Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

Igasugune varustuse teemaline jutt - mis, miks ja kuidas?

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas Pinto » 27. jaanuar 2012, 21:15

Liivahiiri ongi ainuõige pidada akvaariumis. Kühvliga aluspanu välja, tolmuimejaga peenem sodi ja siis niiske lapiga üle. Vannituppa saab neid veetud kord aastas.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas spuuki » 22. märts 2012, 10:44

Roti puuri puhastame 1x nädalas.

Kui kilpkonna akvaariumi puhastamiseks läeheb, siis isa võtab mingi topsiga sealt vee välja ( et ei peaks akvaariumit liigutama, sest see on päris suur ja raske ), ning peseb selle lapiga puhtaks. Algul paneb ta kivid akvaariumisse ja siis kallab vee ka sisse. :)

Roti puuriga läeheb umbes pool tundi või tund. Akvaariumiga vähemalt 1 tund.
♥tuhkrud♥
Kasutaja avatar
spuuki
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 551
Teemad: 7
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuride küürimine ja hooldamine

PostitusPostitas Bossepood » 22. märts 2012, 11:05

Endised kasutajad kirjutas:Kas keegi saaks ütelda millega puhastada( pesuvahendid, swammid :) )
Ma ise pesen kas Fairi ja tavalise nõudepesuswammiga või lihtsalt (kui on) vedeseebiga. (muidugi ka swammiga) :P
Ette tänades! :)


Meile Bossesse tuli müügile spetsiaalselt lemmiklooma tarvete puhastamiseks mõeldud vahend spreypudelis. Sellega võib puhastada nii puure, toidunõusid, kui ka mänguasju ja pesasid (koerad/kassid). Vahend on täiesti looduslik ja ohutu nii loomadele kui ka lastele. Isegi kui loom pärast limpsib seda kohta ei juhtu temaga midagi või isegi kui väike laps selle kätte saab ja see suhu satub, ei juhtu samuti midagi. :) Vaadake siia: http://bosse.ee/puhastusvahendid/simple ... 940ml.html
Bosse e-pood
www.bosse.ee
Kõik vajalik Sinu lemmikule ja enamgi veel
Bossepood
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas krokudill » 22. märts 2012, 13:50

Tuhkrute puuri puhastan ma enamasti ikka iga päev. Kuigi nende pissikast on ülisuur 50x100 cm ehk siis terve alumine korrus (hädad tehakse äärtesse ja keskel on tegelikult mänguplats - hea saepuru sees möllata) Sealt korjan junnikesed ära ja söögikausi kõrvalt pühin niiske lapiga(vahel kasutan ka äädikalahust või desinfitseerivat vahendit) üle sest nad veidikene läbustavad süües :lol: Tekid ja kiigud pesen kord kahe nädala jooksul kuid ülepäeviti klopin neid rõdul sest pissikorrusel olev saepuru tuuakse kõhukarvadega ka nn. elukorrustele :D Tegelikult praeguse söögiga koristan ülepäeviti, sest sellega lihtsalt ei tule junne ega pissi :-)

Merisigade puuri puhastasin ma üle 2 päeva kui emps peale käis. Tegelikult umbes korra pooleteise nädala jooksul või enne külaliste tulekut :ups: Suvel veelgi harvem sest nad olid alati päev otsa õues. Meil oli jällegi isetehtud puur. Põhi oli puidust, selle peale käisid ajalehed ja siis umbes 5 cm saepuru. Puhastamisel rullisin ajalehed kokku ja mahapudenenud saepuru eemaldasin tolmuimejaga. Kui põhi oli veidi niiske viisin selle rõdule tuulduma. Vee ja seebiga pesemine polnud vajalik.
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas Che » 28. märts 2012, 14:03

Mina panen merisea puuridele kõige alla ajalehe ja peale saepuru. Mul nii head sead, et õnneks ajalehte alt ära ei hekseldata. Nii et saepuru on üpris lihtne koos ajalehega prügikotti tõsta. Puuri pesen sooja vee ja käsnaga üldjuhul, vajadusel kasutan ka äädikalahust.

Koopaorava puuriga on hea lihtne...kasutab kenasti pissinurka, nii et sealt korjan üle päeva junnid ja lahtised belletid ära ja kui vaja, panen uued, korra nädalas umbes vahetan kogu kasti sisu ära. Aegajalt pühin puuri põrandal oleva heinasodi kokku kühvli ja harjaga ja siis pesen üle ka need kohad, kuhu tal kogemata pissi on juhtunud, üldjuhul üks või kaks kohta. Hea, et tervet puuri puhastama ei pea, sest nii suure puuriga (rabbit 120) on tegelikult üpris raske manööverdada mööda elamist...

Rottide puuri on vast kõige nõmedam puhastada, kuna kõik asjad tuleb üle pesta, korrused ära kiskuda ja pesta, hiljem tagasi panna. Iga kord lõikan neile uue riidetüki kiiguks, sest ma ei viitsi neid lappe pesta, lihtsam on uus lõigata lihtsalt. Alla korrusele panen saepuru graanuleid ja samuti teisele korrusele, kolmanda korruse jätan vabaks üldjuhul, sest sinna ei pissita ja neljandal korrusel on magamiskiik.

Tigude kasti on sellepärast nõme puhastada, et turvas tuleb enne läbi keeta, see on paras mängimine, aga muidu pole hullu.

Aga muidu ma puuride puhastamise üle ei nurise ja vastikust see ei tekita. Juba 7 aastasest peale ise puure puhastanud loomadel, nii et töö on käpas :-D.
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid

PostitusPostitas AlbinoFurets » 29. aprill 2012, 20:17

Küsiksin ära, et kas kellegil on selle Cunipic'i vahendiga kogemusi?- http://bosse.ee/vaikeloomad/shampoonid/cunipic-rodent-odor-expell-125ml.html
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Loomavarustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline