Jooksuaeg

Kõigest, mis seotud tsintsude pisipere soetamisega.

Moderaator: Imbeeh

Jooksuaeg

PostitusPostitas nunnu4 (Teema autor) » 03. oktoober 2005, 18:49

Mul järgmine mure :ups: .
Nimelt ei tea millal hakkab Trikkil järgmine jooksuaeg?
Nüüd on kõik pojakesed leidnud endale uusi omanike ja on aeg mäelda ka minu tsinnukestele. Trikki jäi tiineks mul 18. märtsil, sünnitas 6.juulil, pojakesed läinud uude kodusse 1 ja 3 okt (arvan, et see ei ole tähtis). Terve see aeg Trikki ja Villy olid erinevates puurides. Nüüd tahan paar jookseaega jätta vahele ning kolmandale veel mõtlen, kas lasen paarituda neil. Lasen Trikkil puhata. Villy ainult mätlebki paaritumise peale, kui ta vaid näeb Trikkid, kohe kihutab tema juurde, selja peale.

Kes on siin head arvutajad? Õpetage palun mind ka arvutama, mitme päeva pärast hakkab jooksuaeg? Kas on üldse normaalne, kahe jooksuaja pärast jälle paaritada neid. Lihtsalt ei taha, et nad istusid eri puurides. Nad nii igatsevad üksteist.

Ette tänades Nika. :roll:
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jooksuajast?

PostitusPostitas morfiid » 03. oktoober 2005, 19:51

Seda ei saagi eriti niimoodi arvutada. Jooksuaegade vahe on mingi 30 päeva. aga see on igal loomal erinev, niiet raske öelda. Pead lihtsalt neid jälgima, kui isane lööb emastele külge, tuleb nad eraldada. Kui nad on lihtsalt sõbrad võib kokku jätta. Aga seda suhteliselt raske jälgida ikkagi.
Edu! :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Jooksuaeg

PostitusPostitas Rulumbus » 11. oktoober 2005, 08:17

Kelmil on nüüd kolmandat päeva jooksuaeg. Kuna nad on meil olnud vaid napp nädal ja pole veel täielikult harjunud ega sisse elanud, siis ei raatsi lahutamisega lisastressi tekitama hakata. Kui suur on tõenäosus, et esimesel jooksuajal (esimesel, kui nad koos on, seda, kas Kelmil varem ka jooksukat olnud on, ma ju ei tea) kutsikad valmis tehakse?
Rulumbus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jooksuajast?

PostitusPostitas morfiid » 11. oktoober 2005, 14:39

Noh, kui sa näed neid "seda" tegemas, siis võid suhteliselt kindel olla, et pojad tulevad. Kui aga emane tõrjub isast, siis pole see veel nii kindel. :P
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jooksuajast?

PostitusPostitas Syrle » 11. oktoober 2005, 19:55

Mina küll ei oska oma tsintsude kohta nii midagi aru saada, kuna Charly tahaks küll 24h 7 päeva nädalas Tupsul seljas olla, kuigi Tupsu annab talle kerepeale, kui poiss selga proovib ronida... :D Kuid kolmik näitas, et kord tal ikka asi õnnestus ja ilmsalt siis kunagi jälle.
Jooksuaega on aga suhteliselt keeruline arvutada, kuna see võib olla 30-50 päeva tagant. :o
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 13. oktoober 2005, 13:44

Mina ei saa ka nende jooksuajast mitte kui midagi sotti.
tean jah, et peaks olema 30-50päeva tagant, aga omati hüppab emane isasele selga :D Ja vahel vastupidi, kuigi emane tõrjub isase tavaliselt ära:P
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksuajast?

PostitusPostitas Rulumbus » 13. oktoober 2005, 15:19

Lisaks selgahüppamisele on veel üks ja palju parem tunnus. Sama, mis emastel koertel (ja muudel loomadel) - vaadake peput, kui see on suurem ja pisut tumedam (tsintsu puhul on vahe muidugu tunduvalt väiksem, kui koeral, aga siiski arusaadav) kui tavaliselt, siis ongi jooksuaeg.
Rulumbus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kui tihti on jooksuaeg.

PostitusPostitas kivi » 22. mai 2009, 18:40

Tere
Küsiks sellise küsimuse et kui tihti villakud paarituvad. Kas seda on võimalik jälgida ja uut paaritumist ära hoida. :-)
Viimati muutis samton 22. mai 2009, 21:10, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
kivi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jooksuaeg

PostitusPostitas Imbeeh » 22. mai 2009, 22:43

Villakud on kohe valmis paarituma kui emasel jooksuaeg algab. Mina olen täheldanud, et kui emasel jooksuaeg on algamas siis isane hakkab sellist imeliku kidistamis häält tegema, see on selline heli nagu krigistaks hambaid, siis ma olen loomakesed eraldi tõstnud, sest emane muutub ka isase suhtes vastuvõtlikumaks ja siis võib see möll kesta terve päeva ja öö. Kuid minu loomade puhul olen ma täheldanud isase suuremat huvi emase suhtes ja nende lõunauinakutest ei tule midagi välja isane rahmeldab puuris ringi. Äkki on sellest kasu. :happy:
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksuaeg

PostitusPostitas Sirtsu56 » 21. september 2009, 14:26

Mina tahan siis teada kas ilmnevad mingid märgid sellest kui hakkab emasel chinchillal jooksuaeg? Asi pole kuupäevadega seotud ega ka sellega et tahaks paaritada teda.. Vaid eile õhtul avastasin et mingi valge ollus oli platvormi peal:S? :bang:
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksuaeg

PostitusPostitas TandS » 16. oktoober 2010, 14:27

aga kui emane on tiine kas siis isane ei hüppa selga?
aitäh :happy:
Viimati muutis TandS 19. oktoober 2010, 16:53, kokku muudetud 1 kord.
TandS
Õigekiri longab
 
Postitused: 36
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jooksuaeg

PostitusPostitas Imbeeh » 19. oktoober 2010, 14:26

Kui emane on tiine siis isane võib küll proovida selga ronida aga emane üldjuhul peaks isase eemale tõrjuma.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline