Isase ja emase lahushoidmine pärast poegimist

Kõigest, mis seotud tsintsude pisipere soetamisega.

Moderaator: Imbeeh

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 08. aprill 2005, 07:45

Kirbi kirjutas:Kui kaua peab isast emasest eemal hoidma?
Nagu me panime isase teise puuri, sest ta tahtis koguaeg emasega uuesti paarituda...kaua niimooodi teda hoidma peaks?


Isane tuleb teise puuri tõsta 3 päevaks, sest emasel algab jooksuaeg 24 tundi pärast sünnitust.
Siis hakkab isane hoolitsevaks papaks ja hakkab samuti poegade eest hoolitsema.
Emane chinchilla laseb ennast uuesti viljastada alles siis, kui ta selleks valmis on.
Emasel algab uus jooksuaeg 28-35 päeva pärast. Võid siis teda igaksjuhuks jälgida. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isase ja emase lahushoidmine pärast poegimist

PostitusPostitas Sille » 08. aprill 2005, 10:49

Kui isane on juba kolm päeva teises puuris olnud ja siis uuesti emase juurde lasta,ei juhtu enam midagi.Emane ei lase teda enam ligi seni,kui pojad tissi otsas.Ja kui pojad on ära antud,siis ka veel läheb aega nii kuu jagu,enne kui sabaliputamiseks läheb! :D Vähemalt nii on minu tsinsudega olnud.Eks neid tuleb jälgida,siis saab selgeks,kes mida teeb ja tegemata jätab.Pole ju vaja nii paaniliselt muretseda,et järsku pojad tulevad!Ega neid ikka iga minut ka ei tehta ja enne nad ikka mängivad ja kudrutavad ja liputavad saba ka. :wink:
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isase ja emase lahushoidmine pärast poegimist

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 08. aprill 2005, 10:50

Ja jooksuajad ei ole neil nii tihedalt. Isane saab lõhnast aru, kuna jooksuaeg on, ning alles siis hakkab saba liputama, ning ta ei püüa emast koguaeg viljastada. Ta aitab emasel hoopis poegi kasvatada ning on abiks, mitte tüliks.
Minu chinchilladel olid pojad septembris. Ja peale sünnitust oli tal jooksuaeg. Siis tõstsin isase kolmeks päevaks eraldi. Ta oli väga rõõmus, kui jälle poegade juurde sai.
Järgmine jooksuaeg oli Bertal alles hiljuti. Siis tõstsin jälle isase eraldi.
Ja siiamaani pole ta veel uuesti õnneks tiineks jäänud. Chinchillad on väga seltsivad olevused, niiet poegadel on ka isa vaja, samuti emal. Ja see ei ole talle tüliks. Ka emane vajab õrnutsemist. :)
Tuleb lihtsalt neid jälgda, kuna emasel uus jooksuaeg hakkab. Ja kõik on korras. Minu bertat ei kurnanud see protsess eriti. arvasin, et ta väsib väga ära, kuid ta muutus hoopsi enesekindlamaks ja julgemaks. samuti kasvas ta suuremaks. isane ei teinud midagi halba. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isase ja emase lahushoidmine pärast poegimist

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. aprill 2005, 01:03

Meil viimane kord oli peale poegimist isane lahus viis päeva emasest. Alguses proovisin 3 päeva hoida isast eemal, kuid ta oli kokku tagasi tõstes ikka veel emasest huvitatud, kuigi emane oli tõrges. Tõstsin isase igaks juhuks veel 2-ks päevaks teise puuri. Siis oli uuesti kokku lastes küll rahu maa peal kuni selle ajani, kui pojuke läks vanemate juurest uude koju. Isane järgmisel või ülejärgmisel päeval juba piiras emast ja sai tõstetud jälle 5- 6-ks päevaks lahku, kuid emase juurde tagasi pannes oli ikkagi nii meest täis, et elabki nüüd hoopis ühe vanema isase pojaga juba mitu kuud hoopis teises puuris ja ainult järelvalve all saavad aegajalt kõik koos hullata.
Kuna meil on kahe puuri vahe kuskil meetrijagu, siis nad ju näevad üksteist ja tunnevad lõhnu- igatahes see aeg, mis isane peale poegimist on emasest lahku tõstetud, on isasele küll raske, sest ta vaatab ainult oma pere poole ja sirutab oma pisikesi käpakesi puuri võre vahelt teise puuri poole ja toob esile väga südantlõhestavalt kaeblikke häälitsusi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. oktoober 2005, 19:59

morfiid kirjutas: Siis hakkab isane hoolitsevaks papaks ja hakkab samuti poegade eest hoolitsema.

Aga kui pidevalt elab heas läbisaamises koos kaks emast(õed),kes on tulnud kodust,kus olid segamini koos emased ja isased(sigimisealised).Emased võivad olla juba tiined.Kas nad võivad ka edaspidi kahekesi koos olla,kui seni läbisaamine hea?Koos olla nii poegimise ajal kui peale seda.Kas hoolitsevad kahekesi poegade eest või võib üks emane teise poegadele hoopis viga teha?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isase ja emase lahushoidmine pärast poegimist

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 16. oktoober 2005, 21:15

Ma arvan, et see oleneb täiesti loomadest. Ma ei usu et ta neile kallale läheb, aga kunagi ei või teada. Kui pojad tulemas, pead lihtsalt neid jälgima, kuidas teine emane käitub.
Looduses elavad nad ju karjadena. Pojad kasvatatakse ka ju karjas üles, sellepärast ma arvangi, et midagi hullu ei juhtugi. Aga pead ei anna, sest kogemusi pole. :(
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isase ja emase lahushoidmine pärast poegimist

PostitusPostitas Syrle » 05. november 2005, 19:01

Minu isane on ikka täiesti võimatu! :D Pojad veel puuris, aga tema tahaks jälle uusi teha. Nädal tagasi hakkasid kaklema ja välja lastes proovis Charly koguaeg selga ronida, kuigi ma seda takistasin. Siin kohal küsikski, kas neil peab paaritumine lõpuni toimuma, et asi õnnestuks või võib ka katkestatud vahekorral tagajärjeks pisikesed olla? No, igastahes istus ta mul peale seda mitu päeva trahviroodus ja tagasi suurde puuri lastes käitus korralikult. Nüüd täna nägin jälle, kuidas selga proovis ronida...
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas mella » 07. november 2005, 11:28

No appi küll, ei võta mu emane enam isast omaks :P Ajab taga ja teeb haiget. Oli pool päeva ja terve öö emasega ühes puuris, aga mul hakkas lihtsalt kahju vaesest loomast. Pealegi ei saanud ma öösel suure kolina tõttu magada :D Praegu jälle eraldi...
Ma mõtlesin, et katsetaks nii, et võtaks emase koos pojaga teise puuri ja isase paneks suurde puuri ning laseks paar päeva nii elada. Ehk siis on lihtsam kokku viia.
Või mis eksperdid arvavad? :)
mella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isase ja emase lahushoidmine pärast poegimist

PostitusPostitas Tuust007 » 20. september 2009, 16:49

mure: Tuli pisi tsintsupoeg :-) Nagu õeldud siis peab isase eemaldama, kuid kas tõesti u. 7 päevaks.Poisike on kolme päevane ja mõtlesime et laseme isa tagsi nendega kokku, kuid emane on nyyd hulluks minemas. Ajab isast taga nagu olex teine lausa võõras. Mida ette võtta??
Tuust007
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 4
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isase ja emase lahushoidmine pärast poegimist

PostitusPostitas Imbeeh » 20. september 2009, 18:02

Mis mõttes ajab emane isast taga? Kas ta kaitseb poega isase eest või sakutab teda niisama? See 7 päeva on soovituslik, et siis ei paaritu loomad nii kiiresti uuest ja emane saab taastuda. Kus isane selle aja veetis kui tsinsupoeg sündis, muidugi teises puuris aga kas puurid olid lähestikku või teineteise haistmis ja nägemis ulatusest eemal?
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isase ja emase lahushoidmine pärast poegimist

PostitusPostitas Tuust007 » 20. september 2009, 18:17

Kui emane magab rahulikult pojaga koos siis järsku läeb ärritunult viiendale korrusele kus isane torus magab ja hakkab teda vihaselt taga ajama. Eemaldasin nad nyyd uuesti ära kuna isane hakkas meeletult karvu lahti laskma. Kui poeg syndis olid nad koos ja ka yhe päeva veetsid koos. Avastasin selle õhtul töölt tulles et meil on uus elanik puuris :lol: Peale selle eemaldsin isase, kuid puur jäi suht teise puuri juurde niiet nad kuulsid teineteist ja ehk ka tundsid lõhnu :sad:
Tuust007
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 4
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isase ja emase lahushoidmine pärast poegimist

PostitusPostitas Imbeeh » 21. september 2009, 13:11

Ma ei oskagi öelda, miks emane nii käitub, sest endal selline kogemus puudub. Mul on ka emane ja isane eraldi puurides mõnda aega olnud aga seda pole veel juhtunud, et nad teineteisega kurjustaksid või emane agresiivsemalt käituks. Võib-olla pead veel proovima neid omavahel lepitada, et äkki emane hetkel käitub sedasi poja pärast, et püüab teda kaitsta. Kas isane laseb sellel kõigel rahus sündida kui emane teda sakutab või püüab eest ära põgeneda?
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isase ja emase lahushoidmine pärast poegimist

PostitusPostitas Tuust007 » 21. september 2009, 16:18

Isane annab ikka päkkadele valu, et eest ära saada :sad: Kuid loodan, et see on ikkagi ajutine ja nad tõesti lepivad teineteisega jällle :roll:
Tuust007
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 4
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isase ja emase lahushoidmine pärast poegimist

PostitusPostitas Tuust007 » 22. september 2009, 19:26

Siiani pole muutusi olnud. Olen kahel õhtul nad korraks kokku lasknud ja jälginud mis toimuma hakkab. Esialgu emane ei tee isaset väljagi, kuid siis hakkab trall jälle peale. Ja kui isane tahab väikese juurde minna, et hoolitsed ta eest, hakkab pisike piiksuma ja turtsuma ta peale. Olen väga mures :sad:
Tuust007
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 4
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isase ja emase lahushoidmine pärast poegimist

PostitusPostitas Imbeeh » 23. september 2009, 13:17

Selline olukord tekitab tõesti muret. Ise hetkel ei oska ühtegi kindlat nõuannet anda, et mida võiks ettevõtta ilma, et loomad kannataksid. Kuigi usun, et emase ja isase vahel on hetkel pinged suuremad just seetõttu, et poeg majas. Uurin ka netis ringi, et äkki on kellegil veel sellist olukorda ja äkki mõni lahendus välja pakkuda.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isase ja emase lahushoidmine pärast poegimist

PostitusPostitas nuki8 » 07. jaanuar 2010, 19:13

Kas emane on nüüd isasega ära leppinud?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline