), aga muidugi on ka variant võtta puur värvipoodi kaasa ja küsida sealt sarnast värvi või siis muud mittekahjulikku. Põhimõtteliselt peaks tegu olema emailvärviga (tuletage meelde emailitud tasse, kausse, vanne).
Avalance, kuidas su uued loomad (kui neid on) on suhtunud restaureerit puuri? :)
Kasutaja avatar
Konoichi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 13
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 04. mai 2004, 15:01

Uhh, läks meelest vastata. Suures rotilistis oli hiljuti pikk arutelu taas selle üle, millise värviga ikka võib värvida. Ja peamine kriteerium, mida nad soovitasid poes järgida - sobib selline, mis on lastele ohutu. Noh, mida müüjad lastetoa värvimiseks soovitaks. Pluss pidi see vastupidavam värv olema. :) Ma arvan, et Eestis ka müüjad oskavad öelda, mis ohutu?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vana puuri värvimine

PostitusPostitas avalanche (Teema autor) » 04. mai 2004, 16:56

Puur on siiani värvimata ja uued elanikud tunduvad olukorraga üpris rahul olevat. Hakkasin mõtlema, et võib olla on tavaline rooste ohutum kui mõni kahtlane värv. Noh, võib olla tõesti sobiks emailvärv või lastetoa värv, seda peaks uurima.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vana puuri värvimine

PostitusPostitas elen500 » 17. juuli 2013, 15:23

Tere. Kuna viimane postitus on aastast 2004 siis ehk on kaubanduses seoses aastate möödumisega midagi muutunud. Mure selline, et puur on keldris seisnud, esineb nii roostet kui muidu vana värvi kulumist/ tuhmumist. Ideaalis värviksin puuri uuesti peale puhastamist üle aga millega? Kas oskab keegi nimetada konkreetset värvi, mis poleks närimisel ohtlik ja mis reaalselt ka puuri võredel püsiks? Ei looda eriti ka kohalikele müüjatele kuna nemadki kehitavad õlgu ja loevad värvipurkidelt kus enamasti on kirjas, et värv ei ole tervisele ohutu. Midagi ju peaks olema kuna ka loomapoest ostes on mitmed puurid värvitud.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vana puuri värvimine

PostitusPostitas Pinto » 17. juuli 2013, 22:30

Kõigepealt peaksid selle roostega tegelema- kui selle saad nt roostesurmaga (küll poest leiad selle aine) üle teha ja kui siis veel lahtiseid tükke on, siis ka liivapaberiga. Kui rooste on eemaldatud, siis ei saa ka värvi hiljem puuri küljest nii lihtsalt lahti (roostes puuri värvides hakkab värv üsna tõenäoliselt peagi kooruma).
Värvi osas pead küsima jah metallivärvi, mis on lubatud lastetoas kasutada. Nendele värvidele on kõge karmimad nõuded ja vaevalt, et sa kuskilt ohutumaid leiad. Pärast muidugi on vaja puuri korralikult kuivatada ja tuulutada.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Loomavarustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline