Toidulisand uriini lõhna neutraliseerimiseks

Igasugune varustuse teemaline jutt - mis, miks ja kuidas?

Toidulisand uriini lõhna neutraliseerimiseks

PostitusPostitas Manchoa (Teema autor) » 13. aprill 2011, 09:20

Mind paneb siiralt imestama, et Eestis sellist toodet müügil ei ole, mujal Euroopas väga levinud ja tunnustatud.
Tegemist on siis erinevate tootajte poolt valmistatava toidulisandiga, mida lisatakse kas toidule või veelgi parem joogiveele.
Vahend sisaldab loodslikke ensüüme, mis neutraliseerivad ebameeldiva uriinilõhna. Antud lisandit on olemas nii pisilemmikutele, kui ka suurematele koduloomadele.

Pisilemmikute oma on sobilik nii hiirte, rottide, küülikute, merisigade kui ka näiteks tuhkruomanikele, viimaste seas on see mujal vägagi populaarne.
On kummastav, et Eestis keegi antud lisandit maale ei too, seda enam, et tuhkrute opereerimine lõhnanäärme eraldamiseks on nüüd seadusega ka Eestis keelatud.

Õnneks on olemas netipoed, kuigi avastasin oma kurvastuseks, et enamus neist ei ole nõus kaupa Eestisse saatma, kuna meie seadused selliste lisandite osas on niivõrd ajuvabad!

Igatahes - Netikulleri kaudu sain endale USA-st tellida antud toidulisandi "Marshall Pets"versiooni "Bi-Odor", maksma läks koos saatekuludega 29.79 EUR. Pudel on 8Oz, ehk siis 227 grammine, kuid sellest jätkub kauast, sest 125 cc (ehk siis 4,2 oz) joogipudeli kohta (see on see tavaline hiirte-hamstrite puuride külge kinnituv joogipudel) tuleb vaid 1-2 pumbatäit lisandit ehk siis vaid mõni gramm.

Välja näeb see toiduliseand selline ja minu arvates peaks see olema näriliste, küülikute ja eriti tuhkrute pidajatelt "must be" toode!

Pilt


Pilt
Kasutaja avatar
Manchoa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toidulisand uriini lõhna neutraliseerimiseks

PostitusPostitas Mercar » 13. aprill 2011, 09:55

Võibolla olen ma imelik aga oma loomale küll sellist asja sisse ei söödaks. Kui puur haiseb, on ilmselge, et on ammu aeg koristada. Jah vahel jääb meil kõigil kiirel ajal puur paar päeva kauem koristamata kui oleks vajalik, aga see on erand mitte reegel.

Antud toode tagab ilmselt selle et puuri idee poolest saaks harvem puhastada, mis aga tähendab et loom siis elab selle mustuse sees. Ei tundu sugugi mõistlik.

Lisaks ei kujuta ma ette kas on tehtud pikaajalisi teadusuurimusi et ikkagi kindel olla mida selliste ensüümide sissesöömine loomale kaasa toob. Ja kas tõesti on toode sarnaselt sobilik nii karnivoorsele tuhkrule kui nt deegule. Nende loomade seedesüsteemid on väga erinevad, kas tõesti on see universaalselt ohutu kõigile pisilemmikutele?

Lisaks tekib küsimus et kui tõesti lõhna enam (praktiliselt ) ei ole siis kas puuduvad ka nt rottidele hingamiskahjustusi tekitavad ammoniaagiaurud väljaheidetes.
...neutralizes unpleasant odors caused by ammonia and amines...
Ehk ammoniaaki ei eemaldata vaid iseloomulik lõhn eemaldatakse.
Kui ohtlik osa jääb ja vaid lõhn neutraliseeritakse siis mina peaks sellist toodet lausa ohtlikuks. Sest tõesti ilmselt puuri puhastutse vahe pikeneb ja loom hingab sisse ikka seda mis talle kahjulik on lausa senisest enam...

On kummastav, et Eestis keegi antud lisandit maale ei too, seda enam, et tuhkrute opereerimine lõhnanäärme eraldamiseks on nüüd seadusega ka Eestis keelatud.

Nüüd keelatud? Saan ma õigesti aru et viitad nagu see oleks midagi kangesti uut?
Loomakaitseseadus võeti vastu 2002 ja see punkt mis keelab veterinaarselt mittevajalikud operatsioonid on sees esimesest redaktsioonist saati. Sõnastus on aastate jooksul küll muutunud aga mõte jääb samaks.

Aga eks ma olengi igasuguste toidulisandite jms suhtes kahtlustav ja tahaks näha pikaajalist uurimust enne kui usuks.
Vaatavsin ka nende kodulehte ja infolehte Toode mis sobib kõigile ja teeb ka kõike (puhastab verd, aktiviseerib immuunsüsteemi, eemaldab lõhnu jne) samas ei ole kusagil kirjas a) mida see täpselt sisaldab ja b) viiteid teadusartiklitele kus oleks näha testide tulemusi.
Üldine viide muuhulgas polüsahhariididele, mis teeb ming nt deegude suhtes kohe ettevaatlikuks...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toidulisand uriini lõhna neutraliseerimiseks

PostitusPostitas Kissu » 13. aprill 2011, 10:01

Mina mainiks Mercari põhjalikule jutule lisaks, et ükskõik kui vähe seda sinna vette läheb, peab loomal olema kõrval ka võimalus puhast vett juua. Seega seda joogivette lisades, peaks olema puuris kahe joogipudeli süsteem. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Toidulisand uriini lõhna neutraliseerimiseks

PostitusPostitas nirgike » 13. aprill 2011, 12:19

Eestis on müügil näriliste kuivtoidud, kus lõhna neutraliseerivad ained sees. Olen oma meriseale sellist andnud, mingit vahet küll polnud.

Aga ei saa ka aru, miks selline toode peaks olema "must be" ehk kohustuslik. Kellele see kahjulik on, kui piss on pissilõhnaga?

Mina ei annaks seda toodet oma loomale, sest kui ma peaksin vastama küsimusele "Kas ma ise võtaksin sellist toodet sisse?", siis vastaksin kindla "ei", mina ei julgeks sellist asja tarbida. Kui see toode nii ohutu on, miks siis inimestele pole sarnast toodet tehtud? Avalikud käimlad ei haiseks, samuti oleks selle üle üliõnnelikud põiepidamatuse käes kannatavad inimesed jne.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toidulisand uriini lõhna neutraliseerimiseks

PostitusPostitas Mercar » 13. aprill 2011, 12:46

Sealsel kodulehel nad väidavad et algselt loodigi inimestele. Aga samuti ei ole ma sellisest inimeste tootest kuulnud.
Avalikus käimlas toimiks ilmselt siis kui kõik seda kasutavad inimesed seda sisse sööks. Ei tea kas aine mõjuks ka lihtsalt peale valades, st ilma organismi läbimata.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toidulisand uriini lõhna neutraliseerimiseks

PostitusPostitas Manchoa (Teema autor) » 14. aprill 2011, 08:43

ma arvan, et eelkirjutaja Mercar on asjast väga valesti aru saanud.Esitks ei ole asja mõte selles, et sa peaksid puuri harvemini puhastama. Asja mõte on selles, et ka tavapärasel puuripuhastamisel ei oleks uriinilõhna, mis paljusid võib häirida. Tegelikult tekib kerge uriinilõhn ju juba siis, kui ka peale värsket puuripuhastamist Sinu lemmik(ud) esimest korda sinna pissib. Paljud inimesed on aga (õnneks) igasugustest kodulõhnastajatest ja lõhnastatud pesuvahenditest "rikkumata lõhnameelega" !

Väga suur osa kassiomanikke kasutab näiteks uriinilõhna peitmiseks nn. "lõhnastatud kassliiva", mis aga mõjub halvasti kassi haistmismeelele. Miks ?
Selle asemel võiks kassi uriinilõhn (eriti isastel, kes kipuvad territooriumi märgistama) olla pea olematu. Kasti puhastad endiselt samamoodi, kuid puudub spetsiifiline uriinilõhn, mis tekib praktiliselt kohe peale seda, kui kass on urineerinud.

Küsimus ei ole mitte lapsikult emotsionaalses "puhasta siis puuri tihemini" või "ära pea närilisi, kui sa nende lõhna ei kannata". Inimestel käivad ka külalised. Tean päris mitut tuhkrupidajat, kelle juures nii mõnigi sõber hea meelega enam ei käi (eriti need, kellel on väiksed lapsed) sest juba uksest sisse astudes on aru saada, et seal majas peetakse tuhkrut ! Sama ka näriliste osas. Sa võid puuri puhastada kas või 10 korda päevas, rikkumata lõhnameelega inimene astub uksest sisse ja saab aru - siin peres on lemmikuks närilised.
Vot selle jaoks ongi selline abivahend olemas. Seda on ka kasside jaoks näiteks.

Küsimus ei ole ernevate loomade-näriliste erinevas seedesüsteemis. Uriini lõhna teke on kõikidel elusolenditel ühesugune tegemist on tavapärase keemilise rekatsiooniga. See on täpselt sama, miks on olemas lõhnavabad "kuivkäimlad", kus uriin ja fekaalid erladatakse, et ei tekiks keemilist reaktsiooni, mis ongi halva lõhna põhjustajateks ning miks tavalisteskuivkäimlates kasutatakse sageli tablette, mis pärsivad antud reaktsiooni teket.

Bi-Odor ja selle sarnased tooted (pean siisnkohal silmas kvaliteetseid med, mitte suvalisi loomapoe "hiinakaid") on nii EL kui ka rahvusvaheliste vet.ametite poolt ja need ei sea SInu lemmikut ohtu. Ennemini riskid sa oma lemmiku tervisega (ja riskidki), kui söödad neile sisse suvalisi marketites müüdavaid lemmikloomasööke (Kõik need whiskasid jne), kus lisaks ballastainena kasutatavale tuhale on ka näiteks asovärvid (kehtib nii närilistetoidu kui ka kassi-koertoitude kohta). Bi-Odor on 100% looduslik (ei sisalda sünteetilist keemiat). See baseerub deioniseeritud joogiveel, kuhu on lisatud looduslikke ensüüme, mis ei lase tekkida uriini kokkupuutel fekaalide ja hapnikuga ebameeldivat lõhna põhjustaval keemilisel reaktsioonil. Uriin ise ei lõhna ! Lõhn tekib reaktsiooni tulemusena.
Põhimõtteliselt midagi sarnast nagu näiteks kristalldeodorant inimestel, mis ei lase vohada ebameeldivat higilõhna tekitavtel bakteritel !

PS ! Tuhkrute opereerimist ei keelatud Eestis 2002 aasta loomakaitseseadusega. Antud keeld tuli alles Euroopa Liiduga ja veel 2008-2009 tehti Eestis sellist operatsiooni. Tänaseks on see tõepoolest 100% keelatud ning karistatav.
Tommy
Kasutaja avatar
Manchoa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toidulisand uriini lõhna neutraliseerimiseks

PostitusPostitas Manchoa (Teema autor) » 14. aprill 2011, 10:30

[quote="Mercar" Lisaks ei kujuta ma ette kas on tehtud pikaajalisi teadusuurimusi et ikkagi kindel olla mida selliste ensüümide sissesöömine loomale kaasa toob. Ja kas tõesti on toode sarnaselt sobilik nii karnivoorsele tuhkrule kui nt deegule. Nende loomade seedesüsteemid on väga erinevad, kas tõesti on see universaalselt ohutu kõigile pisilemmikutele?

Vaatavsin ka nende kodulehte ja infolehte Toode mis sobib kõigile ja teeb ka kõike (puhastab verd, aktiviseerib immuunsüsteemi, eemaldab lõhnu jne) samas ei ole kusagil kirjas a) mida see täpselt sisaldab ja b) viiteid teadusartiklitele kus oleks näha testide tulemusi.
Üldine viide muuhulgas polüsahhariididele, mis teeb ming nt deegude suhtes kohe ettevaatlikuks...[/quote]

See infoleht, millele viitasid, on selline üleüldine reklaamplakat. MP Ametlikul kodulehel on koostis kenasti kirjas ja see ei ole toode, mis "sobib kõigile". Erinevatele loomadele on erineva koostise ja konsentratsiooniga tooted. Pisinäriliste oma koostis on järgnev:

Ingredients:
Deionized water, aspartic acid, threonine, serine, glatamic acid, glycine,
alanine, valine, methionine, isoleucine, leucine, tyrosine, phenyalmime,
histidine, lysine, arginine, cysteine, proline. May or may not contain sodium
bicarbonate, hydropropyl methylcellulose, sodium benzoate.

Made with 100% natural ingredients
Used and tested by top breeders and veterinarians nationwide
Tommy
Kasutaja avatar
Manchoa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toidulisand uriini lõhna neutraliseerimiseks

PostitusPostitas Mercar » 14. aprill 2011, 10:38

Ka mina pean ennast rikkumata lõhnameelega inimeseks kuna allergikuna kasutan võimalusel alati igasugu lõhna ja värvainete vaba kodukeemiat jms. Ei kasuta pesuloputusvahendeid ja kodulõhnastajaid jms (OK mõlemat olen korra oma elus ostnud).
Samas see et rotipuuri korrustest iga päev lapiga üle käia ei ole suur vaev. Vahest ma siis tõesti tuim, sest esimest 3 tilka ma tõesti ei kodus ei tunne, eks see sõltub ilmselt ka selle toa suurusest kus puur on ja sealsest õhuvahetusest...

Nagu muudest teemadest lugeda võid siis igasugu lõhnastatud kassiliivasid ja saepurusid siin foorumis nagunii hea pilguga ei vaadata ja kasutamist ei soovitata. Seega selles ei ole küsimus, et alternatiivina seda kasutataks.


Mind huvitabki, et kui viidatakse et see on kõigile ohutu, siis peab seda olema uuritud, ja tahaks näha ka tõestust. Aga viiteid teadusartiklitele tahaks ikka näha aga nende kodulehelt ühtki viidet ma ei leidnud. Tunnistan et nii usin ma ei ole olnud et nendest teadusajakirjade portaalidest, millele mul ligipääs on, selle kohta uurida. Kahjuks veterinaarmeditsiini ajakirjades seal olemas vaid 1 (Journal of Exotic Pet Medicine), aga erinevaid zooloogia asju on palju-palju. Äkki nädalavahetusel on aega seal surfata ja otsida.

Tänud koostise viite eest, ei suutnud seda ise leida.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toidulisand uriini lõhna neutraliseerimiseks

PostitusPostitas Manchoa (Teema autor) » 14. aprill 2011, 11:38

Ega minagi oma lemmikutele midagi suvalist sisse sööda :-) Nii, nagu terve meie pere on vaid mahe- või puhtal toidul ( ei kasuta isegi valget "pleegitatd" suhkrut"), ei sööda me saasta ka oma loomadele. Olen antud toote kohta küsinud kolmelt loomaarstilt, nad kõik teadsid seda ja kiitsid heaks. Ma ei oska Sulle tuua viiteid teaduslikele uurimustele, kuid tootel on olemas AVMA, WVA , WSAVA ning ka FVE tsertifikaat, mis tõestab,et see on testidud ning heaks kiidetud siis vastavalt USA veterinaaride liidu, "rahvusvahelise veterinaaride assotsiatsiooni", "Euroopa veterinaaride assotsiatsiooni" ning ka "rahvusvahelise väikeloomade veterinaar assotsiatsiooni" poolt.

Pakendil on ka korrektselt välja toodud (lisaks koostisele) sisaldus, mille võin siiknohal välja tuua:

Protein (min) - 1.00%
Crude Fat (min) - 0.10%
Carbohydrates (min) - 1.33%
Moisture 98.21%

Amino Acid Content

Alanine - 0.020%
Arginine - 0.020%
Aspartic Acid - 0.004%
Cysteine - 0.002%
Glutamatic Acid - 0.030%
Histidine - 0.003%
Isoleucine - 0.002%
Leucine - 0.005%
Lysine - 0.003%
Methionine - 0.001%
Phenylalanine - 0.004%
Proline - 0.006%
Serine - 0.006%
Threonine - 0.010%
Tyrosine - 0.010%
Valine -0.003%

Deegudest - minu teada on neile kahjulik polüsahhariididena glükoos-fruktoos. Samas näiteks kitosaan mitte. Ka inimesele on see kahjulik ! HFCS ehk isoglükoos või glükoos/fruktoos on sünteetiline magusaine, mida sageli aetakse segi loodusliku fruktoosiga (mis ei ole kahjulik). Põhjustab hüperaktiivsust, neerukahjustusi ning tekitab pideva "näljatunde" (see on see McDonaldsi effekt - sööd hamburgeri ära, veidi aja pärast jälle kõht tühi), mistõttu on suur rasvumise ning ülesöömise põhjustaja.

Antud toote koostisosadest lähemalt:
* puhastatud vesi ( ei vaja kommentaare)
* propylene glycol - see on niiskusehoidja (lahusti), mille peamine eesmärk on toimeainete imendumise kiirendamine-soodustamine
* xanthan gum - maisisuhkru fermenteerimise teel saadav paksendaja, emulgaator ja stabilisaator. See ongi see komponent, miks on märge sisaldab "polüsahhariide" !
* aminohapped, mille loetelu koos sisalduvuse tõin eelnevalt välja
* looduslik propüülparabeen - timsetest eeterõlidest valmistatud säilitusaine, mida kasutatakse veel baseeruvates vahendites.
* kaaliumsorbaat - see on üks neist aintest, mis tapab ebameeldivat lõhna põhjustavad bakterid.
Tommy
Kasutaja avatar
Manchoa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toidulisand uriini lõhna neutraliseerimiseks

PostitusPostitas nirgike » 14. aprill 2011, 20:45

Manchoa kirjutas: Uriin ise ei lõhna !


Lõhnab küll ju. Kui ei usu, siis järgmine kord WC-s pissides nuusuta :D

Minu meelest igal kodul on oma lõhn, olenemata, kas seal on lemmikloomi või mitte. Tuhkrupidajatel tõesti pole külas käinud, aga olen käinud kodudes, kus on koerad, kassid, küülikud, merisead, rotid, ja pole seal loomapissi lõhna tundnud.
Kuigi mul endal on ka kogemus, et kitsukeses pakettakendega toas kippus lõhn kiiremini tekkima. Kui aga õhk liigub (suur tuba või läbikäidav või muidu hea ventilatsiooniga), siis pole probleemi olnud.

Aga mind ikkagi teeb skeptiliseks see, et miks sama toodet ei ole siis inimestele. Miks mõned vanainimesed peavad kannatama ja piinlikkust tundma, kui bussis nende peale ninaga kirtsutatakse, samas kui nii lihtne, hea ja tore preparaat oleks olemas. Ja seda võiks lausa kõikide veevärkide kraanivette kallata, siis avalikud käimlad ei haiseks, kui mõned tegelased ei saa pissides potile pihta. Ja sama kraanivett joovad koerad-kassid ei haisutaks ja maailm oleks ilus paik :happy:
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toidulisand uriini lõhna neutraliseerimiseks

PostitusPostitas Che » 28. märts 2012, 16:02

Mina igatahes sellesse tootesse ei usuks, kui aus olla... Ja pole ka sellega nõus, et kasside WC haisema läheb, mul on toakass peaaegu kaks aastat olnud juba ja mitte keegi pole öelnud, et kassipott või tuba haiseb :dunno:, ega pole seda ka ise tundnud. Samas, kui merisigade või rottide puur haisema läheb, siis seda tunnen ju kohe, aga selle vastu on rohtu, mis on palju tervislikum, kui preparaatide sisse söötmine, puuri puhastamine nimelt :-D. Ja minu arvates, kui inimene ei kannata loomahaisu, siis pole loom tema jaoks ja kõik, ei saa ju kõikvõimalike vahenditega loomahingamisteid ja organismi kahjustada... Ma ei kiida üldse heaks neid lõhnastatud aluspanusid ja kassiliivasid näiteks ja ma olen kindel, et mõni loom ei kavatsegi sellisesse WC-sse minna, kus lõhnastatud aluspanu on.
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Loomavarustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist