Tsintsude paaritamine.

Kõigest, mis seotud tsintsude pisipere soetamisega.

Moderaator: Imbeeh

noor emane ja suguküps isane?

PostitusPostitas Moonalisa (Teema autor) » 24. mai 2004, 12:27

mul on selline küsimus, et kas 2 kuust emast ja ca 6 kuust isast tohib kokku lasta ühte puuri elama?
kardan, et emasega peab siis veel ca 4-5 kuud ootama?
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 17. oktoober 2004, 16:46

Ma usun et kokku võib ikka lasta, aga poegadega läheb vist ikka aega. Kui esimesel kokkupanekul midagi halba ei juhtu siis jälgi neid veidi, ja kui kõik on korras võidki neid ju niiviisi jätta. Kui nad läbi ei saa, proovi neid alguses vahemaa tagant tutvustada, ja hetkeks kokku panna.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: noor emane ja suguküps isane?

PostitusPostitas kairi02 » 17. oktoober 2004, 19:06

Minul pea sama küsimus. Mul on praegu ühes puuris ema koos oma poegadega (isase ja emasega) ja isane, kes ei ole küll nende poegade isa, kuid on nad endale lapsendanud. Üldiselt on siin juttu olnud, et pojad peaksid ema juures olema ca 3 kuud, kuid nüüd tahaks ma teada ega see isane ei hakka näiteks sellest emasest pojast suguliselt huvituma selle kolme kuu jooksul või millal hakkab see isane poeg oma ema vastu huvi tundma sellest samast aspektist. Kui kaua võin ma üldse õde ja venda koos hoida?
Selle kohta ei ole ma täpset infot saanud kuskilt, lugesin ainult, et emast ei tohiks enne 6 kuud paaritada, parem oleks alles 8-st elukuust paaritada. Aga mis on see viimane vanus, milleni võib kindel olla, et emane on liiga noor ja ei paaritu veel?
kairi02
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Emase min. vanus paaritamisel

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. november 2004, 11:48

Kui mina oma emase farmist ühe Eesti esimese kasvataja käest ostsin, siis tema luges mulle sõnad peale, et emast ei tohi isasega kokku panna enne kaheksa kuuseks saamist. Asi on selles, et nad on suguküpsed juba varem, aga varem lihtsalt ei ole soovitatav neil poegi saada. Ka inimesed võivad juba 12 aastaselt lapsi saada ja osad saavadki ja nendega ei juhtu midagi, aga see pole normaalne. Ka tervise seisukohast. Organism pole ju veel täiesti välja arenenud, mis siis, et füüsiliselt pole see võimatu.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tupsu ja Charly sobivus ja järelkasv.

PostitusPostitas Syrle » 23. juuli 2005, 21:53

Charly ja Tupsu on koos juba pea pool aastat (natuke vähem siiski) ning mingit järelkasvu pole kuskil näha... Olen näinud mitmeid kordi, kuidas Charly püüab oma isasust tõestada, aga Tupsu saab seepeale hoopis vihaseks ega lase teda lähedale ja nii algusest peale. (Omavahel saavad nad teistes olukordades väga hästi läbi.) Seetõttu kahtlen väga, kas neil see kunagi üldse õnnestunud on. Vahepeal tundus küll nagu Tupsu läheks paksemaks jne, aga ei midagi.
Mõnes mõttes on see parem, aga samas oleks ikka tore, kui neil järelkasvu kah tekkiks. Kas kellegil teisel on paarike samuti asjaga venitanud? :o
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Paaritamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. juuli 2005, 15:14

Mul on päris mitu küsimust:
1.Milline see tsintsude mäng välja näeb?(vaja eristada kaklemisest)
2.Kui kaua minimaalselt peab laskma isase ja emase puuril kõrvuti olla tutvumisel?
3.Kui iga 2 nädala tagant nende koht vahetub...(puur teises majas)....kas see mõjub neile halvasti?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isase paaritamine emasega.

PostitusPostitas morfiid » 24. juuli 2005, 16:26

1. Erilist mängu neil nagu ei olegi. Lihtsalt nuusutavad üksteist. Kui nad varem kokku puutunud ei ole, siis võivad nad ka kaklema hakata. sel juhul tuleb nad üksteisest eraldada. Põhimõtteliselt nad veidike häälitsevad ja siis asuvad asja kallale.
2. Niikaua, kuni tsintsud üksteisega harjunud on - umbes nädal siis. Mõned aga ei harjugi üksteisega. (Miks minimaalselt? Kuhu sul kiiret on? )
3. Tsintsudel on muidugi parem, kui nende puur ühes vaikses kohas on. Ega sulle ka ei meeldiks iga nädal ümber kolida. Selline asi võib neid stressi ajada ja viia hiljem tervisehädadeni (praegusel juul nurisünnitus)
Niiet soovitan sul neid mitte pidevalt loksutada.
Ja veel - kas sul poegade jaoks kolmas puur on olemas? Kui nad kunagi tulevad, siis läheb ka seda ju vaja.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Täna hommikul tuli veel üks tsintsude pesakond juurde!!!

PostitusPostitas Sille » 25. juuli 2005, 11:10

Võta oma Tupsu peopeale,säti peopesa täpselt kõhu alla ja püsi nii paigal. Kui tunned siputamist,siis on pojad olemas.See on nii hästi tunda. Minu Emma pojad siputasid kuu aega ja Emma paisus jube suureks. Ma arvasin ,et tuleb neli poega,aga õnneks tuli kaks ja päris pisikest.Aga maru rahulikud pojad seekord,üldse ei karda ja ei proovi põgeneda.
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tsintsude paaritamine.

PostitusPostitas morfiid » 07. november 2005, 18:14

Kuna siin sellist kokkuvõtvat teemat ei ole ja kõiki teemasi on uustulnukatel väga tülikas läbi lugeda, eriti need, kes vajavad kiiret abi, siis võtan asja paari sõnaga kokku. :)
Kõigepeal meeldetuletuseks: Ära võta tsintsusi selleks, et neid paaritada. Enne uuri ja otsi, mis selleks kõik vaja läheb, kuidas sünnitus välja näeb ja mida pärast seda teha.
Loomade tutvustamine
Kõigepealt aseta kaks erinevat tsintsut üksteise kõrvale, niimoodi, et puuri seina oleksid koos. KUi nad on rahulikud, siis paari päeva pärast nad koos lahti, jooksma lasta. Kui mõlemad loomad on rahumeelsed, siis võib uustulnuka panna väiksemasse puuri ja selle väikse puuri võib panna suurema sisse. Kui loomakesed on paari päevaga üksteisega rohkem harjunud, siis tuleb puuriuks avada. Kui kasvõi üks tsintsu hakkab teisega tüli norima, siis võib ta sellesse väiksesse puuri karistuseks tagasi panna. Isegi kui tülinorija, on vanem tsintsu.
Jooksuaegadest ja tiinusest.
*Ära paarita oma emast enne, kui see on vähemalt 10 kuune, parem oleks isegi, kui ta oleks aastane. Eriti tähtis on see teist värvi tsintsude juures.
*Tsintsul on jooksuaeg aastas kolm korda. Üks tsükkel kestab ~30 päeva. Kolm korda aasta jooksul poegida, on tsintsule aga liiga kurnav. Soovitan lasta emasel saada aastas 1 pesakond poegi.
*Poegade arv on 1-3, vahest harva ka 4.
Tiinuse ajal...
*Anna emasele tsintsule tiinuse ajal lisatoitu, kui ta seda tahab. Kindlasti andke tsintsule palju värsket kraami ja kaltsiumit(närimiskivi).
*Kirjuta üles kuupäev, millal tsintsu tiineks jäi. Siis saad kindlaks määrata, kuna liivanõu ära võtta tuleb. Liiva ei tohi anda nädal enne ja nädal pärast sünnitust.
*Kui tsintsu tahab puhata, siis ei tohi teda häirida. Tiine emane vajab palju puhkust.
*Tsintsul tuleb lasta ka väljas joosta ja venitusi teha. Nt lased tal maiuse järgi kikivarvul küündida.
Peale sünnitust
*Isane tuleb kolmeks kuni viieks päevaks teise puuri tõsta, kuna emasel on siis uuesti jooksuaeg.
*Tuleb jälgida, kas emane ikka hakkab oma poegade eest hoolitsema. Kui ta neid oma karvaga kuivatama ei hakka, siis tuleb pojad panna kaelani sooja vette, nad ära puhastada ja kuivatada. Ning sööta pipetiga piimaasendajat.
Poegade eest hoolitsemine
*Poegi ei tohi ületoita.
*Poegadel peab kindlasti kättesaadav olema närimiskivi, et tagada hammaste normaalne areng.
*Liivavanni ei tohi neile anda enne nädala-paariseks saamist, kuna see ärritab nende silmi.
*Võõrutama tuleb poegi hakata 8-10 nädalaselt. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: koguaeg tiine

PostitusPostitas Rulumbus » 13. detsember 2005, 10:09

1. Kord kuus on emasel innaaeg - kui Sa looma igapäevaselt jälgid, siis saada aru, millal see hakkab: 1) emase käitumine isase lähenemiskatsete suhtes muutub - muul ajal on emasel suht suva, mida isane teeb või isegi tõrjub teda, innaajal meelitab ise isast ligi.; 2) pepu läheb suuremaks, tumeroosaks ja pragu rohkem lahti. Innaajaks tõsta loomad eraldi puuri - õnnetud võivad nad ju olla, aga kui emane pidevate poegimiste tõttu ükspäev kurnatusest sureb, siis on isane veel õnnetum.
2. "Näha pole, et paarituksid..." :x Kas Sa tõesti istud 24 h päevas ja 7 p nädalas puuri ees ja vaatad, mis loomad teevad? Pealegi pole loomad inimesed - nemad ei kepi tundide kaupa, vaid ajavad asja kähku ära.
3. Pärast poegimist tõsta isane kohe emase juurest ära - poegimise järel tuleb kohe innaaeg.
Rulumbus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude paaritamine.

PostitusPostitas Pipike » 28. august 2008, 10:10

kui pisikesed need pojad on? olen mures et äkki panevad puuri võre vahelt jooksu. Sünnivad öösel ja hommikuks on kadunud kusagile mööbliõnarustesse ???
võre vahed on 2,5 cm
Pipike
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 2
Pildid: 10
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude paaritamine.

PostitusPostitas Clafiey » 31. august 2008, 18:56

Millal pojad esimest korda välja jooksma võib lasta ?
Clafiey
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude paaritamine.

PostitusPostitas sipzy » 02. september 2008, 14:50

Üldiselt kui näed, et pojad on aktiivsed ja iseseisvamad juba, siis võid lasta. See on erinevalt. Kusagil 3-4nädalaselt vast oleks normaalne. Siis kui nad juba hakkavad vaikselt ise ka sööma ja ei sõltu niipalju emmest ja issist. See aeg väljas ei tohiks väga pikk olla...pigem jätta puuri uks lahti ja nad ise hakkavad siis vaikselt sealt uudistama, mitte sundida neid väljas olema :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude paaritamine.

PostitusPostitas lilly » 27. märts 2009, 19:24

Minu kaks emast said järjekordse pesakonnaga maha.
Standardil sündis 1 poeg ja saphir emasel 2 poega.
Oi kui armsad need beebi pojad on. Nüüd on mul kokku 9 tsintsut :razz:
Viimati muutis samton 21. oktoober 2008, 16:28, kokku muudetud 1 kord.
lilly
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude paaritamine.

PostitusPostitas murzilka24 » 31. märts 2009, 21:18

Vahva! :-D Õnne pisikestele ja teistele tsinsudele! Kas sul pilte pisikestest ka on? Tahaks näha! :-D
Viimati muutis samton 31. märts 2009, 22:40, kokku muudetud 1 kord.
Teid tervitab villakhiir Pontsu ja Mari!
Kasutaja avatar
murzilka24
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 42
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude paaritamine.

PostitusPostitas lilly » 01. aprill 2009, 14:03

panin ühe tita pildi albumisse :-D

Nüüdseks on nad küll juba suuremad.

Edit samton: loomapoegade pakkumised kuuluvad kuulutuste foorumisse.
lilly
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude paaritamine.

PostitusPostitas murzilka24 » 01. aprill 2009, 15:09

Nii nunnu,armas villak.Ma veel mõtlen,kas tasub teist tsinsut võtta,minu oma on juba kahe aastane,ei tea kas tohib pisikest villaku poissi seltsiks võtta. :roll: :sneaky:
Viimati muutis samton 01. aprill 2009, 18:30, kokku muudetud 1 kord.
Teid tervitab villakhiir Pontsu ja Mari!
Kasutaja avatar
murzilka24
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 42
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude paaritamine.

PostitusPostitas lilly » 03. aprill 2009, 22:50

ja ikka võib
ja kahekesi neil koos lõbusam
mul on neid nüüdseks alles 7
üks poja sai uue peremehe just
lilly
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude paaritamine.

PostitusPostitas Meloofia11 » 15. november 2009, 11:10

Kui emane ja isane tsintsu on juba pojast saati koos, siis millal võib oodata esimest pesakonda?
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude paaritamine.

PostitusPostitas Imbeeh » 15. november 2009, 11:29

Kuigi loomakesed on pojast saati koos ei saa kindlalt midagi määrata, millal esimene pesakond sünnib. Esimest pesakonda võib ootama hakkata sellest hetkekst kui emane ja isane on suguküpsed aga see ei tähenda, et neil kõik esimesel korral õnnestub. Mõne tsinsu puhul on jah, et kohe esimese korraga sünnivad pojad aga teistel võtab see aega. Valmistuma võib hakkata siis kui oled täheldanud emase looma puhul muutuseid. Nagu näiteks meeldib tal küllili magada, tarbib vett tavaliselt rohkem ja on kaalus juurde võtnud. Ning üks tunnus on veel, kui isane loom tahab emasega paarituda aga emane ei lase isast juurde ja turtsub ta peale siis võib kahtlustada, et emane on beebiootel.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude paaritamine.

PostitusPostitas Meloofia11 » 15. november 2009, 22:20

Asi pole minu villakutes (mul on isased) vaid mu tuttavad tahtsid teada millal esimest korda võib poegi oodata. Ma ei tea seda ka millal esimest korda kasvõi umbes jooksuaeg hakkab.
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude paaritamine.

PostitusPostitas Imbeeh » 16. november 2009, 15:20

Tšinšiljad saavad suguküpseks umbes 7-8 kuuselt, et peale seda võib hakkata ka pesakonda ootama, kui loomakesed on jooksuajal koos olnud. Tsinsude tiinus kestab 111 päeva, et kui tsinsud esimesel jooksuajal paaritusid siis 111 päeva hiljem võib ka poegi oodata. Kuid kõige paremini saab sellest aru, et kas pojad tulekul või mitte kui jälgida emast looma, sest tema käitumine annab sellest märku, kas ta on tiine või mitte.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline