Poest ostetud värske ning kahjulikud ained selles

Igasugune varustuse teemaline jutt - mis, miks ja kuidas?

Poest ostetud värske ning kahjulikud ained selles

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 17. november 2009, 21:26

Edit (Kissu): Tõstsin selle vestluse eraldi teemast "Stepikilpkonna menüü". Eemaldasin vaid kilpkonnadega seotud vestluse osad (kui midagi liigset puudu on andge teada).

Jääsalatit ja lehtsalatit ma kindlasti ei osta...seda ei sööks ise ka, saame mõlemad kilbuga veel väetise üledoosi.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonna menüü

PostitusPostitas Kissu » 17. november 2009, 21:43

Mainin igaks juhuks ära, et lillkapsast (tõenäoliselt ka brokolit) mürgitatakse aedviljadest kõige enam, kuna muidu ussitab see koheselt ära. Tänapäeval on nendega asi lausa nii hulluks läinud, et üldiselt ei soovitata neid enam ka näiteks laste püreedes kasutada. Arvan, et jääsalat ja lehtsalat sisaldavad selle kõrval imevähe mürke tegelikult. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonna menüü

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 17. november 2009, 22:18

Mulle räägiti, et neid uhkeid rohelisi juurutatakse väetiselahuses. Kas kilbuga juhtub midagi halba, kui jätan brokoli, lillkapsa ja need salatid välja talvel/varakevadel?
Kas ta porgandist ja idudest, kurgist saab söönuks? Kas kartulit ka sööb? Või näiteks kaalikat, peeti? Mul on üks kõrvitsaline....vanaema juurest võetud. Tohin seda anda?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonna menüü

PostitusPostitas Sirtsu56 » 17. november 2009, 22:36

Üldjuhul olen tähelepannud et lehtsalatile pannakse ka mingit väetise lahust vms et ta ilusana seisaks poes. Kurk on ju puhas vesi, sellest ainuüksi ta kõhtu täis ei saa.. Proovida võib hiina kapsast, peale riivi porgandit ja tükelda muid värvilisi juurvilju, mida rohkem värve seda rohkem talle pakub toit huvi :)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonna menüü

PostitusPostitas samton » 17. november 2009, 22:39

Ükskõik, milliseid juurikaid või puu- või köögivilju (kurki-tomatit sealhulgas) Sa tavalisest poest ostad, pead arvestama, et need sisaldavad nii väetisi kui muud keemiat (taimekaitsemürke, säilitusaineid). Spetsiaalsest ökopoest ostetud kraamiga on muidugi teine lugu. Või siis oma kasvatatuga - juhul kui ise oma aias keemiat ei kasuta ja lähikonnas ka mingeid suuri põlde pole, mida keemiaga töödeldakse.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonna menüü

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 17. november 2009, 23:32

Mõned sisaldavad rohkem ja teised vähem keemiat. Kui on ikka teada, et teatud toidus palju kahjulikke aineid, siis võib ju mitte osta.
Nii ei saa võtta.... et näe, söön kollaseid, tartasiiniga värvitud komme...nagunii on ju kõik kahjulik.
Loomulikult ei saa kõigest loobuda, kuid peab valima parema, ning vähem kahjuliku välja.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonna menüü

PostitusPostitas Liismari » 18. november 2009, 14:07

Kõik puuviljad ja juurviljad sisaldavad tegelikult väetisi, keemilisi aineid jms. Seepärast peabki pesema koju tulles neid. Minu ema peseb isegi seebiga puu -ja juurvilju - ohutum.
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonna menüü

PostitusPostitas samton » 18. november 2009, 14:48

See on küll uudis, et pesemisega väetistest jms lahti saab. :D
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonna menüü

PostitusPostitas Liismari » 18. november 2009, 15:20

Ei saa või? :-D Ma ei teadnudki.
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonna menüü

PostitusPostitas Kissu » 18. november 2009, 15:46

Pesemisega saab välisest mustusest lahti aga need mürgid on enamasti imbunud vähemalt koore sisse aga üldiselt ka vilja enda sisse. Seega ei ole see kahjuks nii lihtne. :(
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonna menüü

PostitusPostitas Liismari » 18. november 2009, 16:47

Aga seebiga pestes ja koort ära koorides (nagu me teeme) saab palju rohkem nendest halbadest ainetest lahti, kui lihtsalt veega loputades.
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonna menüü

PostitusPostitas Sirtsu56 » 18. november 2009, 16:52

Kuidas näeb välja seebiga toidu pesemine :O ? Kas see kahjulik pole ? :$
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonna menüü

PostitusPostitas samton » 18. november 2009, 18:09

Eks see ole iga inimese enda valik, millega ta oma toitu peseb. :wink:
Tõsiasi on, et kasvamise ajal vilja ladestunud väetisejäägid ja kahjuritõrjevahendite jäägid - kui kasvatati suurte teede lähistel, siis ka raskemetellide jäägid - ühegi pesemise ega koorimisega ei kao (koos koorega eemaldatakse neist muidugi mingi osa küll, sest koorde ja vahetult selle alla ladestub neid palju).
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonna menüü

PostitusPostitas Kissu » 18. november 2009, 18:14

Viimasel ajal olen aedvilja lettide juures märganud mingisuguseid pudelikesi pesuvahenditega, mis väidetavalt peaksid aitama pesta viljadelt kahjulikke aineid välja/ära. Ise ei ole neisse oluliselt süvenenud aga millegi pärast kahtlustan, et see pigem järjekordne kaval plaan raha teenida. On kellelgi nende spetsiaalsete pesuvahenditega ka kogemusi? Tahaks kuulda arvamusi. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonna menüü

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 18. november 2009, 19:35

Liismari kirjutas:Aga seebiga pestes ja koort ära koorides (nagu me teeme) saab palju rohkem nendest halbadest ainetest lahti, kui lihtsalt veega loputades.


Seebiga pole mõtet pesta, sa ju nagunii koorid ära. Olete lugenud raamatut "Rehepapp"- 1 november, Andrus Kivirähk on autor? Väga õpetlik lugu, seebiga ümberkäimisel. :worsh:

Puuvilju pestakse sooja vee ja väikese harjakesega.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poest ostetud värske ning kahjulikud ained selles

PostitusPostitas Pinto » 18. november 2009, 20:07

Sa Kissu räägid tõenäoliselt Veggie Wash'ist (koduleht). Üks tuttav kasutab seda (kuna tema sugulane toob seda maale vms) aga rohkem ei tea miskit.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poest ostetud värske ning kahjulikud ained selles

PostitusPostitas Kissu » 18. november 2009, 20:14

Sellest ma räägin vist jah. Lähemalt pole neid pudeleid uurinud aga sellised värvilised tundusid nad kaugemalt küll. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Poest ostetud värske ning kahjulikud ained selles

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 18. november 2009, 20:24

Mida kõike siin ilmas välja ei mõelda.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Stepikilpkonna menüü

PostitusPostitas nirgike » 22. november 2009, 21:21

Kissu kirjutas:Mainin igaks juhuks ära, et lillkapsast (tõenäoliselt ka brokolit) mürgitatakse aedviljadest kõige enam, kuna muidu ussitab see koheselt ära. Tänapäeval on nendega asi lausa nii hulluks läinud, et üldiselt ei soovitata neid enam ka näiteks laste püreedes kasutada.


:shock: Selle jutu valguses, minu notsud tänasest alates enam tavapoe lillkapsast ja brokolit ei saa. Ega nad seda tahtnud ka väga, aga nüüd tean, ei hakka toppimagi.

Ükskord üks tuttav rääkis, et miks ta ainult ökopoest puuvilju ostab. Et see ei ole eputamise pärast, vaid ta lihtsalt on liiga detailselt kursis nende asjade masstootmisega. Eks ta siis valgustas mind ka... Viinamarjad pidid kõige mürgisemad olema. Peale seda ma söön viinamarju väga vähe, ka banaani vähem kui varem. Ükskord poes nägin ka ühte võõrast noormeest, kes tõstis viinamarjakobara üles ja ütles "vuhh, puhas mürk" :P
Meie kodumaised Kadarbiku porgandid pidid olema ka küllaltki mürgised, selle firma beebiporgandid nt keelas loomaarst mu merisigadele üldse ära.

Olen ka mõelnud, et peaks kodus rohkem juurikaid kasvatama või siis ökopoest ostma. Ökopoes on aga ca 10kordne hinnavahe... Samas need tavapoe viljad ja juurikad tekitavad vastumeelsust küll, ise ma ju üles kasvanud vanaema talus kasvatatud juurikate, liha, muna ja piima peal, nüüdne linnainimene aga saab sellist iseenesestmõistetavat kraami ainult kalli hinna eest kuskilt trendipoest :nono:
Aga ma lohutan end sellega, et teiste lemmikloomad söövad ka sama kraami...
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poest ostetud värske ning kahjulikud ained selles

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 10. detsember 2009, 12:00

Leidsin maalehest sellise artikli. Lausa õudust tekitav :S http://www.maaleht.ee/news/uudised/eest ... d=23966609
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poest ostetud värske ning kahjulikud ained selles

PostitusPostitas AlisaIsabella » 23. jaanuar 2011, 15:36

Ja siis me ostame poest puu-ja juurvilju ja räägime et toitume tervislikult. Kahjuks ei ole suurele perele ja loomadele öko poest toidu ostmine üldsegi mitte odav. Mina ise tohutult vihkan seda kuidas need toidud ära mürgitatakse. Ükskord saime kuskilt õuna. See oli täiesti roheline ja mitte ühtegi plekki polnud peal. See oli täpselt nagu plastikust ja võib kahtlustada et oligi sest ka kaks-kolm nädalat pärast selle õuna saamist oli see täpselt samasugune nagu enne. Keegi ei julgenud seda süüa, niiet me lihtsalt viskasime selle ära.
Ma ei saa aru milleks peab ära mürgitama kõik puu ja juurviljad, toppima säilitus, maitse, lõhna ja värvained kõikidesse toitudesse ja üks asi millele ma ka vastu olen on pakendus. Ma tean et jutt on teemast väga kõrvale aga ma ei saa aru et milleks ? Samas, kui vältida kõiki säilitus ja muid ained ning loodust reostavat pakendeid siis me ei saagi midagi süüa....
Ma annan jänkule alati lisaks kuivtoidule ja heinale lisaks (jää v. hiina) kapsast ja porgandit. Kui veab, on mõlemad turult ostetud, tundub ikka parem kui poest. Aga nüüd on tunne et ei tahagi jänkule enam midagi sisse sööta.
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poest ostetud värske ning kahjulikud ained selles

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 24. jaanuar 2011, 08:17

Alisa, vastus on ju lihtne. Mida kauem säilib, seda paremini saab müüa. Keegi ei küsi, kui kaua õun poes oma ohvrit oodanud on, kas 2 või 3 kuud. Peaasi, et välimus oleks nagu valatud.
Kui panna kõrvuti poolenisti mädanenud ning krimpsus eesti õunad ja veatud poola õunad siis on selge, et ostetakse ikka ilusaid.
Viimati muutis nuki8 01. veebruar 2011, 20:47, kokku muudetud 1 kord.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poest ostetud värske ning kahjulikud ained selles

PostitusPostitas Amadiin888 » 01. veebruar 2011, 18:55

Minu linnud söövad salatit aga mitee kapsast :-)! Miks?
Amadiinid: Viiru,Siuts ja Jako. Mida ma ilma oma amadiinide ja koerata teeks?
Kasutaja avatar
Amadiin888
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 15
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pirita
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poest ostetud värske ning kahjulikud ained selles

PostitusPostitas Elllii » 31. märts 2011, 21:50

Ma vahest ikka annan oma meriseale lillkapsast, aga ma pesen selle alati väga hoolikalt sooja veega ära. Mingeid probleeme pole veel olnud seoses nende mürkidega.
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poest ostetud värske ning kahjulikud ained selles

PostitusPostitas Kissu » 01. aprill 2011, 08:54

Esiteks soe vesi võib küll pealt mustuse maha pesta, kuid taime imbunud mürgid jäävad kindlasti alles.

Teiseks ei toimu mürgitus tavaliselt nõnda, et pärast asja söömist loom, kas silmnähtavalt haigestub või sureb koheselt. Seda juhtub vaid tõesti tõsise mürgituse puhul. Enamiku mürkidega saab looma keha ise hakkama, ehk siis maks sorteerib need välja. Kahjuks on tänapäevane keskkond igal juhul mingil määral mürke täis ja looma keha peab nendega pidevalt võitlema. Kõik poest ostetud aedviljad-puuviljad sisaldavad mürke ja säästmaks looma keha on kasulik teadlikult valida väiksema mürkide sisaldusega värsket vähemalt võimaluse piires. Muidu võib mingi hetk vanemas eas tekkida loomakesel hulgaliselt terviseprobleeme.

Levinumad ülekoormatud ja nõrgenenud maksa mõjud kehale:

  • infektsioon,
  • toidu talumatus ja allergiad,
  • tähelepanuväärne toitainete imendumise vähenemine,
  • häiritud seedefunktsioon,
  • sensoorne ülekoormus,
  • nahalööbed (k.a. ekseem).

Maksa viletsa töö puhul jäävad paljud mürgid rasvkoesse isegi aastateks. Nii aju, kui ka hormonaalset tasakaalu mõjutavad organid, on enamjaolt rasvkoest koosnevad ja seega meelispaik mürkide ladestumiseks. Tulemuseks võib olla aju funktsioneerimise probleemid, hormonaalsed tasakaalutused ja neerupealiste ületöötamine. Samuti võib tõsisema mürgituse puhul olla maks võimetu mürke välja sorteerima ja mittesurmavast mürgitusest saab surmav mürgitus.

Allikas - [Link]
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Poest ostetud värske ning kahjulikud ained selles

PostitusPostitas Mari8 » 20. juuni 2013, 20:55

AlisaIsabella kirjutas:Ja siis me ostame poest puu-ja juurvilju ja räägime et toitume tervislikult. Kahjuks ei ole suurele perele ja loomadele öko poest toidu ostmine üldsegi mitte odav. Mina ise tohutult vihkan seda kuidas need toidud ära mürgitatakse. Ükskord saime kuskilt õuna. See oli täiesti roheline ja mitte ühtegi plekki polnud peal. See oli täpselt nagu plastikust ja võib kahtlustada et oligi sest ka kaks-kolm nädalat pärast selle õuna saamist oli see täpselt samasugune nagu enne. Keegi ei julgenud seda süüa, niiet me lihtsalt viskasime selle ära.
Ma ei saa aru milleks peab ära mürgitama kõik puu ja juurviljad, toppima säilitus, maitse, lõhna ja värvained kõikidesse toitudesse ja üks asi millele ma ka vastu olen on pakendus. Ma tean et jutt on teemast väga kõrvale aga ma ei saa aru et milleks ? Samas, kui vältida kõiki säilitus ja muid ained ning loodust reostavat pakendeid siis me ei saagi midagi süüa....
Ma annan jänkule alati lisaks kuivtoidule ja heinale lisaks (jää v. hiina) kapsast ja porgandit. Kui veab, on mõlemad turult ostetud, tundub ikka parem kui poest. Aga nüüd on tunne et ei tahagi jänkule enam midagi sisse sööta.



Jah, puuviljad- juurviljad tavapoodides on mürgitatud, aga ei maksa unustada seda, et puuviljad on tegelikult puhtaim toit meie poodides. Kõik need pestitsiidid ja muud mürgid, mis on puuviljades, on mitmekordselt kuhjunud näiteks teravilja, eriti lihasse, piima, eriti võisse jne. Jääb siin silma see, et ainult puuvilju-juurvilju mürgitatakse, aga tegelikult see pole nii. Pealegi kui sa ka sööd seda keemiaga töödeldud puuvilja, siis sa saad selle seest siiski elujõudu, toitaineid, päikeseenergiat, mis on sellest keemiast mitu korda tugevam. Kui hakata juba ökopoe poole vaatama, siis just see enamus inimeste igapäevane tavatoit(liha,teravili, jne) tuleks esimesena sealt muretseda, sest selle mürgid on tervisele palju ohtlikumad.
Soovitan lugeda: http://www.paikesetoit.ee/puuvili-on-koige-puhtam-toit-poes/
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Loomavarustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist

cron