Kuhu panna kasutatud saepuru?

Igasugune varustuse teemaline jutt - mis, miks ja kuidas?

Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas triini22 (Teema autor) » 17. detsember 2007, 14:13

Seoses sellega, et järgmisest aastast on tarvis jäätmeid sorteerida, tekkis küsimus millisesse konteinerisse tulenb panna kasutatud saepuru, biolagunevate jäätmete hulka?
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Lind1100 » 17. detsember 2007, 16:26

Jah.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas samton » 26. detsember 2007, 01:43

Pooleldi maal oma majas elamise eelised: kõik seesugune kraam läheb kompostihunnikusse.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Mercar » 26. detsember 2007, 01:49

Mina mõtlen aga, et kas saepuru võib sellesse konteinerisse panna prügikotiga või peab biojäätmeid viima õue ämbriga nagu vanasti? Kilekott ju biolagunev ei ole (või noh on spets baktertüvede abil- aga see on kole kallis tehnoloogia).
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas samton » 26. detsember 2007, 12:50

Biolagunevate jäätmete kogumiseks on spetsiaalsed biolagunevad kilekotid. Väidetavalt olevat selliseid kilekotte ka suuremates ketipoodides (Selver?) müügil, aga kuna endal vajadust pole, siis pole huvi tundnud. Neid kotte endid olen näinud küll.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas tupsu-baloo » 26. detsember 2007, 13:23

Mul isa käsib saepuru viia (lehmade) sõnnikuhunnikusse,sest meil on euro nõuetga sõnnikuhoidla ja sinna on lubatud viia biolagunevad asjad.Üldse on see prügi soorteerimise asi väga imelik.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas samton » 26. detsember 2007, 13:41

Imelikku pole selles küll midagi. Saan nii väita, sest olen (töö tõttu) asjaga üsna põhjalikult kursis. Loomulik, et ükskord tuleb lõpetada see aastakümneid kestnud kõige maasse matmine ja kasutada ära need jäätmed, millest on võimalik midagi muud teha. Iseasi, et selle sorteerimise korraldamisel on veel üksjagu tegemata.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas nirgike » 28. detsember 2007, 14:40

Aga mina sain sellest uuest prügimajandusest aru nii, et biolagunevaid jäätmeid Eestis vähemalt praegu veel eraldi koguma ei hakatagi? S.t. et saepuru läheb ka ikka üldjäätmete hulka.
Aga ma ise arvan, et kui see biolagunevate jäätmete prügikast oleks olemas ja mul oleks saepuru kilekotis, siis ma kallaks kilekoti sinna prügikasti tühjaks ja koti enda paneks siis teise prügikasti. Mul on üldse hirmus vaadata, kuidas biolagunevaid jäätmeid pakendatakse kilesse ja siis prügimäele visatakse - näiteks need sajad ja sajad lehekotid sügiseti. Paljud neist jäävad kuhugi nurgatagustesse aastateks vedelema (näiteks minu koolitee peale jääb üks selline "nurgatagune"), samas kui lahtiselt oleks nad juba samal kevadel lagunenud.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas samton » 28. detsember 2007, 23:51

Nirgike, Sul on põhimõtteliselt täitsa õigus. Biolagunevaid jäätmeid - kui Sa pead silmas köögis tekkivaid jäätmeid jmt - tõesti esialgu veel eraldi koguma ei pea. Ehkki mõnel pool on juba sellegagi alustatud. Muidugi mitte nii, et viid tavalise kilekotiga toast välja, kallad kilekoti ühte konteinerisse tühjaks ja siis hakkad otsima teist prügikasti, kuhu see kilekott panna. Selle jaoks ongi need biolagunevad kilekotid (ainult et need pidid suht kallid olema, nii et...)
Aia- ja pargijäätmeid (sealhulgas puulehed, oksad jne) tuleb aga uuest aastast eraldi koguda, st prügimäele neid enam viia ei tohi. Need tuleb kusagil komposteerida - kus just, on linna- või vallavalitsuse otsustada (ja kokku leppida, kui vaja). See, et niisugust kraami on senimaani kilekottidega prügimäele veetud, on muidugi eriti jabur.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Scratchy » 12. aprill 2008, 19:53

Togin seda unustatud teemat väheke.

Hiljuti saabusid ka meie maja (kortermaja) juurde lõpuks erinevad konteinerid, sealhulgas ka biolagunevate jäätmete konteiner.
Kuna sinna tavalise kilekotiga jäätmeid pista ei tohi, tuli osta biolagunevat kotid.
Need kotid pole sugugi kallid, isegi odavamad kui poe kilekotid (poe omad küll mahult vist veidi suuremad).
Ema ostis mul rulli biolagunevaid kilekotte, 40tk rullis.
Hind jäi aga paari krooniga alla neljakümne, see teeb siis koti hinnaks vähem kui krooni.
Kotid ise on 20 liitrised.
Rullil on märgitud, et need kotid lagunevad 4-8 aastaga.


Ehk kedagi huvitab. :ups:
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Kissu » 13. aprill 2008, 03:09

20 liitrit on tore ja puha aga meil reeglina on 100-150 liitrine prügikott prügi täis kui loomade puhastamise ette võtame. Tahaks näha selles suuruses biolagunevaid prügikotte, mis ei maksaks hingehinda, võibolla siis kasutaks ka. Hetkel läheb küll kogu meie prügi ühte tavalisse konteinerisse ja kahtlustan, et meie maja rahvas õnneks liiga laisk, et hakkata sorteerimisega tegelema. Siiani pole küll asi selles suunas liikunud jumal tänatud. :ups:

Isiklikult küll seda pürgi sorteerimist sellises vormis ei poolda nagu meile praegu ta peale suruti järsku. Ma saan aru, et mingil määral on prügi sorteerimine loomulik ja elementaarne (pudelid taarakokkuostu ja ajalehed põletatakse ahjus ära jne.). Samas see mida meilt nüüd järsku oodatakse on lihtsalt absurdne.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas nirgike » 13. aprill 2008, 14:20

Ee.. aga mis seal absurdset on? :)
Keegi ei käse ju mingeid biolagunevaid kotte osta, biojäätmeid Tartu linnas ei pea üldse eraldi koguma. kui ei taha (s.t. kohustust otseselt pole). Mina näiteks ei viska pabereid ka paberkoti sees ära, vaid viskan paberid ära ja koti toon tagasi, sest kotid on ju kallid ja mis hea pärast pean täitsa uue ja korraliku paberkoti ära viskama. Viimati tõin isegi pakendite kogumise kilekoti tagasi - kokuhoid :P Samuti ei näeks ma probleemi biojäätmete konteineri olemasolu korral puistata sodi tavalisest prügikotist sinna ja prügikott ise tavalisse prükkarisse. Kui mul alguses paberkotti ei olnud, siis sorteerisin pabereid ka nii, et paberid paberikasti ja kilekott tavalisse prügikasti.

Minu meelest just hästi hea, kui ühistus on mingid sorteerimisefännid ja toovad kõik konteinerid ukse ette kohale. Ma näiteks ei kujutaks ette, kui peaksin pakendeid täis prügikotiga mööda linna käima, see oleks tõesti absurdne :S Kes ei taha sorteerida, siis ega keegi tema prügikoti sisse vaatama ka ei hakka, et kas ikka sorteerib :P

Ma muidugi ei tea, kui palju sorteerimisest kasu on, aga loodetavasti midagi on ja kui ma saan midagi natukenegi looduse heaks paremini teha, siis ma teen.

Eramajas on muidugi palju lihtsam, meil Võru kodus juba enne sorteerimise nõuet läksid prügikasti vaid pakendid ja muud mittelagunevad/mittepõlevad asjad.

P.S. Kes Teeme Ära koristuspäevale tulevad? ;)
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas samton » 13. aprill 2008, 15:18

Minu kodukohas tehakse koristuspäev nats varem - mis mulle väga meeldib, sest nii saan ise ka reaalselt käed külge lüüa.Sest õigel päeval olen tööülesannete tõttu sellesama koristuspäevaga hoopis teistmoodi seotud ja otseselt koristamisega tegeleda paraku ei saa. Tööga seoses olen sellesama Teeme Ära 2008 õnnestumisele juba paar kuud kaasa aidanud.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Scratchy » 14. aprill 2008, 15:22

nirgike kirjutas:Kes ei taha sorteerida, siis ega keegi tema prügikoti sisse vaatama ka ei hakka, et kas ikka sorteerib :P
Minuteada pidi prügi mittesorteerimise eest ka trahvi saama, st. nüüd ikka kohustuslik see. Kuigi ei kujuta ette, kuidas seda kontrollitakse. :D Prügipatrullid?

Mulle tundub see kõik süsteem veidi keerulisena, sest tõesti nõutakse kohe nii palju. Kuidagi väga järsku tuli see kohustus peale ja inimeste seas tekitas see suurt segadust. Mu vanaemagi oli paanikas, et mis kuhu käib, mis prügikastid ta nüüd muretsema peab jne.. Kui vanaema-vanaisa juures maal aastaalguses olime, siis üritasin talle netist infot otsida, et kuidas see süsteem täpsemalt siis töötab. Kui kõike täpselt järgida, siis muutub prügi sorteerimine väga keeruliseks. Alguses jooksis vanaema vist iga äraviskamisele mineva asja kohta eraldi küsima, et oota, kuhu see siis veel käib. :D
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Lind1100 » 14. aprill 2008, 15:33

Meil õnneks mõnevõrra sorteerimine käis, nii edt väga suur šokk polnud.
Lagunevad asjad nagu apelsiinikoored ja kohvipuru läksid hunnikusse, plast ja klaastaara viisime ümbertöötlusesse ja paber puukütteahju. Patareid jms kja loomulikult kogumispunkti.

Väga palju ei jäänudki järgi- kileasjad, kummitükid, metallasjad ja mitut materjali sisaldavad asjad.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas alina467 » 16. aprill 2008, 10:23

Oma majas on lihtne, meil maal käib ka sorteerimine täie hooga. Aga siin Tartus.... Sorry mul on köök mingi 7-8 ruutmeetrit, kus peal on laud, pliit, külmkapp ja köögikapid. Kui ma nüüd sinna kõik vajalikud prügiämbrid eraldi panen, siis ei mahu enam ise liikumagi. Selle peale muidugi keegi ei mõtle ja kedagi ei huvita...

Pealegi selle pesemise ja loputamisega kulutan poole rohkem vett, kui ma tavaliselt kulutan. Põhjaveest siis keegi ei mõtle? Reovee hulk suureneb kohutavalt selle süsteemiga...
Ma saan aru paberi ja pudelite eraldi kogumisest ja ka sellest, et pakendid on loodusele suureks jamaks ja et see mõttetu prügimägede tekitamine tuleks lõpetada, aga see süsteem ei ole praegu küll kuigi hea... Aga see on minu arvamus.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Kissu » 16. aprill 2008, 12:38

Kui ma väitsin, et see süsteem on absurdne, siis mõtlesin ma konkreetselt neid samu asju, mida alina467 siin praegu välja ütles. Ma ei kavatse oma kööki laduda hunnikut eri totsikuid, kuhu ma seda prügi sorteerin, sest mu köögimööbel ei ole sellise arvestusega tellitud ja keegi pole mulle pakkunud raha, et seda ümber ehitada. Tagatipuks on see ju lausa ebahügieeniline, kui sul köögiletil mingised kotikesed ja kastikesed igatlaadi sodiga vedelevad?

Sellest pakendite pesemist aga ei taha ma üldse rääkida...

Ilmselge on see, et prügi firmad tahavad oma töö teiste õlule panna, samas raha hulk, mille nad sisse kasseerivad jääb samaks või isegi suureneb. Tegelikult peaks nende töö hulk ju kahanema tohutult ja seega peaks prügivedu maksma vähem aga ei, pigem nõuame seitsme konteineri eest üüri ja iga tühjenduse kohta oma tasu.

Lisaks veel üheks probleemiks ongi just see, mille pärast ka see arutelu alguse sai - vähene ettevalmistus ja info levik. Inimesed ei tea siiani, kuhu üht või teist asja/pakendit jne. panna ning pole ka ime. Tegelikult põhimõtteliselt öeldi meile, et sellest ja sellest kuupäevast peale hakkame sorteerima ja kõik. Keegi ei pakkunud isegi mitte info voldikuid (mida ei ole tegelikult nii kallis printida ja mille võiks ju ideeliselt arvestada maha prügi sorteerimisele kuluvast palgast) ega muud viisi teada saada, milline prügi kuhu läheb. Tean, et mõned üksikud linnavalitused on printinud vähemalt mingisugused prügi sorteerimise õpetused, kuid enamik siiski ei ole. Põhiline on vaid teadmine, et kui valesse kohta paned, siis ootab sind hiiglaslik müstiline trahv ja üldse oled kriminaalkurjategija (nali!). Tõesti on olnud mõned üksikud artiklid, kus naljaga pooleks on räägitud, kuhu konteinerisse see ja teine asi panna tuleks, samas ei ole need kuigi tõsiselt võetavad olnud, kuna reeglina keskenduvad need probleemidele, nagu kuhu kasutatud kondoomid panna.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Mercar » 16. aprill 2008, 12:55

Meil (120 korteriga majas) pole midagi muutunud.
Klaasi (see mis taaraautomaati ei sobi) saab panna klaasikonteinerisse. Paberi ja papi jaoks teine konteiner. Siis on tavakonteiner. Nii nagu juba aastaid on olnud.
Pakendi oma ei ole. Samuti pole biologunevate oma.
Nagu aru saan siis Tartus veel sorteerimine kohustuslik ei ole? Või nad tõesti eeldavad et ma neid konteinereid linna mööda taga otsin?

alina467 majal siis kõik konteinerid olemas? Nendes ehitatud "kuurides" vist? Veider et ülejärgmisel majal on, meie majal aga mitte :P
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Scratchy » 16. aprill 2008, 13:48

Minu arust see pakendite pesemine ei olegi kohustuslik. Ei tea, kuidas sellega täpselt on, kuid võis panna vist ka pesemata pakendeid olme hulka ja siis pestakse need ise ära (prügisorteerimises siis vist). See ongi selle tõttu, et kui inimesed ise hakkaks pesema, siis kuluks suurel hulgal vett, mis pole loodussäästlik. Kui aga väga määrdunud, siis pidi vist üle loputama. Ma täpselt ei tea, midagi olen veidi kuulnud.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas alina467 » 16. aprill 2008, 15:04

Ausalt öelda ma ei teagi, mis konteinerid seal kuurikeses on :razz:
1. me ei jama nii hoolsalt selle prügiga
2. meil on prügi välja viimine mehe kohustus :razz: vot nii mugav olen :ups:
Meil peaks see kuurike veel parooliga kinni käima ja ma pole sugugi kindel, et mu elukaaslane selle pähe on õppinud...

:ot: minu meelest võiks lõpetada see paberkandjal reklaami laiali saatmine- siis oleks kohe paberiraiskamist tunduvalt vähem ja jama sellega seoses kah. Meil suurem osa paberiprügi just need reklaamid ongi...
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Scratchy » 17. aprill 2008, 14:01

Ehk aitab nende reklaamide ja lendlehtede vastu, kui postkastile panna silt, et ei soovi reklaamlehti vms. Kui valimised olid, siis tuli ühe erakonna poolt postiga kaasa ka kleeps, mille sai postkastile kleepida, silt ütles, et valimisreklaamidega mitte tülitada vms. Ei mäleta aga, kas see aitas ka või ei. :)
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Pippi » 17. aprill 2008, 15:04

OT: Scratchy, meil vähemalt üldse ei aidanud. Kleeps peal postkastil aga ikka igasugu rämpsu tuli ja tuleb. :wacko:
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas alina467 » 17. aprill 2008, 17:56

Ega ei aita jah, peale valimisreklaami on veel hunnikus igasugust muud pahna. Ja isegi kui aitaks, ega siis neid reklaame vähem ei trükita, üleliigsed visatakse lihtsalt välja.... ja isiklikult mina pole näinud vist suht ühtegi reklaami mis oleks tehtud ümbertöödeldud paberil. Ikka on ilusad säravad valged lehed.

Aga see on juba antud teemast väga kaugel olev jutt...
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas nirgike » 18. aprill 2008, 14:04

Pakendite eraldi sorteerimine on igal pool kohustuslik, ka Tartus. (Biojäätmete eraldi sorteerimine on kohustuslik ainult Tallinnas). Ainult et pakendikonteinerite tellimine pole kohustuslik, ühistud pidid ainult paberi- ja klaasikonteinerid juurde tellima kohustuslikus korras. Samas aga on igas linnajaos avalikud pakendikonteinerid. Mina enne elasin korteris, kus oli avalik pakendikonteiner sisuliselt maja kõrval ja nüüd kolisin paar maja edasi - jälle pakendikonteiner maja kõrval :D Kahjuks vist igas linnaosas nii roosiline pilt pole.

Sorteerimisega on nii, et mina viskan määrdunud pakendid tavalisse prükkarisse ja puhtamad pakendid ainult panen pakendikotti. Ja ma täitsa imestasin, isegi selline poolik sorteerimine vähendab tavalise prügi hulka poole võrra!
Mul kah köögimööbel sellest ajast, kui veel ei sorteeritud, aga üks pürgikast, üks kilekott pakendite jaoks ning üks paberkott paberiprahi jaoks mahub ikka ära. Pealegi minu meelest ebahügieenilisuse hulk jääb samaks, sest prügi hulk on ju ikka sama. Soovi korral võid siis osta väiksema prügikasti, sest olmeprügi tekib tõesti vähe.

Ja prügifirmade kodulehtedel on sorteerimisjuhendid olemas - saab igaüks välja printida ja seinale riputada, kui vaja. :P Kusjuures meil Võru kodus ema printis ja riputaski, nii mugav oli vaadata ja peagi jäi juba pähe, kuhu miski käib.

Näiteks saab igasuguseid prügijuhendeid siit:
http://www.ragnsells.ee/index.php?page=215&

Ja Tartus asuvate avalike sorteerimiskonteinerite asukohad saab siit:
http://www.tartu.ee/?lang_id=1&menu_id=6&page_id=3235

Edu sorteerimisel, kes siiani info puudusel seda teha ei julgenud! ;)
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Kissu » 18. aprill 2008, 16:25

Klaasi konteinerit meil küll ei ole, paberi oma vist on aga sealt imetillukesest august mahub vaevalt ajaleht sisse, seega kasutatakse seda väga-väga vähe.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Kuldhai » 18. aprill 2008, 16:44

Meil on eraldi paberi ja klaasi-plasti konteinerid.Pluss muidugi olmeprügi oma.Augud on pisikesed,aga mul kott alati punnis ja läbi ei mahu.Tõstan siis kaane üles,kuigi see on väga raske! :roll: Pesemata pakendid panen olmeprügi hulka.Ega neid ju päris puhtaks pesta pole vaja,piisab loputamisest,aga mõnikord lähen kergema vastupanu teed ja ei viitsi näiteks hapukoore pakki seestpoolt loputada.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Kissu » 30. aprill 2008, 14:26

(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Scratchy » 30. aprill 2008, 17:45

:D Peab siis kustutatavaid faile kriitilisema pilguga vaatama hakkama.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas kertu0208 » 30. aprill 2008, 19:39

Onul see prügisorteerimise asi arvutis juba mitu kuud :-) .
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuhu panna kasutatud saepuru?

PostitusPostitas Lind1100 » 30. aprill 2008, 19:54

Kuidas see asi avutis küll töötab?
:-D
Ohtlikud jäätmed: Viirused, "puugid" jne,
Paber/papp: Tekstid, pildid jne
Pakendid: Ikoonid, tühjad kaustad jne
Biolagunev: Ise jooksmise lõpetavad programmid. (Mis peale töö lõpetamist ise sulguvad)
Olmejäätmed: Muud Programmid, videod jne.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Loomavarustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist