Tšinšiljade paaritamine-soovitused.

Kõigest, mis seotud tsintsude pisipere soetamisega.

Moderaator: Imbeeh

Tšinšiljade paaritamine-soovitused.

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 15. november 2009, 11:37

Kuna siin sellist kokkuvõtvat teemat ei ole ja kõiki teemasi on uustulnukatel väga tülikas läbi lugeda, eriti need, kes vajavad kiiret abi, siis võtan asja paari sõnaga kokku. :)
Kõigepeal meeldetuletuseks: Ära võta tsintsusi selleks, et neid paaritada. Enne uuri ja otsi, mis selleks kõik vaja läheb, kuidas sünnitus välja näeb ja mida pärast seda teha.
Loomade tutvustamine
Kõigepealt aseta kaks erinevat tsintsut üksteise kõrvale, niimoodi, et puuri seina oleksid koos. KUi nad on rahulikud, siis paari päeva pärast nad koos lahti, jooksma lasta. Kui mõlemad loomad on rahumeelsed, siis võib uustulnuka panna väiksemasse puuri ja selle väikse puuri võib panna suurema sisse. Kui loomakesed on paari päevaga üksteisega rohkem harjunud, siis tuleb puuriuks avada. Kui kasvõi üks tsintsu hakkab teisega tüli norima, siis võib ta sellesse väiksesse puuri karistuseks tagasi panna. Isegi kui tülinorija, on vanem tsintsu.
Jooksuaegadest ja tiinusest.
*Ära paarita oma emast enne, kui see on vähemalt 10 kuune, parem oleks isegi, kui ta oleks aastane. Eriti tähtis on see teist värvi tsintsude juures.
*Kord kuus on emasel innaaeg, kui looma igapäevaselt jälgid, siis saad aru, millal see hakkab: 1) emase käitumine isase lähenemiskatsete suhtes muutub - muul ajal on emasel suht suva, mida isane teeb või isegi tõrjub teda, innaajal meelitab ise isast ligi.; 2) pepu läheb suuremaks, tumeroosaks ja pragu rohkem lahti. Innaajaks tõsta loomad eraldi puuri - õnnetud võivad nad ju olla, aga kui emane pidevate poegimiste tõttu ükspäev kurnatusest sureb, siis on isane veel õnnetum. Kolm korda aasta jooksul poegida, on tsintsule aga liiga kurnav. Soovitan lasta emasel saada aastas 1 pesakond poegi.
*Poegade arv on 1-3, vahest harva ka 4.
Tiinuse ajal...
*Anna emasele tsintsule tiinuse ajal lisatoitu, kui ta seda tahab. Kindlasti andke tsintsule palju värsket kraami ja kaltsiumit(närimiskivi).
*Kirjuta üles kuupäev, millal tsintsu tiineks jäi. Siis saad kindlaks määrata, kuna liivanõu ära võtta tuleb. Liiva ei tohi anda nädal enne ja nädal pärast sünnitust.
*Kui tsintsu tahab puhata, siis ei tohi teda häirida. Tiine emane vajab palju puhkust.
*Tsintsul tuleb lasta ka väljas joosta ja venitusi teha. Nt lased tal maiuse järgi kikivarvul küündida.
Peale sünnitust
*Isane tuleb kolmeks kuni viieks päevaks teise puuri tõsta, kuna emasel on siis uuesti jooksuaeg.
*Tuleb jälgida, kas emane ikka hakkab oma poegade eest hoolitsema. Kui ta neid oma karvaga kuivatama ei hakka, siis tuleb pojad panna kaelani sooja vette, nad ära puhastada ja kuivatada. Ning sööta pipetiga piimaasendajat.
Poegade eest hoolitsemine
*Poegi ei tohi ületoita.
*Poegadel peab kindlasti kättesaadav olema närimiskivi, et tagada hammaste normaalne areng.
*Liivavanni ei tohi neile anda enne nädala-paariseks saamist, kuna see ärritab nende silmi.
*Võõrutama tuleb poegi hakata 8-10 nädalaselt. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 2 korda
Vanus: 30
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline